Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Várom az építő "jellegű" hsz-eket! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) hocico


hocico
tag

jóféle
+ hogy IDE-st is fogad

ára eSATA kábellel és postával?
bármi gari?
mennyire "kínaias / noname" a kidolgozása? pl. műanyagszag, alulméretezett táp (2*2TB fogadása)

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#3) atom87


atom87
aktív tag

Jó cikk, gratula!

Pozitív, hogy támogatja a PATA és SATA tárakat egyaránt.

Kawasaki z1000

(#4) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hasznos jószág, én a munkahelyemen egy Sharkoon-t használok.

Laci

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom azért nem melegednek a winyók, mert elég szabad felületen érintkeznek a levegővel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) ruti


ruti
Közösségépítő

szerintem a SATA kábel-kérdés pontosításra szorul, mert lehet, hogy a leendő vásárlód nincs úgy képben, és rosszat vesz/kér hozzá.

amit írtál, SATA-eSATA kábel csak akkor használandó, ha a PC házon NINCS direkt vagy hátlapi eSATA kivezetés. Tehát amikor a dokkolót az alaplapi SATA vezérlőre dugja.

Akinek van szabványos eSATA portja, normál eSATA-eSATA kábelt vegyen, mert a dokkolón ilyen port van. Ami a lényeg, aki laptophoz veszi, az ilyet vegyen, NE a vegyes végűt, amit írtál.

más:
a dual-funkció figyelemreméltó, ennyiért :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

jól értem hogy ha nincs esatam, akkor USB-n keresztül is használhatom a vinyókat?

(#8) olbaidhun válasza JoeYi (#7) üzenetére


olbaidhun
őstag

Igen, de ha csak usbvel használod, lassú. Érdemes satával használni, átlag 100/120.000kbps nagy elöny, ha másolni kell!

Vezetéket 1000Ft-tól tudok adni, de mérettől is függ az ár. Jöhet a pü, este mindenkinek válaszolok!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) total90


total90
veterán

Newegg-en volt egy akció még kb. fél éve, 2 TB-os hard mellé dobtak egy ilyet és 99 dolcsit fizettem érte.
Kipróbáltam, okés, de azóta sem használom igazából...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) Koga777


Koga777
tag

Nekem is van egy ilyen már másfél éve. Nem rossz, de USB-n már nem működik (2 gépen is próbáltam) és nem szereti a WD wincsiket. Konkrétabban a WD15EARS és WD20EARS wincsikre ha kb. 7 gigánál többet másolok, akkor lefagyasztja a gépet. Hogy ez a függőleges helyzet, a dokkoló vagy az esata driver hibája? Nem tudom, 4 fajta drivert is próbáltam. A WD-k tökéletesen működnek alaplapi sata-n.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#11) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jó cikk, viszont zavaró, hogy sok helyre feleslegesen teszel vesszőt. Többnyire csak tagmondatok határán kell, így ha van kötőszó, vagy tudsz oda tenni gondolatban, akkor használd. :R
A segítség kedvéért döntöttem a kötőszavakat.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12) KRi2


KRi2
aktív tag

Menet közben, újraindítás nélkül Windows7-en, ACHI mód nékül van rá lehetőség hogy a SATA-t csakúgy bedugom és felismeri a win? Az "e" betü mit is takar a SATA elött?
Nekem jól esne ha az lenne elmagyarázva egy cikkben, hogy gyakorlatilag hogyan is lehet, hogyan ajánlatos használni? A sata/usb állandóan bevan dugva? Külső táp állandóan bevan dugva? Ki-be kapcsolásnál mi a helyes sorrend?

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#13) CHIPman válasza KRi2 (#12) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az eSATA egy táppal ellátott külső SATA csati alapesetben, ami hotplug rendszerrel(tehát bármikor bedughatod) van ellátva. Viszont sok alaplapnál egy belső SATA kivezetésével van megoldva, azoknál ez nem tudom, hogy működik.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#14) KRi2 válasza CHIPman (#13) üzenetére


KRi2
aktív tag

Köszi. Hm. Úgy rémlett hogy az eSATA csak egy sima SATA-s kivezetés a házból. Ezekszerint két különdöző funkcionalítású terméket is árulnak eSATA néven? Klassz.
Létezik-e olyan (ehhez fűlne a fogam), hogy az alaplapomnak nincs eSATA kivezetése, esetleg a RAID-et sem támogatja, ellenben veszek hozzá egy eSATA-s 1*pci-e kártyát, amit összekötök egy mezei HDD-vel, egyetlen egy vezetéken keresztül? Az eSATA kártya hátuljából 1db vezeték jönne ki, a HDD-hez meg talán egy Y megoldással a SATA adat, és a tápkábel dugasza. Külső dokkoló nélkül gondolnám, nem kellenek nekem felesleges sallangok, müanyagok. Habár akkor gondolom ki-be kapcsolás ahogy csúszik a kábel, úgy esik, ami meg sztem a HDD-nek nem esik jól. Valami ki-bekapcs csak kéne :F
Van esetleg valakinek ilyesfajta megoldása?
Amúgy rendelkezem egy Scythe Connect-el, ami csak USB2-es kütyü, de a külső tápegysége miatt nem szeretem állandóan összerakosgatni.

||| | || ||||| | ||| ||

(#15) Zoleee19 válasza KRi2 (#14) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

Ilyesmire gondoltál?

Ezen Esatap csatlakozó van ami Power Over Esata-t jelent vagyis:

Leírás
Ez az USB-ről kapja az áramot, szóval egy 2,5"-os winyót meg tudsz vele hajtani. 3,5"-nál külső táp is kell.

(#16) afterburner_ válasza total90 (#9) üzenetére


afterburner_
őstag

én is 3-4000-ért vettem ebayről, de aztán azóta is porosodik :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#17) Gólya.


Gólya.
tag

eSATA-val megy az IDE-s winyó?

(#18) KRi2 válasza Zoleee19 (#15) üzenetére


KRi2
aktív tag

Igen ilyesfélire :)
Egy kicsit utánanéztem a dolognak, úgylátom hogy létezik 5V-os, és 12V-os változat is, tehát egy asztali HDD-t is pörgetne, ami nálam a lényeg lenne.
[link]
Ha tehát jól veszem ki akkor csak egy sima kivezetés, és spéci kábel kéne ehhez a feladathoz, nevezetesen ezek:
[link] + [link]
És akkor egy mezei alaplappal is működne a dolog.
Egy asztali HDD-nek nem esik rosszul ha az árammel teli kábelt menet közben csakúgy rádugjuk? Speciel egy ki-be kapcsolót hiányolok.

Köszik a segítséget, bocsi hogy épp itt kérdezem ki...

||| | || ||||| | ||| ||

(#19) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a sok hsz-t és hogy pótoltatok infót.. a SATA val kapcsolatban tapasztalatom, h hibernálást követően felismeri az alaplap a bedugott winyókat. Magyarán pár másodperc alatt és biztonságosan üzemkész állapotba lehet rakni az eSATA-val nem rendelkező gépeknél is a winyót.

Emelett kérem továbbra is a fórumozókat, hogy építő jellegű kritikákkal éljenek és kerüljük a felesleges OFF használatot. Pl:4000Ft ért nem egy ilyen modellt kap az ember, fele ennyi csatlakozója sincs, csak a színe hasonlít..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#20) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Engem az érdekelne, hogy rá lehet-e dugni 2 gépre egyszerre? (eSATA+USB)

Mert az igencsak jól jönne néha...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) csusza`


csusza`
senior tag

Először is gratula a teszthez. Én is használok hasonló dokkolót, hasznos cumó nagyon.
Másodszor gratula az asszonyválasztáshoz, én valószínű azért nem tudok hasonló postokat írni, mert az én asszonykám kevésbé türelmes. Már akkor dünnyögés van, ha meghallja, hogy számítógépről beszélek. :DDD

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#22) GerykO válasza csusza` (#21) üzenetére


GerykO
aktív tag

Akkor lehet te vagy nagyon papuc vagyis mamusz. :DDD ;]
Bocsi de ezt nem tudtam kihagyni. :B

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#23) csusza` válasza GerykO (#22) üzenetére


csusza`
senior tag

Azt nem mondtam, hogy olyankor kap egy pofont! :DDD Persze csak vicc. Hadd dünnyögjön. Csak nagyon fel tud húzni vele, na. :U

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#24) GerykO válasza csusza` (#23) üzenetére


GerykO
aktív tag

És utána a legjobb a békülős s z e x. :C
Nagy spieler lehetsz. Én is mindig mondom, asszony tünés a konyhába pitét sütni. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#25) csusza` válasza GerykO (#24) üzenetére


csusza`
senior tag

Látom Te is néztél SoccParkot! :) Most az enyém is süt, igaz nem pitét, hanem pogácsát! :D

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#26) GerykO válasza csusza` (#25) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát hallod facebookon egy szőke nagymellű volt kolléganőm is ki lett zavarva pogácsát sütni. Bár látom siófoki vagy, akkor nem a te feleséged ... :))
Az enyém meg épp csomagol :F Hogy végre együtt lakjunk ;) El is indulok érte, lehet nekem is kisebb szám lesz ezentúl. De amíg tehetem maradok, aktív fórumlakó is, nem tudom meddig bírom majd a kettős életet. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#27) olbaidhun válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


olbaidhun
őstag

Bedughatod egyszerre több pc-re is a technikát, de nincs értelme, mert két eszközre a meghajtód sem tud egyszerre másolni.. vagy csak lassan!

Ennyit az OFF mértéktelen kerüléséről.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#28) szki


szki
őstag

Hasznos cikk, és jó portéka. Megéri az árát!

(#29) TESCO-Zsömle válasza olbaidhun (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az egyikről (USB) inkább csak olvasás lenne, azt is max 20MB/s-al...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Gólya.


Gólya.
tag

Kérdezném a cikk írótól hogy eSATA-val megy az IDE-s winyó?

(#32) olbaidhun válasza Gólya. (#30) üzenetére


olbaidhun
őstag

Sajnos nem volt lehetőségem eSATA-val próbálni az iDE meghajtókat, mert jelenleg nincs ide winyó a környékemen sem.. De pár napon belül kapok egyet és a még hiányzó kártyafoglalat teszteket is beillesztem a teszt-be.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#33) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Használtam már hasonló dokkolót (nem volt ennyi lehetőség), hasznos egység :)

Dave666

(#34) isukim


isukim
csendes tag

müködik-e úgy, hogy van benne 2 különböző memkártya, hdd és pendrive?
másolhatok-e egyik memkártyából pendrive-ra, s közben menne a film a hdd-ről? ja, és közben irnék egy lemezképet a második usb-n levő külső iróra?
ezt birja? vagy inkább vegyem le a rózsaszin okulárém...?

megköszönném a választ!

(#35) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Még ha az eszköz el is bírja, hogy több kütyüvel egyszerre piszkálod az adatokat (próbáltam több kütyüvel, mindent kezelt egyszerre is) de az adatkábelnek határai vannak.. magyarán usb nem a barátunk. A sata2-ről viszont érdekes infókat találtam: [link]

:DDD

Privátba is írhattok, arra hamarabb tudok válaszolni! :R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#36) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Megérkezett a dokkoló. Sata kábel is van. Kérem aki rendelni szeretne írjon pü-t, mert a készlet véges és csak azoknak jut, akik időben foglalást tettek.

üdv
Csaba

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#37) Gólya. válasza olbaidhun (#36) üzenetére


Gólya.
tag

Ha eSATA-val megy az IDE-s winyó akkor lehet érdekelne... bár nem sok reményt fűzök hozzá hogy megy :D

(#38) olbaidhun válasza Gólya. (#37) üzenetére


olbaidhun
őstag

Megerősítés nélkül ezt nem írnám le.

Egyébként mennyivel szeretnél szerencsétlen IDE winyóra másolni? :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) Gólya. válasza olbaidhun (#38) üzenetére


Gólya.
tag

Kicsivel többel mint amit az USB 2.0-ad :D

(#40) olbaidhun


olbaidhun
őstag

oks, grat. Működik PS3-al is a dokkoló! Az előbb próbáltam. Filmek szépen mennek rajta, keresztül! :D

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#41) ruti válasza CHIPman (#13) üzenetére


ruti
Közösségépítő

most néztem vissza, és azért ezt javítani kell:
az eSATA NEM táppal ellátott, az "e" egyszerűen az "external" rövidítése
a táppal ellátott verziója: eSATAp, azaz "powered", nem elterjedt, de annál jobb!

szerk:
továbbolvastam, már javította más is, bocs.

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#42) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Oks, fogok egy faq-t is készíteni, mert elég sok a gyakori kérdés is, ahogy látom...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43) HellGreg


HellGreg
őstag

Ez egy jó cuccnak tűnik, köszi a bemutatást. De a képek alapján jól sejtem, hogy egyszerre egy db sata2 hdd megy bele? vagy az idés részbe is bele lehet tenni, csak elnéztem?

(#44) olbaidhun válasza HellGreg (#43) üzenetére


olbaidhun
őstag

A leírásban is linkeltem egy fotót; [link] ugye így már nyilván való, hogy mit tud a "kicsike"?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.