Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janaboy


Janaboy
veterán

Próbálok rajonni, h ez miert is jó, de nem megy.

Janaboy

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A fejlettebb monitorozást, hogy érték el? fejlettebb chippet kapott?

Lassan 2 éves lesz a MiBand-om (még a sima színes ledes, de már a "nagyobb" aksis, nem pulzus mérős). Még mindig 3-4 hetente kell feltöltenem, és vagy fél tucat szíjat elhasználtam..
.. meg az eszköz felületén már vannak karcok, igen sok "mikró" karc és egy-két nagyobb, mélyebb...

...már az első Mi Band 2 megjelenése óta szeretnék egy olyat, de úgy vagyok vele, hogy amíg a jelenlegi működik nem akarom lecserélni.. de nem akar meghalni :D .. ami nem feltétlen baj... most már kíváncsi vagyok meddig lesz vajon szoftverből "támogatott".. a hardver vagy a szoftver él-e tovább...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) HKorn


HKorn
addikt

Ez most akkor kvázi visszafejlődés a Mi Band 2-höz képest.

Run&Ride

(#4) Wesder


Wesder
félisten

Amazfit youth-ra lennék kivàncsi, hogy az mikor lesz nem pre-order, mert tetszetős szàmomra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) Mill3r


Mill3r
tag

A MiBand2 pulzusmérővel jó vétel volt, még most is az.
Nem igazán látom, hogy pulzusmérő nélkül mennyire hatékony egy ilyen eszköz?

IDDQD IDKFA

(#6) bollokcs80 válasza HKorn (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ha hozza a MiBand2 üzemidejét, akkor nem biztos. Az 1-et én kb havonta töltöttem, a 2-t három hetente.

Szerintem ez inkább olyan ráncfelvarrás, mit korábban az 1 -> 1S. :U

B.Cs.

(#7) HKorn válasza Wesder (#4) üzenetére


HKorn
addikt

Nem is hallottam róla eddig, de most megnéztem és tetszik, áráról mit lehet tudni? 70 dodót láttam valahol, az hihető?

Run&Ride

(#8) HKorn válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


HKorn
addikt

De ebből pont hogy kivették a pulzusmérést és kvázi semmi plusz fícsör nem jött mellé, így számomra visszalépés.

Run&Ride

(#9) Graphics válasza HKorn (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi Band 2 Lite röviden tömören

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) ctvagyok válasza HKorn (#3) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nekem is ez jutott eszembe erről. De biztos van benne logika...

[ Szerkesztve ]

(#11) kriszpontaz válasza Wesder (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#12) vottokar


vottokar
senior tag

Én meg inkább megrendeltem a klasszikus Miband 2-est.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#13) sharp4


sharp4
őstag

Hatalmas szükség van rá. A fejlettebb algoritmust megkaphatja a sima Band 2 is..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#14) ollie válasza Mill3r (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A pulzus mérés amúgy is tök felesleges ezekbe az eszközökbe, mert az teljesen megbízhatatlan. Csak mellkaspánttal lehet megbízhatóan pulzust mérni.

***

(#15) Mill3r


Mill3r
tag

Amúgy jogos :K
Egy 10e Ft alatti eszköztől nem lehet pontos HR értékeket várni.
De mondjuk egy hobbi kocogónak elmegy, már csak az érzés miatt :D

IDDQD IDKFA

(#16) Bambuszpro válasza DraXoN (#2) üzenetére


Bambuszpro
tag

Én még tavaly ilyenkor vettem direkt egy RGB-s. Két hónapot bírt és másnap reggelre megdöglött. Most meg úton van az 1s-s. Teszek vele egy próbát. Már érzem előre hogy hiányozni fog az RGB. Nem is értem miért kellet kiszedni. :(((

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#17) sharp4 válasza Mill3r (#15) üzenetére


sharp4
őstag

Kocogásre pontosan alkalmatlan. Otthon ülő, nem izzadó embernek, nyugalmi állapotban jó.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#18) namegin


namegin
tag

Vártam már az újabb Mi Band 3-at, de nem ezt a HRX-et.
Nagyobb OLED számkijelzős, megbízhatőbb pulzusmérős karperecre számítottam.
Ez a visszafelé fejlesztett izé nekem sem keltette fel az érdeklődésem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Wesder válasza kriszpontaz (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Köszöntem :R Preorderben ilyen 100-110$ volt. 70-ért teljesen jó vételnek tűnik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) DraXoN válasza Bambuszpro (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nekem is volt párszor, hogy annyira lemerült, hogy azt hittem "vége".
illetve amit észrevettem, hogy nem szabad sokáig vagy "egész este" a töltőn hagyni, mert feltölt és elkezd vissza lemerülni... (és akkor 2-3 nap alatt "hirtelen") lemerül.

visszatérve a lemerülésre, 3-4 óra töltőn hagyás után "tért magához".. addig meg semmi visszajelzés nem volt...

de lehet, hogy "csak" szerencsés vagyok a hosszú élettartammal...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) atike


atike
nagyúr

Egyet lépünk előre egyet meg hátra...? :F Ezt miért....?

(#22) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Magyarországra MI Band STB Edition-ként fog jönni, Stohl Buci tiszteletére.

(#23) L4mie


L4mie
veterán

Olcsóbb, pulzus mérés nekem pl fölösleges, az akkuidő növekedés pedig szimpatikus.
kár, hogy most rendeltem 2-t... :) bár biztos szuper lesz az is.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#24) jUUh


jUUh
addikt

Nem jobb ez semmivel mint az elődje szerintem.

Samsung Galaxy S23+

(#25) fateless


fateless
veterán

Ez a nekem való eszköz!
Engem idegesít a miband 2-ben, hogy csak véletlenül hozzáérek mondjuk a másik alkarommal a gombhoz, és méregeti a pulzust. Vagy a gyerek játszik a karomon az eszközzel, és pulzust mér.
Nekem nem kell a pulzusmérő, sőt, ezek miatt csak hátrány (úgyis totál pontatlan).
Ha meghal a mostani (azért ne tegye), akkor ilyet veszek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#26) ollie válasza fateless (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, de akkor miért nem kapcsoltad le a pulzusmérés lehetőségét? Le lehet.

***

(#27) blash válasza ollie (#14) üzenetére


blash
tag

Megcsinalhatnak, hogy barmilyen mellkaspant ant+ vagy bluetooth jelet vegye, de nem sok ilyet lattam. Kiveve a joval dragabb garmin es polar orakat. Eddig se sokat neztem tekeres kozben a pulzosomat, illetve ugy sincs tul sok jelentossege.

(#28) Franklin válasza Janaboy (#1) üzenetére


Franklin
addikt

Rezgéssel jelzi, ha csörög a telefonod. Vagy ha sms, egyéb messenger app üzenet jött. Nem maradsz le egyetlen hívásról sem, még ha a Hungária körút közepén állsz is a csúcsforgalomban, vagy egyéb zajos helyen. Mutatja, hogy ki hív, tehát akár ignorálhatod is a hívást.

Van benne ébresztő funkció, szintén rezgéssel ébreszt. Csak téged, a feleséget, barátnőt, alvó gyereket nem.

Számomra ez a kettő a leghasznosabb funkciója. A lépés-számláló, alvás-figyelő, pulzusmérő, valamint a sima óra már csak hab a tortán.

Szerintem nagyon hasznos kütyü, én nagyon szeretem.

(#29) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Szerintem meghallgatták az embereket, a többbségnek semmi szüksége pulzusmérőre. Ha ezzel párhuzamosan meg csökken az ára, az külön plussz pont. Én is csak egy olyan dolgot akartam ami megbízható és kijelzi ha történik valami a telefonommal, mert a nap egészében néma üzemmódban van.

(#30) fateless válasza ollie (#26) üzenetére


fateless
veterán

Ha megmondod, hol, megköszönöm.
Miután eladtam a Redmi Note 3 Pro-t és visszatértem a Huawei P8-ra, más a felület, ezen nem találom ezt a beállítást és a pulzusmérés is visszajött ezzel együtt.
MOD
most belebújtam, és máshol volt (a régihez képest legalábbis) - a miband akkukijelzés mögött

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31) ZolkoW válasza Baggins86 (#29) üzenetére


ZolkoW
őstag

+1
már örülök,hogy nem vettem eddig a band 2-ből, így ezt fogom venni. az 1-es tökéletesen működik bő 2 éve, feleségem egy 2-est használ szintén majdnem egy éve.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32) arn


arn
félisten

Ez egy jo dontes, a pulzusmero max disznek jo rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Degeczi válasza arn (#32) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont az a legjobban működő szenzor a MB2-n... (a lépés vagy alvásfigyelés is vacak)
Ha nem futsz, hanem biciklizel, teljesen jól használható.
(de van, akinek kellően szorosra húzott szíjjal futás közben is beválik)

(#34) Degeczi válasza Baggins86 (#29) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az alvásadatokon tud pontosítani pulzusméréssel.
Persze csak játék az egész - de ha így is elmegy 3 hétnél tovább is egy töltéssel, a szenzor költsége pedig minimális, miért ne...

(#35) Nimda


Nimda
addikt

Megbízhatatlan az előd pulzusmérője.Jó döntés volt kivenni belőle.Ha csak az értesítések kijelzésére használom, 4-5 hetente töltöm, ami igen jó üzemidő.Ha ezt sikerül még jobban kitolni, én biztos benevezek egyre.

(#36) Degeczi válasza Nimda (#35) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem lötyögősen van a csuklódon, megbízható.
De ha úgysem használod, miért vársz hosszabb üzemidőt az elhagyásától?
A gyári adat is teljesen lényegtelen eltérést tartalmaz: 20 nap helyett most 23-at ígérnek... ezért, lényegében ugyanolyan áron (a 2-t is $20 környékén lehet megvenni) ki az, aki ezt az "új" modellt választaná? :F

(#37) arn válasza Degeczi (#33) üzenetére


arn
félisten

Nekem volt, semmire se jo az a pulzusmero, akar szoros, akar lotyog. Kozeleben sincs annak, amit a mellkaspant mutat mellette.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Nimda válasza Degeczi (#36) üzenetére


Nimda
addikt

Ez nem céleszköz, hiába van szorosan a csuklódon, igaz nem is vártam ilyen szintű pontosságot.A hosszabb üzemidő számos dologtól függ, az csak egy része hogy kiveszik a szenzort.Meglátjuk...

(#39) Degeczi válasza arn (#37) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "semmire se jó" semmiképpen nem igaz: vagy a te példányoddal lehetett vmi gond, esetleg bőrjellemzővel (hiszen a megvilágításos mérésnél ez is tényező), de a többségnek teljesen jól, használhatóan mér!
Nálam is, bármikor nézem, minimális eltéréssel (pár ütés/perc) egyezik a vérnyomásmérőtől kapott adattal.

(#40) Degeczi válasza Nimda (#38) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De ha már a gyártó sem ígér semmi lényegi eltérést, és eddig is 3-4 hét üzemidőről beszéltünk, nem teljesen mindegy ahhoz képest még pár nap? :F
Szerintem totál lényegtelen szempont...

(#41) atike válasza arn (#37) üzenetére


atike
nagyúr

Az asszonynak van egy és eddig még teljesen rendben volt a pulzusmérés. Kontrollmérést csináltunk mi is más eszközzel és majdnem teljesen egyeztek az értékek. Tetszik is neki, jó kis adatokat ki tud nyerni edzés közben / edzés után...

(#42) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Ennek az új verziónak ezen az áron nem látom a létjogosultságát.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#43) Freezee válasza arn (#37) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem teljesen pontos, és megegyezik az orvosi műszer adataival. Maximum 1-2 -vel mér többet de az elhanyagolható különbség.

(#44) sharp4 válasza Freezee (#43) üzenetére


sharp4
őstag

Nyugalmi állapotban. De sportolás közben már nem..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#45) Degeczi válasza sharp4 (#44) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sportolás lehet biciklizés is, ott nem mozdul el, arra jó.

(#46) arn


arn
félisten

nekem is ez a tapasztalatom, hogy nyugalmi es idalis helyzetben ok, de nem tudja normalisan kovetni a valtozasokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) sharp4 válasza Degeczi (#45) üzenetére


sharp4
őstag

Ha izzadsz alatta, már nem mér megfelelően!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#48) Napfénysüti válasza Degeczi (#33) üzenetére

Ha egy MB2-őn figyeltem volna a pulzusom a Stelvión felfelé tekerve lehet már meghaltam volna. :DDD

Viccet félretéve ezekben a karkötős pulzusmérőkben nem bízom. Páromnak MB2 van és néha elég érdekes értékeket mér. Nekem bringázáshoz van egy Garmin 510-em mellkaspánttal, na abban hiszek. Persze tény hogy az egy 100k-s céleszköz a MB2 meg egy filléres, jópofa cucc. Nekem most sima MB1 van még a fehér ledes és ha ez a HRX verziós MB olcsóbban beszerezető mondjuk 25%-al mint a 2-es, akkor lehet benevezek rá mert az OLED kijelző hasznos lenne a ledek helyett. :)

Més que un club!

(#49) Reverend válasza ollie (#14) üzenetére


Reverend
tag

Egy év tapasztalatából állíthatom, hogy meglepően megbízhatóa pulzusmérő. Sok eszközzel hasonlítottam már össze (közte hitelesített(!) vérnyomásmárővel), 10% alatt van a hibája. Persze, ha rosszul van a karodon, akkor tud pontatlan lenni, de ezek általában annyira kirívóan rossz számok, hogy ránézésre kiderül, hogy újra kell mérni.
És mire jó a funkció? Pl. azoknak akik el szeretnének érni egy bizonyos pulzusszámot sport közben (fogyás), vagy akiknek (pl. nekem) sport közben nem haladhat meg egy bizonyos értéket, mert rosszul lesz.

(#50) Degeczi válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Értelemszerűen játék az egész, persze, valós sportoláshoz mindenképpen mellkaspánt dukál.
De szó nincs róla, h totál fölösleges vagy teljesen használhatatlan lenne ez a funkció a jelenlegiben, így ha az elhagyása még csak értékelhető árcsökkentést sem jelent (a cikkben említett promóciós $20, utána $28 éppoly minimális csökkenés, mint akkuüzemidőben a növekedés) akkor nem egészen világos, mi szükség volt erre a típusra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.