Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Gyönyörű lett! Az akkuja szörnyű, a RAM az abszolút minimum, de huhh, vágyom rá. :)
8 nm-es kis béna Exynos mondjuk talán nem eszik sokat.

(#2) roli543


roli543
őstag

Az akksin el is bukott az egész. :C :C

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) Fred23 válasza roli543 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Átlagos felhasználóknak biztosan nem. Nokia 8 Sirocco-m van, még mindig hozza a 7:30-8h SOT-ot 2 év után, 3260 mAh-es akkuval. Ami nála mondjuk előny, az az AMOLED, de ami meg hátrány, az a sokat evő SD835.
Ha nem lesz kevesebb az Xcover 5-tel az üzemidő, szerintem váltani fogok rá, vagyis egy objektíven tekintve sok szempontból gyengébb készülékre; csak mert bejön, vonz, vágyat ébresz. Sokkal jobban, mint bármi más a jelenlegi felhozatalból.

[ Szerkesztve ]

(#4) janeszgol válasza Fred23 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Lefikázod a jobbnál jobb telefonokat, mindenféle mondvacsinált indokkal, majd kijön ez a szar drágán, és te ennek örülsz? :)

Amúgy külsőre nekem is tetszik. Nekem Xcover 4 van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) Fred23 válasza janeszgol (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, ennek örülök, pedig látom azért én is, hogy van mit fikázni itt. Csak éppen annyira tetszik, hogy itt most nem állok be a fikázók sorába. Várom a teszteket róla.
Xcover 4 mennyi SOT-ot tud? Vagy inkább: 2 óra PH! fórumozás hány százalékot vesz le?

(#6) janeszgol válasza Fred23 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha hívás, messenger és böngészés (itteni hírek, kevés fácse) megy, akkor majdnem két nap. SoT-ot sosem néztem rajta, de két évesen is el tudok vele böngészni kb egy fél napot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) cracky86


cracky86
tag

Erre sem érdemes lecserélni az s8 active-ot... :(

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát... Most mit mondjak rá...

A Samsungnak lenne lehetősége rendes készüléket kiadni ebben a szegmensben, megcélozhatna bizonyos cégeket is... Erre kiadják ezt a sz.rt? Drágán...

Nem igazán értem...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Klaus Duran válasza janeszgol (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Egyetértek Fred23-al.
Külsőre nem ugyanaz mint a mostani tucat vackok 100E-450E közt.
Akkumulátor a gyengéje, meg hogy Samsung.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Cyrusgrissom


Cyrusgrissom
kezdő

Ez egy fos. Volt "szerencsem" anno xcover2 vel szenvedni, ceges tracking app keretein belul, az is fos volt. Sot, ha jol emlekszem, az osszes samsungom fos volt.

(#11) Graphics válasza Klaus Duran (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

gyengélye? Írjuk már le rendesen j-vel, ahogy kell...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Klaus Duran válasza Graphics (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Diszgráfia + valamiért nem húzta alá. lyavítwa

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Graphics válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elnézést a diszkriminációért :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Fred23 válasza Klaus Duran (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Meg aztán nézhetjük akár úgy is, hogy mi van Android fronton ebben a méretben, IP68 minősítéssel?: a Pixel 5, meg ez az Xcover 5, ha kicsit régebbre megyünk, akkor meg S10e.
Feleségemnek e legutóbbi van, üzemidőben maximum ott van, mint a Nokia 8 Sirocco, és számomra már nincs benne semmi extra. Jó telefon, de így, hogy van már egy a családban, inkább mást szeretnék. A Pixel 5 összeszerelési minősége vacak, feljön kis hajlításra is az előlapi üveg -és igazából eddig egyetlen Pixel se volt tökéletes, az összeset kísérte valami kisebb vagy nagyobb probléma. Szóval nem kell. Marad az Xcover 5, aminek van egy halom hibája, de a csap alatt el merném mosni, ahogy anno az A3 2017-et, és friss Android fut rajta.

(#15) roli543 válasza Fred23 (#3) üzenetére


roli543
őstag

Ez egy strapa telefon, birnia kellene! Igazából kétszer ekkora akksi kellett volna bele.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) doooo


doooo
veterán

Kis képernyő HD felbontással, takarékos SoC... nem lesz itt baj az üzemidővel. És még cserélhető is az akku...
Az egyedüli baja az ára.

(#17) janeszgol válasza Fred23 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Az A3 2017 számomra a világ egyik legjobb telója. Na nem a hardver miatt, proci sem volt egy etvasz, de a T830-as GPU is csak egy magos. Sem a 2 Gb ram, sem a 16 GB flash nem egy nagy valami (inkább kis valami). De!

A kijelző jó, a kamera jó, az üzemidő pedig kiváló és vízálló a teló. A mérete pedig kifogástalan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) PitLee válasza roli543 (#2) üzenetére


PitLee
őstag

Ez csodás, amikor van ilyen M51 féle 7000mAh-es telójuk 120pénzért, akkor kiadnak egy ilyet . . .
A e2370-nel muzsikálok még mindig 1hónap üzemidővel, ilyen napokban mért üzemidőktől hajam égnek áll.
Pedig tényleg jól néz ki.

Kínai masinák akár hőkamerával, 10-sel drágábban, kétszer ekkora aksival, de dizájnjuk az khmm érdekes.

(#19) Fred23 válasza janeszgol (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Itt van még a fiókban eltéve. Lassú már nagyon, de a maga korában szépen tette a dolgát, és mindent kibírt. Egyszer esett úgy 4 méterről is hátizsákban. És igen, az AMOLED-je még most sincs beégve. A cserélhető akku se hátrány, másodlagos telefonnak bármikor beüzemelhető lenne egy új teleppel, de egy napot még most is hozni tud. Se notch, se kameralyuk -pont, mint ennél az Xcover 5-nél.

Tegnap éjjel néztem, hogy az Xcover 5 is meg fogja kapni 5 évig a biztonsági frissítéseket. Én csak 2-3 évig használok egy telót, de azért jó érzés az ilyesmit olvasni.

Akku, kamera, kijelző minősége ha elfogadható lesz, pattanok rá szerintem, de csak mert nem tudok a seggemen ülni, kéne valami új. Lehet, még megbánom.
Az Xperia 10 III lehet talán még majdnem ennyire érdekes, de ami azt illeti, az Xcover jobban bejön.

roli543: Ehhez a spechez én boldog lettem volna már 4000 mAh-től.

(#21) bepe79


bepe79
addikt

Külföldi előzetesek és tesztek szerint van oldallapi ujjlenyomatolvasó, nem csak face ID. MA cikk szerint nincs. Most akkor melyik az igaz? :F

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#22) Klaus Duran válasza bepe79 (#21) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Biometric Security Face recognition
[link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) Szirtimorc válasza cracky86 (#7) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szerintem se.

(#24) HarleyCustom válasza Fred23 (#3) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerinted ki vesz ilyen telefont? Mi az “átlagos felhasználó” a Te szótáradban?

Az akku lóf@szt nem ér...egy építésvezető, egy építkezésen dolgozó, vagy építőiparban dolgozó(mindegy), annak ez gagyi az akku miatt.
. Én strapa telefont eddig ilyen emberkék kezében láttam, meg hegymászó/túrázó kezében is mondjuk, de azok mind brutál vastagok voltak az akku miatt is. Van tájfutó ismerősöm, strapa telót használ, dupla akkuval, mint ez a förmedvény.
Persze biztos iskolás gyerekek és irodai munkát végző emberek is használnak ilyet, csak még én nem láttam. Ettől függetlenül lehetséges...

Ez egy bizonyos rétegnek készült szerintem, de azoknak gyenge.

Ez egy rakás .... :K

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#25) Fred23 válasza HarleyCustom (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az akkura értettem, hogy egy átlagos felhasználónak jó lesz biztosan. A3 2017 egy 2350 mAh-es akkuval üzemidő bajnok volt egy időben, 15:30 h wifis böngészés, 16:30 h wifis videózás.
Egy ennyire gagyi hardverrrel, kis kijelzővel az Xcover 5 üzemideje szerintem a többségnek elég lesz. Ha meg nem, lehet venni hozzá külön akkut, amit simán cserélhetsz (levehető hátlapos).

Én azt mondom, várjuk meg a teszteket. :)

(#26) szupermacs


szupermacs
veterán

Spica jutott eszembe, ezek a színek ott voltak.

(#27) Cyrusgrissom válasza Fred23 (#25) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

Kulon akkut? Nehogyma! Inkabb egy caterpillar

(#28) Graphics válasza Fred23 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez az aksi cserebere szerintem nem életképes elképzelés... :)

Vagy olyan szűk rétegigényt fogalmaztál meg, ami nem is létezik... Azért lássuk be. Nem fogja senki se cserélgetni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Fred23 válasza Graphics (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

A3 (2017)-nél 5 mp alatt tudtam akkut cserélni, az Xcover esetén is hasonlóra tippelnék. Bemész bármelyik nagyobb GSM boltba, kérsz egy akkut az Xcoverhez, aztán ha kell, csere. Ha most a Nokia 8 Sirocco is ilyen lenne, tudnék örülni, mert szerintem így 2 év után már csak 90%-os a telepe. Aztán meglátjuk, lehet, itt már csavarozni is kell, de tippre megint lepattintható műanyag hátlap lesz. Ha van eszük, oda teszik alá a SIM-et és a microSD-t is, nem csinálnak oldalra ajtócskát külön.
Egyébként mondjuk én arra tippelek, hogy nem lesznek nagy bajok az üzemidővel, a legtöbb felhasználónak jó lesz. (Nekem nem biztos.)
De ha mondjuk nyáron elmegyünk sátorozni erdőbe pár napra, egy ilyen pótakkut tuti beszerzek, ha addigra Xcoverem lesz. :)

Cyrusgrissom: Remélem, lesznek valamikor jó CAT telók is, de az általános tapasztalat az, hogy elvétve akad csak köztük egy-egy nem túl problémás darab. Szóval a Samu megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#30) Graphics válasza Fred23 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Powerbank.
Ha túrázni megyek, akkor túrázni megyek... :D Nem akkut cserélgetni.

De mint írtam, egy vékony rétegigényt fogalmaztál meg. Erre pedig nem lehet alapozni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Fred23 válasza Graphics (#30) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó a powerbank is, de emlékeim szerint az általában méretben azért úgy 3-4x-es szorzó a pótakkuhoz képest, szóval ha már kell valami nafta kiegészítés, részemről a kisebbet preferálom. Mondjuk igen, pont ezért lett volna jobb, ha alapból 4000 mAh-t adnak. Az elég lett volna 2 napra is ilyen spec mellett. Viszont szerintem ez a 3000 mAh is elég lesz a többségnek.

(#32) Cyrusgrissom válasza Fred23 (#29) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

Bezzeg a huawei p40 esem be nem kell akksit cserelgetni, mert brutalis!
Armortokkal meg a telefon vedve van!
Fos samsung!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.