Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vipnolf


vipnolf
aktív tag

óriási taps, lehet nyugdíjba megy az MW600 - bár tökéletesen működik :)
éééés fehérben iszonyat jól néz ki.

ami viszont kontra: ebből a szögből kicsit csalóka mert egész nagy a felülete szemből nézve. márpedig egy headsetnél a karcsúság elsődleges.

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#2) Wa2x_


Wa2x_
veterán

43 ropi... :D :N

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Khm... Ha már ez az árkategória... :U

(#4) big-J válasza vipnolf (#1) üzenetére


big-J
őstag

Ha tényleg abba megy engem érdekel. :D

#3 mért linkelsz egy Bt nélküli fülest?

[ Szerkesztve ]

(#5) vipnolf válasza big-J (#4) üzenetére


vipnolf
aktív tag

hehe, az MW600 bitang jól szól. csak akkor válok meg tőle, ha ez jobban szól ;]

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#6) kolosanyi válasza big-J (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hagyjuk már ezt a kékfogat bakker. Ezen az árszinten ilyet is lehet kapni, amit linkeltem. Nem kicsit eszi meg reggelire ezt a túlárazott kacatot, de még fele ennyibe kerülő SE215 is, amihez még tud venni az ember egy Sansa Clipet is. Akkor van egy jó hangkeltője, meg egy fasza lejátszója, amivel élvezet zenét hallgatni.

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kissé borsos ár. :U

kolosanyi: +1

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) vipnolf válasza kolosanyi (#6) üzenetére


vipnolf
aktív tag

igazad van. felejtsük el az olyasmit, hogy vezetés közben telefonálás, beépített FM rádió és NFC.
nem csak olyan bluetooth eszközök vannak, amelyeken rossz a hangminőség.

én speciel nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen hangkeltő cucc van benne, mert ha úgy szól mint az MW600, akkor nálam simán befutó. valami Sonyhoz közeli fórumtárs ha rákérdezne arra, hogy milyen hangkeltő móka van ezekben, azt megköszönném.

én Sony fülest használok és az MW600-zal sokkal jobban szól mint amikor direktbe bedugom az Xperia S-be. ez mitől lehet? oké a füles nem 50ezer volt, csak 17. előtte egy 25 ezres Creative fülessel használtam, ott is jobban szólt az MW600-zal, mint direktbe dugva. Akkor miért olyan rossz a kékfog?

(#9) zsirfecske : nekem tetszik, de egyébként elérhető feketében is...

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#9) zsirfecske válasza vipnolf (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

nemár, apple majmolós fehér hányás. mw600-am van, és már csak a szín miatt se vennék ilyet. az ár meg más kérdés, horribilis. adjanak már ki valami fekete bt fülest integrált fm rádióval 15k alatt. és nem csak a sony, ott a moto is, bár ők tolják legalább a pántos fülbedugós headseteket.

az nfc itt praktikus, de úgysem tartanám bekapcsolva még miatta mindig az nfc chipet, akkor meg nem ér sokat. amúgy meg túl nagy az egész, szvsz felesleges az üzenet olvasás rajta, főleg ha ez sms-t takar csak (amúgy ki kap manapság sms-t?).

(#10) vipnolf válasza zsirfecske (#9) üzenetére


vipnolf
aktív tag

engem is a mérete bizonytalanít el... az MW600 előnye pont az hogy karcsúbb ennél. ha még vastagságra tudnának faragni belőle. mondjuk felületre akkora lenne mint az MW600, de laposabb, az lenne az igazán befutó.

a kijelző lehetne FHD :DDD

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#11) xmaas válasza vipnolf (#8) üzenetére


xmaas
őstag

Bluetooth headset szukseges meg minden csak nem zenehalgatasra van kitalalva es pont ez a problema hogy ezt eroltetik habar valoszinuleg a budos eletbe nem lesz kepes olyan minoseget kiadni magabol mint egy vezetekes normalis full/fejhallgato kifizetsz egy rakat penzt erte es miert is?

Gyorsabban merul a telefon, hangzasvilag meg finoman szolva gyenge hacsak nem veszel valami hyper szuper cuccot ami 100k + azt meg nemtudom kinek eri meg,extra akkumulator amit allandoan tolteni kell vagy tomni elemekkel miert jobb ez mint az a sima 1.20 meter kabel ami telefontol kimegy a fuledig es isteni hangzast ad ki magabol ennyi penzer vagy olcsobban?

Amugy vicces dolog hogy fanyalognak az emberek meg hatalmas kijelzoket akarnak telefonba stb . aztan most mennyire kiraly az a 3 soros kijelzo hogy elolvasd uzeneteidet hat ja praktikus mit ne mondjak

[ Szerkesztve ]

(#12) Cyberpunk válasza xmaas (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én valami fülpántos cuccot tudnék elképzelni mondjuk vezetéshez, vagy ha éppen fecsegni kell, de a két kezem foglalt. Ez mellé simán elfér egy jó minőségű kanócos füles a zenehallgatáshoz. És akkor a zene is jó, meg lehet vezetés közben fecsegni.:D Persze nem árt ha legalább egy jobb fajta DAC van a telóban, a nélkül hajamra kenhetem a fent linkelt 40k-s Shure-t is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) kolosanyi válasza vipnolf (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért ne lehetne vezetés közben telefonálni egy vezetékes fülessel? Kint van a telefon a tartón, a füledben meg a füles, a kábel meg elég hosszú ehhez a mutatványhoz. Az már más kérdés, hogy ez eléggé overkill egy ilyen hangkeltővel.
Beépített FM rádió mi a fenének? Ott a lejátszóban is (vagy a kocsiban, ha már vezetés közbeni telefonálás volt a téma), de egyébként is szar a minősége. NFC mi a fenének szintén? Bedugod a kábelt és kész. (Ha meg vezeték nélküli cuccod van, akkor egyszer fogod párosítani vele, utána automatikusan csatlakozik, amihez baromira nem kell NFC, ez is csak parasztvakítás.)
Zenehallgatáshoz nem éri meg ilyet venni, mert szarul szól és kurva drága. Amit linkeltem, az egy minőségi termék, tényleg jól szól. A telefonálgatáshoz meg ha már mindenáron kell egy Bt headset, akkor egy 2-3 ezer forintos alap kacat is megfelel, felesleges hozzá egy ilyen drága valami.

"én Sony fülest használok és az MW600-zal sokkal jobban szól mint amikor direktbe bedugom az Xperia S-be. ez mitől lehet?"

Meg is válaszoltad magadnak. Mert Creative, meg ilyesmi cuccokkal próbáltad. Meg egyébként az Xperia S-nek se valami fényes a zenei teljesítménye azzal a DAC + AMP résszel. Komolyan javaslom, hogy egyszer próbálj ki egy normális fülest, legalább egy Sansa Clipről. Mindjárt másképp fogsz vélekedni a jó hangzásról.

(#14) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos valoban drága ez Hazánkban! de kinek-kinek izlés,pénztárca bankszal bösége szab határt! :F

föolvaso

(#15) xmaas válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


xmaas
őstag

Hat van ezer fajta bluetooth kihangosito,van olyan 1 oldalas bluetoot headset vezetes kozben tokeletes aki meg vezetes kozben akar fej/fulhallgatoval zenet hallgatni hat nem picit furcsa inkabb vezetesre kene koncentraljon szerintem amig nem jarja meg
Azonkivul meg mire jo a bluetooth megoldas miben jobb mint egy sima kis kabeles dolog amin ugyan ugy tudsz hivast is fogadni ha kell ?
Arrol nem is beszelek ugyis annyi sugarzas stb van korulotunk csodalkozunk tele vagyunk rakkal aztan boldogan fizetsz egy csomo penzt hogy egy extra folosleges sugarzo szar viritson a fejeden mert viszket a tokod es nembirod ki azt a 1 meteres kabelt

(#16) vipnolf válasza kolosanyi (#13) üzenetére


vipnolf
aktív tag

ha lesz rá lehetőségem, belepróbálok ebbe amit mondasz. sajnos a xperia S-nek tapasztaltaim szerint elég gyenge a hangkeltő képessége. ezért számomra egy megváltás a bluetooth headset. nagyon ritkán belefutok abba, hogy lemerül a headset, és be kell dugni a telefonba a fülest. kényelmetlen és halk, gyenge hangzásminőséggel. mondjuk biztos odaverné egy olyan teló, amiben direkt olyan hangchip van, ami erre van kihegyezve, de most ilyen telefonom van, ami ilyen hangzás (vagy inkább nem hangzás ;] ) képességekkel bír. az biztos, hogy a következő vásárlásnál külön oda fogok figyelni arra, hogy milyen zajkeltési képsségekkel rendelkezik a készülék.

a füleseim egyébként az otthoni cuccokról és a bluetoothról is gyönyörűen szólnak, nincs velük gond. de a telefon valami szánalmasan gyatra. szóval nekem még egy ideig marad a bluetooth. legalább van vevőkör :K

egyébként a sokak által emlegetett merülést én egyáltalán nem tapasztalom. kb 5%-kal vagyok kijjebb akkor ha egész nap zenét hallgatok, mintha leválasztom a headsetet. szóval annyira azért nem merül az, hogy megérje problémázni ezen.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#17) zsirfecske válasza kolosanyi (#13) üzenetére


zsirfecske
addikt

próbáltál már futni vagy biciklizni telóba dugott fülessel? sok sikert, elméletben nincs vele baj, csak 5 perc után gyakorlatban. amúgy meg az fm rádió hibátlan így, nem kell matatni a telót, tarthatod táskád alján, de ha hívás jön ugyanúgy felveheted. csak előnye van szerintem, a hangminőség sem szenved nagy csorbát.

szerk.: ja és nem hinném hogy egy modern bt átvitel annyival többet fogyaszt a telefonból mint egy sima drótos füles, hogy érdemes legyen beszélni róla.

[ Szerkesztve ]

(#18) vipnolf válasza zsirfecske (#17) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Egyetértek... szerintem sem olyan gáz az minőségre ha jó a headset...
Jó is, hogy említed a mozgást. Sokszor elnézem az edzőteremben, ahogy szerencsétlenkednek a drótos fülessel... nekem meg pólóra van csíptetve az MW600 a telefon meg lerakva egy fix helyen. SZtem kényelmesebb.
Stúdióba biztos jobb a drótos megoldás, de sem a 86-os buszt, sem a munkahelyemet nem nevezném stúdiónak B-)

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#19) vicze


vicze
félisten

Az áron ne akadjatok már fenn, az egy hatalmas félrefordítás!
Eredeti:
"Sony has only committed to launching the SBH50 "soon" and hasn't mentioned prices, but we'd use the previous headset's $150 price as a rough benchmark."

Ez a Sony Smart Headset Pro alá van pozicionálva jócskán, nem tudja a Samart funkciókat, gyengébb füles stb... A Smart az 26e körül mozog így ez max. 15-20 között lesz! MW600-at váltja majd a kínálatban és azt kifuttatják elég nagy valószínűséggel, hogy megszabaduljanak az utolsó SE terméktől.

Akinek meg nem kell, az nem mozog/sportol, így nekik nyilván felesleges is...

[ Szerkesztve ]

(#20) LEFTHORSE1 válasza xmaas (#11) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Juj hej de amatőr vagy

Cseberből vederbe

(#21) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nekem is MW600-am van, mindennapos használatban és nagy megelégedésben, csak akkor váltanék erre ha egy szinten lennének hangzásilag, no meg kizárólag feketében, szerintem nem lesz veszélyes a mérete.
És miért kell bele FM rádió? Hát mert a telón nem tud elindúlni a rádió, antena nélkül (jackba dugott füles) én már vissza nem térnék a vezetékes zenehallgatáshoz, egyszerüen annyira gáz hogy ott lóg egy nagy kábel az oldalamon, amely potenciálisan beleakadhat valamibe és kirántja a telót a zsebedből.. (régebb megtörtént) s ráadásúl most mintegyik teló egy nagy lapát és mindegyiken felűl van a jack dugasz ami roppant kényelmetlen, és igenis a teló akuját kevésbé fogyasza a BT zenehallgatás mint a vezetékes, és pl az MW600 az összes eddigi telóm hangzását feljavította, mivel saját zenelejájszó szoftvere van, viszont a füles (agybadugós) amit adtak volt hozzá az rém gyenge volt, most egy tuning Sony fülessel használom és elképzelni sem tudok jobbat

Cseberből vederbe

(#22) Matada2.3


Matada2.3
veterán

43k? :Y Minek az? :F

Finn the human

(#23) vipnolf válasza LEFTHORSE1 (#21) üzenetére


vipnolf
aktív tag

végre valaki meg tudja erősíteni az általam leírtakat. már kezdtem azt hinni, hogy tiszta hülye vagyok, hogy elégedett vagyok egy bluetooth fülessel...
én eddig 3 készülékkel használtam ezt a headsetet MW600-at: X10i, Ray, S és mindegyiknél érzékelhetően szebben szólt a headset, mint az analóg megoldás.

ezt a kirántós problémát jó is hogy eszembe juttattad. eddig kétszer fordult elő, hogy véletlenül lemerült hallgatás közben a headset és át kellett nyargalni út közben jack módszerre (egyébként átlagban 2 napot bír a füles akkuja aktív használat mellett). mindkét esetben kitépték a fülemből a fülest a buszon. mert ugyebár két lehetőség van: vagy elrejted diszkréten az inged alá - ekkor nem tudod alul kivezetni, mert az inged be van tűrve a nadrágba. vagy pedig kint hagyod és akkor aztán mindenki beleakad, aki csak a környezetedben jár.
nem egyszer láttam buszon is, hogy hallgatják a zenét a 200+ezres almáról és akad be neki a kábel mindenhova, meg igazgatja. én reggel felcsiptetem a vevőt a galléromra oszt csókolom. ENNYI. onnantól kezdve nincs gondom vele. szóval nekem (és ezek szerint másoknak is) szükségem van ilyen megoldásokra. részemről very welcome.
a hangzásra pedig aki azt mondja, hogy gáz, az előbb próbálja ki a szóban forgó fülest és ne az 1500ftos bluetooth headsetek alapján alkossa meg véleményét.

(persze továbbra is fenntartom, hogy ha valaki annyira profi, hogy 1-2 gigás FLAC albumokat akar hallgatni a hétköznapokban, akkor oda egészen biztosan jobb egy 100-150 ezres denon füles...) bár ebben sem vagyok biztos, mert van ismerősöm, aki FLAC-ket hallgat MW600-zal és oda meg vissza van tőle.
márpedig ez az MW600 utódja lesz. csak nem lesz tán gyengébb...

ennyi

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#24) Cyberpunk válasza vipnolf (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Továbbra is azt mondjuk, hogy próbálj egyszer ki egy komolyabb fülest. Az MW600-nak tudomásom szerint nem rossz a saját DAC-ja, az említett készülékek meg mind szarul szólnak.;) Olyan árban kapni jobb zenei képességű kanócos fülest is. ;] Egy audiofil sosem fogja a bt-s cuccokat elismerni, ezt is el kell fogadni. Jó mondjuk ő nem is fos mobilról hallgat zenét a buszon.:)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) DaveJr


DaveJr
őstag

Egy apró észrevétel azok számára akik lehurrógják a BT headseteket:
Vehet az ember 200 ezres fülest is ha maga az eszköz nem képes kicsikarni magából csak egy jó indulattal is közepesnek mondható zajt. Mindenki pattoghat h nézd milyen ultra szuper fejhallgatóm van akkor se lesz sokkal jobb a hangja mint egy 10 000es egyszerű kivitelnél.
És amúgy is...nem mindenki audiophil...nagyobb többségben lesznek azok az emberek akiknek bőven elég az a hang amit egy ilyen headset kicsikar magából..szóval ebből a szempontból akik leszólják egyszerűen csak sznobok...

Cyberpunk Akkor az audiophil-es fogadja el az egyszerű ember véleményét hogy neki ez is jó..

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) Cyberpunk válasza DaveJr (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Olvass vissza, szerintem a többségünk leírta már ugyan ezt.;) Én elfogadom, sőt felőlem egy 1500-ast is használhat. Többen kérdik miért veszek drága fülest, nekik az 1500-as is bőven jó. Szóval értem a kérdést. ;)
Viszont egekbe nem emelem a bt-s headseteket, ez mellett továbbra is kiállok.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) menyhartlevi válasza vicze (#19) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Most akkor mi van??????? Mármint az árával... :)

[ Szerkesztve ]

(#28) mrlujoak válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez is és a vezetékes megoldás is egy-egy lehetőség.

Egyik sem kötelező. Az viszont már inkább bicskanyitogató, hogy egy VEZETÉK NÉLKÜLI rendszert azonnal versenyeztetni "kell" egy madzagossal, csak azért, mert vannak audiofilek is.

MIÉRT? :(((

Ez egy vezeték nélküli BT sztereo headset.

Van szimpla tarkóra tehető Sony Walkman is, de nem mindenki azt választja.

Sokan - és igen, ha figyelmesen jársz az utcán láthatod is - használják pl a jó öreg MW600-ast, mert BT HANGKELTŐK, de még sok más vezetékes közt is nagyon jól szól.
Igen, próbáltam. Igen, személyes a tapasztalat.

Mi a búbánatért kell ide ilyen, meg amolyan vezetékes headseteket, fülejeket, vagy netán fejeseket keverni?!

Igen, aki whitefülű, és zavarja a BT technológia, az nem vesz ilyet.
Ellenben sokan, nagyon sokan vannak, akiknek ez A jó, és kényelmes zenehallgatás.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) csako válasza vipnolf (#23) üzenetére


csako
veterán

Nekem még egy HBH-DS980-as van, már 5-6 éve, és le nem cserélném egy olyanra, amit be kell dugni a telóba... :D A véleményem szinte ugyanaz, mint neked; szerintem pont elég jól szól, ahhoz, hogy ne zavarjon, hogy van jobb :)
De hozzá kell tennem, hogy mikor a sima HPM-70-essel hasonlítgattam egy Sony Ericsson W850-es társaságában, akkor azon éreztem, hogy szebben szól a vezetékes, dübörgőbb és élvezetesebb volt a mély :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30) vicze válasza menyhartlevi (#27) üzenetére


vicze
félisten

Nincs neki még semmilyen ára az van. De fogadok hogy 20 alatt lesz.

(#31) blackmajesty válasza kolosanyi (#13) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Szerintem az NFC azért jó egy ilyen füleshez, ha állandóan be van kapcsolva, meg a telefonon is, akkor nem kell tökölni a bluetooth bekapcsolgatásával, hanem csak összeérinted a két kütyüt, és már párosodik is. Ahhoz hogy automatikusan párosodjon ahhoz mindkét kütyün be kell kapcsolni a kékfogat. És gondolom az NFC nem fogyaszt annyit, szóval szerintem abszolút használható.

Egyébként a te véleményeddel értek egyet, mert tényleg a vezetékes fülesek a jobbak. És pl az említett Shure SE215-höz veszel mikrofonos vezetéket, akkor pl megvan a headset is olcsóbban, mint ez a cucc, és tudsz rajta telefonálni is, zenét hallgatni is, és FM rádiót is hallgatni. Egyedül a vezérlőgombok hiányoznak.

(#32) Cyberpunk válasza mrlujoak (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elnézést ha a lelkedbe tiportam. Csak tényeket közlök. Véleményem nekem is lehet ez egy nyílt fórum. És még egyszer elnézést kérek, hogy le mertem írni a véleményemet ezzel kapcsolatban. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) mrlujoak válasza Cyberpunk (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem engem próbálsz/tok meggyőzni a BT hülyeségről... Ugyebár az a +1ezős hsz-ed azonnal, mindent elmondott...

Persze, jöhetsz itt az ártatlan, gúnyosan elnézést kérő stílussal - mint tudjuk pont az ellenkezője van mögötte.

Véleményt mondani nem így kell. Pont.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#34) Cyberpunk válasza mrlujoak (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van egy tanácsom foglalkozz a saját dolgoddal.;) Na szép estét!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Előrelépés a nyomógombos hangerő gombok (MW600 érintős volt) viszont nem tiszta a hívásfogadás, vajon a homoru előlapi felületben van beépitve és érintős? ha így van akkor majd úgy lehet hívást fogadni mint a Star Trekben a kitűzött komunikátorokkal, csak odacsapsz és....

Cseberből vederbe

(#36) Strezi


Strezi
őstag

Nekem teccik a formája, csak túl nagy :(

Az én BT fülesem továbbra is a HBH-IS800 marad!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#37) kolosanyi válasza zsirfecske (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rendszeresen sportolok telefonba dugott fülessel. Van egy titkom. Elmondjam hogyan csinálom? Elmondom. De pszt ám, nehogy mások is megtudják! ;)
Nem szenved nagy csorbát a hangminőség? DE! Könyörgöm, aki szerint ilyen baromi jó minőséget produkál egy vezeték nélküli füles, próbáljon már meg egy azonos árkategóriában levő vezetékest. Józan paraszti ésszel is ki lehet következtetni. Ha azonos áron csak egy hangkeltő eszközt kapsz extrák nélkül, akkor több marad magára a hangkeltőre, a hangminőségre. Ha ugyanannyiért még Bt vevőt, DAC-ot, gombokat, kijelzőt, NFC-t, FM rádiót meg ki tudja még mit kell rátenni, akkor olcsóbb driver kerülhet csak az eszközbe, szarabb minősége lesz. A hívás fogadása meg nem egy olyan bonyolult dolog, hogy egy vezetékes, felvevőgombos füles ne tudja. Kismillió típus közül lehet válogatni, csak utána kell olvasni, hogy honnan érdemes beszerezni és milyet. Továbbra is az a véleményem, hogy átlag felhasználási körülmények közé értelmetlen dolog vezeték nélküli fülest venni. Drágább és szarabb minőséget kap a user, meg egy csomó felesleges extrát. A gyártó meg dörzsöli a tenyerét, mert sikerült eladnia egy feleslegesen túlárazott valamit.

Ennek ellenére léteznek nagyon profi vezeték nélküli megoldások. Színpadtechnikában régóta használják, nyilván a fülmonitorok vezeték nélkül kapják a jelet, de ott nem is lehet máshogy ésszerűen megoldani. Akár 10-20 métert is bejárhat egy előadó, ott muszáj, hogy ne korlátozzák a mozgásszabadságot a kábellel. Ugyanígy igaz ez egy diszpécser központra is, ott is mozoghat az alkalmazott, miközben beszél, oda szintén előnyösebb egy vezeték nélküli megoldás. Az már megint más kérdés, hogy a profi eszközök nem kékfoggal dolgoznak, mert az nem elég oda. Egyszerűen nem produkál elég sávszélességet hozzá (hiába van meg az elméleti, a gyakorlat nem ezt mutatja sajnos). Elég megnézni a méregdrága "high end" vezeték nélküli fejhallgatókat, van jópár. A legtöbb nem bluetoothos, hanem valamilyen wifis megoldással operál. Persze azok már nem rosszak, egy 130-140 ezres fejhallgató azok közül már felveszi a versenyt egy 30-40 ezres vezetékessel.

Jó, befejezem, mert látom, hogy nem tudjátok elfogadni, amit írok. Én a hangminőséget preferálom az egyéb csicsa helyett. Nekem az számít, hogy azonos áron mire képes egy hangkeltő, nem az, hogy mennyire van benne NFC, vagy nem. Ok, akinek ez fontosabb, mint a zenei élmény, az vegye, használja boldogan.

(#31) blackmajesty
Jól van, erre még azt mondom, hogy talán van értelme, kicsit kényelmesebbé teszi. A kérdés, hogy ezért mennyi extrát számolnak fel, megéri-e. Ha nem drágább, akkor jogos, kit zavar? :)
Az SE215-höz meg elég drága a mikrofonos kábel, bár még mindig olcsóbb így. Ráadásul legalább tartalék kábeled is van, szóval igen, így is lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#38) Uzi74


Uzi74
senior tag

Ha Apt-x támogatás lesz benne, elgondolkozok rajta (eddig a Jabra Street/Street 2 vált be nekem leginkább)

(#39) Ati1979


Ati1979
veterán

43k bluetooth fülesért = LOL! :D
A nap vicce...

Ennyi pénzért már jobbfajta vezetékes fülest lehet kapni, nem pedig ilyen ökörködést.

Egy 10-est talán megér, esetleg...

(#40) blackmajesty válasza kolosanyi (#37) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nem hiszem, h az NFC miatt kerülne 43ezerbe. (Ha tényleg annyiba fog kerülni, de most nem is ez a lényeg)
És tudom, h drága a mikrofonos kábel, nézegettem korábban, amíg az volt a tervezett füles. De helyette egy supra fejest vettem, és ahhoz van mikrofonos kábel. Szóval nekem nincs szükségem erre a kütyüre.

Még az lenne egy értelmes megoldás, ha pl egy Clip+-ban tennének bluetooth-t, meg mikrofont, és azt össze lehetne kötni kékfogon a telefonnal. Mert akkor a zenét a Clip+ szolgáltatá, jó minőségben, és a bejövő hívást fel lehetne rajta keresztül venni. Vagy ha mondjuk ebbe a Sonyba kerülne microSD foglalat, és arról lehetne zenét hallgatni. (persze, ha hozná a Clip+ minőségét, vagy még akár többet is) És szerintem akkor is sok lenne érte a 43ezer, de 20k környékén így már látnám értelmét.

Ja, és ki az, aki autóban fülhallgatóval hallgatja a zenét a telefonjáról?

(#41) kolosanyi válasza blackmajesty (#40) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez az MP3 lejátszós, párosítós megoldás jó egyébként. Valahol láttam már itt a fórumon, talán épp te írtad le, nem tudom, de tetszik az ötlet. Biztos meg lehetne valósítani. Viszont hogy nyomod le az emberek torkán? Az okostelefonok terjedésével sajnos egyre kevesebben vesznek lejátszót, pedig egy Clip+ is mennyivel jobban szól, mint az átlag telefon... (Pláne egy ilyen.) Ebből a topicból is látszik, hogy a nagy átlag pont tojik rá, hogy mennyire szól szépen a rendszere, szóljon, azt kész. Vagy ha érdekli is, nem hallgatott még soha igazán jó rendszerről zenét, ezért nincs összehasonlítási alapja. (És akkor letámadja azt, aki ellent mer mondani. Szeretem ezt a fórumot na... :U )

(#42) mumk1


mumk1
addikt

Én egy Sennheiser MM200-t használok már jó ideje és amire kellhet egy BT füles, arra teljesen megfelelő. Kényelmesen otthon ülve persze hogy jobb egy vezetékes, de sok helyzetben engem is zavar a logó kábel, ilyenkor előkerül a BT. Simán megfér egymás mellett mindkét megoldás. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#43) zsirfecske válasza kolosanyi (#37) üzenetére


zsirfecske
addikt

vicces vagy ezzel a neoprén karpánttal, régebben 1 évig én is használtam biciklizéshez de nem a füles miatt, hanem mert praktikus és kézreáll vele a telefon. viszont cserébe napi használattal még a drágább verzióknak is hamar szétmegy a tépőzárja és lehet újat venni. a kábel ettől még ugyanúgy zavar, sőt, szerintem még rosszabb mintha hátizsákból vinnéd ki a tarkódnál :C

amúgy meg az általad is feszegetett hangminőség teljesen off topic (megjegyzem a linkelt drótos, és sima fm rádió nélküli bt fülesek sem tartoznak szorosan a témához), mert a sonyericsson az mw600-al elég hiánypótló termék és a cikk tárgya annak az utódja. amúgy audiofil arcoknak úgysem kell fm rádió meg bt a kényelem miatt, mert az nekik másodlagos. ezért nem is értem miért kell itt írkálni látatlanban hogy ez a teljesen más célú termék milyen sz@r. (megjegyzem van egy akg-370-em és bizony néhány zene rosszabbul szól rajta mint az mw600-on :) )

amúgy meg jellemzően a vájtfülüek szeretik minél jobban kizárni a külső zajokat, tehát vagy fejhallgatót, vagy nagyon patent bedugós fülest használnak. így pedig normális ember nem indul futni vagy biciklizni, mert az első sarkon elcsapják. bizony én ilyenkor egyik fülben használom csak az mw600-at, hogy megmaradjon a féloldalas hallás, de attól még más körülmények között nem árt ha szépen szól.

ugyanide tartozik az nfc, amit írtam is hogy szerintem praktikus is lehetne (feltéve hogy másra is használná az ember és megérne egész nap bekapcsolva tartani, valamint nem kéne feloldani hozzá a képernyőt, amivel kb értelmét is veszti az egész), de jelenleg biztos nem éri meg a marketing felárat.

(#44) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem teljesen felesleges összeveszni a vezetékes vagy vezeték nélküli BT füles dologban. Az emberek java 1-2k-s fülessel hallgat zenét, őket se zavarja a a minőség, vagyis inkább annak a hiánya..

Aki minőségi zenére vágyik, az nyilván nem vesz BT fülest, hanem vesz az árán egy jobb fejhallgatót. De erre meg még mindig azt mondom, hogy akkor nem is telefonon fogom hallgatni, mert a jó füles önmagában még úgy sem elég.
Akinek van rá pénze, és nem szeretne vezetékekkel bajlódni, az meg vesz egy ilyet.

Nálam egy dolog miatt esik ki az ilyesmi: nincs kedvem még ezt is naponta tölteni.
Van egy egyoldalú BT fülesem, telefonálni, meg PC-hez használni, hogy ne kelljen a géphez ragadni, meg van madzagos fülesem a telefonhoz, zenét hallgatni, és mindenki happy:)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Nem ismerem ezt a modellt, csak annyit látok az árán, hogy drága. Nekem egy Nokia bh-505-öm van, nyűgös a kezelése, de alapvetően tetszik, kissé a basszusra van hegyezve.
Ellenben, nagyon elgondolkodtam egy olyan eszközön, amivel az otthoni hifire tudnám bt-vel a zenét ráerőltetni. Egyszerűbb lenne, ha nem kellene a tabot kanóccal csatolni, hanem mehetne bt-vel. Tudom a hangminőség veszik, de cserébe jön egy nagy adag kényelem. Elsőre az MW-600 jutott eszembe, + egy jack - RCA átalakító. Szerintetek? Van jobb ötlet azonos áron? A Htc-nek van egy ilyen kütyüje, de ez is drágább mint az MW-600... (nekem is Htc tabom van, bár ez mindegy). Van valami jó javaslatotok? Tudom ezt nem itt kellene kérdeznem, de most ez volt a leg kézenfekvőbb...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#46) DaveJr


DaveJr
őstag

Azt hiszem ez pont ehhez a vitához illik:D vmennyire:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#47) vipnolf válasza tom956ster (#45) üzenetére


vipnolf
aktív tag

az MW600 nagyon jó, nem fogsz benne csalódni, addig vedd meg, amíg ki nem futtatják. mondjuk ha ez lesz az utódja, akkor nem hiszem hogy rosszabb lesz nála.

jó lenne tudni, hogy milyen hangkeltő van ebben és az MW600-ban. lehet jobb... akkor tuti cserélek.

(#46) DaveJr: +1 :DDD

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#48) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Nincs semmi baj MW600-zal, de persze nem ennek alapjan fog az ember osszahasonlito elemzest kesziteni Solti és Bernstein Mahler 8. szimfoniairol.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#49) blackmajesty válasza zsirfecske (#43) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

"így pedig normális ember nem indul futni vagy biciklizni, mert az első sarkon elcsapják."

És akkor a süketek ne is fussanak, meg biciklizzenek, mert nem hallják, ha jön egy autó? Amúgy meg autót is vezethetnek, mert szerezhetnek jogosítványt. Ezek után szerintem nem állja meg a helyét a véleményed. Ha az ember bedugja a fülét, akkor figyeljen oda jobban a környezetére. Engem eddig kétszer ütöttek el majdnem, egyik esetben sem volt bedugva a fülem, és csak az egyikben voltam figyelmetlen, a másikban az autós volt szabálytalan (index nélkül kanyarodott balra, ahol én át akartam kelni az úttesten, zebra nincs egyáltalán azon az útszakaszon, valamint telefonált is.)

Az NFC gondolom úgy működik, hogy egyszer bekapcsolod, és úgy marad, amíg ki nem kapcsolod. És elméletileg alig fogyaszt, tehát nem fogja úgy lemeríteni, mint ha a bluetooth-ot hagynád bekapcsolva. Így viszont egyszerű a dolog, ha párosítani akarod, csak összeérinted, és bekapcsol a telefonon és a fülesen is a bluetooth és már párosodtak is. Legalábbis így lenne értelme. És elvileg erre van kitalálva, ha nem így oldották meg, akkor már felejtős.
Én tudnám élvezni az ilyen jellegű kis kényelmi funkciókat, de pl zenét én is inkább vezetékes megoldáson használok. De amit felvázoltam cucc az előző hozzászólásomban már érdekelne is, mert akkor meglenne a jó minőségű zenehallgatás, és mellette a telefont is fel tudnám venni.

(#44) Barthezz2: Minden szavaddal egyetértek. Kivéve, hogy azért akad olyan telefon, amin érdemes már zenét hallgatni, de nagyon kevés sajnos, mert a gyártók nem foglalkoznak vele, épp azért, mert az emberek nagyobb része nem igényli, vagy nem tudja, hogy igényelné.

(#46) DaveJr: Szerintem pont nem erről szólt a vita.

(#50) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

zenehallgatásra milyen bt fülest ajánlanátok 10-13k-ig? (samsung s2-vel használnám)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.