Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

77 mm ... kameralyuk ... hülye képarány → tucattelefon
Miért nem mer egyik gyártó sem picit is eltérni a trendektől? Húú, de utálom ezt a szót! :(((

ui: legalább a "dudor-kamerarendszert" elhagyták

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a változatosság kedvéért csinálhatna valamelyik nem "tier 99" gyártó pl strapatelót ilyen belsővel. Most nézem az a kameraszenzor igencsak ütős és a 765G SoC is megérdemelné, hogy kapjon valami érdekesebb ruhát...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Sigma7


Sigma7
tag

Szépek lettek. Jó kicsi a fekete káva a kijelző körül. Remélem a valóságban is. A sok méregdrága zászlós mellett életképes alternatíva lehet, ha értelmes áron jut el felénk.

(#4) _flamer


_flamer
aktív tag

Pro nagyon bejön, szerintem jól néz ki és nagyon bika lett. :R

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#5) Plazmacucci válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bárkinek lefeküdnék egy új 16:9-es képaránnyal rendelkező telefonért.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) joelke HU válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


joelke HU
senior tag

Igen ezzel nem vagy egyedül. De félek már olyan többé nem lesz normális hardverrel. :(((

Motorola G51

(#7) domerator


domerator
veterán

OIS nelkul hiaba jo a kamera... :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8) gattolino


gattolino
senior tag

Frissítés nélkül bármennyire lehet vonzó a telefon a user csak addig számít amíg meg nem vette a készüléket. :Y :N

Vivo X90 Pro Plus

(#9) kbyte1024 válasza gattolino (#8) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez pontosan így van,a support egy rakat kaka!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

IP68 még idén se jár náluk.

(#11) gattolino válasza kbyte1024 (#9) üzenetére


gattolino
senior tag

De csak a globalt szarják le, a kínaiak kapják a frissítést.. :W

Vivo X90 Pro Plus

(#12) Noukoum válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Iphone Se 2020 :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) magmakamra


magmakamra
csendes újonc

Nekem a 16th van de kétségtelen hogy erre aztán nem jön semmi frissítés. Ráadásul még ez a dark mode sincs, amiről azt hittem minden amoled tudja. A spotify is elég bosszantóan működik. Nem is beszélve az ujjlenyomatolvasóról, amit végül kikapcsoltam. Marad a 4 jegyű kód mert az arcfelismerő meg kb. annyira működik mint az ujjlenyomat. A vacak céges huawei p9 mini lite on az ujjlenyomatolvasó és a spoti is jobban működik.
Persze ezekkel azért együtt lehet élni. Ezenkívűl 75 ezerèrt egy jó telefont kaptam.

(#14) ak76


ak76
senior tag

OIS, IP védelem nélkül, és ami a legfontosabb, borítékolhatóan semmiféle supporttal kiadni ezért minimum 2 kilót, nem pálya, akkor már S10+, vagy bármelyik csúcsvas tavalyról.

(#15) #04607744


#04607744
törölt tag

szóval akkor ezek nálunk nem lesznek frissítve?

(#16) gattolino válasza #04607744 (#15) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem szokásuk, hogy a jövőben ez megváltozik azt majd csak a leendő tulajdonosok fogják tudni megmondani. Itthon senkinél sem láttam még Meizut

Vivo X90 Pro Plus

(#17) joey04


joey04
titán

remélhetőleg support is lesz. a többit majd meglátjuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) milanattila


milanattila
újonc

Érdekes ez az OIS mert a GSMArena oldalán azt írja hogy mind a kettő modellben van.

(#19) Dr.NX válasza magmakamra (#13) üzenetére


Dr.NX
addikt

Van dark mode a 16th-ben is, csak kicsit trükkös előcsalni. Nézz be a topikjába.

Elfogadom a sütiket.

(#20) ak76 válasza gattolino (#16) üzenetére


ak76
senior tag

A tartalék telefonom egy Meizu Note3, tökéletesen teszi a dolgát, egyetlen frissítést sem kapott mióta megvan, se rendszert, se biztonságit, semmilyet.

(#21) Depression válasza ak76 (#20) üzenetére


Depression
veterán

Nézd a jó oldalát: nem teszik tönkre egy frissítéssel, nem lassítják, és nem is merül gyorsabban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) ablack


ablack
senior tag

Nem tudom miért nem meri egyik gyártó se meglépni 1-2 éve hogy valami eltérő méretű készüléket csináljon. Mondjuk kisebb képaránnyal (16:9 vagy 18:9) és nagyobb kijelző mérettel. (Ez a magas kijelző nem jön be.)
Mert mostanában az összes készülék kb 6,6" és 19,5:9 vagy 20:9 képarányú.

[ Szerkesztve ]

(#23) Depression válasza ablack (#22) üzenetére


Depression
veterán

Emlékszel, hogy hogy kinevették a sony 21:9-es kijelzőjét? Most meg lassan mindegyik olyan.
Én sem tudom eldönteni, hogy a 6"-os elephone s8-at mire tudnám cserélni. Ez 80mm széles, a jelenlegi 6,7"-osakbis ilyen 75mm környékén megállnak, azt is lehajló szélekkel.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) Sigma7 válasza Depression (#23) üzenetére


Sigma7
tag

Néztem unboxingot és persze vastagabb a kijelző szélén a fekete, vagy fehér sáv mint a fotókon. Leszokhatnának már erről.

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Külsőleg szép, belsőleg jó, a többit majd meglátjuk.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

az a baj a meizuval, hogy a szoftveren használat közben érezni hogy kín nekik global romot fejleszteni. nagy kár, mert rohadtul tetszene ez a készülékük is

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#27) *Mukeey* válasza ak76 (#14) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Egyértelműen! Egy generációval régebbi csúcsok közül bőven van ennél sokkal jobb alternatíva.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#28) <Adamsky> válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Bárkinek lefeküdnék ... "
:DDD

@joelke HU: én is ettől félek. Úgy tűntek el a 16:9-es telefonok, mintha sose lettek volna. Ami viszont még durvább, hogy most már a 18:9 is kezd ritka lenni. A Sony meg nyomja a 21:9-et :W

(#12) Noukoum: az sajnos "csak egy alma" :(((

(#22) ablack
Épp ma néztem a Sony Xperia 10 II-t. Az pl. - méretileg, és design szempontjából - egész jó lenne, csak a tetejéből és/vagy az aljából kellene lenyisszantani pár centit.

[ Szerkesztve ]

(#29) citkar


citkar
addikt

Nem lenne ez rossz, csak a hiányosságokat egy barátságosabb árcédulával kellene kompenzálniuk.

(#30) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

“...A Meizu azt is bejelentette, hogy mikor jelenti be az idei csúcsszériát...”

Ezt már “elsütötték“ egyszer, cikkíró. :U

Megnyugodtam, azt hittem csak az én vicceim szarok, de szerencsére nem.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#31) Kutykurutty7 válasza HarleyCustom (#30) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ha szarabb poént akarsz, akkor írok én szívesen (elsütöttem már ezt az egyik Meizu fórumában)...

Az a jellemző rájuk, hogy nagy-nagy csinnadrattával bejelentik, hogy mikor fogják bejelenteni azt, hogy bejelentik a lehetséges szoftverfrissítésük bejelentését. Aztán azt még egy párszor elhalasztják, majd a végén kiadnak nagy szenzációként valami új ikonkészletet, meg egy csomó észrevehetetlen változást, amit persze 50-60 pontban sorolnak fel a changelog-ban. Android verziót persze nem frissítenek, az marad az ektuális előtt kb. 3 éve kiadott. Aztán még azt is elsütik minden alkalommal, hogy ja... ez a szoftverfrissítés csak a kínai rom-ra vonatkozik, a Global-ról ők nem beszéltek... :D

Szar poén volt, ugye? :) Pedig ez a frissítések forgatókönyve a Meizu-nál és ennyiből áll a "szupportjuk".

Aztán mindig jön erre egy lángész, aki beírja, hogy "De a kínai rom is tud angolul és illik ám annyira ismerni az angolt, hogy megértsük..." Na, ilyenkor "el szokott durrani" az agyam... ;]

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#32) Fitzgerald válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Sokáig én is ragaszkodtam a 16:9-hez, de aztán csak vettem 2 éve egy S9+ -t. Annyival nem keskenyebb mint gondoltam, meg is szoktam pár nap alatt. Ma már az lenne a furcsa, ha újra 16:9-es kijelzőn kéne tapicskolnom.

(#33) <Adamsky> válasza Fitzgerald (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A nyújtott kijelzővel nem csak az a baj, hogy nagyjából semmivel sem kompatibilis (a TV-k, a monitorok, fényképek ...), hanem, hogy az ilyen készülékek magassága is megnőtt. Az elején ugye az volt a duma, hogy a nagyobb kijelző, csak a felső-alsó kávát szünteti meg. Magyarán adott fizikai méret mellett nagyobb kijelzőt kapunk. Ez eddig szép is. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy elenyésző készüléknél bírtak a "kereteken belül" maradni, és ma már nem ritka a 15+ cm-es telefon. Ami hiába keskeny, de se nem lehet elérni a tetejét (tudom, van egykezes mód, de akkor is), se nem lehet rendesen zsebben hordani. Utóbbin ugye nem segít az egykezes mód (nem fog összemenni a készülék).
És, a végére - immáron sokadszor, de - leírnám, hogy én senkit sem akarok meggyőzni arról, hogy dobja ki a "tepsijét", és vegyen "maroktelefont". Én sokkal inkább azt sajnálom, hogy ma már nincs igazi választék. Van nagy, nagyobb és még nagyobb. A Note, Pro és "sima" készülékek között alig van igazi méretbeli különbség (mindegyik rohadt nagy szvsz.).

(#34) gattolino válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


gattolino
senior tag

Akkor az Iphone Se2020 pont jó választás egyeseknek :U

Vivo X90 Pro Plus

(#35) judas13 válasza joey04 (#17) üzenetére


judas13
addikt

Közismerten nem szokott.

ak76

Enyém sem kapott anno csak vetítettek, hogy jön. Azóta jön... MX 3 volt.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) #65577472


#65577472
törölt tag

Meizu vásárlása a support hiánya miatt részemről teljesen kizárt.

A gyártó modelljeinek egészen mostanáig az volt a legvonzóbb tulajdonsága, hogy nem ültek fel a notch vonatra. Erre most ott a glory hole.

(#37) judas13 válasza #65577472 (#36) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) citkar válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


citkar
addikt

Hát igen, az utolsó méretben is előnyös, de nem alsó kategóriás telefon, ami tetszett az a Meizu 15 volt. A maga 143 mm-es hosszával, korrekt hardware-rel, notch és képernyőbe vésett lyuk nélkül nekem pont megfelelt. Keresgélek, hátha belefutok egy utódba, mindegy melyik gyártónál, de nem találok hasonlót sem. Ha jól működő szoftverrel jön ki, még az sem tart vissza, ha annyi frissítés jön ki rá, mint a Meizunál szokott.

[ Szerkesztve ]

(#39) gattolino válasza citkar (#38) üzenetére


gattolino
senior tag

Olyan kicsibe már csak elvétve fogsz találni. Pixel 4 van, ami 147 mm de 206.000 a legolcsóbban árukeresőn. Vagy Se 2020 van még kicsit olcsóbban szintén csúcshardverrel, de más OS.

Vivo X90 Pro Plus

(#40) Dr.NX válasza citkar (#38) üzenetére


Dr.NX
addikt

Meizu 16th vagy sima 16 (más néven 16 és 16X) részemről ajánlott.
150 mm, de jó hardver és nincs notch. Van hozzá custom Android 10.
Én is a kis telókat preferálom, de egészen meg lehet szokni.

Elfogadom a sütiket.

(#41) citkar válasza gattolino (#39) üzenetére


citkar
addikt

Nem is találok. Csúcs hadrware nem kell, elég egy közép, akár alsó-közép kategória. Sajnos ilyen méretben csak alsó kategóriásokat találni.

(#42) <Adamsky> válasza citkar (#38) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a gond, hogy ez is, és a "16-osak" is 70 mm fölött vannak szélességben. Tudom pár milliméter, de akkor is. Most P10-em van, de ami számomra az ideális volt az a Xiaomi Mi2s. Hihetetlen, hogy az ember kifizet egy csomó pénzt, és igazából alkalmazkodnia kell. Imádom, mikor ilyen több 100e Ft-os telefonoknál olvasom, hogy "meg lehet szokni" meg, hogy "nem is olyan nagy" ... stb.

(#34) gattolino
Jaja, nagy kár, hogy az "alma". Nekem olyan nem kéne, de a vége lehet mégis az lesz ... :(((

(#43) gattolino válasza citkar (#41) üzenetére


gattolino
senior tag

Azok már a senkinek sem ajánlott kategória. Vagy ott van még az S10E az 150 mm

Vivo X90 Pro Plus

(#44) citkar válasza gattolino (#43) üzenetére


citkar
addikt

Nem egyértelmű, hogy szerinted mi nem ajánlott kategória (talán az alsó kategóriára gondolsz, ami valóban kevés körülmények között mondhatni jó vételnek). Az S10E teljesen más árkategória, mint amit venni szoktam, feleslegesnek és pazarlásnak érzek 100 Ft fölött kiadni egy telefonért.

[ Szerkesztve ]

(#45) gattolino válasza citkar (#44) üzenetére


gattolino
senior tag

Az alsó kategóriára gondoltam. 100 ezer környékén talán a Xiaomi MI 9 SE van. Az 147 mm körüli. Már kicsinek számít. :(

Vivo X90 Pro Plus

(#46) Rothmanakos válasza joelke HU (#6) üzenetére


Rothmanakos
tag

Hahaha, fáj a helyzet iróniája, de iPhone SE 2020 😂😂😅

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#47) gattolino válasza Rothmanakos (#46) üzenetére


gattolino
senior tag

Így lesz mindenkiből iPhone felhasználó :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#48) Fitzgerald válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az említet S9+ esetében még nem is ennyire prominens ez a dolog, de igen, ezeknél a manapság divatos, elborult képarányoknál - a mai képátlókkal - már tényleg problémás a hossz, és nem csak kiskezűeknek.

(#49) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hülye, hosszú kijelző.
OIS nincs, hacsak nem elgépelés :W
Meizu híresen remek supportja.
215 rugó Kínában, plusz vám plusz áfa, kezelési költség = 300k+ Ft itthon. Haggyukmá :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50) citkar válasza RetepNyaraB (#49) üzenetére


citkar
addikt

Mondjuk máshol azt olvasni, hogy van bennük stabilizáló. Kínából elküldik, úgy hogy nem jön rá egyéb költség, de szerintem a kb 200 ezer is sok a kompromisszumok miatt, bár sok gyártónál látom ezt a tendenciát. Kijön egy új széria és nem a régi lesz olcsóbb, hanem a fölé lövik be az új széria árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.