Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) niof válasza Szabi® (#200) üzenetére


niof
addikt

Neked mi bajod a haladással és a környezetvédelemmel? Ennyiből legyen mindenkinél otthon csöves fekete-fehér tv?
Rohadtul nagy probléma világszinten az e-hulladék és annak megfelelő kezelése. Lehet, hogy ez csak egy csepp a tengerben, de mi hát a tenger, ha nem cseppek sokasága? Valahol, valakinek el kell kezdeni.
IT területen dolgozom, és havi szinten 10-20 kg leselejtezett, meghibásodott elektronikai eszközt szállíttatunk el. Nem is beszélve a UPS-ek akksijairól, ami lehet vagy 50 kg is esetenként!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#202) #86564352 válasza Szabi® (#200) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát az nézőpont kérdése. Én úgy látom az Apple tervezi a legjobb mobil chipet (gyorsaság, takarékosság) már számítógépeiknél is bejelentették dobják az Intelt, ők raktak gyors NVMe-t amíg egyesek még eMCC-vel szarakodtak, az iPad is a tablet szinonimája szinte vagy témánál maradva okosóra kategóriában is nagyon jól szerepelnek a piacon.

Meg vannak a hülyeségeik pl. Macbook USB-C, iPhone Lightning, de dolgoznak valamin mindig és diktálnak trendeket, ők is vesznek át mástól pl. hiába a Nokia Lumiámon előbb használtam Live Photo funkciót, az Apple implementálása terjesztette el jobban a funkciót.

Ha szerinted szar amikor trendet diktál az Apple, miért követik más gyártók is? Meg kellett volna tartani a Flash-t? Meg kellene tartani a jack dugót örökre? Ne legyen jobb és kevesebbet foglaló HEIC mert a JPG-t szoktuk meg? Legyen mindenféle port és kábel, ha wireless és felhő irányba megy a technológia? Ugyanilyen hiszti volt régen is, hogy nem lehet memóriakártyát rakni iPhone-ba úristen! Nem lehet akkut cserélni, mert beépített! Nem lehet itthon barkácsolni, mert egybeforrasztott! Minden változáskor van valamilyen hiszti, a világ megy tovább. Valószínűleg igen, egyéni szinten lehet kényelmetlen nincs a töltő a dobozban ha éppen nincs otthon előzőleg vásárolt, társadalmi szinten hasznos: évi másfél milliárd telefont, tabletet minden szart vesz a világ, akkor jelentősen csökken az e-waste, ha a gyártók ráállnak erre.

[ Szerkesztve ]

(#203) Juhaszatti válasza niof (#201) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Részemről például nem a töltő elhagyásával van probléma, inkább az időzítésével.
Az Apple egyik fő vonzereje a hosszú támogatás, és éppen ezért rengetegen használnak még iPhone X-et, 8-at, vagy ezeknél is régebbi készülékeket. Viszont csak nemrég kezdték el bevezetni a gyorstöltést, ezek a régebbi modellek még nem tudják. Ha valaki mondjuk iPhone 8-ról vált majd 12-re vagy 13-ra (lesz nálunk ilyen a családban), és nem kap mellé új töltőt, csak a régi, lassú lesz neki otthon. Vagyis ha ki akarja használni az új telefonja képességeit, kénytelen lesz töltőt is venni hozzá, külön. Még ha az anyagi vonzatától el is tekintünk, az a töltő ami eddig egybe volt csomagolva a telefonnal, most külön lesz szállítva is, csomagolva is, ami a legkevésbé sem környezetbarát.

(#204) Szabi® válasza niof (#201) üzenetére


Szabi®
addikt

Mivel te és twofatcat teljesen figyelmen kivül hagyjátok az észérveket és az objektivitást ,így ez egy értelmetlen meddő vita :)
Érzelmi alapú véleményekkel kár vitatkozni,ezért rátok hagyom :R

(#205) #86564352 válasza Juhaszatti (#203) üzenetére


#86564352
törölt tag

"az a töltő ami eddig egybe volt csomagolva a telefonnal, most külön lesz szállítva is, csomagolva is, ami a legkevésbé sem környezetbarát."

A volumen nem mindegy! Eladnak évi 100 millió iPhone-t és mindhez csomagoljanak töltőt, kábelt, fülest, lightning-jack alakítót vagy ha az új készüléket vásárlók akár csak harmada azt mondja van már itthon megfelelő kábel vagy ha nincs vesz külön és van már fülese vagy egyébként is már wireless Airpods használva, akkor az mind környezetbarát összességében.

Szabi: :DD niof és én konkrét technikai és környezeti szempontokkal és számokkal indokoltuk a dolgot, te vagy aki szar az Apple érzelmi irányból közelítesz, mert neked JÁR minden a jack dugótól a kábelekig minden a készülékhez, akkor is ha belefullad a világ az e-hulladékba. :C

[ Szerkesztve ]

(#206) Mr.Silkó válasza Juhaszatti (#203) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bár a gondolatmeneted logikus, azzal nem számolsz, hogy a korábbi telefonokat leváltva már a rokonságod nagy valószínűséggel legkésőbb jövőre Type-C foglalatos iPhone-okat vehet majd, vagy esetleg teljesen csatlakozómenteset.

(#207) Szabi® válasza #86564352 (#205) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát persze.....jól is van ez így :)
Majd a nagy környezettudatosság jegyében nemsokára nézegethetsz egy üres dobozt,mert majd telefon sem fog kelleni az embereknek,hisz van régebbi iphonejuk otthon a fiókban, több is :R :C

(#208) Metal213 válasza #86564352 (#205) üzenetére


Metal213
tag

Ez itt a baj. Legyen egységes töltőrendszer, akkor nem porosodna a már meglévő usb-c töltő. De én pl samuS9+-ról váltanék, i12-re, akkor engem beletuszkolnak a saját profitjuk miatt extra költségbe. Legyen 2 opció, töltős+füles verzió illetve egy szimpla telefonos verzió. Nyilván akinek van már töltője minek vegyek még egyet? De akinek nincs az meg veheti a fullos dobozt.

Mivel váltanék, extra hulladék keletkezik mert a C-s töltők mehetnek a kukába. A környezetvédelem mögé elbújni post a legrosszabb kifogás az Apple esetében mert épp ők nem akarják a nemzetközi szabványt betenni a telefonjukba, mert extra profit nekik a speckó saját töltőjük.

archaic.bandcamp.com

(#209) #86564352 válasza Szabi® (#207) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hatalmas poén! Ja nem. Nem baj, nem muszáj elgondolkozni a témán, elég egy poénnal elütni, ha neked úgy jó. Mondom, a jack dugóval is így poénkodtak először, aztán egy év múlva követték az irányt a többiek is.

Metal213: nem tudom az Apple-nél mi a terv USB-C kapcsán, szerintem lehetséges Lightning után port nélküli iPhone lesz és azt mondják töltsük wireless padon és a kényelem lesz a feature. Egyébként számomra Lightning jobb, amikor micro USB mobilom volt, folyton féltem beletörik a pöcök aztán annyi a telefonnak, Lightning esetében max. évente egyszer kipiszkálom lyukból a zsebszöszt és kész.

Ha szoktál nézni Apple bemutatókat és környezetvédelmi cikkeket olvasni, gyakran elmondják mennyi mindent újrahasznosítanak szóval objektívan is jól áll az Apple környezetvédelem terén. Már azzal, hogy egy iPhone-t akár öt évig is használhatsz, van támogatás rá, jövőálló processzor, saját rendszer optimalizálás, szóval amíg én használtam egy SE1-et 4 évig, a szomszédomnak volt ennyi idő alatt volt négy különböző mobilja Huawei, Xiaomi, Samsung mert az Android gyártók palettája jobban pörög.

[ Szerkesztve ]

(#210) lugosi válasza Noukoum (#194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Konkrétan nem tudok olyan monitort melyhez ne járna kábel, játékkonzol szintén."

A felsoroltak közül én csak konzolt vettem az elmúlt x valahány évben, ahhoz nem járt hdmi kábel (ha arról volt szó).

(#211) Alexios válasza lugosi (#210) üzenetére


Alexios
veterán

Switchez, Xbox One S, és Xbox One X-hez biztos járt HDMI kábel mikor én vettem

(#212) #86564352 válasza Alexios (#211) üzenetére


#86564352
törölt tag

PS3-hoz meg nem, emlékeim szerint. Vagy adott monitorhoz HDMI, nyomtatóhoz USB hogy használni tudjam. Ezek nem kitalált példák, volt már olyan és lesz is, veszel egy kütyüt és még külön kell venni hozzá valamit.

(#213) Noukoum válasza lugosi (#210) üzenetére


Noukoum
veterán

One S-hez járt hdmi kábel, és nem került fél milló forintba. Sőt haszonban meg sem közelített egyetlen iphone-t sem. Mégsem engem terheltek vele.

twofatcat: egy tizennégy! éve megjelent konzolt példaként felhozni, gyönyörű :C :DD

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#214) Alexios válasza #86564352 (#212) üzenetére


Alexios
veterán

Ps3 idején is biztos járt hozzá valami kábel, csak akkoriban még nem a HDMI volt a standard :)
Engem amúgy a töltő hiánya nem zavar, van itthon jópár lightning és usb-c kábel is, töltőből pedig szintén, csak az ilyen 6-8w körüli vackokból, legyen apple vagy samsung, vagy egyéb áll jópár a fiókok mélyén használatlanul.

A kábelt ettől függetlenül azért nem spórolnám ki, azt túlzásnak érezném, hacsak nem állnak át a telefonnál is usbc-re, hogy tényleg minden kütyü egységes lehessen

[ Szerkesztve ]

(#215) #86564352 válasza Noukoum (#213) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mit számít az elv szempontjából mikori példa? :U

Alexios: akkor még csak sima járt hozzá, viszont az volt az egyik fő új PS3 feature már tud HD-t, csak az a kábel nincs a dobozban, az emberek nem azért vettek új generációt, hogy a PS2 képminőséget nézzék tovább

Amilyen mennyiségben árulnak kütyüket az Apple, Samsung és a kínai gyártók, ott már tényező a gazdasági és környezetvédelmi szempont. Emberek szempontjából pedig az egyéni érdeket néha helyes, ha felül írja a társadalmi. Lehet mindenkinek kényelmes volt, hogy a Tesco ingyen adta a szatyrokat a vásárolt cuccokhoz, én örülök nincs már ez a pazarlás. Vigyél sajátot, többször használhatót, ha éppen nincs nálad amikor bemész még mindig vásárolhatsz külön.

(#216) Noukoum válasza #86564352 (#215) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert lejárt lemez, ráadásul hibás is mint az összes amit eddig felhoztál.

Szánalmas ez a hozzáállás, hogy lehúzzák a usert a környezetvédelem nevében. De az még végképp ha valaki megpróbálja védeni, ráadásul amatőr módon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#217) Navaren


Navaren
aktív tag

Ezt egyébként honnan veszitek, hogy Watch 3-hoz sem járt már adapter, csak kábel?
ez 2018. januári vásárlás (a 'bölcső'-je jelenleg is szolgálatban van valahol :) ):

Vagy S4 megjelenése óta, az 'entry' modellként árult S3-makból már kiszedték?

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#218) #86564352 válasza Noukoum (#216) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szánalmas az a hozzáállás, hogy szánalmas hozzáállásozol amiért a saját szempontodon kívül más indokon elgondolkozni sem vagy hajlandó. Szerinted az fenntartható, hogy tucatnyi gyártó minden kütyüjéhez milliárdos tételben alapból mellékeljenek örökké mindent, mert egyes usereknek egyénileg úgy kényelmes? :C Majd megszokják az emberek, én annak is örülök amikor nincs nyomtatott száz oldal user manual egy termék dobozában, hanem olvassuk el digitálisan.

(#219) Noukoum válasza Navaren (#217) üzenetére


Noukoum
veterán

Bizony. Ugyanezt csinálták a Jack átalakítóval, amit az iPhone xs-nél szedték ki és utána a régebbiekhez sem adták.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#220) Noukoum válasza #86564352 (#218) üzenetére


Noukoum
veterán

Jól van nem etetlek tovább.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#221) Szabi® válasza #86564352 (#218) üzenetére


Szabi®
addikt

Azért egy közel 400 ezer forintos termékhez (amin így is hatalmas a profit) nem ártana,ha az alapvető működéséhez/működtetéséhez szükséges egységek mellékelve lennének. :U

iBalu 2019 óta csak a mágneses töltő fej van,adapter nincs,és a csomagolás is más (vékonyabb a doboz) :)

(#222) Navaren válasza Noukoum (#219) üzenetére


Navaren
aktív tag

Lehet. hogy így van, a jack átalakító tényleg eltűnt (ami egyébként nem feltétlen baj, mert elég vacak volt, egy Bose - zajszűrős füles fixen kattogott vele, miközben 6S-be dugva semmi baja nem volt), de valóban csak a XS elindulásakor (azt nem tudom, hogy visszamenőleg is kiszedték-e).

A Series 5-höz viszont még volt adapter, ergo a a párhuzamod szerint a 2019-ben forgalmazott S3-makban még kellene, hogy legyen, aztán most, a hatossal együtt kiadott, 'budget' S3-makból már érteném. Illetve ez nem igaz, mert én sem értek egyet a töltő kispórolásával, de legalább a következetességet látnám.

[ Szerkesztve ]

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#223) Navaren válasza Szabi® (#221) üzenetére


Navaren
aktív tag

Oké, köszi.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#224) Noukoum válasza Navaren (#222) üzenetére


Noukoum
veterán

Visszamenőleg nem szedték ki szó szerint, csak amit onnantól gyártottak abba nem tették bele. S3-nál nem tudom hogy volt, de én adaptert biztosan nem kaptam hozzá.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#225) Navaren válasza Noukoum (#224) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nyilván, úgy gondoltam, hogy a 2019 óta gyártott - és csomagolt -, de korábbi modellek esetén.
Túlragoztuk, köszönöm Neked, is, Szabinak is.

[ Szerkesztve ]

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#226) #86564352 válasza Szabi® (#221) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nézz utána minden gyártó világszerte évente hány millió kütyüt árul. Szerinted fenntartható mellékelni mindig mindent mindenhez? Főleg amikor sokan évente, két évente cserélik másik modellre?! Egyébként egy játékkonzol alapvető működtetéséhez szükséges valami monitor, tv is, na az sincs a dobozban.

Hónapok óta írják a tech oldalak az őszi iPhone és Apple cuccok nem tartalmazzák. Ha nincs otthon meglévő és külön nem akarsz venni, hát szavazz a pénztárcáddal, ne vedd meg az új iPhone-t, ha ez ekkora ügy számodra. A többi gyártó még úgysem azonnal követi le. Ha sokan tesznek így, visszacsinálják. Ha nem, akkor erre megy a világ.

Noukoum: jogodban áll egyénileg leszarni a környezetvédelmet, viszont a társadalom szempontjából valódi téma az e-hulladék, nem muszáj megérteni :U

Nekem hiába sírtok a változásokról: nincs hatásom a gyártókra. :N

[ Szerkesztve ]

(#227) etnies válasza #86564352 (#202) üzenetére


etnies
senior tag

És a nem cserélhető aksi mennyire csökkenti az e-hulladékot?

Kérdezem, mert most tervezem a 2 éves, kifogástalan telefonom cseréjét, mert aksi csere után a vízállóság nem garantált.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#228) buci30


buci30
addikt

Volt régen s1-em de nem igen használtam ki.
Lehet most se de most unom az órám es lehet beruházok egy S6-ra. Azt néztem ki de most, hogy olvasom sok előre lépés nem lett S5 után .
11 pro max-em van így telefont nem váltok mert nagy előrelépés nem lesz szerintem max az a kamera 1mpx plusz az miatt nem igen fogok.
Órába az EKG kb átlag embernek minek.
Az biztos hogy rozsdamentes vennék és arany ha csak nem gagyi kinézet persze.

-A folyamatos kijelző az van S5 -be?
Ha csak hívás jelzés sms és messenger jelzésre használom akkor azért csak bír 1 napot ugye?
Fitness stb dolgokra nekem nem kell.

Gondolkoztam a cellular de nekem személy szerint az is felesleges mert mindig a zsebemben van a telefon vagy asztal tehát Bluetooth távolságon belül.

Kinek mi a véleménye akinek s5 van?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#229) Zjunior válasza Szabi® (#221) üzenetére


Zjunior
veterán

Még mindig azon sírsz, h nem
lesz töltő???
:U :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#230) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az eSIM valami vodoo magia, hogy meg mindig csak a Telekom kepes ra?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#231) lugosi válasza Noukoum (#216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondhatod, hogy régi a példa, visszafordítható, "már akkor se adtak hozzá kábelt", mint ahogy kb. 10 éve talán egy nyomtatóhoz kaptam usb kábelt azok közül amiket vettem, meg is lepődtem rajta.
Nem kell ezt felfújni, nem az apple találta fel, hogy nem jár kábel a cuccokhoz, és nem is ő lesz az utolsó aki így jár el, megkockáztatom hogy ugyanúgy jár ez is mint a többi fújolt apple-fordulat, az androidos gyártók jelentős része lemásolja mint pl. a notch-ot és onnantól az lesz az alapállapot.
Annak idején, mikor elhagyták a laptopjaikból a floppyt, mindenki nézett. Amikor elhagyták a laptopjaikból az optikai meghajtót, mindenki nézett. És azt mondták, hogy de hát ilyen nincs, hogy fogom majd a programokat telepíteni, meg majd biztos tönkremennek. Nem úgy néz ki.

(#232) Navaren válasza buci30 (#228) üzenetére


Navaren
aktív tag

Személyes akku tapasztalatokról korábban írtam már: [link]
Csak értesítésekkel bőven ki fog bírni egy napot.
S5-ben van ECG és always on display is, de utóbbi S6-ban állítólag sokkal erősebb fénnyel működik, bár ezt az első benyomások annyira nem igazolják: [link]
Véroxigénszint - és és konstans magasságmonitorozás nincs benne S6-hoz képest.

Cellular S5-ösökról elvétve olvasni, hogy néhány modell 4-5 óra alatt lemerült, akármit csináltak vele, de lehet, akármi bug is volt, ez 7-es OS-sel megoldódik.
Mindenesetre ha tényleg mindig ott van Veled a telefon, akkor én se vennék sim-képes órát.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#233) #86564352 válasza etnies (#227) üzenetére


#86564352
törölt tag

Úgy, hogy amikor a szerviz kicseréli, a régit elküldik normális gyűjtőhelyre, újrahasznosításra.

https://www.apple.com/newsroom/2019/04/apple-expands-global-recycling-programs/

Egyébként a vízállóság nem garantált vadiúj iPhone-nál sem
https://support.apple.com/en-us/HT207043
az IP rating csak annyit jelent kibír valamennyit jó eséllyel és a tájékoztatóban az is szerepel idővel természetes módon veszíthet a készülék ebből a képességből.

(#234) #86564352 válasza lugosi (#231) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vagy amikor az Ethernet portot hagyták el laptopból azzal wifizzél. Múltkor valaki azért háborgott nekem, hogy az egy milliós Macbook Proban miért nem lehet otthon SSD-t cserélni? Hiába magyaráztam neki nem 2020-ban találták ki a leforrasztott dolgokat, technikai szempontja is van és még csak nem is az Apple csinálja egyedül, utána is nézhettek volna vásárláskor mit vesznek. Változnak a dolgok mindig.

(#235) etnies válasza #86564352 (#233) üzenetére


etnies
senior tag

Hány embert ismersz, aki 30.000 Forintért beadta a régi telefonját aksi cserére és nem vett helyette inkább újat?
Én kb 0.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#236) lugosi válasza etnies (#235) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akcióban inkább 9900 volt az, sokáig ment, lehet hogy még most is.

Szerk.: igen még most is az, futárral ennyi, a régebbi készülékekre (ahol az akksi valószínűleg gond). Úgy látom i8-ig.

[ Szerkesztve ]

(#237) #86564352 válasza etnies (#235) üzenetére


#86564352
törölt tag

SE1, 6S, 7 és 8 amiről be tudok számolni környezetemből, beadták cserére adott esetben 10 db Mátyás királyos papírlapba került és használják tovább a készüléket. Nem a reklám helye.
Amúgy jól értem számodra probléma 2020-ban, hogy beépített az akku és nem tudod otthon könnyen cserélgetni, ahogy régen Nokiákkal tettük? Mert ez már 2010-ben se volt szokás akkori flagshipnél.

(#238) buci30 válasza Navaren (#232) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm a bőséges választ.

Akkor mostmár csak a kérdés, hogy 5 vagy 6 legyen 🤔
Jó a 6 tuti egy évvel tovább lesz támogatva logikailag.

De külsőre is ugyan az... Az h erősebb processzor van benne, az mivel nekem olyan dolgokra nem kell ami ezt ki is használja így az lehet nem is fontos, hogy ez miatt a 6os legyen.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#239) etnies válasza #86564352 (#237) üzenetére


etnies
senior tag

Más körökben mozgunk.

És igen, nekem a garantált vízállóság szempont, motoron is használom a telefont.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#240) Navaren válasza buci30 (#238) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ezt a részét Rád bízom :).
Apple Watch-ot végképp nem egy évre vesz az ember, mert évről évre tényleg marginálisak a különbségek.

Ha eddig tudtál várni és adott a keret, akkor szerintem minimum SE-t érdemes venni, és mivel ebben is 2020-as volta ellenére 2019-es hardver van (ami egyébként szintén alig marginálisan több a 2018-as SIP-hez képest), ezért az S5-nek is ugyanolyan hosszú támogatást sejtek (mint iPhone SE és 6S esetében)).
Ha fontos az AoD és az ECG, akkor én jó eséllyel inkább a 6-ost venném már a helyedben, ha csak tényleg nem tudsz lecsapni egy bomba árú, bontatlan S5-re garanciával.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#241) tomiii007 válasza buci30 (#238) üzenetére


tomiii007
senior tag

Jelenleg egy hivatalos helyről beszerezheto s5 es s6 kozott kb 5-10 ezer ft a kulonbseg.—>ebben az esetben nyilvan erdemesebb az s6-ot venni.

de ha valahol talalsz hasznalt(garancialis) vagy bontatlan s5 nagyon jo aron es allapotban azon már erdemes lehet elgondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#242) Juhaszatti válasza etnies (#239) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha házilag cserélhető lenne az akku, pláne nem lenne garantált a vízállóság.

(#243) etnies válasza Juhaszatti (#242) üzenetére


etnies
senior tag

Szerintem ne becsüld le a mérnököket.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#244) Juhaszatti válasza etnies (#243) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egyébként most sem garantált, a teljesen új, dobozból kivett, bontatlan telefonoknál sem. Egyetlen gyártó sem vállal rá garanciát tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#245) niof válasza Juhaszatti (#244) üzenetére


niof
addikt

Nekem az egyik haverom anno vett egy IP68-as Samsung strapatelót, mert a melója miatt szükséges volt a fokozott védelem. Aztán elment egy koncertre, ahol elkapta őket egy viharral kísért felhőszakadás, ahol teljesen bőrig ázott mindenki. A teló a zsebében volt, és beázott. Mikor elvitte szervizbe (pár hónapos volt a készülék), kérdezte a szervizes, hogy mi a probléma. Modja haverom, hogy beázott. Mire a szervizes: De hát ez vízálló! - Haverom: Hát ez az!
A Samsung szerviz azt állapította meg, hogy az egyik hangszórónál rosszul helyezték el a tömítést, és ott tudott behatolni a folyadék.
Na ennyit a garantált vízállóságról...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#246) Tigerclaw válasza niof (#245) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Legalabb ezek szerint van olyan gyarto, aki nem arra gondol, hogy biztos buvarkodtal vele tobb meter melyen. Anno talan a Sony volt olyan, hogy papiron vizallo volt a telefon, de ha megis beazott az nem az o hibajuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#247) Zjunior válasza Navaren (#232) üzenetére


Zjunior
veterán

Mivel az apple azt mondta 2.5 szer brighter OUTDOORS... :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#248) Szabi® válasza niof (#245) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha olvasol szervízes blogokat,akkor láthatod hogy rengeteg iphone-t is beázással próbálnak feléleszteni.Ez a papíron vizálló dolog tényleg csak marketing volt.
Annó a nokia 3510i-met belejtettem kunfehértón a tóba,fél óra volt ,mire több lebukás után meglett,kiszedtem az akksit,hajszáritóval kiszárítottam és mai napig működik.... :)

[ Szerkesztve ]

(#249) Navaren válasza Zjunior (#247) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ebben lehet valami :R

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#250) Tigerclaw válasza Navaren (#232) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez elég nagy csalodas. Ennyire kamuzni nem szokott a Apple.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.