Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kretenallat


kretenallat
senior tag

ez is alapjaiban valtoztatja meg a mobilpiacot...

5 ii lesz iden?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ezt a kínlódást... :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) #16514048


#16514048
törölt tag

"mellette pedig egy 8 megapixeles, f/2,4-es másodlagos kamera kapott helyet, ez szinte biztosan csak mélységadatokat gyűjt majd, a 2x-szeres zoom pedig jó eséllyel valami szoftveres megoldás lehet"

10 Plus és 10 II-ben pont 8MP f/2.4 a tele kamera. Szerintem ugyanazt kapja meg ez is, mélységszenzornál még nem láttam ekkora felbontást.

(#4) Nekton


Nekton
aktív tag

Ez a készükék hogy viszonyul egy Samsung A40-hez képest teljesítmény és üzemidő azempontból?

(#5) erahurka válasza #16514048 (#3) üzenetére


erahurka
félisten

Igen mondjuk ha optikaiként hivatkoznak a zoomra, akkor jó eséllyel a második szenzor arra lesz jó.

(#6) Thocy a ZAGY válasza Nekton (#4) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nekem a Samsung A40 előtt másfél évig egy Sony XA2 Ultra volt, szintén SD630 procival. Sosem méregettem tesztprogramokkal, de érzésre kicsivel gyorsabb volt (lehet, hogy csak azért, mert a Sony rendszere majdnem alap Android). A kijelző méret nagyjából egyforma (az XA2 Ultra 6"-os), míg a Sony akkuja 3500-as volt, de azzal nyugodtan elindultam még a harmadik reggel is, mert tudtam, hogy estig lazán ki fogja bírni, a Samsung a 3000-es akkujával pedig jó, ha második nap estig kihúzza, ugyanúgy az első nap reggel lehúzott töltőről. A kamerái is jobbak voltak, mint a Samsungnak (mondjuk nem is egy árligában kezdtek, az egyik 130 volt újonnan, a másik 72 mikor vettem).

Viszont a Samsung jelentősen kisebb mérete nagyjából kárpótol a kisebb-nagyobb visszalépésekért.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#7) mbotnd


mbotnd
tag

Gyenge próbálkozás.

(#8) MikeWazowski válasza kretenallat (#1) üzenetére


MikeWazowski
addikt

"ez is alapjaiban valtoztatja meg a mobilpiacot..."

Nap kommentje :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9) Noukoum


Noukoum
veterán

Mire ez ideér (már ha ideér) akkor 100e felett lesz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) #16820480 válasza PowerBuldog (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jaja, sokkal jobb a 18. random Xiaomi, aminek csak a neve más, de ki kell adni újra ;]

(#11) PowerBuldog válasza #16820480 (#10) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azokat legalább nem 3 éves hardverrel dobják ki 100e-ért. :P

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) jenei1994


jenei1994
addikt

Sony mèg csinál telefont? :D Nem tudom mit küszködnek ha nem megy nekik.

[ Szerkesztve ]

(#13) janeszgol válasza jenei1994 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindenkinek kell egy hobbi. Egy értelmetlen hobbi meg pláne. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) #16820480 válasza PowerBuldog (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jogos, ők olcsóbb hulladékot gyártanak :D

(#15) Noukoum válasza #16820480 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Ilyen elven az összes hulladék :) Lehet válogatni a “drága” és az “olcsó” hulladékok között.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) judas13


judas13
addikt

Lapozzunk.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17) Norbi. válasza #16820480 (#10) üzenetére


Norbi.
őstag

Mondjuk pont ezzel a telóval is hasonló történt. :)

(#18) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Nem biztos hogy annyira rossz lesz,mint ahogy tippelgetitek :)

(#19) badacsony válasza kretenallat (#1) üzenetére


badacsony
őstag

Sony Xperia 5 II image leaks, shows ZEISS T* lenses, but no 3D ToF sensor

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#20) erahurka válasza badacsony (#19) üzenetére


erahurka
félisten

Ha jó lesz a kamera jöhet!

(#21) #16820480 válasza badacsony (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hála az égnek, hogy nem tesznek rá ToF szenzort. Bár az extra gomb az oldalán elég fura, nem tudom így hogy lehet rendesen betenni egy bringás tartóba mondjuk.

(#22) Enci1983


Enci1983
senior tag

Ez a tavalyi Xperia 8 utódja, ami csak Japánban volt kapható... Valószínűleg ez is marad regionális.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#23) kretenallat válasza badacsony (#19) üzenetére


kretenallat
senior tag

Köszönöm! Remélem, tényleg maradnak a 1 ii kamerái és reszelnek még a szoftveren, mert egy kompakt(abb) csúcstelefonért (jó kamerával) hajlandó lennék pengetni...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#24) erahurka válasza kretenallat (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Pixel 4a, S10e, iPhone SE

[ Szerkesztve ]

(#25) #16820480 válasza erahurka (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebből talán az S10e csúcstelefon, a többi nem annyira. Amúgy részemről ezek a problémák:
P4a: nincs dual SIM, csak egy látószögű kamera, hátlapi ujjlenyomat
S10e: gyenge akksi, pontatlan ujjlenyomat, nem kiemelkedő képminőség, pár szoftveres hülyeség, mivel már másfél éves, csak kb 6-12 hónapig kap támogatást (S10em volt, szóval ezek tapasztalatokból jövő hátrányok)
iSE: gyenge akksi, elavult design, csak egy látószög, nincs dual SIM, iOS kötöttségei, kimondottan drága a tudásához képest (errefelé)

(#26) Norbi. válasza #16820480 (#25) üzenetére


Norbi.
őstag

S10e: Samsung pont most jelentette be, hogy 3 főverziót és 3 év frissítést kapnak a csúcstelóik.

SE: esim van, ha Telekomos megy a dual sim. Az elavult dizájn miatt még nem lesz valami kevésbé csúcs teló. Sokan pont ezt a dizájnt szeretik és örülnek, hogy van ilyen teló A13-al. 165 a médiában, drágának nem mondanám, vagy ha nem kell 2. év gari, akkor 145 körül már lehet venni. Tipikus céges telefon 2-3 évre. Ennyiért már droidból is csak a felsőközépkategória van.

(#27) Noukoum válasza Norbi. (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk ips 60hz kijelző, ip67, 5w vezetékes , 7,5w vezeték nélküli töltés, nincs visszafeletöltés, 3-4óra sot, hangszóró messze van a csúcstól, ahogy a kamerák is, nincs ultraszéles és tele, vastag káva, lightning port.
Jó az SE (leginkább a mérete miatt) de egy a13 miatt még nem lesz csúcs.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) #16820480 válasza Norbi. (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kíváncsi vagyok gyakorlatban mennyire lesz meg a 3 év. Visszavonni pont annyi, mint bejelenteni. 11-et szerintem majd jövő nyáron kap talán gyakorlatban, a korábbi S-telefonokból kiindulva.

Persze, eSIM :U Ha T-s vagy és előfizetős, akkor kaphatsz, minden más esetben nem opció. Szerintem amúgy nem attól lesz valami csúcsteló, hogy beledobnak egy gyors SoC-t, ebbe a hibába sokszor belefutott a Oneplus is, de oké, lehet van, akinek ez csúcs lenne már. Például tehettek volna bele kicsit nagyobb akksit, mert az 1800mAh már Apple készülékeknél is elég kevéske.
Lehet, hogy droidos telefont sem kapni felső kategóriát már ennyiért (elég szomorú, pár éve még lehetett), de az eredeti kérdés az volt, hogy kompaktabb csúcstelefon jó kamerával, és erre nem válasz sem az P4a, sem az S10e, sem az iSE szerintem.

(#29) erahurka válasza Norbi. (#26) üzenetére


erahurka
félisten

SE-nél nekem nagy visszatartó erő a régi dizájn. Pedig amúgy tetszene. Mondjuk drága lenne akkor is kicsit, de legalább úgy nézne ki mint egy mai telefon.

(#30) Norbi. válasza Noukoum (#27) üzenetére


Norbi.
őstag

18w tölt az SE, csak az epül ilyen gyökér töltőt ad hozzá.
60hz, lightning port, 7,5w qi töltés a 11 Pro-ra is igaz, akkor a 11 Pro sem teljesen csúcs.

Valóban nem teljesen csúcskategóriás az SE, viszont ez igaz az S10e-re is, kb. hasonló mértékben lehet mindkettőt csúcsnak tartani. Aki kis méretű telefont akar ma, annak komprumisszumot kell kötni.
Talán majd az egyik I12 variáns változtat ezen, csak az meg másabb árkategória lesz.

(#31) kretenallat válasza erahurka (#24) üzenetére


kretenallat
senior tag

Hollandiaban elek, kell legalabb 2 sim slot, a telefonbol meg azert akarok jo kameraval szereltet, mert nem akarok fenykepezot cipelni a nyakamban, amikor utazok. a teljesitmeny nekem nem kell, inkabb a fenykepezesen van a hangsuly es legalabb egy zoomlencset szeretnek.

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#32) erahurka válasza kretenallat (#31) üzenetére


erahurka
félisten

Zoom lencse lehetne alap. Az ultraszéles nem jó semmire szvsz, annyival gyengébb a főkameránál általában.

(#33) kretenallat válasza erahurka (#32) üzenetére


kretenallat
senior tag

Egyetertek, azert is nem tartom annyira fontosnak, plusz ha az ember nagyon szeretne panoramat, akkor ma mar eleg jo szoftveres megoldasok vannak a kepek osszetuzesere. Egy jo fokamera meg egy jo zoom eleg lenne, de a szamhaboru nem ebbe az iranyba megy, mostmar nem eleg rairni h 108 megagigapixel, de kell a 6 kamera (koszonjuk cubot). lassan az lesz, hogy azt fogjak kiirni h az osszes kamera osszeadva hany megapixel (147 megapixel, leosztva ket tucat "kamerara", amit meg szenzornak is tulzas csufolni...)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#34) erahurka válasza kretenallat (#33) üzenetére


erahurka
félisten

Én még a pixel binninget sem szeretem, legtöbbször kevesebb a részlet velük mint egy rendes 12 megapixeles szenzorral.

(#35) kretenallat válasza erahurka (#34) üzenetére


kretenallat
senior tag

Oszinten szolva nem volt meg ilyen telefon a kezemben sem, kisse le vagyok maradva (redmi 3 :D) de en elkonyveltem a szokasos szamhaboru reszenek. kulonben lehet h nem erdekelne a 3db 12mp szenzorral felszerelt sony se ha annyival jobb lenne az eredmeny.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#36) #16820480 válasza kretenallat (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az ultrawide szerintem nem a panoráma miatt jó, hanem pont a torzítás és halszem effekt a poén benne, azt nem tudod megcsinálni panorámával :N Lehet, hogy nem olyan penge, mint a főkamera, de kreatívkodni tök jó dolog. Csomó érdekes képet lőttem már ilyen látószöggel, amit máshogy biztosan nem lehet kihozni.

(#37) kretenallat válasza #16820480 (#36) üzenetére


kretenallat
senior tag

Ez ilyen izles kerdes dolog, szemely szerint en nem vagyok oda a torzitas reszert, de elfogadom, hogy masnak bejon.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#38) joey04 válasza #16820480 (#10) üzenetére


joey04
titán

de még 18. random xiaomi is jobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) #16820480 válasza joey04 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dehogy jobb :D Kevés rendszerrel szoptam annyit, mint MIUI-val. Hmm, talán még EMUI volt hasonlóan .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.