Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Nah ez már valami, lényegi erőlepésnek tűnik a mobil fotózás témakörében.

Kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlati haszna mennyi is valójában és mibe lesz beépítve.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) elithun


elithun
őstag

Igazán jól hangzik, kíváncsi vagyok a gyakorlatban mit tud! :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nahtessék, a kínaiak is fejlesztenek, mégsem adják aranyáron a telefonjaikat!

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#4) Kasya válasza IgnisFatuus (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az Oppo sem epp filleres termek.

(#5) pengwin válasza IgnisFatuus (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Mintha ennek bármi köze is lenne az Oppo telefonok jelenlegi árához. :U
Ráadásul az Oppo pont, hogy elég drágának számít a kínai telefongyártók között.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#6) DemonDani


DemonDani
addikt

Ennél egy "kicsit" normálisabb hírre számítottam, ez kb olyan, mintha az indexen szerepelne. az eközben rovatban.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#7) Chrys_ válasza DemonDani (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

Hírnek szerintem elég, majd jönnek a tesztek a tényleges készülékekkel valamikor, az legyen hosszabb.

(#8) .mf


.mf
veterán

"Ennek hála az OPPO tudhatja magáénak az első pixelszintű stabilizátort is"

Első, hja. Az Olympus EM5 mark 2 a stabiját félpixeles mozgatásokra használva csinált hi-res módot. Maradjunk inkább "első pixelszintű mobilos stabilizáror"-nál.

Nem igazán értem, hogy azok a karok hogyan nyúlnak meg a demo-videóban. Majd ha lesz kész darab is belőle, kíváncsi leszek, hogyan teljesít a valóságban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) fi:zi'k válasza DemonDani (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszönöm a hasonlatot.. Mit szerettél volna látni ezen felül?

(#8) .mf
Igen, a telefonok között. Az egyértelműség végett beleírom.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) DemonDani válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


DemonDani
addikt

Én már láttam máshol, amit látni akartam. És közvetítettem is a népnek. :B

Vannak konkrétumok, hogy mennyivel gyorsabb, mennyivel fogyaszt kevesebbet, nem értem, hogy akkor azok a dolgok pl itt miért nem jelennek meg. Itt elvileg nem Pistikéknek kellene hírt szolgáltatni, hanem minél több részletet, pontos adatot közvetíteni, hiszen azért az olvasók talán értik a számokat is. Ha már egyszer a vállalat volt olyan rendes, hogy részleteket is elárult.

Az sem igazán derül ki, hogy miért pixeli szintű a korrigálás, sőt, valójában az Oppo alpixeli szintről beszélt, nem pixeli szintről.

Plusz az is kimaradt, hogy 1/1.8 colos rendszerektől támogatott a dolog, a jelenlegi 1/2.3-1/3 szenzorokkal nem tudják összehozni.

Márpedig ez fontos, ugyanis ez a legkisebb ilyen rendszer, szóval az 1/1.8 egy rekord értéknek számít a kompaktságot tekintve, és ez az igazi áttörés, ezért nem tudták eddig mobilba tenni, mert nem tudták ennyire pici szenzornál alkalmazni.

Szóval ja, index...

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) fi:zi'k válasza DemonDani (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Valóban beletehettem volna a gyorsaságra és energia fogyasztásra vonatkozó számértékeket már korábban is, ám nem hiszem, hogy ettől csökkenne a hír értéke. Másfelől az fogyasztás viszonylatában csak annyi infót közöltek, hogy mennyiszer kevesebb.

A szöveg alapján szerintem érthető, hogy a nagyobb precizitású elmozdulás miatt beszélünk pixelszintről. Merthogy az Oppo is így fogalmaz: "This is the first pixel-level image stabilization technology for smartphones in the world! "

A szenzor méretre való adat honnan van?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) DemonDani válasza fi:zi'k (#11) üzenetére


DemonDani
addikt

Élőben követtem a bejelentést, elhiheted hogy subpixelről beszéltek, a fogyasztás pedig 500 mW vs 10 mW, erről itt pl kép is van. Szóval nem csak arról beszéltek, hogy hányszor kevesebb.

És a méretet is ezért tudom pontosan. :B

Egyébként meg egyértelmű, hogy subpixel, még ha nem is mondják, hiszen 0,3 mikron már a mostani szenzoroknál is kisebb, azok ugyanis kb 0,4 mikronosak, vagy még nagyobbak alpixel szinten... Itt meg mint említettem, már 1/1.8 col a szenzor, így ha nem lesz csilliárd megapixeles, akkor 0,9 mikronnál nagyobbak lesznek az egyes pixelek.

Jah, és az is plusz infó még a hírhez, hogy 1,5 fokos kitérést tud ellensúlyozni.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) fi:zi'k válasza DemonDani (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor látod itt lesz a kutya elásva, ugyanis én nem követtem a bejelentést, csak véletlenül akadtam a hírre, amit az Oppo oldalán is megtaláltam. Itt pedig ezek nem szerepeltek. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) DemonDani válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem akarják eladni magukat... De egyébként 2-3 perc keresgéléssel az infók javát össze lehetett volna szedni azért.

Pl ez egy jó forrás, itt szinte minden megvan valamilyen formán.

Legalább te még azok közé a hírszerkesztők közé tartozol, akik nem hagyják ott a fenébe a hírt ahogy van. Sajnos ez sem jellemző már a PH-ra...

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.