Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szuper lenne, ha elterjedne.
Amennyit használom a szelfi-kamerát, a minősége akármilyen is lehet. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sajnos mivel a mai világban teljes mértékben elfogadhatatlan (igaz, ezt a gyártók döntötték el a vásárlók helyett) egy icipici keret is (persze ugye láttunk már karón varjút, vagyis, felül "lyuk" v. "sziget", alul pedig mégis ott az ordas nagy perem) ezért muszáj egy csomó pénzt, időt és energiát elpazarolni ilyen "megoldásokra".
Tehát ez az egész - hová tegyük a kamerát - kérdés egy álprobléma, ami megoldására eddig csak randa megoldások születtek (jobbára, mert tudom, hogy vannak előre forgó, meg kiemelkedő változatok, de azoktól nyugodtan eltekinthetünk, mert nem reprezentatív), most pedig jönnek a kompromisszumosak ... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) pusszycat válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

JÉ, nem használsz Face ID-t? :Y

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Érdekes technológia, egy jó bonyolult megoldás egy tök felesleges kialakítású (szelfi)kamera mondvacsinált problémáira.

Engem nem zavar se a noccs, se a lyuk a displayen, de az se zavarna, ha egyáltalán nem lenne szelfikamera.

Ha mégis kell szelfikamera, de zavarja felhasználót a noccs/lyuk, arra is megvan már a megoldás, a felugró szelfikamera, amit korábban elég sok mobiltelefonban alkalmaztak. Tehát szerintem már kitalálták a melegvizet, kár a langyosvíz kitalálásával bajlódni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5) Viktor0610 válasza pusszycat (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De nem ám. :DDD
Az iPhone 5s-em nem tud ilyet, droidon meg a 2D-s viccet megoldást nem tartom biztonságosnak.

Samsung Galaxy A54

(#6) kakuk.tamas válasza pusszycat (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mi köze a FaceID-nak a selfikamerához?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) ORCA58 válasza pusszycat (#3) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem tökéletes lenne ez a megoldás, a telefon szebb tőle.
Csak véletlen, vagy a telefon új korában próbaképpen használtam az előlapi kamerát. Ha nem lenne sem hiányzott volna eddig az évek során.

[ Szerkesztve ]

(#8) pusszycat válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki locsoljon fel. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Luck Dragon

Azért egy MA teszt keretein belül megnézném mennyire válik ez be. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Atkooo válasza pusszycat (#8) üzenetére


Atkooo
csendes tag

The Face ID hardware consists of a sensor with three modules; a dot projector that projects a grid of small infrared dots onto a user's face, a module called the flood illuminator that shines infrared light at the face, and an infrared camera which takes an infrared picture of the user, reads the resulting pattern and generates a 3D facial map.

Ergo a FaceID rendszere nem használja a sima szelfikamerát

(#11) pusszycat válasza Atkooo (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem a 3D Face ID amiről te beszélsz? R-Go nekem az nincs benne. Tehát marad a szelfikamera.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Atkooo válasza pusszycat (#11) üzenetére


Atkooo
csendes tag

Nincs olyan hogy 2D vagy 3D Face ID, ugyanis ez az Apple által bejegyzett trademark, tehát csak az infrás 3D-s letapogatást értjük alatta, amihez viszont nem szükséges az alap szelfikamera :)
Továbbá te akkor nem Face ID-t használsz

(#13) pusszycat válasza Atkooo (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor legyen arcfeloldás, vagy te hogy hívnád másképpen, ha nem face id ? 2D azonosítás?

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) Gubu0101 válasza pusszycat (#13) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nyocdee ;]
En mit nem adnek,ha a 12-ben nem lenne az a nagy ize felul,nehezen szoktam hozza :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#15) pusszycat válasza Gubu0101 (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg ronda, nem sértésnek szántam. :) Lenne benne egy oldalsó ujjlenyomatolvasó azt tüntetnék el azt a nagy kajla izét, nem is értem miért ragaszkodnak hozzá. Vagy lenne egy olyan is amiben nincs. Vajon még fogyna jobban?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Tüzi

Kardinális problémát sikerült megoldani :)
Értékelem az erőfeszítést, és a kreativítást, de kérdés, hogy volt-e értelme...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17) Gubu0101 válasza pusszycat (#15) üzenetére


Gubu0101
veterán

Jo kerdes,lehet fele-fele arany,en tuti az lenyomatolvasosat vennem,jobb szerintem egy letisztult kijelzo.Laptop is hulyen nezne ki,egy nagy kameraszigettel :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#18) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Nem rosz megoldás,sokkal jobban is néz ki mintha egy látható kamera lenne a kijelzőn :C

(#19) moleculez


moleculez
veterán

i12 tulajként: van notch, igen. De a büdös életben nem zavart még semmiben sem. Nem azt nézem, egyszerűen nem ott van a tartalom. :F Cserébe van egy biztonságos beléptető rendszer a telóhoz...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) pusszycat válasza moleculez (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

2 iker becsaphatja a face id.-t de nincs 2 azonos ujjlenyomatuk még nekik sem. Meg van 4 es ikrek is. Gondolj bele. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) Noukoum válasza pusszycat (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak ikreknél oldhat fel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) pusszycat válasza Noukoum (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem is biztonságos. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) Noukoum válasza pusszycat (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Életszerű hogy egy hasonmás, vagy a gyereked / rokonod lenyúlja a telefonodat ugye? :N

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) kakuk.tamas válasza pusszycat (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Állj!
A FaceID (a valódi, az infrás) nem old fel csak úgy, mivel még az ikreknek se teljesen egyforma a fejük, orruk, szemük, stb…

Ellenben a 2D-s arcfelismerést (a szelfie kamerás) könnyebb átverni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#25) pusszycat válasza kakuk.tamas (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy esetről tudok az pont egy ikerpárral eset meg.

Noukoum Nem is gondolnád mennyi... Nem mindenki én vagy te. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) Noukoum válasza pusszycat (#25) üzenetére


Noukoum
veterán

Az vegyen mást, vagy nem tudom. Az ujjlenyomatot is fix hogy meglehet valahogy csalni, ha nagyon akarja az ember. Mindent kilehet játszani csak akarat kérdése. Aki fél ettől az vigyázzon a telefonjára, probléma megoldva. Mondjuk nyilván anno az hogy mennyivel biztonságosabb elég nagy marketing rizsa volt, de valamivel el kell adni a termékeket.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) kakuk.tamas válasza pusszycat (#25) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Gondolom nem mostanában történt a dolog. Annyit javítottak rajta, hogy már - szerintem - lehetetlenség kijátszani.
A P40 Pro FaceID-ját se lehetett például átverni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#28) Baggins86 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Hát nekem spec Mi9T pro-m van és próbálom alul keresni az ordas nagy peremet amit említettél, de nem nagyon találom. De azért mesélj még kérlek, nagyon érdekes :D

(#29) <Adamsky> válasza Baggins86 (#28) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Segítek, jó?
" ... persze ugye láttunk már karón varjút, vagyis, felül "lyuk" v. "sziget", alul pedig mégis ott az ordas nagy perem ... "
Másképp: láttunk nem egy példát arra (értsd nem az összes!), hogy felül mindenféle rondaságokkal próbálták minimalizálni a keretet, alulra mégis sikerült egy 4-5× akkora keretet otthagyni: szemléltetésképp.

(#30) johnny500


johnny500
tag

Face ID meg újlenyomat...én még mindig elvagyok a duplakopp meg simítással :D

Am nagyon király, hogy már ilyen szép képet csinál a kijelző alatti. Ha minden jól megy kimaradok ebből a notch, meg kameralyuk mizériából. Soha nem tetszett.

(#31) <Adamsky> válasza johnny500 (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ha minden jól megy kimaradok ebből a notch, meg kameralyuk mizériából."
Nálam is ez a terv. Aztán már csak azt kell kivárjam, hogy legyen még pár Zenfone 8-hoz hasonló méretű készülék. Még egy 3-4 év, és talán újra lesz, mindenféle csúnyaság nélkül "kompakt" telefon (is). :D

(#32) Viktor0610 válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehát a Zenfone 8-ban van kameralyuk. ;]

Samsung Galaxy A54

(#33) <Adamsky> válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... a Zenfone 8-ban van kameralyuk."
Tudom, azért írtam, hogy meg kell várni egy hasonló méretű készüléket.
Különben már megvettem volna a ZF8. ;) Mondjuk, ami még abból nekem hiányzik az a vezetékmentes töltés. Bár utóbbiról le tudnék mondani, ha a méret, és a kijelző O.K.

(#34) Donki Hóte válasza johnny500 (#30) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy csomó banki alkalmazás nem megy, ha csak duplakopp a telefon "védelme".

Persze face ID se jó nekik, mert jelszó, vagy ujjlenyomat kell.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) k-adi válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


k-adi
nagyúr

és ez így van jól

(#36) Donki Hóte válasza k-adi (#35) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37) johnny500 válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


johnny500
tag

Persze egyértelmű, hogy ez fontos valakinek. Én nem használok bankos appokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.