Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Azt nem lehetne, hogy egy E736-osért odaadjam a fél vesémet? :)

Múltkor ki volt rakva egy hasonló kategóriás Fuji pár 800-as Elitebook mellé - utóbbiakat legszívesebben bezúzattam volna, a Lifebook-kal meg szaladtam volna. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én valamiért nagyon idegenkedem a Fujitsu gépektől, akár lapos, akár asztali. Nagyon olcsón kéne adniuk a többihez képest, hogy ilyet vegyek.

(#3) stratova válasza AxBattler (#1) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem nem jó üzlet, a noti gyorsabban veszti az értékét mint a veséd. :))
Pár év múlva használtan kb. féláron?
Mi volt a baj a 800-as Elitebookkal? Sajnos én még nem taperoltam meg a Fujit.

[ Szerkesztve ]

(#4) Peter13


Peter13
senior tag

Az utolsó mondatot nem értem: miért ne lenne az alvásból felébredés azonnali? Án úgy tudtam, ha alszik a gép, memóriában vannak a dolgok, tehát minden onnan folytatódik, ahol abbamaradt. Ezen a laposon is, amin ezt a hozzászólást írom, így működik: jön egy meeting, becsapom (ettől elalszik), vége, kinyitom, minden ott van előttem. Hogy lehet ennél gyorsabb? :F

A prémium 7-es sorozat alap TN+Fiilm 1366*768-as kijelzőéért pedig nagy feketepont. Már az urolsó kínai dzsunka tabletben is IPS az alap (a jobbakban négyszer ekkora felbontással :U ), erre idetolják az egész családot úgy hogy egy (!) modellnél opcionális (!) a jobb minőségű panel. Az agyamat eldobom, komolyan... :W
(pedig alapjában véve pozitívan állok a Fujitsu gépeihez, mert anyunál már 6 éve van egy napi használatban, és még mindig harcol ;] )

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon tetszenek ezek a Fujitsu gépek.

Múltkor majdnem vettem egy Esprimo-t, de lehet nem sokáig halogatom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) AxBattler válasza stratova (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Semmi, csak nehogy mellérakj egy Probook 4330s-t, 4530s-t, mert sírhatnékod támad. 8460p-t már nem is említem. :O

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) rudi válasza Peter13 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A Fujitsu készenléti módjának az előnye, hogy pl. akkor is fel tudja ébreszteni automatikusan a gépet, ha mondjuk befut egy VOIP hívás, vagy rádírnak Skype-on, hasonlók, nem kell neked nyitogatnod a notebookot, nyomogatnod valami gombot és hasonlók.

Az 1366x768-as TN+film panel meg egy olyan tétel, amivel nagyvállalati szinten, több száz notebook rendelésénél súlyos dollár ezreket lehet spórolni és rengeteg munkavégzési szinten bőséggel elegendő. Lehet amiatt felháborodni, hogy a Full HD mellett továbbra is ott van, csak éppen szűklátókörűségre utal. Az E-s Lifebookokat jellemzően nem úgy veszik, hogy bemennek a boltba és a készleten lévő 1366-osok közül választanak egyet, hanem kérnek árajánlatot 10-100 gépre megadott sepcifikációval. Egyedül az nevezhető masszív parának, ha az 1366x768 az egyetlen alternatíva 14-15,6 colos gépeken, az meg eléggé nem a Lifebookok esete, ahol talán csak a 100k körüli belépőszintű géphez nem lehet Full HD-t kérni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza AxBattler (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Van egy ismerősöm, akinek eredendően Probook 4330s-t ajánlottam, de mivel addigra kifutott már csak az utód 430-at tudtam megrendelni neki. Eléggé elszomorodtam, amikor megláttam élőben a gépet, azóta nem merek a srác szeme elé kerülni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Habib[HUN] válasza rudi (#7) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Egy HP Elitebook 8460p-t használok. Sima 14,1, tn, 1366-os felbontás. Nos egy okból nem zavar a dolog: Munkám során dokkoló+24-es monitorral használom. Ha el kell rohannom valahova, vagy a cégen belül kell mozgatnom a notit, akkor meg nem túlzottan érdekel a panel milyensége. Munkaeszköz, nem kell egész nap bámulnom. A dokkolós munkaállomás nagy találmány. Tetszik ez a Fujtisu, tudnám értékelni. Bár a munkámat nem gyorsítaná annyi szent. A kis i5-ös HP-m is mindenre elég nekem.

(#10) QwErTy42 válasza rudi (#8) üzenetére


QwErTy42
addikt

Miért?

A ratyi kijelzõjétõl eltekintve hibátlan gép.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) AxBattler válasza rudi (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem csodálom, azt a szériát már én is elkerültem volna. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) QwErTy42 válasza AxBattler (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

A G1-ről nem tudok nyilatkozni de a G2 teljesen korrekt kis gép: M.2 sata foglalat, másfél kiló, fém csuklótámasz, masszív kis üvegszál-erősítésű váz, longlife akksi... figyelembe véve persze azt is, hogy mennyibe kerül.
Szerintem meg pont a 4330s volt egy nem túl szerencsés gép.

Jók ezek a Fuji gépek, kár hogy a 15,6-os E5-ből kimaradt a moduláris optikai meghajtó hely. :(
Arra kíváncsi lennék, hogy a Full hd-s kijelzők vajon IPS vagy TN technológiát használnak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) stratova válasza AxBattler (#6) üzenetére


stratova
veterán

Azt nem is tudnék, E6510/6530/6540 ill. 6570b-hez tudnám mérni, 8460p csak futólag volt a kezemben.

rudi azért elszámolsz magadban tízig, amikor hiába van E6000 sorozatú Dell munkaközben a kezed ügyében, ha csak 1366x768-as kijelzővel bír. Szerencsére a 40-es szériától már FHD felbontású panellel érkezik.
Megváltás. Ha nincs külső kijelző, nem egy programnak ki sem fér a kezelőfelőlete olyan függőleges felbontás mellett (aminél a 2006-os matuzsálemem is kicsit többet tud [1280x800]).
Most tartok, ott hogy 2 helyett 1 monitorral érdemez használom, mert azoknak még 1280x1024-es a felbontása (szerintem max elhalálozáskor lesznek cserélve), így 2 külső monitorral nem vagyok előrébb mint noti +1-gyel.

[ Szerkesztve ]

(#14) Graphics válasza stratova (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Piszok jo noti, nekem olyanom lesz. Vagy 70es ha lehal a notim

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) AxBattler válasza stratova (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón kapni olcsón 1600*1200-as panellel 19"-os monitorokat, sokszor pivot funkcióval. Én most EIZO-t kutatok 21.3"-os méretben (5:4), de sehol nem találok, pedig pl. monitorguru.hu-n régebben kapható volt többféle. Persze az már nem olyan kevés pénz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) pusszycat válasza AxBattler (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy egyik vesédet, félel nem lehet mit kezdeni. :DDD :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) AxBattler válasza pusszycat (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

A magyarban a fél azt (is) jelent(het)i, hogy a kettő közül az egyiket. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) tntmax


tntmax
aktív tag

2015 vége fele... *dobpergés*
1366x768... *tadammm*

Manapság ez brutálisan vérciki.
Már az is elavult beszólás hogy a "telefonomnak nagyobb felbontása van"...

(#19) rudi válasza tntmax (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

#7, 2. bekezdés.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) tntmax válasza rudi (#19) üzenetére


tntmax
aktív tag

Nagyvállalati szinten egy ilyen döntést én abszurdnak tartok, egyszerűen nem logikus/értelmes döntés.
Amennyit spórol a beszerzésért felelős illető, annak többszörösét bukhatja a vállalat a hatékonyság romlásának köszönhetően.
Értem amit mondasz, tudom hogy sok helyen így gondolkodnak.
Ugyanakkor szerintem a felvázolt nagyvállalati döntés mögötti gondolkodás a szűklátókörű.

Én nem tudok elképzelni hatékony munkát ilyen gépen.. max levelezésre meg böngészésre jó. Aztán persze van ahol ez kimeríti a tényleges igényt.
Mellesleg én is nagyvállalatnál dolgozom, több ezer munkaállomás van irodánként és itt fullhd a minimum. Nálunk szoftverfejlesztés folyik.

Úgy egy évtizeddel ezelőtt dolgozam közigazgatásban.. na az tipikus ellenpélda. Ott még a 10 forintos tételeken is spórolnak, nemszámít hogy a jómunkásember éhbéren élő dolgozók jó esetben épphogy el tudják látni a feladataikat mert olyan gáz a rendszer meg minden, de nagy tételben valóban százezreket meg milliókat spórolnak az "okosok", hogy aztán azokat a pénzeket bónusz formájában szétosszák maguk közt a fejesek.

Ettől függetlenül szívesen olvasok egy konkrét ellenpéldát, ahol spórolós hozzáállás a jó döntés, vagy azokat a munkaköröket amire többszáz vagy ezer gépet vesznek mini felbontással, mert az "bőven megfelel".

(#21) QwErTy42 válasza tntmax (#20) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te még ezek szerint csak kívülről láttál komolyabb céget.
A laptopoknak az esetek többségében nem szokták nézegetni a kijelzőjét, mert dokkolóval ki van tolva egy vagy több monitorra a képe.
Nem sok ember dolgozna 14-15 colon napi 8-10 órát legyen annak bármekkora felbontása.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) tntmax válasza QwErTy42 (#21) üzenetére


tntmax
aktív tag

Köszönjük a konkrét szemléletes ellenpéldát, az üres mellébeszélést és személyeskedés mellőzését.

(#23) QwErTy42 válasza tntmax (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te meg próbálj meg kicsit elvonatkoztatni a saját elképzelésedtől, mert az messze van a valóságtól.
Illetve nem kell, attól még a piac és a nagyvállalati igények olyanok, amilyenek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.