Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aujjobba


aujjobba
addikt

Majd az alma vagy a samu kijön vele hamarabb, megvásárolható termékkel, kifaszázva.
;]

[ Szerkesztve ]

(#2) gattolino válasza aujjobba (#1) üzenetére


gattolino
senior tag

Hamarabb? Az Apple még az ujjlenyomat olvasót sem hozta vissza. Egyelőre idén nem is fogják. Apple innováció lesz majd a kijelzőbe épített kamera úgy 2024 táján ;]

Vivo X90 Pro Plus

(#3) nozs23 válasza gattolino (#2) üzenetére


nozs23
addikt

De legalább az működni fog normálisan.

Számomra a várható Pixel 3 megoldás tűnik jelenleg a legértelmesebbnek: [link] Nincs notch. Minimális káva (az is csak felül), ahol elfér két normális kamera, akár értelmes FaceID is.

Jó lesz ez is. Ha nem kell kompromisszumot kötni a kamera minőségével, vagy az ujjlenyomat olvasó gyorsaságával kapcsolatban (nem, a maiak sincsenek a régiek közelében sem).

(#4) vicze válasza nozs23 (#3) üzenetére


vicze
félisten

"a maiak sincsenek a régiek közelében sem"
Ahogy a FaceID is jóval lassabb mint a TouchID.

(#5) nozs23 válasza vicze (#4) üzenetére


nozs23
addikt

Nem érzem, főleg a 13 Bétán.

(#6) vicze válasza nozs23 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Aha... Végül is ez volt az első számú nyavalygás, és elég egyértelmű visszalépés, de az a lényeg hogy te nem érzed. A többi megoldás meg látatlanba is lassabb. :)

(#7) BiP válasza nozs23 (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy pl. sok korábbi telefonon is hasonló megoldás volt. (pl. Galaxy S9), igaz, ott van alul is káva.

De ez a kijelzőbe épített megoldás nekem bejön. Nincs útban, és mivel nekem a szelfikamerára annyi igényem van, hogy kb. semennyi, szökőévente 1x kell, arra pont jó lesz ez a minőség is.

"hogy biztosan fent van-e legjobb helyen az az előlapi kamera, vagy jobb arcképek készülhetnek-e úgy, ha a keresőbe néző felhasználó egyben a kamerába néző felhasználó lenne."
A beágyazott videón jól látszik, hogy fényképezéskor a kamera feletti rész fekete, üres. Gondolom pont azért, hogy a megjelenített pixelek ne kavarjanak be a készülő képnek. És ez szerintem egy tök elfogadható megoldás, hogy ilyenkor ott egy üres sáv.
Ha pont a "kereső" alá akarjuk tenni a kamerát, akkor meg kell oldani a fenti problémát.

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerintem ez jó irány lesz... a teljes képernyő menő, csak legyen jó sztereó hangzás is hozzá azt még el kell rakni jó helyre... Szelfit egyébként is csak a Tinderre csinálok... :D :DD :DDD

(#9) BiP válasza INGJOKE (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Arról a bizonyosról lehet csinálni a rendes kamerával is :)

(#10) nozs23 válasza vicze (#6) üzenetére


nozs23
addikt

Látatlanban? Járt nálam S10, Mi9, OP7 Pro. Mind gyors és megbízható, csak nem annyira, mint a régebbi megoldások, amik nem screen alatt voltak.
A FaceID megjelenése óta eltelt 2 év, XX frissítés, és lett egy újabb generáció. És (mára már biztos) nem lassabb mint a Touch ID, ami szvsz nem is volt soha a leggyorsabb ujjlenyomatolvasók közt. Másabb használni, ami valakinek bejön, valakinek nem.
A 13 pedig tényleg meglepően sokat dobott rajta.

(#11) Atocha


Atocha
senior tag

A kovetkezo kijelentesemmel azt hiszem ki fogom verni a biztit. Orgyilkost fogtok kuldeni ram es kicsinaltattok vele. Aztan egy mely arokba dobtok es tololapos markolok fogjak tolni ram a födet...

KELL A FRANCNAK AZ A HULYE KAMERA ELORE. AZT SE BANNAM HA NEM LENNE ES MEGVAN OLDVA A SZENZORSZIGET ES LYUK PROBLEMA.

Kozlemeny vege. :D

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#12) #16820480 válasza nozs23 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az lenne jó, ha nem egy foltban érzékelne, hanem a képernyő teljes alsó részén, mint ahogy talán a Vivo csinálta meg már egyszer. Kikapcsolt kijelzővel nem kellene találgatni, hogy hova tedd az ujjad.

(#13) BiP válasza Atocha (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

A facebookon meg az instagramon lehet, hogy ennyire szabadkoznod kellene, itt szerintem teljesen felesleges.
Le merném fogadni, hogy a ph olvasóközönségében mérhető arányban vannak azok, akik konkrétan lesz*rják a szeflikamerát.

(#14) aujjobba válasza Atocha (#11) üzenetére


aujjobba
addikt

Nálunk is, és más kisgyerekes ismerősöknél is gyakran előfordul, hogy például Skype/Viber/Messenger/egyéb megy a nagyival, vagy ha nem egy helyen vagyunk akkor velünk a szülőkkel, ehhez pedig kell az előlapi kamera.
Haverom szerint a ki-be húzogatós kameramegoldás nem jó, mert a gyerek leharapná/leejtené/tönkretenné pillanatok alatt.
A többivel nekem nincs problémám.

Saját használatra a szelfikamerát akkor használtam először és utoljára, amikor valami céges belső CV-hez kellett gyorsan arcképet gyártanom.

[ Szerkesztve ]

(#15) nozs23 válasza aujjobba (#14) üzenetére


nozs23
addikt

Nálunk emellett még céges konferenciahívások miatt fontos. Nem csak szelfire lehet használni, nem mintha azzal bármi probléma lenne.

(#16) Noukoum válasza nozs23 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Mi 9 se ujjlenyomat olvasója 10/10-es szóval hagyjuk. Inkább ne is rakja bele az apple

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) vicze válasza nozs23 (#10) üzenetére


vicze
félisten

FaceID-hoz eleve fel kell old a képernyőt és be kell pozicionáld, ez a rengeteg +idő. i8 vs. Xr esetében nevetségesen sok.
S10 is sokat javult a frissítésekkel, de az OP7p eleve gyorsabb, ott csak a pozicionálásból eredő időveszteség a probléma. Az optikai szenzorosok a 0,1(normál nem üveg alatti) helyett 0,2 alatt oldalnak fel, az ultrahangos most 0,5 és 0,4 között jár. FaceID ~1s-ell kezdte és most jár 0,4-nél.

[ Szerkesztve ]

(#18) Atocha válasza aujjobba (#14) üzenetére


Atocha
senior tag

Tudom a messenger meg skype es tarsai. A videotelefonalas.

Azt hiszem az utolso ilyenem 2010-ben volt.
Nem tudom, en semmire nem hasznalom. Feleslegesen fizetem ki erte a penzt, akarmennyi is legyen az ara. Mar ha csak arra gondolok, hogy szerintem 70%-ban nincs hasznalva es micsoda eroforras van raaldozva hogy gyartsak azt a szart(vilagszinten).
Ha lehetne olyan telot venni amin nincs front kamera en vevo lennek ra. Van laptopom. Ha annyira videozni szeretnek valakivel, odaulok ele.
De telefonba nekem nem kell.

A hatlapi az mas teszta. Napi szinten hasznalom, meloba is.

"valami céges belső CV-hez kellett gyorsan arcképet gyártanom."

Gondolom kollega nem volt aki lefenykepezett volna egy hatlapival, ha mondjuk nem lett volna selfi kamerad? ;)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#19) nozs23 válasza vicze (#17) üzenetére


nozs23
addikt

Ezek a számok honnan jönnek?

(#16) Noukoum

Nem az.

(#20) aujjobba válasza vicze (#17) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha az "emelés az ébresztéshez" be van kapcsolva, akkor ahogy felkapod a telefont bekapcsol a kijelző. Ránézel, közben suhintasz felfelé és kész. Legalábbis így tudom, nincs FaceID készülékem.
Azt viszont tudom, hogy sokan azt hiszik a felfelé suhintással meg kell várni a feloldást, de többen mondják hogy nem kell, mehet egyszerre.

A millisecundum-okat nem tudom, de elmondom hogyan megy nálam touchID-val:
1. megemelem a telefont bekapcsol a kijelző
2. közben a leolvasón az ujjam, be van állítva hogy ne kelljen lenyomni a gombot a beengedéshez
3. eltelik 1-2mp azzal, hogy leolvas, de nem sikerül
4. második próba, újabb 2mp, nem sikerül
5. anyázás, 4mp
6. nedves/izzadós ujjbegyem és a leolvasó áttörölgetése a pólómmal, 2-5mp
7. újra próba, beenged, 2mp

(#18) Atocha: volt kolléga, de ebben az egy esetben kényelmesebb volt saját erőből megoldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#21) laci_csk válasza Atocha (#11) üzenetére


laci_csk
senior tag

egyetertek veled, tolem ne tarts

Xperia XZ3

(#22) #06658560 válasza aujjobba (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ja, ha az alma nem tudta jól megcsinálni...
Mate 10 pro: Telefon asztalról felvesz, ujj a helyén, mire ránézek, oda fordítom, már benn is vagyok, 98%-ban.

(#23) gattolino válasza aujjobba (#20) üzenetére


gattolino
senior tag

Hűha. Akkor ott nagy gondok vannak. Gondolom Samsungod van :D

Vivo X90 Pro Plus

(#24) aujjobba válasza gattolino (#23) üzenetére


aujjobba
addikt

Alma ez, konkrétan SE, bár ebben még az első generációs leolvasó van.
Bár azt mondják az izzadós ujjal az újabb fajta se tud normálisan megbírkózni.
Nekem megváltás lenne a faceid vagy bármi ami nem az ujjamat akarja leolvasni. :)
Hiába mosok kezet, törölgetem állandóan, megtörlöm az ujjam és pár másodpercen belül megint csillognak rajta az apró cseppek, őrület.

(#25) gattolino válasza aujjobba (#24) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen. Az első generációs cuccok azok mindig ilyenek. Nem lehet H jelkóddal gyorsabb lenne? :DDD
Vagy almánál nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#26) aujjobba válasza gattolino (#25) üzenetére


aujjobba
addikt

Általában ha elsőre nem enged be ujjal, akkor megy a jelkód, nem idegesítem magam újabb próbákkal.
Azt is levettem 4 számjegyre, hogy ne kelljen hatot benyomkodni, de azért mégis legyen valami minimális biztonságérzet.

A probléma akkor van, ha például mobilbank appba akarok belépni touchID-val, és ott ha ez többszöri prbóálkozásra sem sikerül akkor nem a jelkódot kéri, hanem mondjuk a rendes bonyolult belépési jelszót.
Ugyanez ha védett jegyzetet akarok a gyári Jegyzet appban megnyitni, ha a touchID nem sikerült az is jelszót kér, amit bepötyögni tovább tart mint törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#27) joey04 válasza nozs23 (#5) üzenetére


joey04
titán

ne etesd ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) gattolino


gattolino
senior tag

Amúgy nem tudom mit rugóznak az emberek ezen a milyen biztonsági azonosító legyen a telefonjukon. Mióta alma behozta a Touch ID-t, azóta megy a mindenféle azonosító módszer. Mintha mindenki atomtitkokat kezelne mobilján. Amúgy a sima optikai ujjlenyomatolvasó is szerintem bőven elég lesz. Nekem meg hátulsó fizikai van, és ennél gyorsabb nem igazán van, de az már 2 évvel ezelőtti divat, szóval lejárt. A gyártók nem tudnak már olyan újdonságot kitalálni ami arra sarkallja, hogy váltani szeretnék.

Vivo X90 Pro Plus

(#29) atis78


atis78
tag

Lassacskán megfözzük magunk körül a bolygót és belefulladunk a szeméthegyekbe de ilyen és ehhez hasonló hatalmas "innovaciókra" fordít az emberiség sok-sok milliárd dollárt és megszámlálhatatlan mérnökórát. Csak mert a káva vagy a notch sokaknak elfogadhatatlan...... Érthetetlen számomra....

[ Szerkesztve ]

(#30) gattolino válasza atis78 (#29) üzenetére


gattolino
senior tag

Erre van már Elon Musknak egy terve. Starlink. Műholdas wifi rendszer, amivel finanszírozni szeretné a Hold majd Mars utazást, benépesítést. Később az egész naprendszert. Volt egy film is erről, vagy nem is egy, hogy az emberiség igazából egy vírus, amelyik megfertőz mindent. Aztán felhasználja a bolygó összes nyersanyagát, majd továbbáll. Gáz, de ilyenek vagyunk sajnos :(((

Vivo X90 Pro Plus

(#31) aujjobba válasza gattolino (#30) üzenetére


aujjobba
addikt

"emberiség igazából egy vírus" - Smith ügynök, Matrix.

(#32) gattolino válasza aujjobba (#31) üzenetére


gattolino
senior tag

Ja, tényleg.. nemrég láttam

Vivo X90 Pro Plus

(#33) Noukoum válasza nozs23 (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja biztos most is arról írtad ezt az üzenetet.... Vagy várjunk szerintem soha nem volt ilyen mobilod... De te jobban tudod. Kár hogy mindig az a leghangosabb aki a .....

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) vicze válasza nozs23 (#19) üzenetére


vicze
félisten

A számok különböző források méréseiből jönnek. Azt hozzátenném, hogy mind mért adat.

(#20) aujjobba:
Mivel munka telefonokról van szó, így 90%-ban asztalon hevernek, így a rise to wake-hez meg kell emelni, a TouchID-hoz nem. Mivel én vagyok az IT így hozzám jönnek a sírással és ezért próbálom kerülni a FaceID-t, amíg lehet, már nem sokáig sajnos.
i7-től(gen2 TouchID) semmilyen ujjlenyomat olvasási problémát nem mondott nekem senki és én se tapasztaltam.

Azt hozzátenném, hogy nem mindegyik típusú szenzor működik mindenki ujjával ugyanúgy. Ezt már elég sokszor tapasztaltam, hogy egyes emberek ujjával egyszerűen nem hajlandó működni egy adott szenzor (általában nem telefonok), hogy miért arra még nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#35) gproject válasza gattolino (#28) üzenetére


gproject
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=ToyJBC7iq2o

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#36) nozs23 válasza Noukoum (#33) üzenetére


nozs23
addikt

De. Ocsemnek vettem pont multheten mert 100-ert ujan bestbuy keszuleknek tartom. De valoban nem vagyok egy elvakult felhasznalo. Ha attol jobban alszol, akkor: igen, valoban 10/10. :N

(#34) vicze1

"Azt hozzátenném, hogy nem mindegyik típusú szenzor működik mindenki ujjával ugyanúgy."

Egyreszt ezert sem tartom hihetonek/megbizhatonak a szamokat, amiket hoztal. De igazabol mindegy is.

(#37) vicze válasza gattolino (#28) üzenetére


vicze
félisten

Az ujjlenyomat olvasó NEM biztonsági megoldása, hanem kényelmi megoldás!
Kizárólag arra szolgál, hogy gyorsan és egyszerűen felold a készüléked vagy bejuss alkalmazásokba, anélkül hogy jelszavakat kéne begépelj.

Egyetlen olyan azonosítás se lehet biztonságos, ami egyetlen megváltoztatatlan faktort használ. Az ujjlenyomat olvasó konkrétan leegyszerűsít 3. fél számára a bejutást.

(#38) gattolino válasza vicze (#37) üzenetére


gattolino
senior tag

Akkor miért nem veszed ki? Minek lezárni a telefont? Szerintem biztonsági megoldás, mivel nem szívesen adod oda másnak hogy a magánéleti dolgaid után kutasson..

Vivo X90 Pro Plus

(#39) vicze válasza gattolino (#38) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán érted amit írok...
Az ujjlenyomat a passcode-ot ot(akárminek hívjuk) helyettesíti. Mivel jelszóra is minden esetben szükséged van, anélkül nem lehet semmilyen biometrikus azonosítás. A háttérben a valóságban továbbra is a passcode/jelszó (akármivel) történik az azonosítás, csak ezt nem látod nyilván. Az ujjlenyomatod helyettesíti a jelszót, hogy ne kelljen begépeld.

Mivel banki fizetéshez kötelezően meg kell adni zárképernyő feloldást, + még egyszer appoknál is választhatom, hogy megadom a mocsok hosszú jelszavakat vagy használom az ujjlenyomatot. Akár egy OTP appnál is,a hogy nem 3 faktort kell fejben tartsak és beírkáljak, hanem csak megadom az ujjlenyomatot és jónapot.

Tabletemen amíg nem volt ujjlenyomat olvasó (telefonra is igaz) nem volt még lockscreen se, mert teljesen felesleges számomra. Kizárólag az egyetlen ok amiért használ az az ujjlenyomat olvasó és hogy ezzel megspórolom rengeteg jelszó észben tartását és a beírkálását.

(#40) joey04 válasza gattolino (#28) üzenetére


joey04
titán

minta, vagy kód pötyögésénél mindenképpen kényelmesebb.nem kell atomtitkokat tárolni, egyszerűen kényelmes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) gattolino válasza vicze (#39) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem is lehet véleményem? Vagy már az sem lehet Orbánisztánban? Én máshogyan gondolom..

Vivo X90 Pro Plus

(#42) vicze válasza gattolino (#41) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem vélemény kérdése. Ez puszta tény, elég részletesen leírtam miért.
Lehet hinni, hogy Soros a lelked akarja, de az se lesz valós.

(#43) Noukoum válasza nozs23 (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos nem az első hozzászólásodat látom, szóval ebben nem vagyok biztos. Nem nem alszom jobban csak, ami tény az tény. És a tényeken nem lehet változtatni. Tudom ha más logo lenne rajta akkor mennyire jó lenne, így viszont nem jó:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) nozs23 válasza Noukoum (#43) üzenetére


nozs23
addikt

Sajnos nem vagy tisztában a tény fogalmával. :(

(#45) vicze


vicze
félisten

Ahogy látom nem a kamera minőség lesz a probléma...

(#46) #33253120 válasza vicze (#39) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#47) BiP válasza vicze (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor ez nem notch, hanem csak notch.
Ott van az, csak legalább nem feltűnő, nem zavaró..

[ Szerkesztve ]

(#48) Noukoum válasza nozs23 (#44) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább te. De felesleges vitázni, ember fogd már fel hogy napi +100 alkalommal oldom fel a telefont, de azért jobban tudod. :DDD :DDD
Persze tudom hogy van aki mindig mindent jobban tud a másiknál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) ollie


ollie
MODERÁTOR

A cég változtatott a kijelző áttetszőségén és a pixelstruktúrán

Mármint a kijelző gyártója változtathatott rajta, mert az Oppo (de semelyik másik kínai cég sem) képes gyártani OLED kijelzőt.

***

(#50) #16820480 válasza ollie (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg van ott is OLED gyártó, csak a minőség kérdéses még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.