Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

hashrate? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#2) #74018560 válasza shteer (#1) üzenetére


#74018560
törölt tag

A bányász verzióra még várni kell, ami nem lesz ennyire filléres árú :DDD

(#3) shteer válasza #74018560 (#2) üzenetére


shteer
titán

6-os pakkban jobban megéri :D

..szerintem jónak tűnik

(#4) b.


b.
félisten

Impozáns teljesítményű kártya.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Bandit79 válasza b. (#4) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Impozáns árral is..☺
Amúgy úr isten 6000 dodo.. itt tartunk , kimaratt egy időszak nálam úgylátszik

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezeket a "gyári" nv kártyákat, amúgy ki gyártja nekik? Tudja valaki?
Vagy az nv rendelkezik saját gyárral, kétlem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Cyberboy42 válasza b. (#4) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

2048-as bus, 32GB ram uff, ez a kemény, nem a faláb!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8) b. válasza Cyberboy42 (#7) üzenetére


b.
félisten

Bizony, HBM2 és ha 2 karit egymás mellé dobsz Nv linken át akkor még durvább az összkép.

Csak összehasonlításként 2 év alatt mennyit fejlesztett NV a Quadro családon : (AnandTech forrás)

Érdemes megnézni Single és double precision értékeket, azonos fogyasztás mellett, 250 wattos TDP-vel.Ezt azért már lehet nevezni fejlődésnek.

Abu: náluk tény az ECC, adott ki NV erről információt.

Bandit79:
Nem tudom mi maradt ki, mindig ennyibe kerültek a csúcs Quadro-k.
Ahova ezek mennek ott ez egy alapár, ezzel számolnak, ebből dolgoznak. Az nem mindegy a pénzükért mit kapnak szoftvertámogatottság terén és teljesítmény terén. Quadro sorozat mindig ebben az ársávban mozgott,de a $/ performance mutató jelentősen javul most az új Quadroval.
A 3000 dolláros Titan V-re 3 hónapos várakozási idő van , szerintem erre több lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Rayyy


Rayyy
senior tag

Jók ezek a kvadrók... beraktam a K4000-et egy 20 000 Ft-os kártya helyére, hogy majd megdobja kicsit az AfterEffects-et, meg a 3ds Max-et... nem történt semmi :) A hivatalos ajánlások ellenére sem. (tudom, hogy nem olyan egyszerű, hogy krájzisztviszi, tehát nem kell kiokosítani... de azér' na.)

Minden a legnagyobb render!

(#10) Bandit79 válasza b. (#8) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Valahogy párszáz vga-k rémlenek.. :)
Jó lenne , ha visszatérne olyan időszak , mint amikor 120-140k volt a csúcs gamer vga.
..de jó kis vga-kat lehetett 50k alatt venni , amivel jól elvoltál játékokkal képfelbontás kompromisszum mentesen.

#11 vágom..

[ Szerkesztve ]

(#11) b. válasza Bandit79 (#10) üzenetére


b.
félisten

De ez nem gamer, nem való játékra.
Ettől függetlenűl valóban jó lenne :)

Rayyy(#9) :Itt [link]egy érdekesség a Quadro-k játékos teljesítményére. Hát eléggé luxus lenne játékra használni őket :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) #72042496 válasza shteer (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

16-os van belőle. :)
DGX-2

(#13) westlake


westlake
félisten

Brutális a tudása? Az, de inkább azon hüledezzetek, hogy ezt a GPU-t már 2017 10. hetén gyártotta az NVIDIA. Több mint egy éve volt! :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) b. válasza westlake (#13) üzenetére


b.
félisten

Miért kellene ezen hüledezni? Ezt a Volta GPU-t 2017 Májusában mutatta be NV..Tesla V100 [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) westlake válasza b. (#14) üzenetére


westlake
félisten

Ez igaz, de a tényen nem változtat, hogy már mikor elkezdték gyártani. ;]

Play nice!

(#16) b. válasza westlake (#15) üzenetére


b.
félisten

a bemutató előtt ? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Konkrétan mire jó egy ilyen kártya? Úgy értem, aki vesz egy darab ilyet az asztali pc-be, ő mire használja?

(#18) Fred23 válasza Rodi 4.80 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha ilyenem volna, én egész nap Mandelbrot-fraktált számolnék vele. :D

(#19) petison válasza #72042496 (#12) üzenetére


petison
tag

Úristen!! :Y

Bányászgép, ez a jövő évtizedet is kiszámolja......

Az ára se rossz. Veszek kettőt és SOROS-an fogom használni :DD

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#20) Adams007 válasza Rodi 4.80 (#17) üzenetére


Adams007
tag

A Volta GPU miatt leginkább gépi tanulásra, de bármilyen más nagy számításigényű feladatra is jó (pl. fizikai/kémiai szimulációk, pénzügyi folyamatok szimulációja). A TensorCore-ok legjobban a (konvolúciós) neurális hálózatokban használhatók ki, egy fizikai probléma szimulálásánál már nem valószínű, hogy elegendő az FP16.

[ Szerkesztve ]

(#21) Rodi 4.80 válasza Adams007 (#20) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Oké, ezt értem. De ha ekkora igényem lenne rá, biztos megvenném, mert előre visz, előnyt ad. Ami később megtérül.

(#22) Rodi 4.80 válasza Fred23 (#18) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Annak aztán lenne értelme :D

(#23) Thusor válasza Rodi 4.80 (#17) üzenetére


Thusor
őstag

Nálunk a kutatóintézetben van egy Dell 7920 munkaállomás duál Quadro P4000 GPU-kal. Proci tekintetében duál Intel Xeon Gold 6130 és 1.5 TB DDR4 RAM társaságában. Elsősorban de novo növényi és állati eredetű DNS és RNS örökítőanyagok kódoló szekvenciáit illesztik vele össze. GPGPU számítások sokkal gyorsabban lefutnak mint ha a CPU-k dolgoznának csak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24) Kotomicuki válasza westlake (#15) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Gondolom, ha mégis kopogtat egy komolyabb vevő, akkor ne a karjukat kelljen széttárni, hanem a zsét számolni...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#25) #45185024


#45185024
törölt tag

Végignéztem az élő a bemutatót.
Nem jelentették be az 1180-at úgyhogy marad ilyen megrekedve a piac ezekkel az árakkal.
Két vicces dolog volt a bemutatón amikor a világ legnagyobb GPUjáról beszélt ,meg mikor a szerverüket két 580 teljesítményével hasonlította össze. óóóó :DDD
Huang nagyon ekézte a CPU gyártókat moor törvényt meg mindent is emlegetve hogy ehhez képest az NV GPU mennyivel nagyobb növekedést ír le. Csak hát ez így teljesen értelmetlen majd ha a GPUt programsorokkal programozod akkor hasonlítsd össze.

[ Szerkesztve ]

(#26) GodGamer5 válasza #45185024 (#25) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ebben az évben akkor is jönnie kell az új gennek.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#27) Interceptor


Interceptor
addikt

Anno Quadro FX1500-am volt játékra egy jó darabig, mivel nagyon jó áron jutottam hozzá :D Ezek is jók még játékra amúgy? Nem mintha megérné az ára miatt, csak kérdem.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#28) fuvi válasza Rayyy (#9) üzenetére


fuvi
senior tag

AE-hez RAM+SSD hegyek kellenek VGA helyett
Recommended Systems for Adobe After Effects CC

(#29) GAI válasza Interceptor (#27) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, fut rajta a játék is ha az kell, csak nagyon rossz ár/teljesítmény mutatóval :)

(#30) GreatL válasza Bandit79 (#5) üzenetére


GreatL
őstag

Igen... már évek óta hárommillió forint körül van az aktuális csúcs munkakártya.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#31) pengwin válasza tibaimp (#6) üzenetére


pengwin
addikt

A chipeket a szokásos cégek, magukat a kártyákat meg azt hiszem a PNY.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) ribizly


ribizly
veterán

Jó hogy lehet kapni! :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) Jack@l válasza #45185024 (#25) üzenetére


Jack@l
veterán

Valljuk be, 2pflops meg 20x pci express sebesség a buszon per kártya azért nem rossz egy olyan kis doboztól.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#34) Jack@l


Jack@l
veterán

240TFlops FP32-vel
https://www.techpowerup.com/242761/nvidia-announces-the-dgx-2-system-16x-tesla-v100-gpus-30-tb-nvme-memory-for-usd-400k

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#35) X Factor


X Factor
addikt

Redshift renderekhez egész jól jönne. Bár 9000usd-ből kijön 10db 1080ti.

Make things work

(#36) .:Ádám:. válasza tibaimp (#6) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Magát a gpu-t TSMC vagy valami egyéb fab gyár, magát a kártyát pcb-vel Foxconn. A ref hűtőt meg berendelik valahonnan, lehet Delta. Vlamelyik Titan Xp(p)-nél is egyből Foxconn matricával postázták a kártyát.

(#37) 0P1 válasza tibaimp (#6) üzenetére


0P1
aktív tag

Nincs gyára, miért lenne? Arra ott vannak az EMS-ek , ODM-ek. Nem mindegy, hogy éppen melyik gyártja? Nem tudom, az nV-nek éppen melyikkel van most szerződése, de ha jól tudom, a Flextronics-al.

Egyébként például ASUS-nek sincs saját gyára, az nem zavar? :) Nem tudom ők most melyik ODM-mel gyártatják a deszkákat/ VGA kártyákat (Quanta , Compal , Wistron ? ) . Régen a Pegatron gyártotta nekik,, de felbontották a szerződést, ha jól emlékszem.

(#38) lenox


lenox
veterán

Szep ez az nvlink, csak ha hasznalni akarja az ember, akkor TCC modban kell legyen a kartya, tehat nem tudom mi ertelme egy Quadron, Tesla-t kell belole csinalni hozza, hogy mukodjon, akkor meg nyugodtan lehetne tesla v100 is helyette.

(#39) Jack@l válasza lenox (#38) üzenetére


Jack@l
veterán

https://www.anandtech.com/show/12576/nvidia-bumps-all-tesla-v100-models-to-32gb

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#40) lenox válasza Jack@l (#39) üzenetére


lenox
veterán

Igen, megjottek az uj mem chipek, de miert irod ezt nekem?

(#41) tibaimp


tibaimp
nagyúr

pengwin, .:Ádám:., 0P1: köszi a válaszokat, hogy miket tudtam meg...
Az Asus-nak nincs saját gyára, fura, én úgy tudtam, hogy pont hogy ők gyártották annó az Intel lapokat a saját gyáraikban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) b. válasza #45185024 (#25) üzenetére


b.
félisten

Ezt már januárban tudni lehetett, hogy nem jelentik be még, kint volt a részletes terv róla az előadókkal.
Ősszel jön az új gen, szerintem Májusban lesz bejelentés.
Egyébként 6% ot zuhantak a részvényeik a tegnapi nap után.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) .:Ádám:. válasza tibaimp (#41) üzenetére


.:Ádám:.
tag

A régi szép idők, mikor a nokiára az volt írva Made in Hungary. :O :U

(#44) westlake válasza .:Ádám:. (#43) üzenetére


westlake
félisten

Manapság már csak stadionokat gyártanak itthon. :(

Play nice!

(#45) tibaimp válasza .:Ádám:. (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ma meg már az van ráírva, hogy Made in China, és innen tudod, hogy eredeti....:)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) xeon forever válasza GAI (#29) üzenetére


xeon forever
addikt

Van akinek ez a perverzitasa. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"négy darab DisplayPort 1.4 köszön vissza"

Már csak monitor kéne hozzá, ami nem ragad le az 1.2-nél.

(#48) pengwin válasza westlake (#44) üzenetére


pengwin
addikt

Nem szabad ilyen rémhíreket terjeszteni, a kerítésipar is virágzik! :K

Üdv, pengwin

(#49) Tidus válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Tidus
addikt

Ehhez a kártyához, és amire való, dukál egy Eizo. De az Asus HDR RoG, és az Acer Predator is tudja.
Nálam a Vega 64-en is van három darab DisplayPort 1.4. Mi ebbe a furcsa?

[ Szerkesztve ]

(#50) tegbashar válasza Bandit79 (#10) üzenetére


tegbashar
tag

Amikor 140k HUF volt a csúcskártya, én sokkal kevesebbet kerestem, és te? Szerintem a befektetett munkaenergia/ár arány nem változott, legalábbis nem sokat. Amikor az egyszeri könyvelő vágyaitól, félelmeitől hajtva fizetés emelést kér - akkor pont ugyanezt megteszi sok millió embertársa is - az emelést megkapják, de maradnak (alsó)középosztály, azt hipp-hopp drágul a kenyér, kijön az iphone x+1, satöbbi, azt a manus észre sem veszi, hogy amióta stabilizálódott az anyagi helyzete, nem sokat haladt előre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.