Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tetszik a RT-AX86U csak nincs amivel kihasználjam :B

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez eszméletlen. :C :R

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az AX82 úgy néz ki mint az Elite: Dangerous-ból az egyik űrhajó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Micsurin válasza Apollyon (#3) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Melyikre hajaz?
Se Sidewindert se Cobrat se Eaglet nem tudok belelátni pedig tökre keresem! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5) Apollyon válasza Micsurin (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Cobra :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Micsurin válasza Apollyon (#5) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És tényleg. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7) XuChi


XuChi
addikt

Gaming Router. :U :C

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

250 dollárért adnak 1, az az egy darab 2,5Gbites portot. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) DudeHUN válasza Cifu (#8) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Én is ezt néztem... remélem jövőre ebben az árkategóriában már alap lesz, hogy mindegyik port legalább 2.5-es.

Gamer for Life

(#10) hyperspace


hyperspace
őstag

Lehet én vagyok régimódi, de nekem a vezetéknélküli+gamer nem fér a fejembe (ahogy egyes diktátoroknak az emberi+jogok).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#11) arn válasza Cifu (#8) üzenetére


arn
félisten

ne aggodj... eladjak szepen sorban a 2.5gbe, 5gbe szinteket is, mire eljutunk vegre a 10gbe sebessegig. nason ugyanezt nyomjak, pedig tok jo lenne, ha nem ragadtunk volna 15 eve ugyanabba a szintbe, es egy iscsi meghajto sata ssdhez hasonlo szint lehetne.

epp a multkor szamoltam, hogyha a nas fel is van keszitve a bovitesre, ket gepre is min 500-600 eur lenne a 10gbe. bar lehet az ember ugyanezt kifizeti a kisebb lepcsokkel is, ha mindig a routert, lapot, nast csereli.

max savszel szempontjabol az ax nem igazan valtotta meg a vilagot, a hasonlo aru ac es ax routerek kb ugyanazt tudjak - a 400+ eurosok gyorsabbak egy 30%al. szvsz erdemesebb egy jo swes ac routert venni (pl synology), mint a jelenlegi kozepkategorias ax routereket.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) -FreaK- válasza arn (#11) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért ez nem teljesen így van, a Xiaomi AX3600 pl. elég sok tesztben (nézz be a topicjába is), lényegesen felülmúlja az AC verziókat.
Azt persze nem lehet biztosan tudni, hogy ez a jobb hardver miatt, vagy önmagában a Wifi6 miatt van-e, de lényegesen jobb, az tuti.

Ez mellett meg a jövőállóság miatt én már biztos nem vennék (és nem is vettem, hanem ezt a Xiaomit), AC-s router Wifi6-os ellenében, persze ha a keretbe belefér.

Azt még hozzá tenném, hogy a fent említett AX3600 kb. fél áron hozza ezeket a funkciókat mint ezek az Asusok. Igaz, USB port nincs benne.

(#13) arn válasza -FreaK- (#12) üzenetére


arn
félisten

neztem... sehol nincs a mostani 4x4 ac atvitelemhez kepest. 900mbittel toltok (gyk hasonlo sebesseggel, mint a gbites kabel max sebessege) az egyik szobabol a masikba, addig ott meg a 500-600mbitnek oromkodnek. egy 120 euros routerrol beszelek (r7800 netgear), vettem egyet hasznaltan is 70 euroert.

mit nyernek vele?

a jobb ax routerek olyan 1300mbit korul tudnak gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) -FreaK- válasza arn (#13) üzenetére


-FreaK-
veterán

Számodra nyilván akkor nem, de ezt nem lehet általánosítani. Másnál meg mondjuk két szobával arrébb csak 150mbit-et tud az AC-s, és mondjuk 3-400-at egy AX3600 (csak mondtam valamit, de kb. ezek a viszonyok).

Igen a maximum átvitel szempontjából lehet, hogy nem tudnak sokkal többet, viszont a legtöbb embernek nem is ez a fontos (amúgy is leginkább az 1gbit-es net a legjobb ami "kapható"), hanem hogy a lefedett területen (és az mekkora) milyen sebességet tud, mennyire csökken a sebessége a távolsággal.
Na ebben sokkal jobb a Wifi6-os router (meg még egy pár egyéb dologban is).

Bár azt ismét hozzáteszem, hogy nem tudom, hogy ebből mennyi írható a Wifi6 és mennyi a konkrét hardver (AX3600) számlájára.

(#15) arn
30k Huf volt az AX3600 (két hónap alatt jött meg), na itthon Asusból még kétszer ennyiért is gyengébbet kapni, nem hogy ebben az árkategóriában. Nézd meg miket lehet kapni 30k körül, hát átlagos wifi sebességben ennek jó ha a harmadát tudják valós körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#15) arn


arn
félisten

gyk hasonlo arban nem igazan van elorelepes. dragabban (400+ eur ) igen. acnal is kellett par ev mire a kozepkategoriaba jol hasznalhato 4x4 routerek jottek - majd akkor atlepik a jobban sikerult ac routereket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) arn válasza -FreaK- (#14) üzenetére


arn
félisten

ez a 30ks ar azert olyan, mintha az en hasznalt 70 euros aramhoz hasonlitanam (kozel 2x akkora wifi sebesseggel). :) neztem tobb tesztet rola, de wifiben sehol nem remekelt - pl az archer ax50 jobb ertekeket hoz. van olyan reviewd, ahol gyors?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) -FreaK- válasza arn (#16) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért nem ugyan az :) jó oké, átment a vámon minden nélkül, de nem csak nekem, másik fórumtársnak is ugyan így jött meg. :))

Igen láttam sok tesztet (hogy mennyire valid, megbízható az kérdéses), majd keresgélek este (most meló van).

[ Szerkesztve ]

(#18) arn válasza -FreaK- (#17) üzenetére


arn
félisten

itt amugy eleg jol osszefoglalja, amit en is erzek a piacon levo termekeknel...

[link] https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/33220-wi-fi-6-performance-roundup-five-routers-tested?showall=&start=3

Even after almost a year after the first products started shipping, Wi-Fi 6 remains very much a work in progress. Key features (OFDMA, AX MU-MIMO, Target Wake Time (TWT)) are still not enabled by most products and, if these tests are any indication, you're unlikely to see performance gains in from 5 GHz.

If you have AX devices and feel you must upgrade right now, spend as little as possible. Until OFDMA is enabled and we see whether that helps bring more bandwidth to busy WLANs and reduce latency, there's no sense in making a large investment that may not pay off.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Elég fura kinézete van a 82U-nak, engem valami rovarra emlékeztet inkább. A LAN portok sebessége viszont tényleg érthetetlen.

(#20) -FreaK- válasza arn (#18) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezeket a teszteket néztem korábban
Xiaomi AX3600: Full Review & Speed Test! [WiFi 6]
WiFi 6 Explained & Tested - 802.11ax is FAST! (ők nevesebb YT csatorna)
Upgrading to WiFi 6 - What's the Difference? (802.11AX TESTED) | The Tech Chap
Is WiFi 6 Actually Faster than The Current Gen WiFi?

Én ebből azt látom, hogy azért erősen jobb.

Úgy voltam vele, hogy sok év után lecserélem az amúgy is bajos RT-N18U-t, újabb jó pár évre tervezve, úgyhogy akkor már legyen Wifi6/wpn3 stb.
Szerintem most ez a Xiaomi erősen ár/teljesítmény bajnok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.