Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Kíváncsi vagyok a tesztekre. Különösen a kamera teljesítményére.

(#2) klaya86


klaya86
senior tag

Elég bitang. Kár, hogy elég batár, illetve hogy itthon lesz vagy fél milla, ha egyáltalán megjelenik. ( nagyobb az esélye, hogy nem)

(#3) Thom!


Thom!
veterán

Főkamera 23mm :(

(#4) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

hujj de ronda
teljesen felesleges nagy tükörfelexet imitáló üveg
meg a telefon testből kiálló kamera modul az új dili...mocsok ronda

[ Szerkesztve ]

(#5) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok mit tud ez az 1 hüvelykes szörnyeteg, és a leica lencsék közös produkciója.. Mi 11 ultra nem okozott csalódást, nagyon úgy néz ki, sikerül még fentebb tenni a lécet. Bár a kisebb fényerősségű kijelző, nem gyere be annyira.. :((( Remélem a hangszóróból nem adtak lentebb, mert a mi 11 ultra, kb verhetetlen ebből a szempontból is. :K

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X7 Ultra Black

(#6) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Egyrészt wáoh, nekem bejön. Másrészt bekaphatja a Xioami. Dedikált gomb a kamerának??????

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) rajd


rajd
tag

Valamit elronthattak a Xiaominál, mert már vagy 5 órája bemutatták az Ultrát és még mindig nem vezeti a DxOmark ranglistát. Ejj ejj... :DD

(#8) joey04 válasza klaya86 (#2) üzenetére


joey04
titán

Már a 11 ultra is 530k volt :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) joey04 válasza rajd (#7) üzenetére


joey04
titán

Elverték a pénzt a Leica feliratra. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Borzasztóan néz ki a hátlapon az a batár kamera.

(#11) Elit3Zotya válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Kinek a paplan, szvsz meg nincs jelenleg vageszabb, na jo a magic 4 ultimate-se piskóta. :B

Oppo Find X7 Ultra Black

(#12) yuing


yuing
őstag

Úgy tűnik a kínai verzióban nincsen B20, ennyit az olcsóbb beszerzésről...

(#13) roli543


roli543
őstag

Gyönyörű az a telefon :Y nekem az a bőrhatású hátlap, végre nem maszatos üveg. Irtó dőgös. Várom a tesztet nagyon.

Viszont a 12S és Pro szerintem csak újabb soc-ot és egy Leica feliratot kapott, semmi mást…. Spec alapján ugyanazok a kamerák vannak, mint a simákban….

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#14) Elit3Zotya válasza yuing (#12) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Használtam mi 10 ultrát vidéken(Tisza tó)hibátlanul tette a dolgát, nem éreztem hátrányát, de így hogy lekapcsolták ha jól tudom a hsdpa-t, így uborka van gondolom. :O

#13roli543: A 12s is megkapta a 12 pro fő kameráját (Imx 707)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X7 Ultra Black

(#15) sfefe


sfefe
őstag

Nekem is bejön faszán nézki...
Végre nem egyen teló...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#16) nozs23 válasza Elit3Zotya (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Leica lencse? Az osszes mobil "optika" gyartosoron froccsontott muanyag, amiknek nagyjabol felet kukazzak minosegellenorzesen, mert olyan hulladek. Felejtsuk mar el, hogy a Leicanak barmi koze van ehhez a logon kivul.

(#17) Segal


Segal
veterán

Kicsit csalódás lett.
Amik hiányoznak
- 120 wattos töltés
- kijelző alá szerelt előlapi kamera
- folyékony lencse
Persze 11 Ultra tulajként eszem ágában sem lenne váltani erre, de azért ennél jobban is odatehették volna magukat Xiaomi-nál...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) Elit3Zotya válasza nozs23 (#16) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Pedig elvileg az optikát alkotó lencsék tervezésében is részt vettek, de ha már egy kicsit jobb a helyzet mint eddig, már az is jobb.. :DDD

Oppo Find X7 Ultra Black

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Emelem kalapom, a hátlap nekem nagyon bejön, az tény hangsúlyos lett, de a fotós mobilt akartak készíteni.

Kíváncsian várom a teszteket, méretügyileg nekem már túlzó.
Főleg a SoC érdekel majd.

@nozs23: Tehát amikor a Leica és a Huawei együtt dolgozott, akkor a jó fotós képességeknek nem volt köze a Leica-hoz?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) juuzer


juuzer
addikt

Na jó. Take. My. Fckin. Money. :Y

Bár remélem azért ennyiért belefér már egy normális közelség-érzékelő, mert a 12-es szériánál még mindig vannak gondok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#21) domerator


domerator
veterán

A specifikációk között mi akar lenni az az "X-axis linear motor"???

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#22) prolad


prolad
őstag

Nem rossz, lehetne nagyobb a kijelző, meg egy kijelző alá tett kamera, ha már Ultra. Érdekes, hogy a hátlapról lemaradt a kijelző, úgy látszik nem volt rá igény.

Új Mix/Foldról semmi hír?

(#23) juuzer válasza domerator (#21) üzenetére


juuzer
addikt

Gondolom nem kis kör alakú a rezgőmotor, hanem olyasmi, mint a taptic engine az iPhone-ok esetében.

Vamos a la playa.

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi lenne, ha nem 23, hanem pl 35mm eqv. lencsét kapna a főkamera, mondjuk f/1.7 fényerővel? Ha embereket fotózok, totál bele kell menni a képükbe ezekkel a már-már ultranagylátó lencsékkel, és ha valami 6-8méternél távolabb van, már búcsúzhatsz is a részletektől :((( .

Nem mondom, az "alap" 50mm-es látószög nagyon sokszor szűk, de a huszonkevés és az 50mili között van azért egy köztes lépcső.

Ez az 1"-os marketing szenzorméret mekkora valójában? + vajon mennyi jöhet le a széleiből a lencsehibák miatt?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) #96241664 válasza t72killer (#24) üzenetére


#96241664
törölt tag

"huszonkevés és az 50mili között van azért egy köztes lépcső."

Vagy ha erre nem hajlandóak, akkor legalább legyen huszonkevés ÉS 50mm is, mint a 10-es szériában volt, ne rögtön 120mm legyen a következő fokozat.

Sokszor mondom, hogy a szenzorméret az új megapixel, erre van most rápörögve mindenki. Az a lényeg, hogy egyre nagyobb legyen minden évben, nem számít milyen kompromisszummal jár, sem a kamerák egyéb tulajdonságai.
Legjobb eddig a Sharp Aquos R6: 1db kamera, 1", 19mm. :C

Lehetne inkább ez a követendő irány, ha tényleg egy jó fotós telefon készítése lenne a célja a gyártóknak és nem a parasztvakítás.

(#26) spect80 válasza Elit3Zotya (#14) üzenetére


spect80
senior tag

Nem kell ehhez odáig menni. Már az agglomerációban érezhető a b20 hiánya ha nem tudja a teló.
Kár pedig szemeztem a telefonnal, de ha china only akkor félő hogy ezen nem segít másik rom

(#27) t72killer válasza #96241664 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha raknak rá hosszabb gyújtótávú kamerát, ahhoz már érdekes mód fele-harmadakkora szenzor tartozik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Te jó ég.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) nozs23 válasza Graphics (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Tehát amikor a Leica és a Huawei együtt dolgozott, akkor a jó fotós képességeknek nem volt köze a Leica-hoz?

Igen.

(#30) Graphics válasza nozs23 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most akkor melyik?

Az igen válasz nálad a nem volt választ jelenti?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) nozs23 válasza Graphics (#30) üzenetére


nozs23
addikt

Bocs, akkor egyertelmuen: semmi koze nincs a Leicanak a kepalkotashoz. Se Huaweinel, se Xiaominal. Ahogy a medium formatumban utazo (vagy mar csak utazott) Hasselblad sem csinalt semmit a Oneplus telefonokkal. Egyszeruen -szerintem- valamilyen formaban licencelik logo hasznalatat.
Ez persze az en velemenyem. De ha van barmilyen bizonyitek, ahol kiszurom, hogy na igen, itt latom, hogy mennyire Leica az egesz, akkor atgondolom. Ilyen nem volt a Huaweinel.
A Leica ma kulonben semmi tobb, mint egy legacy gyarto, luxus termekekkel. Technológiailag mar reg leeloztek oket a flagship milc gyartok. A full frame gepuk pl. egy atcimkezett Panasonic gep.

Ha valamiert jo lesz ez a fenykepezo, akkor az azert lesz, mert van egy nagy szenzor, amit remelhetoleg jobban kihasznaltak, mint a Sony.

[ Szerkesztve ]

(#32) Graphics válasza nozs23 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, ugyanilyen bizonyítékot várok én is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Ricardo válasza nozs23 (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

Én sem tudom pontosan milyen szerepe volt ,de valamiért mégis a Leica belépésével kezdett el látványosan javulni a Huawei telefonok képalkotása.

A P8 még nem volt kiemelkedő, a P9 már javult valamennyit, a P10 meg kimondottan jó volt a maga korában. Most is az élmezőnyben vannak ezen a téren.
Kíváncsi vagyok az ezután érkező Huawei telefonok milyen képeket hoznak majd.

(#34) rdt89


rdt89
addikt

Ez beteg egy valami lesz. :Y

(#35) Graphics válasza Ricardo (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem is ez tűnt fel anno, hogy a Leica megjelenése után a fotós képességek erősen javultak.

Erre lehet magyarázat a jobb szenzor, de ahhoz még kell szoftver is és lencse ...

Szóval nem volt szerepe a Leica-nak, de akkor mitől javult?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) t72killer válasza Graphics (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet terveztek nekik lencsét. Aztán hogy a gyártó egyedileg csiszolja vagy fröccsönti...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) nozs23 válasza t72killer (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Még azt azért ide hozzátenném, hogy a Leica objektívek azért kerülnek annyiba (egyrészt), mert mindegyik ténylegesen handmade és precízen tesztelt.
Mobil optikákat senki nem rak össze kézzel, gyártósor, ahol kb. 40%-uk van kukázva/újrahasznosítva minőségi problémák miatt (ez a szám amúgy a Lensrental alapítójától jön). Tehát ezért nem tudom hova tenni a gyártót a logo licencelésen kívül, mert ami a Leicat Leicavá teszi, az itt biztosan nem valósul meg.

Amúgy évről évre Sony dobja piacra gyakorlatilag a legjobb objektíveket fényképezőkre a GM vonallal, mind méretben, mind teljesítményben. Na ezt a tudást sem látom sehol a legutóbbi szintén nagy szenzoros telefonjuknál. Mosott lilás képek, amiket egy negyedakkora szenzoros többéves iPhone vagy Pixel is körberöhög.

[ Szerkesztve ]

(#38) t72killer válasza nozs23 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Optikai tervet dobhattak nekik, ennyi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) judas13


judas13
addikt

Úristen Very Big!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#40) #96241664 válasza Graphics (#35) üzenetére


#96241664
törölt tag

Hát szerintem csak a P30 Pro-tól kezdtek jók lenni, P20 Pro például kifejezetten zsírkréta képeket csinált automatán, de előtte is csak átlagosnak számítottak szvsz. Pró módban jobb volt, mert automatához képest minimális feldolgozás volt csak a képeken, de ott sem látszott, hogy jobb lenne a lencse rajzolata a többi telefonhoz képest.

Ugyanakkor a 30-as széria idején meg a Leica felirat nélküli Honorral is hozták a Huawei-ek szintjét: [link]

(#41) nozs23


nozs23
addikt

Már van youtube-on pár preview. Tehát a Leica az két színprofilt jelent, mindkettő túlszaturált, nem működik jól bőrtónusokkal és nem stabil, ha másik kamerára váltasz. Ezen felül pár extra filter és a zárhang is Leicas. Tehát pont az a semmi, amire gondoltam. A fő kamera jó, de ez inkább a szenzorra vezethető vissza.

(#42) Graphics válasza nozs23 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát képes jó képek készítésére?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Hát ez brutál lett. :Y

(#44) hajbel válasza Graphics (#42) üzenetére


hajbel
addikt

Ahogy Mrwhostheboss tesztjéből látom, a főkamera jó, nagyon részletgazdag, a stabilizáció is remek, éjjeli videókban szignifikánsan jobb, mint az S22 Ultra. Sajnos a többi kamerát hagyták úgy, ahogy voltak a 11 Ultraban, még a színek is eltérőek, ha közelebb mész egy objektumhoz és átvált a széleslátóra, a kép kb. használhatatlan.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) Elit3Zotya válasza Ricardo (#33) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én is így látom, onnan kezdtek el jó képeket csinálni, biztos véletlen az is, hogy a p50 pro jobb képeket csinál leica-val, mint a honor 40 pro a nélkül. [link] úgy, hogy pontosan ugyan az a szenzor van bennük. Egy biztos, hogy ahol a Leica, az igazából rossz még nem nagyon volt.
És itt alapból is a legjobb lett volna szvsz, ha a mi 11 ultrából indulok ki, így meg. :K

#26spect80 Nekem nem volt vele problémám, pedig itt vagyok az isten háta mögött, de így hogy lekapcsolták a 3g-t, arra sem tudna csatlakozni. Így már tényleg felesleges beszerezni. :(((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X7 Ultra Black

(#46) antim


antim
tag

Mikor csinálnak egy nem kiálló, egyetlen jó kamerával ellátott készüléket? Minek ez a sok lencse? A mai jobb telók már bőven jól fotóznak, csak rgyre rondábbak, bazáribbak...

(#47) nozs23 válasza antim (#46) üzenetére


nozs23
addikt

Hogy tudj zoomolni, meg nagylátós fotót csinálni. Tök mindegy milyen jó a főkamera, ezekre nem lesz lehetőséged extra kamerák nélkül. Inkább nézzen ki szarabbul, de legyen hasznos.

(#48) Luck Dragon

Hirtelen a hátlapot meg tekintve Lumia 830 ugrott be.
Kiváncsi leszek, hogy a kamerához milyen szoftvert készítettek .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) t72killer válasza antim (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert a bolti 24-26mm ekv. látószög millió+ esetben nem jó. Nagyobbat lehet csinálni panorámával, normál+kistelére viszont nincs megoldás, max előtétlencse, amiből eddig csak gagyikat láttam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Cecevok válasza t72killer (#49) üzenetére


Cecevok
tag

+1
Eqv. 15 + 24 + 50-120mm optikai zoom ideális lenne 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.