Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ha kicsit kisebb lenne (igen 4,7" nál kisebb) a mobil kijelzője, praktikusabb lenne... Ha már úgyis táblába helyezhető...

...a Padfone mini esetében (igen ott a kis kijelző - 4" - mellé sajnos alacsony felbontás) a 7"-os táblával alkot fura páros a koncepció.

A Padfone mini telefonjának méretét keresztezhetnék az E telefonjának közeli tudásával, és az E táblájával.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2) B1T3 válasza mrlujoak (#1) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem ez még belefér, mivel nem tűnik nagynak a keret, azaz egy kézzel is kezelhető különösebb kompromisszumok kötése nélkül.

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A Moto G processzora lenne benne? Nagyon úgy néz ki, de a 16 GB-os verzióhoz képest a plussz dokkoló+aksi 65.000-ért cseppet soknak tűnik elsőre. 100 körül elfogadnám.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

„A Padfone E egyelőre csak Tajvanon került bemutatásra, de a közelgő Mobile World Congress során az európai kiadás is bejelentésre kerül.”

Kerülhet.
Senki sehol nem írt olyat, hogy itt is piacra fog kerülni.

(#3) _ghiottone

Igen, az.

(#5) kelly416


kelly416
veterán

Nem tudom, mint volt PF2 tulaj, a képek alapján azt mondom, ez a PF2 külsője, kicsit gyengébb vassal. Aztán ne legyen igazam.

De tényleg jöhetett volna egy 4-4.3-as kijelzőjű kompakt telefonnal, ha már egyszer ott egy 10-es kabát hozzá. A PF2 nem volt kicsi még az Xperia Z-hez képest sem, bár az íveltsége miatt a fogása jobb.

(#6) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kár, hogy a telefon nem kapta meg az Infinity dizájnját vagy legalább is valami közel hasonlót. Ez egyszerűen nem tetszik. Tudom, ízlések és pofonok... A méret meg tényleg elhibázott.

Utálom ezeket a böszme telefonokat! Egy kézzel valóban kezelhetőek még olyan 4,7" magasságáig, de a 4,3-ast is majdnem kifújja (többször előfordult) a szél a kezemből, mert már nem biztos a fogása nyomkodás közben. Egyszerűen, lassan nem tudok készüléket vásárolni mert csak a tablet méretű telefonok kapnak top belsőt.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#7) banhammer


banhammer
veterán

10 hüvelyken lassan már cikinek számít a 1280 x 800-as felbontás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Fritz Teufel válasza banhammer (#7) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Samsung sem szerel nagyobb felbontással, nem értem, miért lenne ez ciki? A dzsunka készülékek teszt-bukott kijelzői itt nem játszanak, az egy másik, jóval alacsonyabb liga.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9) roli543


roli543
őstag

Igen túlzó ez az ár sajnos ahhoz képest h a hardver mit tud..

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) halkow


halkow
őstag

Még ez is sokk érte

Alcatel onetouch idol2s the king

(#11) Jaffa75 válasza kelly416 (#5) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez abszolút így van... az újítás inkább visszalépés benne! A Padfone 2 jóval erősebb volt - illetve a készülék tök ugyanúgy néz ki kívülről!

a frissítést meg hagyjuk, mert ismeretlen fogalom az ASUS-nál - soha többet! Csak a ködösítés megy, meg az ámítás... :W

(#12) Lambach válasza tjb007 (#4) üzenetére


Lambach
tag

Meg hiába is kerül. Az az ár áfával meg a többi kakával itt Abszurdisztánban lesz vagy 200... Az aztán tényleg mérsékelt...

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#13) oszi666 válasza Fritz Teufel (#8) üzenetére


oszi666
őstag

Lehet valami kozelebbit tudni a procirol? Az adreno 305 az eleg gyengusz, nem?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#14) freemanone


freemanone
őstag

ez valami rossz vicc? asuséknál a FW frissítés ahogy látom nem ismert fogalom és minden újabb droidhoz új HW-t kell venni. röhejes...... :U

(#15) tjb007 válasza oszi666 (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

MSM8226

„Az adreno 305 az eleg gyengusz, nem?”

Attól függ mihez van viszonyítva.

(#16) Jaffa75 válasza oszi666 (#13) üzenetére


Jaffa75
őstag

a Moto G-ben semmi gond vele, szépen hasít... :K igaz, ezen 4.4.2 fut - az Asuson meg ki tudja! :U

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a 125 rugóra saccolt árfekvés miért "mérsékelt"? az előd padfone2 erősebb vassal 150 rugóba került tavaly augusztusban szolgáltatónál, ennyi árcsökkenés azóta megvolt magától is...

így tekintve ez egy gagyi hardveres tábla, ahhoz képest drágán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) rodrigez válasza Jaffa75 (#16) üzenetére


rodrigez
senior tag

írták, hogy 4.3-as fut rajta, ahogy a Moto G-men is az futott mikor megvettem december elején. Semmi különbséget nem érzek a 4.3 és 4.4 között. Lehet, hogy a memória használata kisebb, de eddig másban nem nyilvánult meg. A 4.3-at is akadásmentesen vitte a Moto G hw-e.

(#19) Jaffa75 válasza rodrigez (#18) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem kicsit eszik kevesebbet... az 1 Giga Ram-ból van 400-480 folyamatosan szabadon! A Padfone 2-nél ez a 2-ből kb. 800 mega volt... :U

(#20) rodrigez válasza oszi666 (#13) üzenetére


rodrigez
senior tag

A 320-hoz képest igen, de attól függ mire kell. Sebességben, kb. az előző generációs csúcs az Adreno 225-ös szintjén van. Hol picivel felette, hol alatta. Nem vagyok egy mobil gémer, de kipróbáltam pl. a Real Race 3-at amit röccenés nélkül vitt.

(#21) rodrigez válasza Jaffa75 (#19) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vágom, én is mértem, de ettől még a rendszer sebességében én nem fedeztem fel különbséget. Sőt a 4.4 óta hajlamos az "asztalok" között lapozásnál alig észrevehetően laggolni. Mindenhol máshol pörög mint a Dah kerék.

(#22) pengwin válasza oszi666 (#13) üzenetére


pengwin
addikt

HD felbontáshoz elég az Adreno 305, az alatt meg kifejezetten jó is. Nyilván van erősebb GPU, de ez középkategória aljára-közepére lett szánva, azon az árszinten meg még jó is (lsd. Moto G, LG F6)

Üdv, pengwin

(#23) Hegasus


Hegasus
senior tag

hmmm... mint jelenlegi padfone 2 tulaj, örülök ennek a készüléknek, ugyanis kb 1 éve semmi hír frissítésről a pf2-re (4.1.1), de ez a vas szinte ugyanaz mint a pf2, szóval elég volna egy "ctrl+c, ctrl+v" és jöhetne a pf2-re a 4.3 vagy akár ha erre jön valami akkor a pf2-re is szinte azonnal. Ha ezek után se fog jönni semmi a pf2-re akkor azt hiszem leírta magát nálam az Asus mobil fronton...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#24) pengwin válasza Hegasus (#23) üzenetére


pengwin
addikt

PF2-ben lévő hardware-nek nem sok köze van ehhez, max. annyi, hogy mindkettő Qualcomm.
Ebben 4 Cortex-A7 magos CPU+Adreno 305 GPU van.
PF2 tudtommal 4 Cortex-A15 mag és Adreno 320.

Üdv, pengwin

(#25) tjb007 válasza pengwin (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még mindig nem Cortex-A15.

(#26) Hegasus válasza pengwin (#24) üzenetére


Hegasus
senior tag

háhh! cortex a15 :DDD szép is lenne :DD elég közel áll a kettő egymáshoz, keress csak rá ;)
az egyik, hogy mivel qualcomm ezért ugyanazok a driverek, és elég hasonló chipset, de ami sokkal fontosabb az a készülékekek felbontása...
szóval nem lenne nagy munka ezt a szoftvert kiadni a pf2-re is...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#27) pengwin válasza tjb007 (#25) üzenetére


pengwin
addikt

+(#26) H3gam
most mehetek orvoshoz a széthasogatott szőrszálaimmal :P

Üdv, pengwin

(#28) joey04 válasza bambano (#17) üzenetére


joey04
titán

Meg kéne nézni, hogy a forint hogy állt akkor. Nem követem, de azt tudom, hogy most zuhanóban van megint. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) pepetech válasza Hegasus (#23) üzenetére


pepetech
őstag

Lehet, hogy ez az a bizonyos frissítés :). Úgy gondolják vegyünk újat :). De amíg nincs hivatalos bejelentés addig én is bizakodok :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#30) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez így valahogy nem fog meg, a telefon kicsit nagyobb, az akkuja kicsit kisebb a kelletténél, az az 1280x800 pixel meg 10"-en finoman szólva se lenyűgöző, 2014-ben eszembe se jutna ilyen tabletet venni.

Nem a lényeg a fontos.

(#31) pepetech válasza dreamdancer (#30) üzenetére


pepetech
őstag

Akkor kérlek az ipadeken kívül sorolj már fel minimum 5 darab olyan tabletet aminek ettől nagyobb a felbontása :D.

Mert android fronton kb 2-3 van fhd kijelzővel egyenlőre (az is csillagászati árakon). de bírom a sok pixel harcost :). Az emberek 70% maxx 1366x768-as notiról nyomatja a netet de amikor 10"-on meglátják az 1280x800-at bereccsennek :)

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#32) freemanone válasza pepetech (#31) üzenetére


freemanone
őstag

tényleg alíg van belőle: [link]

(#33) dsr


dsr
senior tag

Ezzel a kezdőárral nem is rossz vétel :)

(#34) pepetech válasza freemanone (#32) üzenetére


pepetech
őstag

Látom és amit írtam az is bebizonyosodott a legtöbb ezek közül közelebb van a 200.000-hez mint a 100.000-hez :). Egyedül a nexus illetve a maemo termékek jelentenek olcsóságot de azok ismételten ASUS termékek.

De így reálisabb a lista de még így is van benne 12 colos :)

De igaz nem 5 darab volt :).

Még a hauwei fhd tab is 150 ezer környékén van... Nagyon drágák a tabletek...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#35) dreamdancer válasza pepetech (#34) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az iPad-en lassan már 2 éve a 2048x1536 a standard, tavaly pedig már az androidosok közül is bőven volt FHD 10"-en, ahogy a kolléga is írta. Ja, nem olcsók, de ez a Padfone se az, nálunk 160K körül lenne az ára.

Én sem vagyok ppi-mániás, de két okból biztosan nem vennék 10"-est ilyen felbontással.
1. Ekkora tableten már előfordul, hogy 1080p-s filmet néz az ember, és annál számít, hogy a kijelző is FHD legyen.
2. Ennek a tabletnek kb. 150 lehet a ppi-je és az akkor is pixeles, ha messzebbről nézed, mint egy mobilt.

Nem kötelező 10"-es tabletet se kiadni, se venni, de egy olyan tabletnek, ami nagy, de a képe pixelesebb, mint egy 7-8"-esé, nem sok értelmét látom.

Nem a lényeg a fontos.

(#36) freemanone válasza pepetech (#34) üzenetére


freemanone
őstag

Az ár részlet kérdés. :) A lényeg számomra az volt, hogy azért jóval több van mint 2-3 darab.

(#37) kelly416 válasza pepetech (#31) üzenetére


kelly416
veterán

Totál igazad van, főleg a notis dologgal (bár én rádugtam a volt asztalim 22-es fHD monitorát évek óta :DDD ). Nekem volt PF2-m, nem láttam sem pixelt, sem a hiányát a nagyobb felbontásnak. Csak zabálja az akkut, és semmi értelme. Netezni, fórumozni is tök jó volt vele, nem voltak szőrösek a betűk.

(#38) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Ez a "pixelmánia" még mindig tart? Biztos van különbség egy 800-as és egy 1080-as felbontás nézegetése között, de egy 10"-es kijelzőn sem látszanak a pixelek 800-as felbontással. Én normális távolságról nézem a kijelzőt, és nem látok pixeleket, pedig a szemem nem rossz. És megmondom őszintén, még fel sem merül bennem, hogy közelebbről nézegessem, mert pixeleket akarok fantáziálni és rögtön egy "FHD" matricás tabletet akarjak venni.
Bőven elég ez a felbontás erre a kijelző méretre (szerintem) és nincsenek pixelek sem (a saját szememnek és szemorvosomnak még hiszek, de a "jaj-de-kevés-a-ppi-biztos-pixeles-a-kép" hozzászólásoknak meg nem).

(#39) kelly416 válasza zolmesz (#38) üzenetére


kelly416
veterán

+1
40-50-60 col fHD TV, "hú de király". 10 col HD tab, "idejét múlt vacak, biztos nem kéne". Na az ilyenek álljanak tükör elé és köpjék szemen magukat, mert írott formában már megtették.

(#40) pepetech válasza kelly416 (#39) üzenetére


pepetech
őstag

+1 :) épp írni akartam :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#41) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Jó ez a Padfone koncepció. A feleségemnek PF2-ese van és hibátlanul működik a cucc, telefonként és tabletként is. Irigylem is tőle kicsit. :B

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.