Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) aero. válasza nfsu17 (#850) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem semmi baj a hivasazonositoval, se a kameraval. Ez utobbi csak a gcam-ot telepitoknel van, amit ugye hivhatunk takolasnak, de semikepp sem gyari megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#852) laci laci


laci laci
addikt

Eddig bírtam ki,hogy ne rootoljam. :W

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#853) PowerBuldog válasza laci laci (#852) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Miért kellett?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#854) mizoli válasza laci laci (#852) üzenetére


mizoli
addikt

Csodálom, hogy eddig bírtad root nélkül. Akkor most indulhat a takarítás.
Nem néztem, custom ROM van már rá?

[ Szerkesztve ]

(#855) zerone


zerone
tag

Tényleg, miért “kell” a root? iPhone-om van 10+ éve :D ez lesz az első értelmes Android telefon.

Szaturációt ha jól néztem, nem lehet root nélkül állítani? Azt lehet hogy tekerném.

Custom ROM gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#856) mizoli válasza zerone (#855) üzenetére


mizoli
addikt

Hogy miért kell a root, az messze vezet, és nem feltétlenül csak technikai vonatkozásai vannak.
Pár szóban (magánvélemyény):
Aki szereti saját maga irányítani a dolgait, és fontos neki a magánélet védelme, annak kell a root.
Aki szereti rábízni magát másokra, annak nem kell.

Nem csak custom romokhoz kell root. Pl. a MIUI bloatware gyűjteményt másként nem lehet tisztogatni. Vagy hatékony reklámblokkoláshoz is root kell. Ha nem akarod, hogy bármelyik -akár általad telepített alkalmazás- "hazabeszéljen", akkor is kell. De akár egy egyszerű filkezelő is roottal jó. Vannak olyan lehetőségek, alkalmazások, amik csak roottal elérhetők, kinyílik a világ :D

Custom ROM lehet gyorsabb, de lassabb is. A custom romok nagy előnye, hogy AOSP közeliek, nincsenek tele szeméttel, és a jobbak nagyon sokat tudnak, teljesen testreszabható kb. minden.

A Xiaomi meg azért jó, mert egész jó vasat gyárt, egész jó áron :)

[ Szerkesztve ]

(#857) mizoli válasza zerone (#855) üzenetére


mizoli
addikt

Még egy érv a root mellett, ami mindenkinek fontos lehet.

Lehetővé válik custom recovery (manapság leginkább TWRP) használata, amivel a teljes rendszert, adatokkal együtt le lehet menteni. Ha bármi probléma adódik, a mentésből minden helyreállító, pontosan úgy ahogy a mentéskori állapot volt.

Ha ilyen hosszú ideig használtál iPhone-t, lehet, hogy furcsa lesz az Android. Ebből a szempontból jó választás a MIUI, van némi hasonlóság :)

(#858) winston88 válasza nfsu17 (#850) üzenetére


winston88
csendes tag

A szolgáltatónál megoldották a dolgot, már minden rendben van a hívóazonosítóval.

Én eddig rendkívül elégedett vagyok a telefonnal, gyors, sokáig bírja, ergonomikus, képek rendben vannak, és nem mellesleg esztétikai értelemben is csak dicsérni lehet.

(#859) SybenX


SybenX
őstag

(#860) laci laci válasza PowerBuldog (#853) üzenetére


laci laci
addikt

Pár progihoz kell, szaturációhoz is, vagy viper4android, stb..

Mizoli válasz. Még nincs hozzá custom rom csak GSI, azt meg még nem akarom használni..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#861) laci laci


laci laci
addikt

[link]
Akciós Kódok: MI9T64BLUE vagy MI9T 64BLACK, MI9T 128BLUE vagy MI9T128BLACK

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#862) szabi__memo válasza laci laci (#861) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam alapból akciós, a kód semmit nem számít.
Visszavonom, mégis! Köszi
Viszont nem látok vámmentes szállítást

[ Szerkesztve ]

(#863) ghiottone válasza szabi__memo (#862) üzenetére


ghiottone
nagyúr

checkoutnál a priority line alatt ott az eu priority line dpd - ez nem az? Nagyon rég rendeltem már a gearbestről.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#864) szabi__memo válasza ghiottone (#863) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Alapból semmi nem volt. Chromeal látom

(#865) laci laci válasza szabi__memo (#862) üzenetére


laci laci
addikt

Szimplán csak jó indulatból osztottam meg.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#866) szabi__memo válasza laci laci (#865) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszönjük. Baromi jó ár!
Viszont én még szenvedek mi is legyen. Sosem rendeltem kintről. Szállítási idő, garancia, áfa.. közben lehet itthon is lesz mire ideér. Nehéz így hogy itthon még nincs hivatalosan

(#867) laci laci válasza szabi__memo (#866) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem is ez a filozófiám. Mindig itthon veszek. Itthon hivatalosan még a mi9 sincs.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#868) szuladam válasza szabi__memo (#866) üzenetére


szuladam
aktív tag

Már kb 6 gms shop is árul 9t -t. 1-2 év garanciával. Szóval kapható itthon .

[ Szerkesztve ]

(#869) SybenX válasza laci laci (#867) üzenetére


SybenX
őstag

Már van Mi9 hivatalosan itthon pár napja.
Esetleg alza lehet egy jó opció. Elvileg jövő héten kapható náluk is a 9t.

(#870) laci laci válasza SybenX (#869) üzenetére


laci laci
addikt

Akkor már van, :R mire majdnem kifutó lett..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#871) szabi__memo válasza laci laci (#870) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És csak 30-40% a felár.
Az a másik problémám. Én is csak itthon veszek, de most ekkora különbség már nagyon nagy. Amazon jó lenne abban jobban bízok de ott megintcsak drága és ami kellene (128-as) az nincs is.

Egyébként a xiaomi azt mondta 1-2 hete hogy 9t is egyszerre várható július elején a 9-el együtt de már hónap végét mondanak.. Lehet hónapokig nem lesz ez sem

[ Szerkesztve ]

(#872) PowerBuldog válasza szabi__memo (#871) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Itthon bárkinél hamarabb megjelenik egy új xiaomi készülék mint a hivatalos forráson keresztü. De ezt már többször kifejtették, hogy mi az oka.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#873) Helltak


Helltak
őstag

Nyaralás alatt, volt időm tesztelni a kamerát.
Maximálisan elégedett vagyok vele! Van gyari és Gcam-al készült is.
link

Xiaomi 14 Ultra

(#874) szuladam válasza Helltak (#873) üzenetére


szuladam
aktív tag

Szerintem teljesen korrekt képek. Legalábbis az én OP5T-hez képest. sőt a nappal szembe lövött képet különösen jól megcsinálta.
Némelyik viszont homályos, de az gondolom inkább a bemozdulás miatt van.

(#875) ghiottone válasza Helltak (#873) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Videónál a hang és a fókusz rendben van?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#876) titko


titko
tag

Én most rendeltem meg a Turbado-ról. Vettem már tőlük telót ez lesz a 3. Kiváncsi vagyok. Kell a jó üzemidő.

(#877) laci laci válasza titko (#876) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem most már eu-dev van fent, erről is rakok fel infót..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#878) Helltak válasza ghiottone (#875) üzenetére


Helltak
őstag

A hang korrekt, de azért nem egy Samsung csúcs, fókusz szerintem rendben van.
Drive-ban van fent egy hajókázós videó, ahol sirályokat videóztam.

Szuladam:
Igen, néha lehetett bemozdulás :/
Szerintem is nagyon szép képeket lő, teljesen elégedett vagyok vele.
140e Ft körül, újonnan nem tudnék jobbat ennél.

Laci laci:
Na remek hír! Amiatt én is nyitnék bl-t.
Várjuk az infókat:)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#879) -cobra- válasza szabi__memo (#866) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én is nagyon filózok, hogy mi legyen.
Gearbestről kb 95-ből kijön áfa mentes szállítással, ami jelentősen kevesebb mint az itthoni 120-as ár.
Viszont ha megnézem a külöldi és itthoni Mi9 árakat, akkor ott már nincs olyan nagy különbség. Lehet érdemes várni 1-2 hetet/hónapot és közel ugyanannyiért megkapjuk itthon is? :F

(#880) szabi__memo válasza -cobra- (#879) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jó kérdés, én is ezen agyalok. Viszont ha az EUs árból indulunk ki akkor itthon is jó drága lesz és az mi9 sem egy túl jó példa mert pont az is van 115ért. Itthon meg 150

(#881) ghiottone válasza Helltak (#878) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Köszi, tegnap néztem a fotós topickba, de akkor még lehet nem volt benne a mappában. Leslien írta, hogy van videó is. :R

-cobra-: alzan 1 hónap és esik pár ezret.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#882) -cobra- válasza szabi__memo (#880) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Mi9 itthon megvan 120 körül, persze NEM hivatalos storeból.
Nemrég Mid Year Sale-ben 100ért volt kapható GB-n, most visszament 120ra.

(#883) szabi__memo válasza -cobra- (#882) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csakhogy a kicsi 64es van itthon 118tól amit meg én mondok az nagyobb ami még 140 és valóban volt mostanában még jobb akcióban is..
Szerintem itthon nem lesz ennyiért sosem, de még a környékén sem. De ne legyen igazam.
Viszont a garanciális intézés és annak a lassúsága nagyon nagyon visszatart

[ Szerkesztve ]

(#884) Helltak válasza ghiottone (#881) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, tegnap este töltöttem fel, ezért nem láttad korábban:)
Ma van az utolsó nap, talán még elkapok egy naplementét..

Xiaomi 14 Ultra

(#885) szuladam


szuladam
aktív tag

Kizárt, hogy lejjebb menne a hazai ára.
Gondolom ők is Kínából rendelik, kb hasonló áron azaz 95 körül. Hasznot kell, hogy rakjanak rá egy 20-25%ot, az már reális, és persze ott a (hivatalosan kéne) vám és az áfa kötelezettségük. Ha így számoljuk, akkor a magyar 120-130e ft egy korrekt és reális ár érte egy gmsből. (És biztos lehetsz benne, hogy nem kallódik el a csomag, nem fogják meg a vámon, és egy kicsit, de egyszerűbb a gariztatása) Ha Kínába nem lesz még ettől is olcsóbb (60-70e ft) akkor itthon se számítson senki, hogy lejjebb menne az ára. És mivel egy új telefonról van szó, ami nagyon keresett (flagship killer 2.0) kizárt, hogy olcsóbb legyen, max 1 év múlva.

(Jó, az hogy a "sufni gmsek" hol nyerészkednek, meg mit tudnak "lefaragni" (vám és áfa mentesség, stb stb persze ne számoljuk bele :DDD a fentiek csak az elméleti, hivatalos nem feketézős gondolatmenet)

[ Szerkesztve ]

(#886) silvergod


silvergod
őstag

kiváncsi leszek mennyit mernek rádobni az új szinekre a xiaomishopnál +5000ft szerintem garantált.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#887) undercover


undercover
senior tag

Azért így a kommenteket olvasva vannak hibái a telefonnak. Az, hogy nem mennek alap alkalmazások nem túl bizalom terjesztő. Annyira nem is olcsó nem tudom így Best buy-e.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#888) ghiottone válasza undercover (#887) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pár napig gondolkodtam a Mi 9t-n, de mindig arra lyukadok ki, hogy a Redmi Note 3 Pro, Mi 5s és Mi 8 után nem lesz újabb Xiaomim. Nem nekem való a MIUI, romolni meg már nincs kedvem :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#889) undercover válasza ghiottone (#888) üzenetére


undercover
senior tag

De ár/értékben verhetetlen vagy mit tervezzel venni?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#890) ghiottone válasza undercover (#889) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az kétségtelen. Amúgy én ezt gondolom a Mi A3 alapjának, amit talán a nyáron kiadnak. Valószínűleg maradok a stock közeli andoidon - Pixel 3a-t teszteltem és nagyon rendben volt, csak kell a duál sim, így most Oneplus 6T-t keresek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#891) szabi__memo válasza ghiottone (#890) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A3 alapja állítólag a CC9 lesz

(#892) Totyi722


Totyi722
csendes tag

Na nekem is feladták végre a telefont :)) Többiek akik Mi Global Store-ból rendeltek?

(#893) NemMo válasza undercover (#887) üzenetére


NemMo
őstag

Milyen alap alkalmazások nem mennek?

(#894) d@vee válasza NemMo (#893) üzenetére


d@vee
őstag

Gyári óra alkalmazás. Elég gáz, de 3 mp alatt orvosolható másik óra leszedésével a Play áruházból.
Nekem kamera app néha nem indul el. Simán nincs kép. Kilépés és futó alkalmazásoknál kilövés segít.
Szoftveres bakik vannak, de várjuk a frisssítéseket.
Eddig még ezekkel együtt is tetszik, akksi király, nem lassult be egyszer sem, a noccs nélküli kijelző remek tartalomfogyasztásra és a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó is frankón működik.
A motorikusan kiemelkedő kamerától eddig mindenkinek leesett az álla, aki nem látott még ilyet élőben :D

[ Szerkesztve ]

Ja

(#895) szuladam válasza Totyi722 (#892) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én múlt héten mondtam vissza onnan. Nekem akkor volt 2hetes a rendelés és felb.szott a nulla kommunikáció

(#896) zerone válasza mizoli (#857) üzenetére


zerone
tag

Ma nem annyira az Android, mint az iOS, régen sokkal nagyobb volt a különbség. Pl a teljes képernyős gesztusokat, meg sok mindent egymásról nyúltak :D

Mondjuk én már egy ideje nem vagyok power user, nem hiszem hogy nagyon furcsának fog tűnni. Nézegetek boltokban mai Android telókat, szokatom magam.

[ Szerkesztve ]

(#897) zerone válasza Totyi722 (#892) üzenetére


zerone
tag

Nekem 3 nap után kapott DHL tracking numbert, aztán még 4 nap után megírták, hogy Kínából a UK-be UPS-szel megy mert a DHL tele van, arra a szakaszra adtak külön tracking numbert. Remélem, működni fog ez a kombó... utálom a UPS-t.

[ Szerkesztve ]

(#898) Totyi722 válasza zerone (#897) üzenetére


Totyi722
csendes tag

Én megkaptam egyből, és egyelőre ilyen üzenet nem érkezett, de akkor ezek szerint még nem lélegezhetek fel :U

(#899) zerone válasza Totyi722 (#898) üzenetére


zerone
tag

Gondolom Alin neked is az van hogy "Shipment ready for dispatch" és a DHL oldalán "Shipment information received", ergo nem kapták még meg ténylegesen a csomagot. Itt lehet olvasni okosakat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#900) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

1M

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.