Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"zerverekbe "
Ez egy jó lépés az i7 ellen. Hajrá;)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Jó kis reklám, melyik játék nem megy el egy 2-3 magos procin maxban?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) Chiller válasza atti_2010 (#2) üzenetére


Chiller
őstag

Supreme Commander: Forged Alliance
GTA4

(#4) zsigus


zsigus
őstag

Már ideje volt végre valami új chipset-et bemutatni mert a többi kicsit öregecske már kivéve a 785G de az is csak ráncfelvarrás, a 890GX pedig ahhoz képest hogy 100 dolláros itthon 35e Ft pedig jó lenne a kategóriájában de ennyiért már sok. Persze a 890FX sem lesz olcsó (sőt...) de ez már úgy látom meg is éri az árát 4 x16 PCIe durva. Bár ez már felesleges ugyanúgy ahogy a 6 mag de fejlődni kell! Csak azt nem értem miért nincs az AMD-nek olyan lapja amin 2 PCIe x16 van???? A 890GX-en 2 x8, a 890FX-en 4 x16! Amit még esetleg ki is használna valaki (2PCIe) olyan lap pont nincs! Pedig ha jó áron adnák vennék is!

(#5) LackoMester


LackoMester
addikt

Aha, a 6 mag, legtöbb felhasználónak feleseleges. Egyébként az előzetes tesztek alapján ( amik a neten keringtek ) az erősebbik 1090 valahol a Core i7 860, 930 körül van teljesítményben. 6 maggal :U
Várjuk a teszteket, meglátjuk. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) McClane válasza zsigus (#4) üzenetére


McClane
aktív tag

Az 2 x 16 nem 4 x 16.

(#7) zsirfecske


zsirfecske
addikt

1090T 295 dollárét azért elég jó.
6 mag az 6 mag (menő), az intel verzió árának töredékééért.

(#8) atti_2010 válasza zsigus (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezt inkább ne körmölted volna ide, a 790FX is 2x16 és a 890FX is 2X16 lesz.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) bokapeter


bokapeter
tag

Hajrá AMD!

BP

(#10) Ottoka


Ottoka
őstag

Turbo core: "Az AMD eljárása annyiból egyszerűbb az Intelénél, hogy nincsenek külön órajel-szintek megszabva egy vagy két, illetve több aktív mag esetén, sőt, a rendszer a processzor pillanatnyi hőmérsékletétől sem teszi függővé az elérhető Turbo Core órajel nagyságát. Az AMD inkább processzormodellenként korlátozza majd a maximálisan elérhető Turbo Core órajelet. Ez az eljárás lehet, hogy nem annyira kifinomult, mint az Intelé, de az AMD-nél nagyon bíznak a sikerben"

[Teljes cikk]

Most úgy probálják beérni az intelt hogy jól-rosszul koppintják a technológiát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#11) atti_2010 válasza atti_2010 (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagyis a 890FX 4x16 elírtam, a 790FX miért öregecske? Mit nem tud amire feltétlen szükség lenne?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) zsigus


zsigus
őstag

Bocs nem jól értelmeztem csak arra figyeltem, hogy 4 teljes hosszúságú de csak 42 csatorna! Azt hittem ez is olyan próbálkozás mint a nemrég bemutatott intel csúcs lapok 4 x16-al

(#13) zsigus válasza atti_2010 (#11) üzenetére


zsigus
őstag

2007-es a 790FX sztem öreg. Bár lehet, hogy mindent tud de én inkább ha bővítenék újabbat vennék.

Sztem csak 2x16 vagy 4x8 lesz

[ Szerkesztve ]

(#14) hfrankee


hfrankee
senior tag

Ha teljesítményben nem is,de árban mindenképp odaver az i7-nek.Na meg persze a visszafelé kompatibilitásban,amivel még inkább kifizetődöbb az AMD platform.

(#15) leviske válasza zsigus (#13) üzenetére


leviske
veterán

Nem mondanám a 790FX-et öregnek. Megfelelő BIOS-al nem hiszem, hogy a 790FX tulajok hátrányt szenvednének a 890FX tulajokkal szemben. Ettől függetlenül szerintem sem érdemes már 700-as chipsettel szerelt lapokat venni, már csak a gyártók BIOS politikája miatt sem.

(#16) BloodRay


BloodRay
veterán

Hogy az a... Tegnap lett megrendelve az X4965... :(((
Vajon nálunk a Phenom II X6 1055T és az 1090T mikor lesz elérhető?
Mert van ahova az X3710 igenis kevés sajnos. Nem játékokra gondolok...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#17) haky válasza atti_2010 (#2) üzenetére


haky
senior tag

FSX

Aki másnak retyvetyutyu...

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

95Wattal a 6 magos, az kell a népnek :K

Azt hiszem megvan az utódja az E8400-nek.
De idén ebből még nem lesz csere, az már tuti :)

...

(#19) Sicilian válasza Chiller (#3) üzenetére


Sicilian
addikt

Grat a regisztrációhoz :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#20) zsigus válasza BloodRay (#16) üzenetére


zsigus
őstag

[Phenom x6 1055T]

Már lehet kapni! (elvileg)

(#21) Ottoka válasza Devid_81 (#18) üzenetére


Ottoka
őstag

"95Wattal a 6 magos, az kell a népnek"

Valszeg a teljesítménye is olyan lesz....

Meg gondold el Te is mosolyognál ha az új ferrarit 75 lóerővel és 5,5 literes fogyasztással reklámoznák. Aki 6 magos procit vesz nem nagyon zavarja a fogyija.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#22) Bluegene válasza Ottoka (#21) üzenetére


Bluegene
addikt

a melegedés itt a lényeg, meg a környezettudatosság

esetlegf az is h csendesebben végezheti a dolgát a gép

mindnyjan tudjuk h 1 KWh 40 Ft

és igen valószínűleg gyengébb lesz az i7-nél, csak nem mindegy h 40-60 ezer vagy 240 ezer, így is nagyon erős az a 6magos[link]

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#23) zsigus válasza Ottoka (#21) üzenetére


zsigus
őstag

De tunningban nem mindegy! Akkor többet fogyaszt a proci és ha max 125W-ot bír az alaplap és annyit eszik a proci akkor azt nem tunningolod az biztos!

(#24) RI/OS válasza Ottoka (#21) üzenetére


RI/OS
őstag

[link]

Ez alapján odavágja az i7 920-940-965-öt.

[ Szerkesztve ]

(#25) ABee válasza LackoMester (#5) üzenetére


ABee
tag

A legtöbb felhasználónak meg a kórájhét felesleges amihez hasonlítod. Minden csak nézôpont kérdése. Ha 70 alá jönnek kifejezetten jó vételek lesznek. Mint te is mondtad a Core okkal pariban van és kb ugyanannyiba is kerül viszont az elôzetes tesztek szerint 4Ghz fölé húzható és kevesebbet eszik (6 maggal) mint a 930 vagy a 860.

(#26) #65675776 válasza Ottoka (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért érdemes szétnézni az intel processzoraiban is, hogy azokban mennyi jelenleg az AMD licenc alapján "fejlesztett" feature. Van nem egy, jórészt a processzor alapvető működését befolyásoló megoldás...

(#27) zsigus


zsigus
őstag

Elég meggyőző a teszt bár azért látni, hogy a memória tesztekben az inlelnek már 3 csatornás a DDR3 az AMD-nél még csak 2! De nem rossz!!!! sztem, bár én most egy Phenom 955BE-nek is örülnék.

(#28) airwin válasza #65675776 (#26) üzenetére


airwin
csendes tag

Pont ezt akartam én is írni. Ebben az iparban már rég nem lehet koppintani, itt már minden licenszvásárlás kérdése.

(#29) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Maradok a sárkánynál... hiába erősebb az oroszlán. Majd váltok, ha megjön a következő állat... :)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#30) Ren Hoek válasza zsigus (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szinte alig számít valamit... még single - dual channel se sokat, valós hétköznapi alkalmazásoknál.

és valóban egy 955 BE C3-al mindent meg lehet csinálni... Aktívan használom filmvágásra, 3D szimulációra és tervezésre... Novemberben vettem 35K-ért... Hőmérséklet se magas, igaz most leszabályoztam a ventit, de így is 35-45 fok kb. Erős terhelésnél max 55 fok. (Ja és még nincs is ráncigálva egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

(#31) Probber válasza RI/OS (#24) üzenetére


Probber
őstag

Végigfutottam most a tesztet, de nekem a Core i7 tűnt a győztesnek.
Gondolom te csak a játékokat nézted, de ott is csak nagyobb felbontásban érte utol az X6 az i7-et, és csakis a 4,1re húzott változat.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32) RI/OS válasza Probber (#31) üzenetére


RI/OS
őstag

[link]

pl.

(#33) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

hm, 300$-ért elég baráti proci :K
semmiképp nem fogok ilyet venni , de legalább remélem az Intel árait lejjebb tornázza ;]

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#34) ABee válasza Probber (#31) üzenetére


ABee
tag

A Core i7 amire te gondolsz az melyik a tesztben szereplô 7 közül? Csak mert az 1095T nem egy alkalmazástesztben alapórajelen elveri a Core i7 965 öt ami egy 140-150k-s proci. A játéktesztekkel kapcsolatban meg annyit vegyünk figyelembe hogy 5870-el készült a teszt. Úgy gondolom kevesen vannak akik azért vesznek 5870-et hogy 1024x768 ban és 1280x1024-ben játszanak.

[ Szerkesztve ]

(#35) LackoMester válasza ABee (#25) üzenetére


LackoMester
addikt

Az 1055 tényleg jó választás lehet, árilag nagyon korrekt.
A linkelt tesztben tényleg jól teljesít 4 Ghz körül, csak azt ne feledd a többi proci nem volt húzva, és ez a OC dolog meg nagyon szerencse dolga. A zip tesztekben tényleg nagyon jó, előjön a 6 mag. Fogyasztás némileg kevesebb, bár HT off akkor a Core i7 9xx is egész jó. :K
Tény nagyon pariban van a Ci7-el. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#36) Chaser


Chaser
titán

Az nem volt a cikkben mikor lesznek olyan 4 magosok amikből hatot lehet csinálni ;] :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) zsigus válasza Chaser (#36) üzenetére


zsigus
őstag

nemsokára jön az x4 9xxT a t végződés elvileg azt jelenti hogy 6 magos butitva va 4-re legalábbis az eddigi infók szerint

(#38) Devid_81 válasza Ottoka (#21) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hidd el amire nekem kell, bőven tökéletes lenne.
Egyre jobban ellenzem a nagyon fogyasztó "felesleges" PC cuccokat.

...

(#39) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Tetszetős procik!
Jó lenne látni néhány alapos tesztet róluk, monjuk a PH-n

A Homemade 6 magos AMDm :D
[link]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#40) zsigus válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


zsigus
őstag

azért a linkelt tesztben eléggé elverte az intel az AMD-t a memória résznél sztem valószínű hogy a 3 csatorna miatt! Már az intelnél és az AMD-nél is a prociban van a memória vezérlő és emiatt sem lehet más ok erre

(#41) Bluegene válasza CsendesMark (#39) üzenetére


Bluegene
addikt

hát ez kész :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#42) Chaser válasza zsigus (#37) üzenetére


Chaser
titán

És a nagy kérdés, lesz ezekből 32nm-es verzió is vagy csak 45?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) LackoMester válasza CsendesMark (#39) üzenetére


LackoMester
addikt

Nemrosssz. :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#44) zsigus válasza Chaser (#42) üzenetére


zsigus
őstag

ha jól emlékszem akkor nemrég olvastam, hogy ezekből még nem csak majd később
ja igen majd jövőre amikor már VGA proci is lesz bennük.

[ Szerkesztve ]

(#45) szuper-t válasza CsendesMark (#39) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ez cool:)
Ideje volt mára friss chipset.. reméljük kiélesedik a verseny az intel is lép rá valamit ;]
és a végén piszok olcsón be lehet rá nevezni :U

(#46) #65675776 válasza zsigus (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma mindezzel csak az, hogy a memóriaalrendszer sebessége egy-két alkalmazást leszámítva lényegében egyáltalán nem befolyásolja a rendszer valós teljesítményét.

Szintetikus tesztekkel nincs értelme foglalkozni, közük sincs a valósághoz. Memóriateszt meg gyakorlatilag csak szintetikus lehet.

Egy esetben számíthat a memóriaalrendszer sebessége: ha RAMDrive-ot telepítesz. Ezt viszont nem tesztelik gyakorlatilag sehol.

(#47) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem mihamarabb hozzájutok egy x6-hoz, már nagyon kíváncsi vagyok

Ami a platformot illeti, nagy kár a vga-k mellett a brutális fogyasztású prociért. A nagyobbik tesó tuningra született, úgy meg simán beleszaladhat a 200W-ba.

Hátha a következő generációval ez is megoldódik. Mindemesetre várom, hogy feltűnjön az apró oldalain.

szerk:

Milyen friss chipset? Gyakorlatilag az előző generációt kaptuk új köntösben.

A legnagyobb bajom, a pci-e sávok elosztása. Rakhatnának a lapokra egy nf200-as lapkát. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) Devid_81 válasza CsendesMark (#39) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez karaj :DDD
Csak nehogy vízzel hűtsd mert a végén kivirágzik :D

...

(#49) hfrankee válasza Devid_81 (#18) üzenetére


hfrankee
senior tag

ugyanezen agyalok én is... :K

(#50) zsigus válasza #65675776 (#46) üzenetére


zsigus
őstag

akkor viszont tökéletes választás ha a mem vezérlő sem sokkal gyorsabb a konkurenciánál! Így viszont feladta az AMD az intelnek a leckét mert sokkal olcsóbb az x6!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.