Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

király monitor, grat :C
én is majdnem ilyent vettem, de a pixel garancia miatt döntöttem a Samu 2233BW mellett, na meg nincs pénzem vgara ami bírná a full HDt

[ Szerkesztve ]

(#2) SP!T válasza ProEvoFan (#1) üzenetére


SP!T
addikt

BenQ-ra is 3 napos teljes körű pixelhiba garancia van már, mint az LG-re vagy a Samsungra!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3) T-unit


T-unit
őstag

És én 15"-os crt-ről váltottam ráadásul T2200HD-ra.Kis különbség lett nálam is. :D Csak ahogy írod egy hasonló hd4850 is kevéske szegénykének natívon,minimum ekkora felbontáshoz a hd4890,bár énmár megvárom a hd5xxx-es csodákat,hátha jót alkotnak idén is.
Ja 1 subpixel hibája van,és hiába adtak boltosok rá pixelhibagarit...mert ez subpixel..arra egyáltalán nincs benq-nál.Szerencsére nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#4) WesTM


WesTM
senior tag

Örök hála és tisztelet neked mesterem!!! :R :R :R
Jó írás, jár a 10 pont!!! :R

(#5) - = Zk = - válasza SP!T (#2) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én nem kaptam... :(

a többieknek meg: :R

(#4) WesTM: neked jár a nagy köszönet, és tisztelet! :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Full HD-s felbontást már nem nagyon csípi a 3870 X2? Hm.. Pedig még az 1680*1050-et mé g szépen küldi, élsímításokkal, egyik havernál...

Véleményem szubjektív...

(#7) - = Zk = - válasza hackeeeee (#6) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát sajnos nemnagyon.. :(
de az 1680-ast nálamis simán hasítja. pláne az X4-es társaságában :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8) hackeeeee válasza - = Zk = - (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen láttam, hogy a procival nincs "baj" ;]
Ilyenkor jött volna jól a DVI-s moncsi. Annó, amíg nem lett meg a 4850-em, addig sokat bánkódtam én is, még a 2600XT-vel, hogy ménem DVI-s moncsit vettem. De amikor meglett a 4850, utána már hasított minden szépen 1680-ban, ahogy kell... Hát sebaj :)

De ezek alapján, nem bántad meg, hogy "csak" d-sub-os monitort vettél. Helyes, mert én sem :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) - = Zk = - válasza hackeeeee (#8) üzenetére


- = Zk = -
félisten

direkt vettem D-SUB-ost. DVI vs D-SUB között ilyen "nagytudású" monitoroknál szvsz nincs különbség ;)
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10) DarkByte válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Márpedig van. Albérletben lakótársammal pont olyan helyzetben vagyunk hogy van egy-egy BenQ E2200 HD monitorunk (hosszú történet :D) és kíváncsi voltam hogy milyen két ilyen nagy monitorral a kiterjesztett asztal. (3840x1080 ) A lényeg hogy a VGA -mon csak egy DSUB és egy DVI-I dugó van így nyílván az egyik DVI -on a másik D-SUB-on volt. Amit észre lehet venni: a betűk homályosabbak a DVI után (ezen valamennyire a monitor menüjében a sharpness -el lehet javítani de az látványosan előhozza a tömörítési blokkosodást pl. a JPEG képeken; a háttéren is így jól kivehető volt), másrészt a DSUB -on összeszedett zaj is megjelent, nálam függőleges vonalkázódás formájában. Ez utóbbi nem szemet szúró, de annyira az hogy engem idegesítsen egy ekkora monitornál (főleg tényleg a DVI után). Ezt egyébként már másik haverom is tapasztalta, neki egy 22" -os Viewsonic -ja van, ott is függőleges vonalkázódás volt. Valamennyit tudott rajta mérsékelni egy árnyékoltabb DSUB kábellel de teljesen nem tűnt el. Bent pl. a cégnél munkatársam laptopja olyan hogy a töltő csatlakozó és a DSUB nagyon közel van egymáshoz és ha rádugja külső TFT -re a laptopot úgy hogy a töltő is be van dugva akkor megintcsak jól kivehető a zaj a külső kijelzőn.

Szóval szerintem megéri a DVI a többlet pénzt, kikerülvén azt a felesleges DA-AD konverziót. Egyébként ugyanaz a T2200 -ban is mint a mienkében, szóval tudom hogy mennyire állat, remélem sokáig monitor is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Tomate


Tomate
veterán

Jó kis monitor, egy ideje már én is gondolkodom egy ilyenen. Ezen csak D-sub van akkor? :U

(#12) DarkByte válasza Tomate (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak az A végződésű verzión. A T2200 HD -n van DVI is, az E2200 HD -n pedig HDMI is van ;] :D

(#13) Mappa


Mappa
addikt

sirály moncsi...ha lehetett volna előbb kapni akkor ilyet vettem volna ...így 2333SW lett belőle :U

nem kötelező megadni

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Király monitor, gratulálok hozzá!

Én a helyedben gondoltam volna a jövőre is, és DVI-s verziót vettem volna, de ha neked ez így megfelel, akkor semmi gond, használd egészséggel! :R

(#15) BiP válasza - = Zk = - (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Én arra lennék kiváncsi, hogy az 1920-as monitoron hogy néz ki az 1680-as felbontás, mennyire "homályos", mennyire torzul az élesség, mennyire látszik, hogy nem natív.
(az én 20-asomon azért észrevehető, ha mondjuk 1440x900-ben tolom. az 1280 meg már zavaróan "homályos".)
Filmek alatt persze nem vészes, de desktop meg játék alatt ezek látszanak.

(#16) TR3 válasza - = Zk = - (#9) üzenetére


TR3
tag

Én annak idején több mint 1 hónapot vártam az E2200 HD verziójára, mert mindenhol csak a HDA-t lehtett kapni. Nem bántam meg, egyértelműen látható a különbség a D-SUB és a HDMI között. Nagyjából ugyanazok a tapasztalatok, amiket DarkByte leírt a #10-esben, a DVI-vel kapcsolatban.

(#17) motorhead


motorhead
aktív tag

Ez a monitor tényleg király, nekem is ilyen van csak az E2200HDA verzió,ami csak kívülről külömbözik a "tesztben" szereplőtől.Szintén "csak" D-SUB van rajta. Ill. két apró hangszóró,de a TFT kijelző és egyéb paraméterek ua.

Viszont ez a kis ismertető nem tudom sokaknak miért annyira nagyszerű, mert semmiről nem szól, főleg nem a monitorról.Inkább a beszerzés körül forog a történet,ami valljuk be inkább csak annak érdekes aki átélte, itt a monitorról szerettünk volna olvasni.

Többen említik a D-SUB vs. DVI kérdést. Ne felejtsük el, nem annyira régen még csak az analóg átvitel volt a képben, és azt sem kell elfelejteni, hogy egy jó minőségű kábellal semmilyen gond nem lehetséges. Sem interferencia, sem színeltolódás stb.
Mai napig használatos a videó technikában a komponens jelátvitel, ami lehetővé tesz akár 1080p átsugárzását is, mégis analóg az is!! Nemhiába vannak az LCD TV-ken ilyen bemenetek is.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#18) hdman


hdman
őstag

Öcsémnek E2200HD-ja van, Ő is nagyon dícséri! Nagyon eltalálták a T és az E sorozatot!

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#19) Barthezz2 válasza Mappa (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

és a 2333sw-re mi panaszod van? :U Még nagyobb is mint ez..

- = Zk = -: Grat a monitorhoz :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#20) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Gratula a monitorhoz :C :C

https://vertigostore.eu

(#21) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

(#10) DarkByte: hát akkor ezek szerint én vvok "vájtszemű", mert én nem látok különbséget DVI D-SUB között. :R

(#11) Tomate:már megválaszolták előttem:R

(#13) Mappa: :R

(#14) ^Clown: :R azon vok.

(#15) BiP: ha kell, csinálok képet. szólj rám... :R

(#16) TR3::R sajnos, nemtudok mihez viszonyítani, csak a 19-es LG-hez! R

(#17) motorhead: tesztnek nemakartam nagyon beleásni, hiszen az internet televan tesztekkel ezügyben (pl. ipon is). ezcsak egy gyors ismertetés, tapasztalat, és sztem a monitort meg nem kell ecsetelni. magáért beszél. ilyen árban ritka sztem a FULLHD-s monitor! (a pontos árnak utánnanézek)

(#18) hdman: :R

(#19) Barthezz2: köszönöm székem :R

(#20) kelzsoca: ;] :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22) SP!T válasza - = Zk = - (#5) üzenetére


SP!T
addikt

Mert valószínűleg nem most vetted! :) Ez egész új dolog!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#23) Mappa válasza Barthezz2 (#19) üzenetére


Mappa
addikt

nem fér el az asztalomon :DDD ... :P

nem kötelező megadni

(#24) Barthezz2 válasza Mappa (#23) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:C

Everybody lies.

(#25) Tom5


Tom5
addikt

Nekem két hete van egy BenQ E2200HD-m. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Mikor elkezdtem monitorokat nézni a BENQ abszolút nem volt a jelöltek között. Aztán rátaláltam erre a példányra, kiderül egyik haveromnak is ilyen van, elmentem hozzá megnéztem. Beleszerettem. Az enyém HDMI kábellal van a gépre kötve és nagyon szép képet ad. Eleinte bénáztam a képpel (hála Ati control panelja) de most már rájöttem mi micsoda és nagyon szépen bekalibráltam. Bárkinek bátran ajánlom ezt a monitort, szerintem nemfog benne csalódni. Érdekes és jó írás. Gratula.

(#26) - = Zk = - válasza SP!T (#22) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R

(#25) Tom5: én annyira még nem foglalkoztam a monitor bekalibrálásával. feltettem a helyére, bedugtam, telepitettem, használom. kész. :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) BiP válasza - = Zk = - (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Hú, azt megköszönném.
Azon tanakodom, hogy érdemes-e FullHD-s monitort venni, de sajna a gépem nem minden játékot tudna natívban kihajtani.

(#28) - = Zk = - válasza BiP (#27) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hamarosan. pls wait :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) TR3 válasza BiP (#27) üzenetére


TR3
tag

Nekem is gyengébb videokártyám van, ezért 1366x768-ban szoktam játszani. Mivel ez 16:9-es, így nem torzul a kép, és talán csak egy hajszálnyival rosszabb az élesség, mint a natív felbontásban. A munkahelyi Acer AL1916-osom még natívban sem produkál ilyen minőségű képet.

(#30) pronyó


pronyó
tag

Jó cucc, jó írás! :R
Úgy volt ilyet veszek de végül maradt a BenQ E2200HDA mivel erre adtak pixelgarit! :))

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#31) nagygabor519


nagygabor519
tag

Sajna a releváns topikomat zárták.
Ilyen monitorom van:
[link]

A problémám az vele, hogy mostanában felugrik magától csomószor a menüje, teljesen véletlenszerűen.
Mi lehet a baja?

Nagy Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.