Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martin66


martin66
senior tag

Dögös "kis" jószág. Bár ekkora hőnél a víz szerintem megfontolandó.

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Elég "nyers" az a megmunkált felület, ami a cpu-val érintkezik, nem?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) F e Z o


F e Z o
veterán

2750-es max fordulat 120-as ventinél, komoly szélzaj lehet... Simán dobhatnák piacra inkább AIO-val ezeket a procikat.

H2O über alles!

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ilyet az Intelekhez is lehetne csinálni. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) bryant56


bryant56
aktív tag

Miért cfm-ben van megadva a légszállítási adat? Szerintem sokkal relevánsabb lenne számunkra m3/h-ban megadni.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az összes modellt képes lehűteni, köszönhetően a 250 wattos hőelvezetési képességének."

Normális frekin leterhelve azt a 32 magot, mennyi is a hűtermelés? 5-600Watt? Ilyen procinál a víz kötelező, máskülönben effektíve egy feleannyi magos cucc teljesítményét fogja hozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) BiP válasza tibaimp (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

A lényeg, hogy rgb ledes. Innentől kezdve nem mindegy, milyen sima a hőátadó felület? ;]

(#8) Ribi válasza t72killer (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már megint?
Normális freki az nem tuning. Nyilván aki a 32 magosat megveszi úgy indít, hogy tuningol. :O

(#9) csaba951 válasza t72killer (#6) üzenetére


csaba951
veterán

250 W. 500-600 W-os proci/alaplap eleve nincs is.

#5 bryant56
Pl. azért, mert a többi hasonló terméknél is így van megadva, így könnyen összevethetőek. Kb. olyan mint a TV-knél az inch. Most megy TV-ben egy reklám, ott direkt cm-ben adták meg, aztán lehet számolgatni hogy ez mekkora TV is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) csaba951 válasza Ribi (#8) üzenetére


csaba951
veterán

>úgy indít, hogy tuningol.

Nem feltétlenül. Termelésben sokkal hasznosabb, ha stabilan, kiszámíthatóan megy. Ha a tuning miatt össze-vissza megy, kiszámíthatatlan akkor az inkább hátrány, mint előny.

(#11) t72killer válasza Ribi (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, nevezzük tuningnak, de akkor mi haszna egy 250W-ig kifutó 32magosnak egy szintén 250W-ig futó 16 magossal szemben, ha ugyanaz a gyártástechnológia:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) #72042496 válasza csaba951 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ő is ironikusan írta.

(#13) Vikthor válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Van csak nem 250 W-ra. Én Zalman FX-100 hűtöt használok venti nélkül. Igaz csak 95 W-ig felettá már venti kéne. Kár h nincs többé ez a Zalman, most vettem volna egy másodikat is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) Ribi válasza t72killer (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk mert ahogy haladsz frekiben felfele, rendszerint gyorsabban nő a hőtermelés, nem lineárisan.
Emiatt mondjuk 32 mag befér 250W-ba 3Ghz-n, addig 16 mag mondjuk 4G-n (ezek csak hasraütéses számok).
Így ha barbár módon számolunk 50%-al még így is erősebb.
Jelzem a 16 magos 180W TDP-s.

(#15) westlake válasza csaba951 (#10) üzenetére


westlake
félisten

"Termelésben sokkal hasznosabb, ha stabilan, kiszámíthatóan megy. Ha a tuning miatt össze-vissza megy, kiszámíthatatlan akkor az inkább hátrány, mint előny."

A hangsúly a ha szón van. AMD-ben nem vagyok járatos, de Intelnél elég tetemes az a sebesség, amit majdnem minden CPU-ból ki lehet húzni bármiféle instabilitás nélkül. Munkánál is és játéknál is sokat számíthat.

#14: A hőtermelés a feszültség emelésétől nő, nem pedig a sebesség emelkedésétől. Vagyis nyilván attól is, de a kettő nem összehasonlítható.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16) #65537792


#65537792
törölt tag

Nekem átjön. A tesztekre kíváncsi leszek, bár szerintem soha nem lesz threadripperem. :U

(#17) t72killer válasza Ribi (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a való életbeni alkalmazások - pl videószerkesztés, render - meg egyre kisebb hatásfokkal használják ki az újabb és újabb magokat. A tesztekben persze egy cinébencs lineárisan skálázódik a magok számával, de egy valós Premiere-t vagy Resolve-t ráeresztve a rendszerre, korántsem ilyen ideális a helyzet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) westlake válasza #65537792 (#16) üzenetére


westlake
félisten

Állítólag bányászni nagyon jól lehet vele.

Play nice!

(#19) rii válasza westlake (#15) üzenetére


rii
nagyúr

cégeknél szerintem sehol sem húzzák a cpu-t ... megveszik a gépet és kész .-)

szerintem elég szűk keresztmetszet, hogy valakinek munkára erős gép kell, és tud is tuningolni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) #65537792 válasza westlake (#18) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor valami dual socketes asus lappal veszel 2-őt ;]

(#21) ktamask


ktamask
tag

https://prohardver.hu/hir/amd_ryzen_threadripper_masodik_elorendelheto.html

Itt azt írták, hogy 100 dolcsi lesz az ára, itt meg 110 EUR.
USD 100*283=28300
EUR 110*323=35500

(#22) westlake válasza #65537792 (#20) üzenetére


westlake
félisten

Kár, hogy AMD-nél csak szerver vonalon van egynél több socket. ;)

#21: Kár, hogy a legtöbben még mindig nem tudjátok elfelejteni végre ezt az "egy $ egyenlő egy €-val" hülyeséget. A legtöbb kereskedő mindent $-ból számol.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#23) t72killer válasza westlake (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek fognak menni Epyc lapokban? Mert akkor probléma megoldva ;] "kár" (inkább szerencsére), hogy már nemigen van mit bányászni:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) westlake válasza t72killer (#23) üzenetére


westlake
félisten

Dehogy mennek. Ennyi esze az AMD-nek is van.

Mindig van mit bányászni és értelme is van. Tagadni lehet, csak teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#25) Dilikutya válasza westlake (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

A sufnirenderelőkön és hobbi CAD-eseken kívül ki tuningol egy munkaállomást? Megnézném ezt egy videóstúdióban, szoftverfejlesztőnél vagy tervezőirodában. Pláne, hogy a legtöbb munkagép márkás Dell, HP, ahol eleve nem opció a tuning. Szerintem aki esetleg saját maga rak össze egy ilyet, annak is igen alacsony statisztikai hibaszázaléka bohóckodik azzal, hogy végigpróbálgassa, mit bír még stabilan a CPU és a RAM (és ugye itt nem úgy kéne tesztelni mint az egyszeri gyerek otthon, hogy ha megy 10 percig kékhalál és füst nélkül, akkor a tuning sikeres volt), mekkora órajeleken, milyen feszültségekkel, milyen időzítéssel. Ez nem életszerű, lássuk be. :)
Elképzelem, ahogy a Pixarnál a Toy Story 4 előtt nekiállnak tuningolni a vadonatúj renderfarmot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Rayyy válasza tibaimp (#2) üzenetére


Rayyy
senior tag

...manapság már minden "kézműves" :D

Minden a legnagyobb render!

(#27) westlake válasza Dilikutya (#25) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom minek erőltetitek ezt a "tuningolt géppel nem lehet dolgozni" BS-t. Aki nem ért hozzá, ne tuningoljon! Aki meg ért hozzá, az tudja, hogy mikor instabil egy gép és mikor nem. Évek óta kódolnak a tuningolt gépemen videót, bármiféle hiba nélkül. Gondolom rettentő nagy titkot árulok el azzal, hogy a tuningnak van mértéke!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) Ribi válasza t72killer (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ha megnézed a 1950x-et viszonylag jól skálázódik a sok magja.
Premier talán az egyik legszarabbul megírt program ebből a szempontból, talán ne azt hozd fel mint példa, ha a többiben jó. :U

(#15) westlake: Bocs, pongyolán fogalmaztam. Freki emelés mellett a fesz elemést is értettem. Általában együtt jár a dolog. Persze vannak kivételes darabok amiknek alig kell fesz, de vegyük az átlagot.

(#27) westlake: Nem BS, csak az átlag nem ez. Mi itt a forumon nem átlag vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza westlake (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Európában, ha nem lopod az áramot, akkor előbb-utóbb buktás üzlet lesz a bánya.

#28: Nem estem hanyatt a Resolve eredményektől sem:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Balázs Z. válasza westlake (#27) üzenetére


Balázs Z.
tag

Lehet dolgozni tuningolt géppel, huszonéves koromban nyomattam is otthon a celeron 366@450-en a photoshoppot vadul, és még pénzt is kerestem vele. Most viszont ha neadjisten elszáll egy gép munka közben, és kiderül, hogy tuningolva volt, a jóisten nem fizeti meg a kurvanagy bevételkiesést, amit pl. egy időre el nem készülő nyomtatás okoz. Pedig nem is az összes gép "márkás", de tuningot azokon sem engedünk a kollégáknak (nem mintha nagyon értene hozzá bárki ;] ). Inkább veszünk drágább procit, vagy várunk türelmesen.

(#31) Legyes


Legyes
tag

Nekem kifejezetten tetszik. A PCX interjúban a Computexen már kvázi-hivatalos volt, hisz' a vezér mutatta be és mondott el róla mindent. Mellesleg fele ekkorát, ilyen külsővel dobhatnának a 8 magos AM4-gyekre is. Bár... ott van az Arctic-Cooling hűtője, jó árban.

-=LeGyEs=-

(#32) Kristof93 válasza t72killer (#17) üzenetére


Kristof93
senior tag

A 3d render pont hogy lineárisan gyorsul, mint a cinebench. Még az SMT is nagyon hasznos tud lenni itt. Premiere azért nem lineáris, mert gpu gyorsított, és gyakran a háttértár a szűk keresztmetszet. Képfeldolgozás is lineárisan gyorsul, persze ha ezt engedi az algoritmus és a háttértár.

(#33) tibaimp válasza BiP (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, de ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Remus389


Remus389
veterán

Építés: [link]
teszt:[link]

Szerepel a hűtő is, meg a 32 hengeres proci

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#35) Ribi válasza Remus389 (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont most akartam belinkelni t72killer-nek, hogy itt is van azért rendesen skálázódás.

(#36) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Manapság már meg sem lepődök hogy ennyit elkérnek egy hűtőért, inkább az ember kicsit drágábbért vesz egy vízhűtést rá, természetesen ami nem RGB-s. :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#37) Remus389 válasza RobbyJr (#36) üzenetére


Remus389
veterán

Ez csak az én véleményem, de nem hiszek a vízhűtésben, bár sose volt nekem olyan.

1. Halkabb? Ott a szivattyú, meg a radiátoron ugyanúgy vannak ventik. Tehát nem halkabb.

2. Drágább? Igen.

3. Több minden romolhat el? Igen. Ráadásul macerásabb javítani. (léghűtés esetén, ha esetleg tönkremenne a venti, bár ez nagyon ritka, legugrasz a sarki boltba és megoldva), nem tudom ha a szivattyú romlik el akkor megfő a cpu vagy mi?

4. Kifolyhat a víz. Akkor nem is tudom mi van, ráfolyik a gtx 1080 ti-re :D

5. A vízhűtés nem biztosít szellőt a CPU körül az alaplapi alkatrészeknek, oda egy plusz venti?

Én inkább hiszek a brutális méretű léghűtőkben, 1KG felettiek lehűtik jó és problémamentesek.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#38) RobbyJr válasza Remus389 (#37) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én veled vagyok, én csak is kizárólag ehhez a procihoz írtam a vízhűtést, mert igen forrófejű.
Egyébként én is léghűtéses párti vagyok, az alábbi felsorolt érvek miatt, nem hiába van Noctua NHD14-es hűtőm a mai napig. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#39) Ribi válasza Remus389 (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég sokat fejlődtek az AIO-k az utóbbi pár évben és nagyobb a hűtési teljesítményük. Persze azokból is van vacak és hangos, de ugyan úgy van halk és nagyon jó is. Pont ahogy léghűtőkből is fel lehetne hozni pár igencsak selejtes dizájnt. Ne a xarok alapján ítélj.
Nyilván nem éri meg egy relatíve keveset fogyasztó procira vizet venni, de léggel nehezen hűtesz le 300W feletti procit. Illetve pár házba a vastagság miatt könnyebben elfér egy kis radi.

(#40) Remus389 válasza RobbyJr (#38) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem ez az AMD hűtő alig maradhat el teljesítményben a Noctuádtól.

Ami neked van az legjobb teljesítményű léghűtő nem? Szerintem az elbírna a Threadripperrel, úgy hogy viszonylag halk is marad. Tehát minek a vízhűtés? Ha nincs tunning persze.

Egyébként amit belinkeltem tesztet még nem néztem végig (csak az építést), lehet hogy ott kiderül mennyire hangos ez az AMD hűtő.

Ribi Ez a proci 250 Wattos, ráadásul az AMD ezt a chipsettel együtt méri, tehát még annyi sincs. Biztos vagyok benne hogy tunning nélkül elbír vele ez az AMD hűtő viszonylag csendesen, az említett Noctua pedig kifejezetten csendesen :D De végig kéne nézni a tesztet hátha abba benne van mennyire "hangos"

Ha tunning is játszik akkor megéri a vízhűtés, de ha nem szerintem a brutál léghűtők legjobbjai elintézik a treadrippert.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#41) RobbyJr válasza Remus389 (#40) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hát nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ezt az AMD hűtőt lehagyja, már csak azért is mert ebben csak 1db 12cm-es venti dolgozik, az enyémen meg 1db 14cm, és 1db 12cm-es és ezen is vannak hővezetők, ha akarnék rátehetnék még egy ventit a hátuljára de nem kell. :DDD
Azt hogy a legjobb léghűtő-e nem tudom, biztos a top 5-be benne van, annyi a hátránya ezeknek a léghűtőknek, hogy közel van a VGA-hoz, nekem 1.5cm ha van a nyák meg a CPU hűtő bordája között, így azért adnak meleget egymásnak. Ha alsó slotba tenném a VGA-t már akkor nyernék 5 fokot, múltkor néztem, de annyira nem izgat.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#42) Remus389 válasza RobbyJr (#41) üzenetére


Remus389
veterán

Jó de az AMD hűtőjében több a hőcső, meg mintha több lenne benne az anyag.

HA nem is éri el, de biztosan megközelíti a Noctuát.

Mondom, a belinkelt tesztet kéne megnézni, mit mond a figura, mennyire hangos terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#43) jacint78


jacint78
addikt

De miért épp a koller másztert találják meg ezek is... Francért nem kooperál az AMD az EKL-el, akik ipari hűtésben igenerősen ottvannak és kb. nyegyed áron megcsinálnálnák egyszerre jobbra és csendesebbre is.. :W

type your text here..

(#44) proci985 válasza Remus389 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

bár sose volt nekem olyan.
oke.

1. Halkabb? Ott a szivattyú, meg a radiátoron ugyanúgy vannak ventik. Tehát nem halkabb.
egy D5nek egyes fokozaton kb annyi hangja van mint egy SFlexnek 400rpmen, tehat kb elhanyagolhato ha nem 30 centirol direkt fuleled es tudod mit kell hallanod. ugy 100Wig amig elmegy minden passzivan a levego jobb, kb 400-500Wig egal van, ugy 700W folott a viz egyertelmuen jobb mert sokkal jobban skalazodik a holeado felulet. az enyem 900W korul meg elfogadhato, ertsd tobb oras terhelesnel azert a szabalyozo mar raad 1000rpmet is a ventire.

2. Drágább? Igen.
jellemzoen igen

3. Több minden romolhat el?
D5 / DDC alapvetoen megolhetetlen amig van folyadek. ha leall a szivattyu tulmelegedik a rendszer ami kellemetlen de olyankor jellemzoen lethrottlingolnak az alkatreszek.

4. Kifolyhat a víz. Akkor nem is tudom mi van, ráfolyik a gtx 1080 ti-re
normalis fittingekkel, esszel kell csinalni es tisztelni kell a vizet.

5. A vízhűtés nem biztosít szellőt a CPU körül az alaplapi alkatrészeknek, oda egy plusz venti?
Ez ugyanugy igaz a nagy tornyokra. Egy Thermalright IFX14 / Noctua D14 ugyanugy megfogja a legmozgast a hazban alacsonyra allitott ventikkel.

amit nem irtal: a viz torodesigenyesebb, ujra kell tolteni neha, eldugulhat a blokk. viszont szallithato, ami meg a kilos hutokre nem igaz.

---

szep nagy darab , jo nagy talppal szoval TR4en valoszinuleg korbefutja majd a D15ot a vizesblokkok alapjan. tetejeben eleg kompakt is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Remus389 válasza proci985 (#44) üzenetére


Remus389
veterán

Nem azt mondtam hogy hülyeség a vízhűtés, de ha egyszer nekem le kéne hűteni egy erős melegedő procit, akkor én a batár léghűtést választanám inkább.

(Mondjuk épp a napokban rendeltem egy Xeon X5675 hatmagos procit, 4 ghz felett már kér enni, egyéb okok miatt nem tervezem az extrém tunningját, mert ahhoz jobb alaplap is kéne meg ugye jobb hűtés is, 4 Ghz-et célzok meg vele ami még emberi, de akár 4.6ghz-et is kipréselhető, de ahhoz már ugye talán víz se ártana)

Persze tudom, hogy a jobb vízhűtések felülmúlják a legbatárabb léghűtést is. Csak hát macera, meg az hogy kifolyhat, hát.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#46) Remus389


Remus389
veterán

Itt van hogy teljesít a hűtő: [link]

26:46-nál, azt mondja 59 fokos és nem volt hangos, de azért hallható

Esetleg talán lehet csökkenteni még ezt is, ha rábiggyesztünk az elejére még egy ventit rásegítésnek.

Ajjaj utána jön a tunning, durva több 6000 cinebench, 786 watt...

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#47) RobbyJr válasza Remus389 (#46) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az AMD sose melegedett annyira fel, mint az Intel. Nekik a TJ Max sokkal kevesebb szokott lenni.
Ennél a CPU-nál jelenleg a max hőfok határ 68°C.
A jelenlegi 8700K-s procim max hőfok határa 100°C, és ha alapon elmegy 50-60°C-al terheléssel az jóval jobb érték, mint egy 68°C-os értéknél az 59°C. Gondolom érted az érvemet.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#48) Remus389 válasza RobbyJr (#47) üzenetére


Remus389
veterán

Ez azért van mert az Intel pasztát használ forrasztás helyett.

Mondjuk én ebből én pont kimaradok, mert az X5675 Xeon forrasztott és ezután AMD-t veszek, úgyhogy nem érdekel az Intel takony. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49) RobbyJr válasza Remus389 (#48) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az új i9-es procik forrasztva lesznek, ott kíváncsi leszek mi lesz megadva max hőfoknak.
Sok sikert AMD oldalon. :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#50) Remus389 válasza RobbyJr (#49) üzenetére


Remus389
veterán

AMD-ból megvárom a 7nm-eseket.

Különben végignéztem a videót és engem annyira nem győzött meg a 32 magos, vannak hibái.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.