Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Fapados nak néz ki de specifikációk alapján jó is lehet ha megfelelő áron adjak

(#2) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Majd valamelyik nagy cég kitalálja, hogy lehetne ezt a telefonba is integrálni és akkor sima jack kábel kéne csak. Ez lesz az évszázad technológiai áttörése :K

(#3) vicze válasza UnknownNoob (#2) üzenetére


vicze
félisten

Az iróniát félretéve, telefonba nem kell integrálni, mert már benne van, egy 1 valami hiányzik már sok készülékről...

És igen értelme ezeknek pontosan 0...

(#4) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Aláírás gyűjtést/ lázadást ;] stb... kellene szervezni a jack csatlakozóért! :DDD

Jó felé haladunk, eddig ha normális minőségben akart az ember zenét hallgatni telefonon, akkor vett egy jobb telót(feltehetőleg egy jobb beépített DAC-al), de mióta az Apple kitalálta a Nagy Innovációt azóta nekik is átalakító kell :C ha valaki jack csatlakozós fül/fejhallgatót szeretne használni(mert valjuk be egy pöppet ez van jobban elterjedve, meg ebből vannak minőségibbek).
A baj csak az, hogy más is követte ezt a rossz példát, és ennek eredményeképpen jönnek az ilyen eszement megoldások, amire semmi szükség nem lenne, ha mindenki maradt volna a jól bevált jack csatlakozónál.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5) bigmasterg válasza Robi BALBOA (#4) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért a hordozható usb-s dac egyáltalán nem újkeletű dolog és eszement megoldásnak sem nevezném.
Illetve ha normális minőségben akart az ember zenét hallgatni, akkor legtöbb esetben nem telefonról tette ezt, vagy csak digitális forrásként használta a telefont.
Nyilván ez nem az átlag felhasználóra volt jellemző és igen a jack elhagyása szívás a legtöbb embernek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Phülöp válasza UnknownNoob (#2) üzenetére


Phülöp
addikt

támogatom, engem megvettél ezzel az ötlettel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7) Krill77


Krill77
őstag

Eddig benne volt a teloban most vedd meg kívülre. Bojkottálni kellene az egész no-jacket.

(#8) #80439296


#80439296
törölt tag

2019-re elterjedté válik a külső akkumulátor, hiszen mindenki vinnyog a beépített akkumulátor alacsony kapacitása miatt.

2020-ra elterjedté válik a külső kijelző, hiszen mindeki vinnyog a beépített kijelző mérete, aránya, típusa miatt.

...

2031-re elterjedté válik a külső húgyhólyag, hiszen mindeki vinnyog a mérete és a kapacitása miatt.

:C :C :C

(#9) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nem tetszik az irány.

valami

(#10) Robi BALBOA válasza bigmasterg (#5) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem új keletű, tudom, de az, hogy ezzel(is) próbálják a jack hiányát pótolni és úgy adják elő, hogy ez milyen jó nekünk, na az zavaró.

Normális minőség nyilván más egy mobil eszköz egy Dap és egy asztali lejátszó esetén, mondjuk mostmár azért tényleg a mobil eszközök(egy része) is elérte azt a minőséget amire már rá lehet mondani, hogy normális/jó.

A jack elhagyás egy logikátlan, felesleges, inkorrekt lépés.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11) 7Heads Drago válasza #80439296 (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A külső akku már csak akkor játszik ha tud vezeték-mentesen is tölteni, mivel az usb csatin majd a füles fog lógni. 1 hülye 100-at csinál. Kár hogy annak az 1-nek túl sok a pénze ahhoz, hogy letűnjön a színről.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12) #80439296 válasza 7Heads Drago (#11) üzenetére


#80439296
törölt tag

Khm... Asszem, nem jött át.

NINCS benne (nem lesz...) aksi, csak akkor van (lesz...) benne szufla, ha külön madzaggal csatlakoztatod hozzá.
Kíhúzod: konyec filma.

[ Szerkesztve ]

(#13) Pete55555 válasza UnknownNoob (#2) üzenetére


Pete55555
addikt

+1

Hol kell a petíciót aláírni?

...Szeretem leracsniztatni...

(#14) vicze válasza #80439296 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Most gondolj bele aksi nélkül végre lehet 2mm vastag. :D
Minden gyártó álma.

[ Szerkesztve ]

(#15) Polllen


Polllen
nagyúr

Olyan túl nagy reményt nem fűzök hozzá, de azért az árára meg a tudására kíváncsi leszek. Konkurencia van bőven, még ha "csak" normál usb dac-k is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) ribizly válasza Polllen (#15) üzenetére


ribizly
veterán

Na ez az. Csak azért mert a Qualcomm gyártja nem fognak rohanni az emberek megvenni. :N
A DSD-hez meg...sávszélesség vagy komoly tárhely nem árt. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#17) vicze válasza ribizly (#16) üzenetére


vicze
félisten

Miért kéne sávszélesség hozzá? 5.8Mbit/s a 128-ashoz, ami ritkább mint 64-es, ezt elég simán tudja egy USB2.0 vagy bármi, még az 1.1 is jobb kábellel.

Nyilván a DSD-t hallgatók aránya úgy 0 felé konvergál.

[ Szerkesztve ]

(#18) darvinya


darvinya
titán

Azért nagy paraszt vakítás -105dB.

Hogyan tegyünk szert több profitra mobilphone piacon:
1 lecke: külső eszköz kell hogy hallható legyen bármi
2…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19) Kasya válasza ribizly (#16) üzenetére


Kasya
nagyúr

A tarhely valoban lehet gond, illetve az, hogy a Tidal sem tamogatja pl. a DSD streamet es ha tamogatna is, tenyleg korlatlan net kellene. A harmadik gond, hogy a "mainstream" zeneben igen szuk a dsd tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#20) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Én csak egyet kérdeznék:

Honnan lehet 384Khz-es zenei anygot beszerezni? Ok, hogy tudja a dac, de értelme van? Főleg ha bekerül majd mobilba is.

(#21) troviko


troviko
senior tag

Irtózatosan SZTK-s kinézete van, mint a szódásüveg szemüvegnek, tigris mintás kerettel. :(
Hagyják csak benne szépen a Jack dugókat a telefonokban.

https://www.oldtech.hu/

(#22) #33253120 válasza vicze (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja... Még pár év, és eljutunk egy T28 vastagságához... :) (azt hiszem 15mm körül járhatott...)

(#23) vicze válasza #33253120 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Nekem vastagabbnak tűnik a T28. ;]

(#24) wlandroid válasza troviko (#21) üzenetére


wlandroid
tag

Ez csak maga a DAC, amit a gyártók megvehetnek majd a fülesükhöz, és úgy változtatnak a design-on, ahogy nem szégyellnek.

(#25) RRamstein válasza vicze (#23) üzenetére


RRamstein
tag

Lehet a ruszki t28ra gondolt :D

(#26) Swinegod válasza RRamstein (#25) üzenetére


Swinegod
őstag

Az se jobb

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#27) slynevem válasza Polllen (#15) üzenetére


slynevem
tag

FiiO már csinált ilyet iPhone/Apple cuccokhoz:[link]

Ez azért sokkal igényesebb, modernebb, ráadásul árban is egész elviselhető. Kíváncsi leszek mennyibe fog kerülni ez a Type-C csoda. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Depression válasza slynevem (#27) üzenetére


Depression
veterán

20k. Pff. 3-4k-nél nem adok többet egy fülesért, és szerintem az átlag ember sem. Nemhogy egy 50 centis kábelért.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) #33253120 válasza Depression (#28) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amikor utoljára vezetékes füleseket vettem, akkor olyan 6-14e Ft körül állt meg az amit már jó volt hallgatni az én igénytelen fülemmel. Márkában vegyesen Sony, Pana, Sennheiser, AudioTechnika, AKG, meg még sok más. Havonta eltéptem őket, (ráadásul sok csak füles volt, nem headset) ilyenkor fizetésig bepróbáltam pár alsóbb vackot. Skullcandy, hama, stb. Talán az AT bírta legtovább, majdnem egy évig.
Akkor meguntam , és visszamentem a bluetoothra. Drága. 20000Ft volt akkoriban a Samsung Level U egy hónap alatt eltörtem a műanyagot. 30000Ft volt a Samsung Level U Pro, de megtakarítás 3-5 hónap után ha a fentieket olvasod. És ez már kb úgy szól, ahogy a 14e Ft-os audiotechnika, de ez headset (mind a két telefonomra), és van amikor jobban teljesít, meg van benne rezgő, akkukijelzés appból, meg ilyenek. . :)
Talán másfél éve van meg. Osszuk vissza mennyibe fájna havonta? :) Megéri.

[ Szerkesztve ]

(#30) Pete55555 válasza #33253120 (#29) üzenetére


Pete55555
addikt

Sosem értettem az ilyen embereket. Nem bántásból mondom, félre ne értsd.
De nem értem egyesek hogy nem tudnak ennyire vigyázni a cuccaikra.
Nekem egy sennheiser CX300-asom van, középsulis koromban vettem 8k-ért. Azóta eltelt úgy 12 év. Gyakorlatilag semmi baja, pedig 4-5 évig napi szinten használtam.
Van egy Philips Hi-Fi fejhallgatóm is, azt 3k-ért vettem még a Sennheiser előtt. Na ez már kicsit viharvert, a "fejpánt" része eltört, bár szvsz ez ilyen tervezett elavulás szerű dolog. De még most is szól, öcsém használja... :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#31) #33253120 válasza Pete55555 (#30) üzenetére


#33253120
törölt tag

Semmi baj ezzel. Szerintem nem ugyanott, és nem ugyanúgy használjuk a cuccokat. Azért favorizálom a headseteket a fülhallgatóval ellentétben, mert nem a drága telefont veszem elő a zsebből, hanem a vállalható árú eszközön keresztül beszélek, és hallgatok zenét.
Építőiparban dolgozom. Ha fülvédő van rajtam akkor a headset egyik oldala alámegy, így hallom a hívnak. (Ha már füles kell, akkora vibráció van, hogy a telefon+ csuklón lévő MiBand+ tarkódon rezgő Level U PRO rezgését sem érzed mindig) Van, hogy mászni kell és telefonon kapod az instrukciót, mert te nem látod mit csinálsz, de igen. Ezek mellett van amikor csak simán balfasz vagyok.
A vége amúgy a lényeg. Amikor vettem egy minimál vezetékkel ellátott eszközt, azóta nem szaggatok, mert nincs mit. Ráadásul nem kell az S7 kijelzőjét taperolnom gipszes kézzel, vagy kényes szituban a kesztyű levételével kínlódni.

Esetemben ha másfél éve nem szakadt el a kategóriával drágább bt headset, akkor nem megtanultam vigyázni rá, hanem a technológiai fejlődés alám rakott egy újabb olyan eszközt amire nem kell annyira vigyázni, mint az előző generációkra. Tudod, mint amikor régen még DV kamerával mentek az exrémsportosok, de ha estek nem volt felvétel, mert ripityára tört. Azóta lett GoPro... Azóta bárhogy van felvétel.

Igazából nekem a 3-4e határ ütötte meg a fülem, azzal nem tudok mit kezdeni, mert annyiért vagy kényelmetlen, vagy rosszul szóló, vagy ezek kombinációját hordozó fülest kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#32) #33253120 válasza vicze (#23) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amúgy igen, ezért házhoz mentem.
:)
[link]

(#33) ribizly válasza Depression (#28) üzenetére


ribizly
veterán

:U
Semmi gond. Ez egy olyan dolog, hogy van aki mobilról szeretne nagyon jó minőségben zenét hallgatni és ehhez elengedhetetlen a jó minőségű forrás. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) Depression válasza ribizly (#33) üzenetére


Depression
veterán

Nagyothalló vagyok a kiváló zenének következtében. Vagy nem amiatt, de ez már másodlagos.
Édesmindegy, de egy lidl-es füles nekem már bőven megteszi, hogy az elte előadásait hallgassam.
Ehhez nem kérek egy 20k Ft-os átalakítót!

Sajnálom, de bármi, amin magyar szöveg van, az magyar minőség, és abból már nem kérek. Szerencsére van lidl meg aldi. Olcsó, de a gagyi német minőség* messze veri a magyar elit-et.

*utálom a németeket

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) #33253120 válasza Depression (#34) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nagyothalló vagyok a kiváló zenének következtében
Ezt kifejthetnéd, kíváncsi vagyok.

Olcsó, de a gagyi német minőség
Ha extra olcsó kell, van 200 körül is kínai. Hogy honnan szerzi be hugom az ilyen sza*okat, azt ne kérdezd. :) Viszont az tényleg gagyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Depression válasza #33253120 (#35) üzenetére


Depression
veterán

A fülcsengésem non-stop elnyomja a hallható beszéd frekvencia nagy részét. Van olyan csaj, akit csak én szeretek, mert álom szép, és fogalmam sincs, hogy mit beszél :)
Diszkó, otthoni zene, füles, és fogkrém napokig a fülben meghozta a hatását

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#37) #33253120 válasza Depression (#36) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az komoly. És tényleg a zene miatt? Hogyan?

Szerk.:
Van nekem is fülcsengés, de én a magas vérnyomásra fogom...

[ Szerkesztve ]

(#38) Polllen válasza #33253120 (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

A fülcsengésnek 1000+1 oka lehet, te ne fogd semmire. Majd az orvos egy alapos kivizsgálás után választ egyet vagy többet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) #33253120 válasza Polllen (#38) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mivel a gyógyszerre reagál ez is, ezért nagy eséllyel ahhoz kapcsolódik... :) Ez a 40+ már ilyen... :)

[ Szerkesztve ]

(#40) ktommy91


ktommy91
addikt

Hát ez egy rossz vicc. Egy hangyányival jobb mint amit a SD835 mellé pakoltak és eladják type-c DAC-nak. Ehhez kell pofa.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.