Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

f/1,75
VÉGRE!

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Imádom mikor piacra dobnak egy jó telefont, alacsony áron, majd az évek alatt sunyi módon szépen emelik az árát. 2-3 generáció és ez is megüti az 500 eurós árat mint az Oneplus.

(#3) papelado


papelado
aktív tag

Akiknek hiányoztak a régebbi olcsóbb Nexusok!
Jó ár érték kamerák már az elődben sem voltak rosszak.
Hajrá Kínaiak!

Drágaszágom....

(#4) gery2123


gery2123
őstag

Egy valamit hianyolol az pedig az nfc.... Miért kell lehagyni?
Az ár annyi amennyi, (mondjuk s710 proci?)
Nem cserelem le a Mia A1-et az tuti. Nem jobb annyival, hogy megérje a cserét...

-- PSN_ID: GerY2123

(#5) fateless válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


fateless
veterán

Ez igaz, viszont kihozták "alá" a Redmi sorozatukat, ami azért továbbra is jó áron van. Persze az is drágult, ezért kihozták az alá a Redmi A sorozatot.
De eljátsszák a kicsit jobb kicsit többért játékot, ez így van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) #65577472 válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

Sunyi módon? Ezerrel terjeszkedik a Xiaomi, sorra nyitja az offline boltjait, egyre több országban van jelen hivatalosan, nem tudja elkummantani a licenszdíjakat, operátorokkal és szervizekkel szerződik, stb. Mégis hogyan tudná ugyanannyiért adni a modelljeit, mint 3-4 évvel ezelőtt?

(#7) janes1976 válasza gery2123 (#4) üzenetére


janes1976
őstag

A1-emet nem cserélem le erre, mivel annyival nem lett jobb, pl. az akksi kisebb lett :U

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8) Silεncε


Silεncε
őstag

Nagyon tetszik, de 85k-t nem adok egy telefonért. Marad a Note4, most lesz másfél éves (egyedül a MIUI amit lecserélnék szívesen a stock droidra)

[ Szerkesztve ]

(#9) Csepy válasza janes1976 (#7) üzenetére


Csepy
senior tag

Ez nyilván egyéni preferencia kérdése, de SOKKAL gyorsabb lett a telefon. A snapi 660 70-90%-kal gyorsabb, miközben energiartakarékosabb a 625-nél. Én a 6GB-os változatot veszem, mert ha váltok, akkor felfelé, ahogy én látom. A kamerák nagyságrendekkel jobbak, normális SONY szenzorokkal, a 18:9-es kijelző pedig számomra egy várva várt dolog.

Regards: Csepy

(#10) janes1976 válasza Csepy (#9) üzenetére


janes1976
őstag

Hát nekem az A1 is brutál gyors, nem akadt meg soha ;]

Persze, a kamera jobb lett, viszont a cerka is vastagabban fogott ;]

Nem azt mondom, hogy nem lett jó, csak azt mondom, hogy nekem nem ér annyival többet :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#11) Lacee1986 válasza #65577472 (#6) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Az A1 nincs egy éves se, erre pedig igen csak rádobtak minimum 50 eurót. Tudom, minden gyártó ezt csinálja. Utána pedig úgy adják elő, mintha mennyit fejlődött volna... Ez az ami számomra gusztustalan.

(#12) janes1976 válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


janes1976
őstag

+1

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13) #65577472 válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az elmúlt egy évben sok minden történt a Xiaomi háza táján. Nem értem, hogy mi ebben a gusztustalan, ez nem szeretetszolgálat.

(#14) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem érzek kellő árbeli differenciát az A2 és az A2 Lite között, pedig hát... necces, mert az olcsóbb modell mellett szól a jack és a sokkal nagyobb akku, de ha a kamera sokkal butább, akkor vagy erről, vagy arról kell lemondani.

Pont most keresünk új telefont egy családtagnak és már a Mi 6X bemutatója óta az A2-t vártuk és hát olyan nagy meglepetés az A2 kapcsán nincs, de az A2 Lite-ot nem láttam jönni.

(#11) Lacee1986: Szerintem tanulj egy kicsit a kereskedelemről, mert úgy dobálod a szart, hogy közben nem is érted miért csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#15) Drughi


Drughi
addikt

Nem számítottam ilyen horror árakra.

Ha esetleg bekerülne a szolgáltatókhoz, de erre nem sok esélyt látok, így ez most kimarad. Akkor inkább már egy Mi 8 SE

(#16) Doki42


Doki42
őstag

Mi A1optikai zoom ez hol van😂😂 ebbe nincs?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#17) vicze válasza #65577472 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Amikor a többi készüléket drágállták a kedves Xiaomi felhasználók, valahogy ez nem volt működő érv, most miért legyen az?
Aki olcsót akar, az mindig olcsóbbat akar és egy darab vasat akar venni, nem pedig azt ami mögötte van, mert számára az lényegtelen.

(#18) vacs


vacs
veterán

Az eustock-os árakra leszek kíváncsi és hogy mikortól lesz kapható, Kelzsoca tudsz már valamit?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19) Mans20


Mans20
addikt

A kamera miatt simán cserélném a P20-at erre. Kár, hogy a szolgáltatóknál még alig van Xiaomi.

(#20) NumberGuy válasza #65577472 (#13) üzenetére


NumberGuy
tag

Az a problémája, hogy nem adnak kétszer jobb telefont fele annyiért, vagy ingyen. És ez a felvetés, valahol jogos is. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) #65577472 válasza vicze (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem kell a usernek átlátnia egy vállalat működési költségeit, de ettől függetlenül tény, hogy ha egy kínai gyártó hivatalosan is megveti a lábát a nemzetközi piacon, az bizony drasztikus áremelkedéssel jár (lásd Huawei).

(#22) sagesz93


sagesz93
addikt

Ez vagy a meizu pro 7 4/64gb a jobb deal?

(#23) leslien


leslien
nagyúr

jó lesz ez és az ára is...mivel Android One szalad rajta kérdésem korlátlan adat mehet a felhőbe? pl Pixel nél nekem 2021 ig méret és felbontástól függetlenül ahogy WiFi közelébe kerül..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#24) Stauffenberg válasza #65577472 (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ha egy kínai gyártó hivatalosan is megveti a lábát a nemzetközi piacon, az bizony drasztikus áremelkedéssel jár"

A nulla szervizháttér, nulla disztribúciós költség, nulla importköltség, nulla lokalizáció, nulla külföldi bolthálózat, nulla külföldi alkalmazott pont addig tudja szuperalacsonyan tartani az árakat, amíg ezen pontok elé még nullát lehet írni. :)

A Xiaomi pont az utóbbi 1 évben feküdt rá a külföldi nyomulásra és az áremelkedés nem is fog megállni ezen a szinten.

(#25) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Muternak jó lesz egy A1 is, annak majd szépen lemegy az ára GB-n és beváltok hozzá pontot és szépen 150 dodóért elhozzák. Mindenki boldog lesz...:D

(#26) haruspex


haruspex
aktív tag

Elég vicces horror árakról olvasni. Snapi 660-nal, vagy hasonló szintű és ilyen kamerákkal messze ez a legolcsóbb telefon. És akkor még nem adtuk még hozzá a valós frissítéseket. Akinek meg elég a gyengébb annak ott a lite.

[ Szerkesztve ]

(#27) palfidavid


palfidavid
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek kamera szempontjából a samsung s8 vagy a mi A2 jobb, esetleg MI8?

Köszi előre is.

(#28) #65577472 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


#65577472
törölt tag

"A Xiaomi pont az utóbbi 1 évben feküdt rá a külföldi nyomulásra és az áremelkedés nem is fog megállni ezen a szinten."

Igen, épp erre céloztam azzal, hogy sok minden történt a Xiaomi háza táján az elmúlt egy évben. Max 2 évet adok nekik és felzárkóztatják az árakat a Huaweihez.

(#29) ak76 válasza Csepy (#9) üzenetére


ak76
senior tag

Ennyiért már most itt van a Mi Mix2, magyar garancia,SD835,stb...
A vegytiszta droid nem rúghat labdába a miui mellett

palfidavid

A Mi8 fekete ló,az S8 elismerten kiváló, szerintem az A2 nem fogja tudni felvenni vele a versenyt, teljesen más kategória a kettő

.

[ Szerkesztve ]

(#30) INGJOKE válasza ak76 (#29) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez érdekesen hangzik ezt eddig csak mindenhol fordítva olvastam...:D

palfidavid

szerintem vegyél mi nyolcat... lesz egy jó telefonod és még pénzt is spórolsz...:D

[ Szerkesztve ]

(#31) South Velen válasza sagesz93 (#22) üzenetére


South Velen
addikt

Ez nem nagy kérdés.

Mindenben jobb a Xiaomi.

Hardverben is jobb az A2, szoftverben fényévekkel, szoftvertámogatásban meg galaxisokkal jobb a Xiaomi.

Dehát nyilván drágább is.

(#32) Shyciii válasza ak76 (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Nézőpont kérdése. A legutóbbi szavazás alapján pont a MIUI nemn rughat labdába a vegytiszta Android mellett (ugye hatalmas blama volt mikor hivatalos szavazást raktak ki, és beégtek de csúnyán). Sőt. A vegytiszta Androidos A2 mellett szól, hogy baromi gyorsan lesznek rá még jobb és funkciógazdag főzött romok (Los alapúak), és a Treble is biztos működni fog, szal jócskán jobb a vegytiszta Android.

(#33) PowerBuldog válasza Shyciii (#32) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mondjuk az A1 pont nem tud treble-t csak trükközéssel. Szóval nem biztos, hogy az A2 tudni fogja.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34) Silεncε válasza PowerBuldog (#33) üzenetére


Silεncε
őstag

Az alapból 8.1-el érkező telefonoknak kötelező a kompatibilitás a Treble-el

(#35) totgab02 válasza haruspex (#26) üzenetére


totgab02
junior tag

Xiaomi mi mix 2 aran vagy 2s aran adjak mig a mi 8 135ert mar viheto ez meg 115 pedig a 2 telo kozott nem 15 ezer forintnyi ertek kulonbseg van

(#36) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Teljesen jó lett árban, azért csak Snapdragon 660 van benne. Kamera is jónak tűnik, android one - ez így korrekt.
Az a baj, hogyha még raktak volna bele legalább fröccsenés elleni védelmet, nfc-t és egy amoled panelt akor már nem 279 lenne a 4/64-es A2 hanem legalább 349 euro.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37) Magnat válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


Magnat
veterán

Azért az A1-hez képest van fejlődés, a 660 pl nagy előrelépés a 625-höz képest és nem csak annyiban, h újabb, illetve a kamera is sokkal jobb papíron, ha a valóságban is jobb lesz, akkor sztem megéri az árát - ugyan én sem fogom lecserélni az A1-et, de ha most vennék, inkább dilemmáznék az A2 és a Nokia 7+ között.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#38) Mans20 válasza ak76 (#29) üzenetére


Mans20
addikt

Sokszor kellemesebb képeket látni a fotós topikban az olcsóbb Xiaomiktól, mint az S8-tól vagy a huawejtól.

(#39) Lacee1986 válasza #65577472 (#13) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nem akarom bántani a Xiaomit, nem azért írtam. Ezt a trendet tartom gusztustalannak, mikor szépen beetetik a vevőket, majd évről évre növelik az árat apránként (pl Nexus, Oneplus). Persze ez elmondható az egész mobil piacról, szóval nem csak ezt érinti.

@Stauffenberg: Szerintem olvasd vissza, hogy miről beszélek.

(#40) PowerBuldog válasza Lacee1986 (#39) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Tekintve, hogy a konkurencia is emel közben megérthető. És az ár/érték arány marad ugyan úgy jó akkor nincs nagy gond.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#41) prolad


prolad
őstag

Egész jó, remélem beválik nekik az Android One vonal és más szériákra is átviszik.

(#42) Lasko


Lasko
csendes tag

Árak egész tűrhetőek, itteni forgalmazásról van valami? Ki fogja?

(#43) giroud199


giroud199
aktív tag

Micro USB?? Rossz vicc... Tavalyhoz képest visszalepes... 😡😡
(spec a lite jobban bejon, ezért bosszantó)

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#44) leslien


leslien
nagyúr

unboxing and review

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#45) leslien válasza giroud199 (#43) üzenetére


leslien
nagyúr

azért nem teljesen visszalépés... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#46) Magnat válasza leslien (#45) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem a Lite-ra mondta, illetve konkrétan a micro usb-re.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#47) Luck Dragon

A1-em van, de nem látom értelmét a cserének, nem lett annyival jobb.

Magnat ha most választás előtt állnék akkor a Nokia7 lenne a nyerő.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) PowerBuldog válasza leslien (#44) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A kijelző a videó alapján elég kiábrándító.

(#49) Barkin 5% profitra álltak be, és állítólag ezen nem is akarnak változtatni. Más kérdés, hogy üzleteket nyitva, szerviz hálózat stb azt is meg kell fizetniük valamiből.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#49) #65577472 válasza Lacee1986 (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem etettek be senkit. Belpiacos gyártóként nullszaldósan, sőt veszteséggel értékesítettek, hogy piacot szerezzenek.De ez nem mehet örökké, nem nonprofit szervezet.

(#50) junior11 válasza PowerBuldog (#48) üzenetére


junior11
veterán

Eddig sem volt vmi híres kijelző a hasonló áru Xiaomikban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.