Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

videót, ugye HEVCbe hozza, (is) nekem ez a perverzióm :)

(#2) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Már csak az áron kellene faragni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3) hibavissza válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


hibavissza
veterán

Szem előtt tartják a kívánságod.

(#4) ati3x válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


ati3x
senior tag

PenF-hez képest olcsó. És többet tud jóval. Videó, DFD satöbbi.. :)

(#5) bit_bro


bit_bro
tag

Itt visszatértek 16 MPixelre?
A GX8-nak 20 MPixeles szenzora van...

(#6) Mercutio_ válasza ati3x (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem egy liga, a Pen F-et a hipsztereknek szánják.

Ezt a gx7, GM5 nyitó árához kell viszonyítani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) madgie válasza bit_bro (#5) üzenetére


madgie
titán

Vissza, hála Istennek.

(#8) weiss válasza madgie (#7) üzenetére


weiss
addikt

Mi volt vele a baj?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) madgie válasza weiss (#8) üzenetére


madgie
titán

Műfényben, magas érzékenységen rosszabb, mint az előd (zaj és dinamika tekintetében is).

(#10) k1csi


k1csi
senior tag

Jójó hogy fejlesztettek a mechanikus záron, viszont sokkal jobb lett volna, ha elmozdulnak abba az irányba, amit a Sony elkezdett az elektronikus zárral, hogy a mögé tett elektronika miatt szinte egyszerre tudják kiolvasni a szenzort, azaz lényegében nincs rolling shutter és szuper gyors framerate-eket lehet elérni.

Szóval a Sony megmutatta a jövőt a Pana meg reszelt egyet a mechanikus záron (aholis még mindig /160 vakuszinkron???).

Egyébként a cikkben szereplő iszonyat zavaros és körmönfont zárhoz kapcsolódó mondat helyett jobb lenne valami olyasmit írni, ami kevésbé mossa össze a mechanikus meg az elektronikus zárat (ha azok nem teljesen egyenlőek és gyanitom nem, gondolok itt pl. vakuszinkronra, max záridőre meg max ISO-ra):

Szintén a GX8-tól ered az újratervezett zár is, mely legrövidebb (elektronikus) zárideje 1/16000 s, immár elektromágnes működtet, így a jelentősen csökkenti az exponáláskor fellépő rázkódásokat, ami a kép bemozdulásához vezethetne

Szóval inkább le kellene íni mit tud a mechanikus zár (pl. 1/160 vakuszinkron 1/4000 min záridő) vagy mit jelent az elektronikus zár (pl. első redőny vagy teljesen elektronikus), rolling shutter mentes-e vagy sem stb.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#11) hibavissza válasza madgie (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

Én azt olvastam, hogy a Pana jó öreg, reszelgetett tizenhatosa (GH2, G5, G6, GX7, G7??) van benne low pass filter nélkül.

(#10) k1csi: ha a GX8-ból jön a zár, akkor az minden, csak nem jó hír. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) |AP| válasza hibavissza (#11) üzenetére


|AP|
veterán

"ha a GX8-ból jön a zár, akkor az minden, csak nem jó hír"

én eddig úgy értelmeztem, hogy a GX8 óta fejlesztették tovább a zárat. Nem lehet, hogy csak valami félrefordítás?

(#13) hibavissza válasza |AP| (#12) üzenetére


hibavissza
veterán

Remélem igazad van. Eddig a DPR tesztfotóiból lehetett kideríteni a zár minőségét, de mióta fényt kaptak és meg tudják különböztetni lehet, hogy nem fognak shutteres képet publikálni. :DDD

Erre a shutter shock-ra nincs valami magyar szó? Falnak megyek tőle. A berázott az nem igazán passzol szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14) |AP| válasza hibavissza (#13) üzenetére


|AP|
veterán

remélem előbb-utóbb kiderül.
Én úgy látom egyébként, hogy ez egy új zár a GX8-hoz képest. Sok cikkben direkt kiemelik és bemutatják, mint új konstrukciót. Az hatalmas baklövés lenne, ha továbbra is ugyanúgy hozná a shuttershock problémát.

(#15) ROBOTER válasza hibavissza (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amiket felsoroltál, legalább 3 fajta szenzor, még a gyártók sem azonosak, a méret sem.

(#16) hibavissza válasza ROBOTER (#15) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet. A weben találtam egy elég megbízhatónak tűnő listát amit most nem lelek. Emlékeim szerint abban szög azonosként jelölték a GH2/G5/G6, szenzorokat, csak a szoftveres oldalt piszkálták. A GX7 és a G7 szenzora fizikailag is eltért valamelyest, de alapjaiban nem változott. A produkált képminőség is hasonló. A gyártóra nem emlékszem, hogy kitért volna a lista. (szerk.: nem a wiki volt. annál részletesebbre emlékszem. narancssárga háttere volt az oldalnak )
Ha van valami linked ami tisztázza a dolgokat az hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) icp1970


icp1970
senior tag

Nekem szimpatikus. :K

(#18) ROBOTER válasza hibavissza (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

GH2 multi aspect, 19mm széles, Pana
G6 és elődjei szintén Pana, normál méret
GX7 Sony

(#19) hibavissza válasza ROBOTER (#18) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem nem jól tudod. De végül is nincs nagy jelentősége.

(#20) ROBOTER válasza hibavissza (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Legalább egy DXO-t nézzél már meg...

(#21) MrChris válasza hibavissza (#16) üzenetére


MrChris
nagyúr

GH2/G5/G6 azonosak, Pana gyártmány csak épp a G6-é (G5?) 'alul' kevésbé zajos (hangyakukinyit) meg 'letiltották' a multi aspectet. A GX7-ben sony szenzor van és jóval jobb. Nem csak zaj tekintetében hanem színek terén is főképp ahogy emeled az iso-t kevésbé megy el ilyen-olyan irányban, GH2-esé hírhedt a kék csatornájáról.

(#22) hibavissza válasza MrChris (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

[link]
Eszerint a GX7 Pana szenzoros és én is így emlékszem. Nagy pofára esés volt anno, mert Sony szenzort várt bele mindenki. Aztán lehet, hogy mégis Sony. :)

(#20) ROBOTER: mivel a képalkotásnak a szenzor csak egy része, igen nagy dőreség lenne némi méricskélés után kijelenteni bármit is. Ezért is írtam, hogy végül is nincs túl nagy jelentősége. Ha az Olympusnak megfelelt csúcsgépébe a Pana szenzor....

[ Szerkesztve ]

(#23) ROBOTER válasza hibavissza (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az E-M1-ben a Sony alapjaira épülő Pana szenzor van, integrált ADC-vel. Ennek semmi köze a régi Pana szenzorokhoz, teljesen más a felépítése, és minden műszaki paramétere. Még a mérete is pár tizeddel nagyobb, mint az E-M5/E-M10 Sony szenzoráé, picit más képszöget ad ugyanazzal az objektívvel.

(#24) hibavissza válasza ROBOTER (#23) üzenetére


hibavissza
veterán

Anno a csapból is az folyt, hogy lám-lám az Olympus Pana szenzort használ az EM1-hez. Mégpedig az ósdi 16-ost, picit módosítva, pár fázis érzékelővel felütve. Ezek szerint vagy mindenki tévedett vagy én emlékszem rosszul.
Az MFT topikban is fel-felbukkan az érzékelő katyvasz. Jó lenne valami összefoglaló táblázat az olyan lámáknak mint én. Komolyan, hogy miért nem találom :W

(#25) MrChris válasza hibavissza (#22) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó, Pana, sony alapokkal. Lényeg hogy jobb lényegesen mint a GH2-es.

(#26) hibavissza válasza MrChris (#25) üzenetére


hibavissza
veterán

Linkelj már be légyszi valami technikai összefoglalót, had okosodjak. Milyen az amikor a Sony elad szenzor "alapot" a Panasonicnak aki tökéletesítés után eladja az Olympusnak és beszereli a GX7-be. Ez nekem elég furán hangzik. Esetleg Sony licenc alapján gyártott valamit a Panasonic?
Biztos jobb mint a GH2, hiszen reszelgették a szoftver, gondolom a huzalozás is változott, talán még új mikrótükröket is kapott.....én úgy tudom, hogy a Panasonicnak egy darab 16 megás szenzora van, amit a GH2-ben lévő egyenes ági rokona. Nem olyan olcsó szenzort gyártani, hogy több félét készítsenek. Persze megpróbálják beállítani, hogy hűűű meg haaaa, ez már az új, de az alapok nem változnak. Én így tudom.

[ Szerkesztve ]

(#27) bit_bro


bit_bro
tag

(#28) k1csi válasza bit_bro (#27) üzenetére


k1csi
senior tag

Azért ez az oldal is vicces:
The new design doesn't appear to introduce much in the way of compromise

Aha a GX7 1/320-as vakuszinkront tud ill. 1/8000 min záridőt.

Ja és a Pana ezt a vázat van ahol úgy marketingeli, hogy GX7 mark II...

Hát nem tudom, kicsit többet vártam még a marketingtől is...

Azért ez sem semmi:
Panasonic, rather cautiously, only says that the new shutter reduces shake, not that it eliminates it. We're told that an electronic first-curtain shutter (which obviates the need to open the mechanical shutter to start an exposure, essentially eliminating shutter shock), would require faster sensor read-out.

Az elektronikus első redőny nem gyors kiolvasást, hanem gyors soronkénti reset-et igényel (gondolom a második redőnyre gondolt).
Könyörgöm világosítsa már fel valaki az Pana idióta marketingeseit.

Még jó, hogy csak egy rövid oldal volt.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29) MrChris válasza hibavissza (#26) üzenetére


MrChris
nagyúr

Össze kéne szedni, de most erre nincs időm, kedvem... Korábban csináltunk csak egy kis listát az Olympus 4/3-os DSLR-be használt szenzorokról. Majdnem minden új modellbe újat tettek!
5.6MP kodak : E1
8.9MP kodak: E300, E500
7.9MP pana: E330, L1
11.2MP kodak: E400
10.9MP pana: E410, E510
11.8MP pana: E420, E450, E520, E3, L10
13.1MP pana: E600, E620, E30, E5, E-P1, E-PL1, E-P2, E-PL2, E-P3, E-PL3, E-PM1, G1, G10 G2, GF1, GF2, GF3, GF5, GH1

Most lehetne bővíteni a sort a további m4/3 szenzorokkal. Azért ha változik a pixelsűrűség akár csak pár kilopixellel akkor annak mindenképp új gyártásút kell jelentenie.

(#30) hibavissza válasza MrChris (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Valamiért nem olyan egyszerű hozzájutni a pontos szenzor adatokhoz. Igen, ha változik a pixelsűrűség akkor az biztos újabb. A GH2 nagyobb szenzora elég jó játszótér a látószöggel variálásra is. Nem hiszem, hogy halandó hozzájut korrekt adatokhoz. Nem véletlenül nem találom azt a nyomorult listát. Még a panelek áram felvétele is benne volt...

[ Szerkesztve ]

(#31) MrChris válasza hibavissza (#30) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja ezt eléggé fukarul kezelik. A gh2 szenzort valamiért nem vette át az Oly tovább nyomták a 13MP-est. A kék csatorna sokkal zajosabb a többinél ez talán a fő hibája.

(#32) ROBOTER válasza MrChris (#29) üzenetére


ROBOTER
addikt

A G1-ben és a GH1-ben garantáltan nem lehet ugyanaz a szenzor. Utóbbi multi-aspect, ha megnézed az objektív nélküli szemből készült fotókat, feltűnő a különbség.

16.9-nél 4352 képpont vs. 4000, és ez nem utólagos vágás, mint a G6-nál.

(#33) MrChris válasza ROBOTER (#32) üzenetére


MrChris
nagyúr

A mikrós lista hevenyészett, ki kéne bővíteni egész a mai gépekig. Meg persze lehetne alaposabb...

(#34) madgie válasza ROBOTER (#32) üzenetére


madgie
titán

Másképp is viselkedett a GH1-é, hovatovább éjszaka a legelső 12-es Pana szenzort preferáltam akár a G3-mal szemben is (GH2 dettó).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.