Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Macika66 válasza espi38 (#100) üzenetére


Macika66
addikt

A bankodnak kell támogatnia a Google Walletet (a Google Pay új neve).

Igen, működik a fizetés vele, bár már a fiam használja az én órámat, magamnak vettem egy egyszerűbbet, egy Xiaomi Watch X1-et.

(Azzal is lehet fizetni, a Xiaomi Pay-t támogatja az OTP és nem is kell 2,5 naponta töltögetni....)

(#102) josi9682


josi9682
csendes tag

Sziasztok. Nemrég vettem az órát,sajnos egyetlen dolog nem müködik benne, a rezgés. Se hivásnál,se értesiteseknél. Van valakinek ötlete,mi lehet a gond?

(#103) gallimi válasza josi9682 (#102) üzenetére


gallimi
tag

Sziasztok. Érdeklődnék végül megkapta az óra a frissebb wearos-t? Mi most a legfrissebb? Gondolkodom egy ilyen óra kipróbálásán. Köszi.

(#104) dattila válasza gallimi (#103) üzenetére


dattila
csendes tag

Version
2.65.11.552438494

(#105) vétó


vétó
aktív tag

Akkor mostantól lehet figyelni az értesítést a wear os3 frissítésről: https://www.androidpolice.com/mobvoi-ticwatch-smartwatches-finally-getting-wear-os-3/

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#106) Macika66 válasza vétó (#105) üzenetére


Macika66
addikt

Azért jó lenne, ha mostmár, a tizen-X-edik halasztás után TÉNYLEG megjönne az órára a frissítés...

(#107) KLIOS


KLIOS
aktív tag

Megjött a frissítés az órára. Wear Os 3.5. :)

(#108) vétó válasza KLIOS (#107) üzenetére


vétó
aktív tag

Értesítést kaptál róla, vagy csak ránéztél a menüben? (nekem még nem jött sajnos)

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#109) KLIOS válasza vétó (#108) üzenetére


KLIOS
aktív tag

Ránéztem hogy van-e frissítés és jelezte hogy elérhető.

(#110) vétó


vétó
aktív tag

Ma reggel az értesítések között ott volt, hogy megjött a frissítés. Feltettem, de sajnos az iránytűhöz szükséges szenzort nem kaptuk vissza, pedig bíztam benne... :(

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#111) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat a frissítéssel? Lassan döntenem kell, hogy ez, vagy egy Samsung Galaxy Watch 4 Classic, vagy egy Huawei Watch 3/GT3. Mindenek megvan az előnye-hátránya, de jó lenne tudni, hogy miben lett jobb a 3.5 után.

(#112) Dragonmax válasza vétó (#45) üzenetére


Dragonmax
újonc

Hello! nekem nem sikerűlt még akárhányszor ujrainditom nem tudok az órán hívást fogadni, a Bt és Wifi is megy . Iphone7 plus szal szeretném használni, neked mivel megy?

(#113) vétó válasza Dragonmax (#112) üzenetére


vétó
aktív tag

Androidos Samsung telefonnal, előtte szintén Androidos Xiaomi telefonnal. Mindkettővel jól működött/működik. A frissítés után semmi különös változást nem érzékelek, talán mintha egy kicsit javult volna még az üzemidő. Ami miatt vártam a frissítést, abban nem történt változás sajnos (iránytűhöz szükséges szenzornem lett visszakapcsolva), a többi esetében meg nem igazán tudok nyilatkozni, mivel minden aktivitáskövető ki van kapcsolva nálam, ráadásul NATO szíjjal használom, ami le is takarja az érzékelőket... Cserébe AOD-el 3 napig simán elmegy. Hívásfogadás, kezelés jó, értesítések fogadása és kezelése szintén. Fizetésre nem használom, mert elsőre nem sikerült, a telefon meg úgy is ott van nálam mindig, maradtam annál.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#114) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Még csak most ismerkedem a frissítéssel.
Pozitív hogy végre a magyar nyelv is választható az órán. Értesítések megérkeznek (sms, mail, viber stb) Médiavezérlés működik. Hívás fogadás, kezdeményezés, elutasítás szintén ok. És végre az értesítési eszköztár (Status Bar) testre szabható. Aminek a legújabb hasznos/haszontalan funkciója hogy a hangszóróból a membránok rezegtetésével immár a régebbi Tic Watch -on is kilehet kergetni a vizet, ha merülésre alá került volna az óra.

Ami érdekes viszont, hogy nálam a Waer OS app a telefonon nem ismerte fel az órát.
Gondoltam újratelepítem az alkalmazást a telón. Néhány sikertelen próbálkozás után erre akadtam az óra Wear OS menüjében.



Ez egy Asus ROG 5 -ös Android 13-al, tehát elméletben jó... a gyakorlatban pedig nem tudom a két eszközt párosítani.
Ettől függetlenül, a Mobvio Helath app az fent van, a Wear OS 3.5 a frissítésnél javasolja is a meglétét. Ezért vagy nem, még nem találtam olyan funkciót ami régen működött, most meg nem. Sok újdonság magán az órán nincs, de azért még is csak jobb 3.5 ön mint 2.44-en. Abból a kevés hasznos alkalmazásból, legalább ezért nem esik ki néhány.
Összegezve, sokat nem kell ettől a frissítéstől várni. A gyártó tartotta szavát. Ez azért majd ha csereért lesz az eszköz nálam sokat számít, hogy melyik gyártó lesz a befutó.
Tic Watch 3 Pro Ultra GPS tehát kapott még időt, pont annyit míg érkezik az 5-ösböl is egy Pro Ultra + Delux GPS ;] verzió.

(#115) pusiga


pusiga
tag

Szép napot! Azt olvastam valahol, hogy be lehet állítani az essential mód időzítést (órától-óráig kapcsoljon be), amivel tovább lehet növelni az üzemidőt, de nem találom ezt sehol a menüben... Egy részletes felhasználói kézikönyvet sem sikerült eddig találnom. Tudna valaki ezekben segíteni?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#116) pusiga válasza pusiga (#115) üzenetére


pusiga
tag

Közben sikerült valahogy megtalálnom (mármint az essential beállítást)... :)

[ Szerkesztve ]

(#117) obligat válasza gubacsino (#114) üzenetére


obligat
senior tag

Ha bekapcsolod az USB-debugging és Adb over Wifi menüket az órán, pc-n előbb adb connect (óra IP), adb devices, majd adb shell "pm clear com.google.android.gms && reboot", aztán reboot után adb connect (óra IP), adb devices, adb shell "am start -a android.bluetooth.adapter.action.REQUEST_DISCOVERABLE" fooyamatot végigzongorázod sem párosítja az órát?

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#118) pusiga


pusiga
tag

Én is frissítettem, és most már magyar menü is van, és a hőmérsékletet is celziuszban írja ki. Az alsó gomb programozhatósága megszűnt (úgy látom), helyette az appok listája jön elő gombnyomásra. Sajnos a felirat szerint a legutóbbiaknak kellene előjönni, de nálam nem így van (csak az első megjelenítésnél), pedig ez nekem fontos lenne, mert így állandóan keresgélni kell az összes alkalmazás között. Talán ez hiba (?).

(#119) sanykorn válasza pusiga (#118) üzenetére


sanykorn
csendes tag

Hogy tetted fel a frissítést?
Megjelent nálad a System Updates menüben? Nekem még a 2.45 os van fent, és szeretném Én is feltenni, de még ott abban a menüben nem jelent meg, azt írja minden "up to date".

(#120) pusiga válasza sanykorn (#119) üzenetére


pusiga
tag

Úgy emlékszem a mobilon jelezte a frissítési lehetőséget (talán a Mobvio Health alakalmazásban).

[ Szerkesztve ]

(#121) obligat válasza sanykorn (#119) üzenetére


obligat
senior tag

Nekem az órán dobta fel, aztán figyelmeztetett, hogy le kell szednem a telóról a wearOS és mobvoi alkalmazásokat, aztán indította a frissítést.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#122) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Egy váratlan frissítés. Úgy látszik még nem felrejtették el a 3-as sorozatot sem. :C
[link]

(#123) obligat


obligat
senior tag

Újabb frissítés jött, még nem tudom mi.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#124) obligat


obligat
senior tag

A 3.5-ös WearOS firmware szerintem összességében hatalmas visszalépés, ami az óra használhatóságát, rugalmasságát illeti. Levelezésben vagyok épp a mobvoi supporttal, elvileg ha megadom a serial-számot nekik, kapok egy OTA-downgrade-et, és visszaáll a régi rend.

3.5 alatt nincs pl. viber az órán, ami nekem fájó pont, az értesítések késnek, vagy meg sem jelennek rajta, nem programozható (alapesetben) a második gomb, nagyjából csak hátránya van az egésznek. Ezek miatt gondoltam, hogy visszalépek, előbb próbáltam a "hivatalos" úton, ha ez nem működne, akkor bizony BL-nyitás lesz és visszaállítás manuálisan.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#125) vétó válasza obligat (#124) üzenetére


vétó
aktív tag

a második gomb programozhatóságát elvileg épp a napokban kiadott frissítéssel visszaállították.
update: mivel én már frissítettem, gyorsan meg is néztem - tényleg újra programozható a második gomb

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#126) obligat válasza vétó (#125) üzenetére


obligat
senior tag

A mobvoinál nagy most a fejetlenség, a levélváltásunk értelmében elég sokan akarják a régi FW-t, és mindent megtesznek, hogy aki kéri, visszakaphassa. Ez nekem elég sokat elmond a legújabb rendszer népszerűségéről. Az, hogy az óra play-áruházában majdnem kizárólag csak guglis appok vannak, illetve, hogy minden egyéb app, ami az órán volt, ment a levesbe, sokunknál kiverte a biztosítékot.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.