Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vartanus


Vartanus
őstag

A Ryzen 7 esetén a 3300XT helyett inkább 3700XT akart lenni a táblázatban nem? :)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

BIOS még nincs hozzájuk a lapomnak, de úgyis a 4700G-t várom inkább.

Arra leszek kíváncsi, B450-es lappal milyen lesz majd az a BIOS, ami ezeket is, meg a 4700G-t is kezeli. Esetleg: egy vagy két BIOS jön?

[ Szerkesztve ]

(#3) Foglalt név válasza Vartanus (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

3800XT az.

(#4) Abu85 válasza Vartanus (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

3800 akart lenni, meg is heggesztettem. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) gaborw


gaborw
tag

3800X-emet megjelenéskor vettem. Edc 1 beàllítàssal 1-2 magon jàtékok alatt, boost-ol 4550-4650-ig is. Szóval nem egy nagy előrelépésről beszélhetünk.

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

Merthogy a régi órajelek viccesek voltak? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) S_x96x_S válasza Abu85 (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Abu - lenne értelme a Cinebench - single core teljesítményeket is beleszerkeszteni? :R ( nincs nincs gond, hogy nem ... )

a többieknek (is) :

Cinebench R20.06 nT
- 3900XT scored 546
- 3900X scored 528
-Core i9-10900K scored 534

el van dugva az infó a lábjegyzetekben

"Testing by AMD performance labs as of May 28, 2020, using the Cinebench R20.06 1T benchmark to test an AMD reference motherboard with Ryzen 9 3900XT processor, DDR4-3600C16 memory, and a Noctua NH-D15S cooling solution vs. a similarly configured Core i9-10900K and Ryzen 9 3900X processor. The Core i9 scored 534 according to PCgamer.com on 07/03/20; these results have not been verified by AMD. The 3900XT scored 546 and the 3900X scored 528. Actual results may vary. RZX-001"

https://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-offers-enthusiasts-more-choice-ever-new-ryzentm-3000xt

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ugyanakkora fogyasztással magasabb órajel, de azért rakjunk rá legalább egy játékvizet!
Akkor tulajdonképp mit is csináltak? Új címkét nyomtattak a meglévő X-ekre?
Végül is nem volt nagy munka.: egy "T" betű! A leírásban meg át kell javítani 4700MHz-re! Amit persze nem kötelező hoznia!!! De az sem lenne nagy mutatvány:

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#9) martonx


martonx
veterán

Kemény 100Mhz-t mentek feljebb a turbó órajelekkel. Hűha... Mondjuk mivel ugyanannyiba kerülnek (leszámítva, hogy hűtő már nem jár hozzájuk), és ugyanannyit fogyasztanak, végülis a kis előrelépés is előrelépés. Intel 10 évig ezt csinálta. :D

Én kérek elnézést!

(#10) Mooka-Miki válasza martonx (#9) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Ha ugyan annyiért árulják de nincs hűtő akkor végül is több hasznot realizálnak rajta. Ők is pénzből élnek és ha veszik miért ne szeretnének többet keresni rajta?

(#11) Ixion77 válasza Gróf... (#8) üzenetére


Ixion77
őstag

Csak fotelből okoskodom, de amint megjelentek az első hírek az XT-kről, az volt a gondolatom, hogy itt nem a gyártáskor változtattak bármit, hanem az automata teszteléskor mostantól különosztják a jobban és rosszabbul teljesítő ugyanúgy készült IC-ket. A jobban sikerültek neve lesz XT, a rosszabbaké X. Az előbbieket ugyanannyiért adják mint eddig, az utóbbiak kapnak némi engedményt.
Máshogy fogalmazva: csak annyi változott hogy az alulteljesítőket ezután kicsit olcsóbban adják.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) rodrigez válasza martonx (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Jelentős különbség, hogy az Intel ezeket új generációként adta el, itt meg generáción belül, változatlan áron adják a jobban válogatott darabokat. :) Jó, az újdonság ereje biztos rátesz majd pár dollárt erre is.

(#13) mad823 válasza Fred23 (#2) üzenetére


mad823
őstag

Háát, ha a B550 nem támogatja a Zen+ APUkat, akkor kevés a garancia arra, hogy a B450 fogja a Zen2-t, nem?

(#14) paprobert


paprobert
senior tag

Ez a frissítés tökéletes ugródeszka lesz az áremeléshez a Ryzen 4000 asztali sorozatnál.

Az eredeti Ryzen 3000 széria fogyasztói ára egy év alatt csúszott annyit lefele, hogy a Zen3-ra épülő procik áremelése rosszul adná ki magát a fogyasztók szemében.
Így viszont minden "érthető" lesz.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#15) opr válasza mad823 (#13) üzenetére


opr
veterán

B450 miert ne tamogatna a Zen2-t? Mi mast vettel volna Zen2-hoz, ha nem akartal X570-et?
Meg a normalisabb B350 lapok is tamogatjak a Zen2-t. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Kansas válasza opr (#15) üzenetére


Kansas
addikt

B550-et mondjuk? Már ha az X570-nel együtt kihozták volna, ahogy illik - így B350-ről inkább X470-re váltottam... kellett az extra I/O.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) BazsiBazsi válasza S_x96x_S (#7) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Ez már igen. Remélem igaz is. Single fan D15-el ráadásul. :C AMD ezzel be van betonozva de várjuk meg a teszteket.

Az XT-k mellé valószínűleg azért nem jár vetni mert nem tudod akármivel hűteni, ha gyári cooler jönne menne a sírás hogy nincs meg a 4,7 ghz csak a 4,65...
Ezek amúgy is "enthusiast" csipek szerintem itt már nem a hűtőn fog menni a spórolás+tuning is lesz rendesen. 4,9 ghz simán kijöhet.

(#18) arn válasza martonx (#9) üzenetére


arn
félisten

mar ha ugyanannyi lesz az ara :) mert amd procikbol szokott rendesen maradni keszleten... a 3900x 410 eur kornyeken van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) do3om válasza rodrigez (#12) üzenetére


do3om
addikt

Esetleg akkor új alaplapot is kapnia kellet volna ami semmi mással nem kompatibilis. Így lenne méltó az ellenfélhez.
:DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#20) sittes79


sittes79
addikt

Kérdem én egy 240 es mondjuk Arctic aio nem lenne elég egy 3900xt hez, mert csak az fér be felülre :F

(#21) Locutus válasza BazsiBazsi (#17) üzenetére


Locutus
veterán

Eddig is tudtuk, hogy kb rakhatsz akármilyen hűtést rá, ha a kis mag alig tudja átadni a hőt az IHS-nek. Pont ezért lesz majdnem mindegy, hogy D15 egy vagy két ventivel van rajta, vagy 240/280/360-as játékvíz. Talán csak a legnagyobbik, 3900XT-nél lesz valami minimális szerepe a rárakott hűtőnek, pl egy nagyobb AIO-val tovább ki tudja tartani a boosot valszeg.
Nekem pl a 3700X-en ha a proci 80 fokos, a D15 bordája akkor is csak 36ig megy fel.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22) Kansas válasza sittes79 (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Alapórajelen biztosan, úgy még tán egy CM212-es levegő is elég lenne rá. ha húzod, az már más kérdés, de nem extrém húzásnál alighanem elég lesz az az AIO.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) Ixion77 válasza sittes79 (#20) üzenetére


Ixion77
őstag

De, jó hozzá. Annál jóval gyengébb is jó, legfeljebb lesz némi teljesítmény-csökkenés. Nézd meg ezt a videót, ebben a srác alacsony profilú hűtőket pakol egy 3950X-re hogy kipróbálja hogy mennyire működik velük.
Spoiler: még egy viszonylag kicsivel is csak kb. 5% a sebességveszteség.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24) opr válasza Kansas (#16) üzenetére


opr
veterán

Ok, de hozzam hasonlo egyszeru halandoknak relative nehez nem letezo termeket vasarolni. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Kansas válasza opr (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Sajnos nekem is az volt... egy ideig vártam, aztán megvettem az X470-es lapot, abból nagyon elegem volt, hogy a B450-es lapok többségén olyan bővíthetőségi korlátokba futottam, mint:
- hogyha teszek bele m.2 SSD-t akkor bukok 2 SATA csatit a 6-ból
- a 4 PCIe slotból egyszerre csak max háromba rakhatok kártyát, abból a háromból is az egyik az első X16 slothoz olyan közel, hogy a VGA hűtője konkrétan letakarta
- a második m.2-es slot az egyik X16-méretű X4-es slottal osztozik a kapcsolaton, és dönthetek, melyik kell
Nekem meg van háttértáram bőven, belső hangkártyát is használok és egy időben szükségem volt egy extra Ethernet kapcsolatra is...
Nagyon remélem, hogy ilyeneket nem húznak meg B550-ben, vagy marad a mostani lap/proci és skippelem az 500-as lapokat a Zen 3-mal együtt.

Egy 6c12t/8c8t/8c16t RDNA APU-val azért meg lehetne győzni a váltásról, arra felköhögném a rávalót valahogy...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) VirsLee válasza paprobert (#14) üzenetére


VirsLee
őstag

Arra gondolsz, hogy a ryzen 4000-es széria magasabb áron fog nyitni, mint amin a ryzen 3000-es nyitott?

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az AMD egyébként 280 mm-es AIO vízhűtést ajánl. Ezzel kapcsolatban érdeklődünk, hogy nem túlzás-e ez"

Én is azt használok, pedig csak i9-9900K, de a túlbiztosítás sose árt, később fog felemelegedni, ezzel később throttlingol, tovább tartja a turbó órajelet. Valamint most hogy itt a nyár, nem mindegy hogy megsül-e a gép a 40+ fokos kánikulában vagy se.

(#28) opr válasza Kansas (#25) üzenetére


opr
veterán

"Egy 6c12t/8c8t/8c16t RDNA APU-val azért meg lehetne győzni a váltásról, arra felköhögném a rávalót valahogy..."
Hat hallod, arra lehet meg En is, pedig teljesen elegedett vagyok az R7 1700 + 1050Ti komboval. Tarhelybol nekem is sok van, de keves csatin, van egy 512GB-os SSD, meg egy 8TB-os vinyo aztan kesz.
Ha kijonne egy ~100W TDP-s, RDNA+Zen2/3-as APU, akkor siman lehet, hogy cserelnem az egeszet, aztan mehetne valami cuki kis gyosz hazba, valami AIO-val.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) Kansas válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Kansas
addikt

"most hogy itt a nyár, nem mindegy hogy megsül-e a gép a 40+ fokos kánikulában vagy se"
Ha egy normális léghűtéssel megfőne, AIO-val is meg fog, nem hűt érdemben jobban egy masszívabb léghűtésnél, az előnye az, hogy a víz hőtehetetlensége folytán kisimítja a rövid idejű tüskéket - ha viszont beállt a stabil hőmérséklet, érdemben nem hűvösebb(3-6°C a különbség), mint a normális léghűtések.
Itt volt tesztelve, vagy akár itt.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

(#29) Kansas

Egy asztalon lehet, hogy így van, de egy mai modern üveg akváriumba beszerelve teljesen más lenne a kép. Sokkal nagyobb lenne a különbség 3-6 Celsius foknál.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Linusék pl pont egy modern üveg akváriumban mérték... és nem, nem nagyobb a különbség, ha csak nem a skála két szélét nézed(bár a 36cm-es nagy AIO pont hogy szarul teljesített).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) CYX


CYX
aktív tag

Nem tudom, hogy már más is észrevette, vagy sajtóhiba-e, de nekem elég megdöbbentő, hogy az x570-es alaplapomnál (MPG X570 GAMING PLUS) sem a 3100/3300X sem pedig a frissen bejelentett XT modelleknél nem kell BIOS frissítés, mivel a gyártói oldal szerint már a hozzá kiadott első (!!!) BIOS(/UEFI) korrektül kezeli a procikat, amit ráadásul 2019-06-20 dátummal adtak ki.

Az MSI alaplap CPU támogatási oldala:
[link]

(Csak a 2200G és 2400G használatához kell újabb, mint az első BIOS)

(#33) Ixion77 válasza CYX (#32) üzenetére


Ixion77
őstag

Akkor egyre erősödik a gyanúm...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#34) Kansas válasza CYX (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Mi benne a megdöbbentő? Az 500-as lapkakészletek a Zen2-höz jöttek ki(a Zen2 megjelenésére sajnos csak az X570), a 3100 és 3300X pedig ugyanolyan Zen2-es proci, mint a korábban kijött 3xxx szériások, és az XT-k, nincs ebben semmi csodálkozni való... soha senki nem állított ettől eltérőt tudtommal.

@(#33) Ixion77: ez nem gyanú, ez kb. tény.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) kovsol válasza martonx (#9) üzenetére


kovsol
titán

A max boost az csak egy dolog. A boost orajel és magok száma alakulhat nagyon máshogy. X és normál cpu esetén is így van.

May the Force be with you!

(#36) S_x96x_S válasza CYX (#32) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ... sajtóhiba-e, ... x570-es alaplapomnál

az Asrock-nél friss kell .. inkább sajthiba ..

pl Az Aqua-nál P1.70 kell a 3100/3300X/1600 -hoz ..
https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20AQUA/Specification.asp#CPU

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) CYX válasza S_x96x_S (#36) üzenetére


CYX
aktív tag

Az MSI lapom nem is támogatja az 1600AF-es procit. :(

Amúgy meg az is érdekes, hogy AMD régebben úgy csinálta, hogy ami proci bele tudott rakni (fizikailag) a lapba, az ment is benne. Most meg az X570-es lapokkal nem megy a Ryzen 1000-es (zen1) széria kompletten hiába AM4. Aztán ugye erre jön, hogy a 300-as csipszett nem fog működni a 4000-es szériával... Egyre nagyobb a katyvasz, egyre inkább az Intel politikáját idézi az AMD. Biztos, hogy nem poénból, de ez így komoly arcveszés, legalábbis nálam.

(#38) skyrush7


skyrush7
aktív tag

No offense, de anno az Intel pontosan ugyanezt csinálta a Haswell Refresh-sel 2014-ben. Akkor beneveztem a 4670 helyett a 4690-re, mivel szorzózáras később jól jöhet az a +100Mhz is.
Szerintekm teljesen rendben van az XT változat, és az akkori Intel stratégiával szemben ezeknek változatlan marad (elvileg) az ára. Kérdés hogy a 4000-es széria előtt ki akar most processzort venni (szélsőséges kivételektől eltekintve).

[ Szerkesztve ]

(#39) mad823 válasza CYX (#37) üzenetére


mad823
őstag

Ez két dolog miatt van/lehet: az alaplap gyártóján múlik, valamint ennyi generáció mikrokódja nem fér bele a kisebb méretű bios romokba.

(#40) Cifu


Cifu
nagyúr

Azt az apró DigiTimes pletykát érdemes mellé tenni, hogy a Zen3 széria várhatóan átcsúszik 2021-re a konkurencia gyengélkedése miatt.

Szóval az AMD tényleg ugyan azt csinálja jelenleg, amit az Intel csinált fordított helyzetben: reszeli a meglévő technológiát, apró lépésekkel azt a látszatot kelti, hogy na, azért csak fejlesztettük valamit. Közben pedig helyben topi van... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) arn válasza Cifu (#40) üzenetére


arn
félisten

Nem, csak elkezdtek gondolkodni - en mar joparszor irtam, hogy szamomra erthetetlen ez az elorerohanas konkurencia hianyaban - igy nem csodalkoznek a dontesen. :) a gepepitoket megnyertek mar igy is maguknak, az oembol lesz a penz. Hiaba dobnak tobb termeket piacra, nem lesz szamottevoen tobb profit vagy nagyobb reszesedes.

oszinten szolva akkor nyernek a legnagyobbat, ha azt csinalnak, amit az intel, megprobalni a meglevo technologiat orajelre optimalizalni, elszabaditani a wattokat, es orajelben is befogni az intelt, mar csak ez az intel egyetlen kapaszkodoja. Szvsz eleg lenne egy levalogatott sorozat a 3900xre - az xtvel most hasonlo tortenik, de ez a 100mhz vicc, a szobahomerseklet jobban befolyasolja a teljesitmenyt, mint ez. Idejuk van ra.

Az uj gen idozitesehez meg alkalmazkodni a konkurenciahoz, vagy gazdasagi hullamvolgyre tartogatni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) CYX válasza mad823 (#39) üzenetére


CYX
aktív tag

Anno volt egy Athlon II 640-es (AM3) procim. Azt ment AM2+ lapban és AM3-asban, meghajtotta a DDR2-es és DDR3-as memóriákat. Akkor az AMD kínálatában voltak Sempron, Athlon (I-II), Phenom (I-II) procik. Biztos vagyok benne, hogy legalább 2x annyi proci volt amit lekezelt egy lap mint most pl az általam márt linkelt AM4-es x570-es MSI és akkor tuti, hogy fele, de inkább negyed akkora volt a BIOS mérete, mégis belefért a kód, ami kellett. Értem én, hogy fejlődés, de na.

(#43) wwenigma válasza Cifu (#40) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nincs egy helyben topogás, refresht kapott pár proci mert van ez a vírus ami miatt a gyártás is akadozott. Szerintem cserélődnek a frissített procik, ára se változott.

Az a másik gyártó aki - mint írta más is - gyakorlatilag ezt csinálja egy évtizede majdnem. :D

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44) mad823 válasza CYX (#42) üzenetére


mad823
őstag

De nem is volt elvárás, hogy ventinként és RPM-enként tudd a színeket állítgatni, ugye? :D Szóval nyilván a mikrokódok mérete is nagyobb, hiszen jóval komplexebbek a CPU-k és nagyobb az utasításkészletük, másrészt jött egy rakás sallang BIOS funkció is. Ettől függetlenül a 256 Mbit-es flash-be várhatóan bele fog férni az újabb generáció támogatása, de ugyebár az alaplapgyártók profitját is szem előtt kell tartani... :) (És ehhez semmi köze az AMD-nek)

[ Szerkesztve ]

(#45) Alogonomus válasza Cifu (#40) üzenetére


Alogonomus
őstag

A nagy különbség az az AMD és az Intel "fingreszelése" között, hogy az AMD "fiókjában" jelenleg is ott fekszik egy erős termék, csak konkurencia hiányában nem veszik elő. Az Intel viszont semmit nem tudott bemutatni javított termékként, amikor fény derült a 10+ éves piszkos kis titkára.

(#46) arn válasza Alogonomus (#45) üzenetére


arn
félisten

Csak ezt az infot senki sem tudja biztosan... max a gyarto. Userkent te csak annyit latsz, hogy vegyel ujat, es zero elorelepes. Az intel is a gyartasi technologiaja miatt van most ganeban, nem az architektura miatt, az siman versenykepes lenne. De ezt valszeg maga a gyarto sem latta elore pontosan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) wwenigma válasza arn (#46) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem "vegyél újat" hanem helyette jön, lásd árazás és nem is úgy reklámozzák.

Az Intel architektúra nem versenyképes az IPC miatt mivel az új gyártástechnológia nem teszi lehetővé a magas órajeleket és a kazánnak beillő fogyasztást amire eddig építettek.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48) VirsLee válasza arn (#46) üzenetére


VirsLee
őstag

Azt remélem tudod, hogy architektúrában (IPC) amiben leginkább hátrányban van. A gyártástechnolóiája teszi lehetővé, hogy magas órajelet érjen el és versenyképes maradjon.

(#49) fanti válasza arn (#46) üzenetére


fanti
addikt

"Az intel is a gyartasi technologiaja miatt van most ganeban, nem az architektura miatt"

Ugye ezt te sem gondolod komolyan...
Az Intel a Sandy Bridge óta lényegében semmit sem fejlesztett az architektúráján...csak a forrasztásról tért át a gagyi-pasztázásra a mi "legnagyobb örömünkre"...hogy delid nélkül még hűteni sem lehessen a legerősebb processzorait, amik "K" utótaggal voltak ékesítve megnevezésüknél, azaz a tuningos kedvűeknek készültek szép felárral a "K" nélküli változatokhoz lépest...

Dear Intel!
GAME OVER!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#50) arn válasza wwenigma (#47) üzenetére


arn
félisten

ahhoz, hogy az amd atvegye a stafetabotot vmi hasonlo felallas kell, mint ami most van, az ilyen kicsit szebb, kicsit jobb... kb leszarnak az emberek, es vennek azt, amit eddig.

tisztaban vagyok vele, hogy ++++ verzio miatt is magasak az orajelek (lsd par hozzaszolassal fentebb) - de a 10 nanon a sajat gyartastechnologiajuk miatt sem mukodik a dolog. ha parhuzamosan portoltak volna mindent az amdvel egyidoben, max azon vitatkozhatnank, hogy melyiknek szebb a szine, amellett, hogy az amd felepiteset a gyarthatosag miatt jobbnak tartom.

a gyartastechnologia is gatja egy csomo architekturalis fejlesztesnek, fele annyira hatekony. az amd sem skalazhatna 16 magig ekkora tdpvel a 7 nano nelkul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.