Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noro79


noro79
tag

iPhone SE is mrgkapja👏💪

(#2) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jónak tűnik, főleg a sötét mód.

Mert lakni, muszáj.

(#3) NGA


NGA
addikt

Air2-től kapják meg az ipadok

(#4) markknight


markknight
veterán

Sok jó fícsör. Erre vártunk, most megkaptuk. Zseni.

(#6) niof válasza noro79 (#1) üzenetére


niof
addikt

Forras? Csak hogy biztos legyen! :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#7) sifo996 válasza niof (#6) üzenetére


sifo996
újonc


Apple oldalán kint van a hivatalos lista. :)

(#8) anulu


anulu
félisten

Apple TV megkapja a több user profil módot, oooohhhh yeah! valamint támogatást kap az XO és PS4 controller is a TV-n futó játékoknál!

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) AttilaNokia


AttilaNokia
tag

iOS 13 kompatibilis telefonok

iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE + iPod touch (7th generation)

iPadOS kompatibilis tabletek

12.9-inch iPad Pro, 11-inch iPad Pro, 10.5-inch iPad Pro, 9.7-inch iPad Pro, iPad (6th generation). iPad (5th generation). iPad mini (5th generation), iPad mini 4, iPad Air (3rd generation), iPad Air 2

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A dark mode-ot úgy adták el, mintha valami forradalmi dolog lenne. Mac-en is van vele problémám, bár ott a dark mode inkább csak felnagyított egy másik problémát. Nem lehet állítani - normál usertől elvárható módszerrel - a fejlécekben, vagy pl. a safariban az ablaknevekben lévő fontok méretét. Alapból nagyon kicsi és rádobva a dark mode-ot, azt kapom, hogy van egy közel olvashatatlan méretű szöveg, ahol a háttér sötétszürke, a betűk meg világosabb szürkék... és akkor még nem említettem, hogy este - amikor a dark mode épp előnyös - leveszi a mac a háttérfényt, ami szintén előnyös, de úgy kvázi totál olvashatatlan lesz az egész.

Szóval nem a dark mode a ludas, hanem az, hogy a mai napig nem lehet növelni OS szintet a font méretet (vagy épp típust), a "világ legfejlettebb operációs rendszerében". Az összes többi elavultban persze lehet, ahogy azokban van kétablakos fájlkezelő is alapból...de ugye ki akar használni "elavult rendszert".

Csesszék meg. Ott ülnek a világ legnagyobb pénzeszsákján, hadseregnyi fejlesztővel és mégis 20-30 évvel vannak lemaradva sok tekintetben a többiektől. A font probléma gondolom szintén Jony Ive baromsága, nehogy a user hozzányúljon a szerinte tökéletes UI-hoz...inkább vakuljon meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valami nem kerek a fórummal. iOS-en mutatta hogy be vagyok lépve, mégsem engedett hozzászólni (nem működött se az új, se a válasz gomb)
Most Safari alatt belépés után, engedett írni, de küldéskor azt írta elsőnek, hogy van valami félbehagyott írásom, aztán másodjára valami tokenre panaszkodott. Újratöltve a fórumot betöltött egy korábbi időhöz tartozót, aztán pár másodpercre a helyeset.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Tikakukac


Tikakukac
titán

Indul az izgalom: vajon ez megoldja-e a jelenlegi gondjaimat és ha igen, milyen új bugok lesznek, amiért megint én leszek a hülye, nem pedig az Apple? :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

fájlkezelőben kezelni

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Azèrt elèg èrdekes, hogy az index, hvg-n a konferencia utáni 1 óràban már volt cikk, itt pedig mèg semmi... :F

(#15) hemaka válasza FuRiONight (#14) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megszokhattad volna már, egy jó ideje ez van, gondolom nincs elég ember ilyenekre.

(#16) lmno válasza FuRiONight (#14) üzenetére


lmno
őstag

Magyarország legnagyobb (kínai) mobilos oldala

(#17) Tigerclaw válasza AttilaNokia (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az iPad OS már nagyon kellett. Csak a vak nem látta, hogy mennyire más a telefon és a tablet. Remélem, hogy nem állnak meg és több dologban is látunk majd fejlődést az iOS-hez képest. Sajna korábban már hozzákezdtek a Mac OS iOS-hez való lebutításához mind az OS mind az saját alkalmazásaik esetén is. Valószínűleg az összes szoftverük fejlesztését visszavetette, hogy olyan irányba és olyan mértékben lehetett csak fejleszteniük, hogy az iOS app verzió is tudjon mindent mint amit a Mac "nagytestvér". Ebből meg az lett hogy a Mac alkalmazásaik nem hogy nem fejlődtek hanem visszafejlődtek, vagy épp megszűntek, mint pl. az Aperture.

Szóval remélem, hogy most már nem az iOS lesz a szent grál a cégnél, amihez minden más OS-nek igazodni kell. iPad fejlődése is - nem kis részben - azért került zsákutcába mert úgy kezelték mint egy nagyobb iPhone-t és isten őrizz, hogy többet tudjon bármiben is, mint a golden child.

Át kellene gondolniuk - a fejlesztőkkel karöltve - az iPad játékokhoz való hozzáállásukat és azokat úgy fejleszteni, hogy külön direkt iPad-ra optimalizálják minden tekintetben. Szintén jó lenne - ha már konzol szintű grafikára képesek ezek az eszközök - ha komolyabb játékokban is gondolkodnának, és főképp abban, hogy azokhoz rendes vezérlés illik, nem a touchscreen. Szóval minimum a gamepad támogatást növelhetnék. Nem a hardveres oldalon, hanem szoftveresen. Több játék kellene gamepad támogatással. (gondolom a játékok billentyűzet és egér támogatása még "fényévekre" van)

Reméltem, hogy megkapja a rendes split view támogatást a kisebbik iPad Pro is...illetve jó lett volna vertikális split view is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) #16820480 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a dark módot annyira isteníti mindenki, egyszerűen képtelen vagyok pár másodpercnél tovább használni, annyira kifolyik tőle a szemem :N (viszont cserébe a jello meg képernyő frissítési dolgok nem zavarnak )

(#19) Shyciii


Shyciii
veterán

"jól jöhet, hogy most már a gyári billentyűzeten is lehet swipe-olgatni"

Uram isten...Mindig meglepődök minden új verzión, hogy mennyivel el vannak maradva.

[ Szerkesztve ]

(#20) atike válasza #16820480 (#18) üzenetére


atike
nagyúr

A fehéren világító "nagy" felületektől meg nem folyik ki...? :U Részemről évek óta így használom a telefonjaimat ("dark mode"-ban) - szerintem nagyon jó dolog...

(#21) CsabaZz


CsabaZz
tag

Elképesztő, hogy végre rájöttek, hogy az iPaden több ikont is meg lehet jeleníteni szépen, mint 4x5 / 5x4. :Y Legalábbis bízok benne, hogy az a kép a főképernyő.

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#22) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem jó lett, sok hasznos dolog jött, a dark mode-n kívül is. Engem kb minden érint, csak a TvOS nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) noro79 válasza FuRiONight (#14) üzenetére


noro79
tag

Nekem azt írták(MA) múlt évben hogy nem érdekli az embereket az iOS, és senki sem olvassa....

(#24) #16820480 válasza atike (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azzal még nem volt bajom eddig, csak legfeljebb le kell kicsit venni a fényerőt, ha nagyon sötét van.

(#25) CsabaZz válasza CsabaZz (#21) üzenetére


CsabaZz
tag

Megnéztem a videót - ki lehet tűzni a widgeteket a képernyőre, mekkora üdvrivalgás. :U A többi forradalmi újdonságról nem is beszélve. Jót tesznek ezek az újdonságok a rendszernek, de a superkúl meg superízi kifejezésektől ugyanaz az érzés fog el, mikor a 8 éves kisfiam hazahozta a forradalmi játékát a suliból.

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#26) Tigerclaw válasza atike (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az ötlet jó, csak a megvalósítás problémás lehet készülékenként. Régi 13-as Macbook Air-en nem az igazi a kis betűméretek miatt. Viszont csak úgy kapok nagyobb betűméretet, hogy alacsonyabbra veszem a felbontást...ami "vicces" 2019-ben.

Fura módon 34 inches UW monitorra kitéve a képet sem lesz jobb a dolog, pedig display porton kapja a képet. Lehet hogy valami egyedi skálázási gondja van az LG monitorral.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) iSonic válasza CsabaZz (#25) üzenetére


iSonic
addikt

Ezt mindegyik rendezvény esetén elmondható.. nem morcos Marcikát hívják el egy ilyen előadásra, hanem a fanatikusokat.. üdv a valóságban.

Másrészt, ha Tiéd lenne ez a cég, akkor Te így adnád el ezeket a termékeket, hogy ahh végül is ez van már máshol de azért megcsináltuk vagy úgy hogy ez most a jelenlegi csúcs..

Tehát Én az ilyen fajta kommenteket nem értem egy gyártó bemutató után.

(minél nagyobb a bevétel, annál nagyobb a befektetők boldogsága.. profitorientált világ csodái...)

(#28) #24536576 válasza anulu (#8) üzenetére


#24536576
törölt tag

Legutóbbi frissítés is csodás lett... Home gombbal nem a kezdőre megy, hanem az storeba. És ne utáljam a céget.

A cikk olvasása közben volt egy kis deja vu-m, mintha pár éve olvastam volna hasonlókat droid fronton. ;]

Ezeket a konferenciákat úgy tudom elképzelni, mint egy Mónika showt, behívnak pár embert, aztán adnak nekik némi dollárt, hogy tapsoljanak minden sz*rra. 🤔 Így aztán a többi - - - - is láthatja, hogy ez mekkora dolog, mekkora felsőbbrendűség apple terméket használni.

(#29) #77646080 válasza #16820480 (#18) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem "istenítem", annak semmi értelme sem lenne.

Azt viszont el tudom fogadni, hogy számodra nem felel meg. Cserében arra kérlek, hogy te is fogadd el: másnak viszont éppen ez a mód teszi használhatóbbá az eszközt. Nem vagyunk egyformák.

(#30) hemaka válasza #16820480 (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyébként nálam is az van, hogy a messenger dark mode-ban gyilkolja a szemem, de simán meg semmi baja nincs vele. Szóval gyaníthatóan az iOS dark mode is hasonlóképpen fog bánni a szememmel. :DDD

(#31) Mercel


Mercel
senior tag

Hát hmm..
Most épp Kölcsön ájfont használva eleve nem vagyok elvarázsolva az Apple univerzumtól, de elolvasva a beszámolót és a kommenteket sem fogott el az érzés, hogy rohanok és beruházok a kölcsön készülék után egy sajátba is.
Egyszer már használtam Blackberry (OS10) mellett ájfont - vicces volt, hogy a szinte ismeretlen rendszer mennyivel fejlettebb és kényelmesebb, magától értetődőbben használható mint az istenített IOS. Kivéve persze, hogy ájfonra szinte bármilyen App megtalálható BB-re meg nyögvenyelősen is csak az alapvetőek voltak elérhetőek - de használni ettől még a BB volt jobb és nem kevéssel. )
Most egy már androidos Blackberry után sem változott a véleményem, noha az android baromságaitól is falnak megyek időnként.

Marcel

(#32) Mercel


Mercel
senior tag

A Dark mode viszont jó dolog, csak ingerülté tesz minden áldott alkalommal, hogy a Zapple több éves késéssel feltalálja a meleg vizet és ezt Jézus vizen jár show-al van pofájuk el is adni: ))

Marcel

(#33) markknight válasza Mercel (#32) üzenetére


markknight
veterán

Senki nem mondott ilyet. Apple eszközökre ez az első alkalom, ezért is örült mindenki.

(#34) Lall válasza noro79 (#23) üzenetére


Lall
veterán

Nyilván a Homtom telefon hírek, tesztek teszik ki a látogatók nagy részét és senkit nem érdekel a világ legnagyobb tech cégének a bejelentése(i). :U

Szerintem szégyen, hogy Magyarország legnagyobb mobilos oldala, nem hogy nem közvetít egy ilyen eseményről (és most nem csak az Apple eventekről beszélek), de csak másnap egy fél oldalas cikkben számol be róla.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Az iPad külön képernyőként és Apple Pencil-lel rajzolótáblaként történő használatával engem megvettek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#36) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ez nagyon fain lesz ha végre kijön. Én várom.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37) X Factor


X Factor
addikt

Ipados és végre egér támogatás, márcsak a multiuser kell ipadpro-ra és tökéletes kütyü lesz.

Make things work

(#38) helixP válasza #24536576 (#28) üzenetére


helixP
nagyúr

De átállítani csak át lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#39) Lall válasza bLaCkDoGoNe (#35) üzenetére


Lall
veterán

Engem is. Már néztem is Amazonon iPad asztali állványt. :)

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40) bajusz15


bajusz15
senior tag

A legjobb újítás a split screen. Wait.

(#41) bLaCkDoGoNe válasza Lall (#34) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A legnagyobb vicc, hogy a keynote-ról sikerült kb. 3000 karakterben összecsapni valamit, míg a Skoda új infotainment rendszeréről 6000+ karakterben értekeztek pár nappal korábban. Mobilarena, ugyebár. Röhej. (Habár az automobil is mobil, végülis... )

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42) atike válasza bLaCkDoGoNe (#41) üzenetére


atike
nagyúr

...lehet nem volt több érdemi megemlítenivaló, nem? :DDD

:P

[ Szerkesztve ]

(#43) bLaCkDoGoNe válasza atike (#42) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, tuti ez volt az ok, hiszen még az "Okosabb lett a Foreo Luna" is megért ~1300 karaktert.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44) gzbotii válasza bLaCkDoGoNe (#41) üzenetére


gzbotii
veterán

Majd lesz a legújabb Leagoo-ról, meg a pletyka, hogy az új Doogee lehet, hogy WP-vel jön ki ;]

Meg amúgy is, iOS miden évben van, nem is fut sok készüléken, marginális.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) niof válasza sifo996 (#7) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Ez jó hír! Míg lesz rá update, maradhat a kicsike. Semmi kedvem nem lett volna új telót venni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46) Fryskitt válasza FuRiONight (#14) üzenetére


Fryskitt
addikt

Már régóta csak nappal 8 órában dolgoznak. Vsz így bejön, aminek be kell jönnie.
De valóban, már az egészet olvastam máshol tegnap.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#47) vanye válasza Mercel (#32) üzenetére


vanye
senior tag

2010-ben a Windows Phone-nál a sötét téma eleve default volt, szal sikerült kilenc évvel később újra feltalálni a kereket. Gratula. Craig barátunk a keynote-on fullba nyomta a kretént, hogy look, feketén minden korábbi app ilyen awesome meg olyan gorgeous. Anyám borogass... Na mindegy, már az iOS is tudja ezt.
De hogy ne csak az ősrégi WP-vel jöjjek: a sötét UI már az androidos KitKatnél is alapból adott volt - 2012 környékén. (Más kérdés, hogy appok szintjén csak mostanra "sötétült" el szinte az összes Google-applikáció.)

Stern des Südens!

(#48) lmno válasza vanye (#47) üzenetére


lmno
őstag

És mondta, hogy ez a világon az első telefon, amin Dark Mode van? Nem.
iOS-en most van először és ennyi.

(#49) Tikakukac válasza lmno (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem-nem. Szokásos gond. Ügyesen van mindig megfogalmazva minden hasonló, hogy ezt így 1:1 ne lehessen rájuk verni. Itt ahogy előadnak dolgokat, az a nyálkás, csúszós, igazi felszopós stílus, az ami le szokta verni a biztosítékokat. Mint most is.
De ez nem újdonság, ez védjegy lassan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50) KRobi88


KRobi88
kezdő

Ezt az új rendszerrel gyorsabb lesz, mindig eljátszák... Van egy céges iPhone 5S-em ugyan sokmindenre nem használom csak telefonálásra, de miután beharangozták, hogy iOS 12-vel gyorsabb lesz frissítettem. Na ezt nem kellett volna, azóta használhatatlanul lassú lett, még lassabb mint előtte volt. Az iOS 13 is szerintem hasonlóképpen fog végezni a régebbi modellekkel, de ne legyen így... :U

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.