Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

A mobiltelefon csatlakoztatásra kíváncsi lennék mit takar, lehet a beállításokat változtatni érintő felületen? Amúgy miért csak most kapott sztereó mikrofont?

(#2) mumk1 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


mumk1
addikt

Gondolom erről van szó, amit a D600 és a D3200 is tud.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#3) lcee79


lcee79
őstag

3 hete vettem egy 5100-at....
Kicsit szomorú is lennék, de nem vagyok :)
Ez valószínűleg a 18-105-ös optikával kb 100.000-el is több fog kerülni induláskor
és a főbb specifikációk meg nagyrészt ugyanazok maradtak,
24 megapixel lett, de szenzorméret maradt, csak újítottak rajt valamit...

Az 5100-al nagyon meg vagyok elégedve :)

(#2) mumk1: 5100 kár hogy nem tudja...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4) mumk1 válasza lcee79 (#3) üzenetére


mumk1
addikt

Na ja, nem lenne ez rossz, ha már úgy is ott lapul az ember zsebében egy HOX. :) Még ha csak ICS is van rajta. :DDD :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Jóféle. Remélem az ára is rendben lesz, és kapható lesz majd sima, fekete házzal is :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Én karácsonyra akarok D3200-at venni 18-105-ös obival. Szerintem bőven jó lesz az is nekem! :C Valahogy nem hoz lázba a forgatható kijelző...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7) flexxx2 válasza Anubis_9 (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

A 24mpes szenzorhoz jó optika is kell (nem kitobi), amúgy meg szinte ugyanaz mint a 3100. Ráadásul lassabb is nála. Én azt választanám, vagy d5100at.

[ Szerkesztve ]

(#8) lcee79 válasza mumk1 (#4) üzenetére


lcee79
őstag

:)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9) Kapanyél válasza flexxx2 (#7) üzenetére


Kapanyél
őstag

A 18-105 vígan kiszolgálja azért ezt a szenzort. A legjobb felbontású kitobi.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#10) spanyoll


spanyoll
addikt

Dá széjp piros :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11) flash-


flash-
veterán

usb 2?

ma már szerintem elég elterjedt az usb 3.0 ,mért nem tették bele?annyival drágább még?nem hiszem...

Nincs érintő?a érintőpanel is már olyan gyakori hogy lehet olcsóbb mint a nem érintős panel....

és

1.5 milivel magasabb szerencsére mind a d5100,de még igy is alacsonyabb 6 milivel :(( a d5000től

nekem ezek a szempontok,úgyhogy amig nem lesz egy akkora gép mint a d5000 megfizethető áron addig maradok a d3100nál

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12) spanyoll válasza flash- (#11) üzenetére


spanyoll
addikt

Érintőkijelző? Komolyon ez a szempont egy dslrnél?
Ha tapizni akarsz akkor ott a telefon. Nem tudom hogy vagy vele, de ha fotózok, akkor gyorsan odatekergetem az általam kívánt értékekre a gépet és lövök. Nem pedig zabáltatom egyrészt a hátsó kijelzővel az akksit másrészt meg simogatom fél órát, hogy beállítsam az expot.
Szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13) flash- válasza spanyoll (#12) üzenetére


flash-
veterán

nem szempont de nem hátrány.ha van .csak erre gondoltam.meg aztán amikor 100ból egyszer live viewben fotózok,akkor mennyivel kényelmesebb lenne már újjal oda tenni a fókuszt ahova akarom nem pedig a nyilakkal babrálni fél percig mire odamozog a fókuszpont ahova akarom.
de még egyszer mondom meg vagyok nélküle,de ha elérhető,és nem drága miért ne?
Szeretem a Nikont de szerintem a Canon 650d jobb választás...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14) Don77


Don77
tag

Na most mi legyen ? Cseréljem le a d7000-met? A kis kukimat a fülükbe, hogy mindenl max félévente jön új....

(#15) spanyoll válasza flash- (#13) üzenetére


spanyoll
addikt

"de ha elérhető,és nem drága"
Nem vagyok annyira benne a témában, de szerintem nem újságpapírból és pet palackból készül egy érintőkijelző, ebből eredően nem hiszem, hogy olcsóbb lenne legyártani vagy akár csak hasonló árfekvésben lenne mint egy sima kijelző.

@Don77: Ha ilyet kérdezel akkor nem kell lecserélned. Meg amúgy sem. Minek? Mi az az égetően idegesítő hiányossága a d7k-nak amiért földhöz vágnád minden nap, amiért nem tudsz olyan jó fotókat csinálni, mint amilyeneket ezzel az új csodával tudnál?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

D5100 + 18-105 kitobi rulz!

Kíváncsi leszek a tételes összehasonlításra, meg hogy a kontrasztérzékelős fókuszrendszer fejlődött-e, mert videó alatt a folyamatos fokusz a vicc kategória.

(#17) Sn00k


Sn00k
veterán

Még jó, hogy eddig nem leptem meg magam dslr-el. Kív. vagyok mennyi lesz az ára :K

3njoy the Lif3

(#18) flexxx2 válasza szilagyiv (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

szerintem olvasd el a d7000 tesztet, annak a cuccait kapta meg, valszeg ugyanaz lesz az eredmény videónál

(#19) flash- válasza spanyoll (#15) üzenetére


flash-
veterán

ha már van kapacitív kijelzős telefon fillérekért,nem lehet túl drága egy érintőkijelző

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"24 MP-es DX formátum"

Pokolra a DX kitalálójával! Ekkora baromságot.

(#21) A Zéé válasza eldiablo (#20) üzenetére


A Zéé
addikt

Meg dögöljön meg mindenki, akinek nincs 700k-ja egy fényképezőgépre?
Remélem ezt Te se gondolod komolyan.

Just a simple Lineman...

(#22) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ha a D3200 200k felett kezdett, akkor ez vajon honnan indul? Én bőven elvagyok a D5000-el, annál jobb gép nem kell nekem.

Laci

(#23) eldiablo válasza A Zéé (#21) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem sincs 700K-m, de attól még szar.

(#24) A Zéé válasza eldiablo (#23) üzenetére


A Zéé
addikt

Most akkor vagy nem vagy tisztában a DX jelentésével, vagy "csak az analóg a jó" nézetet vallod? vagy csak szimplán trollkodsz?
A telefontesztjeiden meg használhatóak telefonok aprócska szenzorai?

Just a simple Lineman...

(#25) eldiablo válasza A Zéé (#24) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom ki trollkodik kettőnk közül. Én véleményt nyilvánítottam, te pedig kötözködsz, személyeskedsz.

(#26) spanyoll


spanyoll
addikt

Lol, micsoda flame war egy ilyenen. A DX szenzorokat én sem írnám le, biztos a te igényeidnek nem felel meg, de attól még nem szaroznék le egy olyan ágazatot ami több millió gépet termel ki, úgy, hogy van rá igény.
Az más kérdés, hogy idővel kihalhat a DX (egyes teóriák szerint amik mellett és ellen sem mondanék érveket), de ez most nem ide tartozik szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27) kromatika


kromatika
veterán

jó gép. elfogadnám. :K

(#28) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Én arra lennék kíváncsi -és ez most nem is feltétlenül csak ehhez a géphez kapcsolódik-, hogy ez a 39 pontos autofókusz minek is kell? A végén úgyis egy pontra fog fókuszálni, és hiába keres 39 helyen pozíciót, el kell majd döntenie, hogy mi lehet az a pont, amit fotózni kívánunk, az meg nyilván nem egy olyan apró pici jelentéktelen része lesz a képnek, amit csak a szuper 39 pontos autófókusz talál meg. Ráadásul ez tükrös gép vagy mi a fene, itt már illik manuálisan is korrigálni, használni a manuális lehetőségeket.
Szóval az ilyen hülyeségeket, hogy 39 pontos fókusz, én inkább nem hangoztatnám, de hát ezzel lehet behúzni a vásárlókat.

(#29) Throme válasza spanyoll (#12) üzenetére


Throme
veterán

Sokkal gyorsabban tudsz a menüben mászkálni és állítgatni, mint gombokkal.
Gondold végig, ha az érintőkijelzős telódon ugyan azt kéne csak gombokkal elérni....
A wb-t, a fókuszmódot...és hasonlókat te nem fogod kipörgetni 1 tárcsával. Még ha nem is kell sokat állítgatni.
Vagy pl LV-ben a fókuszpont kiválasztás.
Amíg nem próbáltad nem is tudhatod...

Szerintem nagyon jó lenne itt is az érintőkijelző.
Nem értem miért hagyták ki, mikor a konkurencia is berakta a belépőbe....

(#30) Throme válasza pmikloska (#28) üzenetére


Throme
veterán

Attól, hogy te nem használod ki még lehet jó a 39 fókuszpont. Én használom ami a gépemben van, nem csak a középsőt. A D5200-nak meg van 9 keresztszálas.
Ne csak tájképekben vagy portréban gondolkozz. Van aki szereti megkomponálni a képet vagy a témáját kiemelni kis dof-al, és nem feltétlen középre helyezi azt.

Manuálisan korrigálni? A kijelzője még mindig kicsi szerintem a manuális munkához. Ha ez a vágyad akkor ne belépőket nézz. Másrészt meg jó manuálozást, az AF-fel nem tudsz szerintem nagyon versenyezni...

Ez nem a te fényképeződ, egy D60 vagy D40 is jó gép....

[ Szerkesztve ]

(#31) spanyoll válasza Throme (#29) üzenetére


spanyoll
addikt

Menőzés nélkül de keress egy érintőset, üljünk össze egy sörre és nézzük meg ki mennyi idő alatt állít be valamit. Az érintőkijelző böngészésre és hasonlókra jó. LV-ben aláírom, fókuszpont állításra jó lehet, de amúgy...
Ja meg szöveget írni. Én pedig valahogy nem a fényképezőmön akarok regényt írni.
Ennyi erővel meg nem is kellenek gombok, max 1-2, csak az expogomb, a többi legyen mind tapi?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#32) HThomas válasza lcee79 (#3) üzenetére


HThomas
senior tag

Jó cucc, de én sem égek a vágytól, hogy cseréljem rá a D5100-amat :)

(#33) pmikloska válasza Throme (#30) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Nem tájképekben gondolkozom, de nem normális dolog az, hogy mindenki az automatikával akar dolgozni egy olyan gépnél, ahol már nem illik, és ezt még sarkallják is a 39 pontos autofókusszal.
Én a D90-re gondoltam. :)

(#34) csakb válasza pmikloska (#28) üzenetére


csakb
őstag

A pontos követő AF-hez kell ennyi, ha mozgó objektumot fényképezel.

(#35) tabu3x válasza pmikloska (#33) üzenetére


tabu3x
tag

ez egy totál amatőr, belépő szintű dslr. már miért lenne felesleges egy normális (itt és most 39 pontos) AF???
egyébként, nézd csak meg a d800-at, vagy az 5d mark III-at, vagy még feljebb, azokban még több AF pont van.
szerény véleményem szerint mozgó témánál nincs esély 10-ből 8-9 éles képet lőni manuális élességállítással, egy jó AF-fel viszont van.
nemrég egy ismerősöm szintén a manuális fókusz mellett érvelt, látatlanban, abszolút kezdőként. vett is egy használt 5d-ét, majd nekiállt a családját portréfotózni. az eredményt nagy büszkén mutogatta a gépen, ami ott egyébként tűrhetően festett. ezután megmutattam neki 27"-os monitoron... mondanom sem kell, h sírva fakadt, mert csak szar, életlen képeket lőtt..

(#36) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Az érintő kijelzőnem bizony lett volna létjogosultsága ha valaki a kihajtott kijelzővel fotóz gyorsabban rá tud bökni arra a pontra ahova élesre kíván állítani..
A nikon 1 szériában működő vízszintes szenzorsoros hibrid rendszer is jó lenne ha átkerülne DSLR-be vagy más legalább annyira jó megoldás. De ezek nélkül se semmi masina ez az 5200-as A rekesz állítás ha jól sejtem itt már megy videó alatt. 39 AF pont lekerülésére egy árva vasat se tettem volna. De persze jó.
nagy sebességü videók is jól jönnének pl 840×480 250kép/s hd 120kép/s stb.

De ezek vagy a d7000 utód vagy a d400 adottságai lesznek majd (remélhetőleg)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#37) Kapanyél válasza pmikloska (#33) üzenetére


Kapanyél
őstag

Sportfotókhoz, amikor a legközelebbi éles pontot keresi a gép, nem mindig elég a középső.
Én inkább az FX-ek 51 pontos AF rendszerét nem tartom jónak, mert az összes a kép középső 10%-án van összeöntve...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#38) Motaba78 válasza lcee79 (#3) üzenetére


Motaba78
őstag

En ma rendeltem egy d5100-et, miutan rendeltem, olvasgatva latom megjelent az 5200 is.
Semmi gond a megjeleneskor sokkal dragabb lesz az 5200.

Nem bankodom mert probalgatva nagyon jo kis gep az 5100.

Elmeletileg holnap megerkezik az 5100 csomagom.

Jo fenyt minden fotosnak.

Bocsi tabletrol vagyok,

(#39) TeeJay


TeeJay
félisten

azt hiszem még mindig megtartom pár évig a D90-et mert van amiben az még mindig jobb
bár a fullHD videó tetszene de inkább kibírom még :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40) Throme válasza spanyoll (#31) üzenetére


Throme
veterán

A vázon lévő gombok fontosak és nélkülözhetetlenek, hiszen vannak olyan dolgok, amiket úgymond vakon állítunk, illetve látjuk a keresőben és nem kell a gépet "levenni" a szemünkről.
Hát nem fogunk versenyezni :). Azért az érintőkijelzőt nem csak 1 ujjal lehet kezelni, szerintem gyorsabb mint ide-oda lépkedve állítani valamit. Már csak azt képzeld el, mikor egy menüben gombokkal lépkedve olyan opciókat akarsz használni amik nem egymás mellett vannak. Ilyenkor lépkedsz egyesével, míg ujjal csak odaböksz.
Szóval én hiszem, hogy gyorsabb az érintőképernyős "navigálás".

Nem értem, milyen regényt akarsz írni egy fényképező kijelzőn? Én erre nem gondoltam.

Ha a következő fotós fórum talira eljössz ott lesz érintő kijelzős fényképező (meg jó lenne egy 650D-s kolléga is ha eljönne, mert arra a gépre is kíváncsi vagyok), legalább is valószínűsítem.
Én próbálgattam korábban Freddy-ét. Ezért is pártolom az ilyen lcd-t.

(#41) lcee79 válasza Motaba78 (#38) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem egy Panasonic Fz-38-am volt előtte és hatalmas előrelépés ahhoz képest :)
A KIT objektíven gondolkoztam eleinte, de nem kellett volna :) a 18-105-ös magasabb kategória ED-s (Alacsony szórású lencsék) A 18-55-ös teljesen alap és pont nem lenne elég (nekem)...
Sokszor használom 50-105 között... Alap obi-val azt már nem tudnám, és vehetnék egy másik objektívet, stb, stb
(ha lenne pénzem rá, de nincs :) és mérgelődnék...)
Szóval ez így a legjobb választás, ha valaki gondolkodna rajta :)

Ja és az érdekes, hogy compaktokon az ember 99%-ban a kihajtható lcd-t használja, dslr-en meg kb 5%-ban...
Szinte csak arra használom már, hogy visszanézzem a képeket, meg a videókészítéshez.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#42) Motaba78 válasza lcee79 (#41) üzenetére


Motaba78
őstag

Nekem mekkora lepes lesz egy Fuji s5600 utan. ;]

(#43) spanyoll válasza Throme (#40) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha elmegyek akkor kipróbálom :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#44) rogozsin


rogozsin
csendes tag

24MP.....uhh, akkor kukába az EOS 40D-mel :))

(#45) Throme válasza pmikloska (#33) üzenetére


Throme
veterán

Egy fényképező bizonyos lehetőségeket kínál.
Mindenki kedvére választja ki mennyire akar belemászni. Az, hogy lehet manuálban is tekergetni, állítgatni, az nem feltétlen jelenti azt, hogy csak az az igazi fotós, aki ezt teszi.
Pl a D7000 reklámjaiban is egy könnyen kezelhető gépnek mutatják és bárki kattintgathat vele.
Miközben itthon egy álomgép, meg csoda számba megy, az ára miatt

(#46) ati3x válasza rogozsin (#44) üzenetére


ati3x
senior tag

hát nem tudom..
Kezd olyan érzésem lenni, hogy most vettem egy E-PL1-est, de a következő lépcső talán egy ilyen lesz.. Vagy egy 3200-as.. Ki tudja.. Persze gondolkodtam egy OMD-n is.. Persze max 1-1,5 év múlva.. :D De szimpik az új Nikon gépek...

(#47) PRO-peller válasza rogozsin (#44) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én a D40-est a kukából szedtem ki. :))

Szóval... Én kíváncsi lennék a RAWok méretére (14 bit/24mpx).Asszem a 4GB-s kari rövid lehet. Videó? Ó! A videó! :Y 1x. Meg hát miért nem adnak ki új obikat az emelkedő felbontáshoz? Azokat már a magasabb felbontásra tervezték ugye? :U

Most előny a nagyobb felbontás avagy egy funkció, amit jobb nem használni eleve? :B Akit tudja írjon! :R

(#48) pmikloska válasza Throme (#45) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Tudom én, csak mégis valahogy bántja a szememet, olyan lesz lassan ez a tulajdonság is, mint a tévéknél pl. a kontraszt, minél nagyobb, annál jobbnak hiszik, közben meg már nem is mérhető a lényegi különbség.
De aki meg tudja venni pl. a D7000-ret (szerencsére volt már a kezemben), azoknak egy jó része valószínűleg pont automatán fogja használni egész életében, csak azért veszik majd meg, mert van rá pénz.

(#49) DarknessHope válasza PRO-peller (#47) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Sajnos nincsenek meg nálam a fotók amit a 3200ason csináltunk egy ismerőssel ugyanazokat elkészítettük a D70-esemmel.
a tesztet egy 18-55 nem VR-es el csináltuk.. ennél gyengébb minőségű obit ugyan lehet találni de tény hogy nem egy bajnok.
nos ezután a 3200-on készítetteket leméreteztük 6MP-re.. Az eredmény fényévekkel jobb volt mint 70-en. 1600 alig látszott a zaj. élesség is tuti. szép részletek. míg D70-en látszott az obi lágysága. zaj is.. nem mellesleg hamarabb kiégés. Azért az a 8 év sokat jelent na. Kár hogy megmutatni nem tudom. szóval szeríntem van értelme a megapixelnövelésnek mellesleg itt ez a cikk is ezt hozta ki:http://pixinfo.com/cikkek/dslr_evolution

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#50) PRO-peller válasza DarknessHope (#49) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nos, rosszabb nem lett a képminőség. Ez 1értelmű. Ezexerint a felbontás növelése nélkül nem lehet a képminőséget javítani?

Személy szerint a felbontás és zaj, kiégés stb. nem sarkal vázcserére. Hiszen még a használhatatlantól még mindig messzebb van a 70-es mint az újak képességétől. Ez a váz. Az obi a 18-55 helyett csak egy 18-70-et v. has. kell feltekerni és megtáltosodik az élesség (monitor méretben, no pixelpeeping :B ). Ezt annyival zárnám most le, h a monitor felbontása sem mind1 ha részleteket és élességet szeretnék a képeken látni. Az meg egy átlagos laptopon is ritka még a 1080 sor. Összességében inkább sírnék ha újat kéne venni, mint örülnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.