Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

(#1) Akula

Akula
(senior tag)

Itt a vázban van a stabi?

(#2) Dr.NX válasza Akula (#1) üzenetére

Dr.NX
(őstag)

Mint minden Oly-ban. Benne van a cikkben is:
"A szenzor érzékenysége ISO 64 és 25 600 értékek között állítható, a bemozdulásmentes fotókról pedig az elektronikus zár és az 5 tengelyes, 5,5 FÉ hatékonyságú szenzorstabilizátor gondoskodik."

Nexus 7 2013 eladó

(#3) TayRol

TayRol
(veterán)

Na, az AF miatt piszok csábító lett számomra. Remélem ez alá már sosem adják.

(#4) kovsol

kovsol
(félisten)

Szemből olyan retró hatást kelt, aztán a fentről fotón, meg mint valami modern űrhajó :D

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#5) csicso82 válasza kovsol (#4) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nagyon retró, főleg az a műbőr hatású felülettel tiszta 70-es évek.

(#6) Akula válasza csicso82 (#5) üzenetére

Akula
(senior tag)

nekem pont emiatt nagyon bejön

(#7) csicso82 válasza Akula (#6) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nekem is tetszik, azon gondolkodtam, hogy kb. nekem mindegy, hogy néz ki de ehhez hasonló kinézetet várok el, tehát jó nagy lencse némi optikai zoom-mal stb. rendben van.

(#8) anaqer

anaqer
(veterán)

Eléggé megkívánós. Volt Olyból az első M10, az nem annyira jött be - de maga a platform tetszik, szóval lehet, hogy ezt bepróbálnám.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) topikk

topikk
(senior tag)

Nekem is bejön, igazából ez az E-M1 ii kisebb, könyebb változata. Az E-M1 ii pedig kiváló.
Modjuk lehetne olcsóbb ebben a nagy versenyben, de az is eljön pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#10) arn

arn
(nagyúr)

Mekkora kiralysag volt az em5 anno... azota keves mft haz hoz lazba.

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) topikk válasza arn (#10) üzenetére

topikk
(senior tag)

Lelassult a fejlesztés üteme, nehéz teljesen új funkcióval kijönni.
Nem tudom , hogy van-e másik váz ami nem csak a homályos időjárásálló jelzőt kapta, hanem szabvány szerinti IPX besorolást.

(#12) 80hun válasza topikk (#11) üzenetére

80hun
(addikt)

Nézz utánna mi az IPX1 mert ez főleg ámítás csak a marketingosztálytól.
Ezt az eddigiek is tudták csak nem irták oda.

Egyébként ugyanugy nincs gari beázásra :)

(#13) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

"A töltésre is használható microUSB"

21. században? Miért nem Type C?

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#14) ROBOTER

ROBOTER
(addikt)

Európai szemmel az Olympus gyakran alá, vagy felé lő. A huszonhatodik 14-4X kitobi és értelmetlen méretű 1,2-es fixek, vagy kereső nélküli kombinációk, esetleg féltégla vázak.

Megjelenése óta használok egy E-M10-et (első generáció), szóval 5 és fél év alatt kapott eleget. Akkor azért vettem meg, mert annál éreztem, hogy végre egy igazán jó kompromisszum. Eszméletlen sok élményt köszönhetek neki.

Bőséggel vannak még pozitív példák, legutóbb a 300/4, amiből az árkategória ellenére rengeteget eladtak világszerte és itthon is. A 12-40/2.8, a 75/1.8 mellett ott vannak a Panasonic és a 3rd party gyártók termékei is, pl. a számomra etalon Samyang 7,5mm 1:3,5 halszem.

Bő 5 év után ennél a váznál van újra olyan érzésem, hogy a rendszer lényegét erősíti, nem összezavarja. Mindenképpen kipróbálom. Jó lenne már egy újabb generációs Multi Aspect BSI szenzor, ugyanezzel a felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bici

Bici
(nagyúr)

Ugyanezt az M1 vázában kérem ugyanennyiért. :D

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#16) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A pdaf mindenképen dícséretes, amin dolgozni kéne még, az a videó: lassan minden gyártó - akiktől nem szoktunk videós berkekben hallani - előrébb lép, ld a fuji x-t3 10bit/400Mbites megoldását, vagy a nikon z6 újításait.

Ha 30fps-el tudja a sorozatot pörgetni, a nagy bitrátás videófelvételnek is bele kéne férnie a vasba...

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#17) ROBOTER válasza t72killer (#16) üzenetére

ROBOTER
(addikt)

Magam is ezen a véleményen vagyok. Ez nem más, mint valami jogi korlát a partnerekkel (Panasonic, Sony).

(#18) Mr.Csizmás válasza Akula (#1) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

konkrétan a szotyi tőlük licenceli az ibis-t :K

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Anycubic i3 Mega, Arozzi szék, Sony akciókamera

(#19) 80hun válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére

80hun
(addikt)

Szerintem közös az a licensz :)

(#20) Mr.Csizmás válasza 80hun (#19) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

cross-licence már. 2012 óta használja az oly [link], sonynál meg ha jól emlékszem, az a7m2-vel jött be az ibis. cserébe sony érzékelőt kapnak az mft gépeik.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Anycubic i3 Mega, Arozzi szék, Sony akciókamera

(#21) Fryskitt

Fryskitt
(addikt)

Szép gép. Nekem egy régebbi van, de időm meg nem sok, sajna elég sokat hever parlagon.

Jisoncase bőr iPhone X tok eladó. Lásd Hardverapró.

(#22) 80hun válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére

80hun
(addikt)

A sony érzékelőgyártása külön cég , bárki vehet aki akar .
Az biztos hogy a Sonynak tulajdonosi részesedése van a olympusba 5%
Nemrég volt szó róla hogy eladják

(#23) icp1970 válasza Akula (#6) üzenetére

icp1970
(senior tag)

+1.Nekem is tetszik.

(#24) Kristof93

Kristof93
(aktív tag)

Egy rosszabb em1-2, kb ugyanannyiért. Három év elteltével 0 előrelépés. Ez így 2019 vége felé szerintem nagyon kevés. Ebben az árkategóriában xt3, xh2, a7r2, az összes Sony apsc, G9, em1mk2 mind versenyeznek vele. $800 lenyelhetőbb lenne.

(#25) t72killer válasza Kristof93 (#24) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Majdcsak rájönnek. A vásárló előbb-utóbb felismeri, hogy a szemzorméret manapság nem olyan fontos tényező, azaz kb uannyiért akár jobbat is kaphat nagyobb szenzoros rendszerben.

(#26) jaanoo89 válasza Kristof93 (#24) üzenetére

jaanoo89
(aktív tag)

A csúcsmodellhez képest nem történt előrelépés a középkategóriában, szerintem ezt senki se várta el. Nyitó árnak nem olyan vészes, majd megy az lejjebb is.

Ez egy pici gép végre normális fókusszal, időjárásálló és a piac legjobb stabilizátora került bele, meg van a célközönsége. Nyáron körbe néztem, esetleg mire lehetne váltani és most is arra jöttem rá, hogy pár dolgot nyernék, viszont nem tudnék egyértelműen előrelépni, valamiből amit már nagyon megszoktam mindig engednem kellene.

(#27) Mr.Csizmás válasza t72killer (#25) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

vagy jobb körítéssel kisebb szenzort, jobb feldolgozással. :P

(#28) t72killer válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A körítés azért elég egyéni mindenhol, de minden gyártó sportot űz belőle, hogy kihagyjanak valamit:DDD. Az olynál hiányolok egy videós előrelépést.

Kb ez van, ha bedobod a levesbe a szenzorméretet is még, pl egy x-t3-ra váltva van szuper videód, pdaf, jó színek, jó üvegek - de IBIS bukta.

(#29) Mr.Csizmás válasza t72killer (#28) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

ibis a legkisebb, vannak ois üvegek is + állvány, grip, stb.

(#30) Kristof93 válasza jaanoo89 (#26) üzenetére

Kristof93
(aktív tag)

Nem az elavult csúcsmodellhez kell hasonlítani, hanem a kompetícióhoz. Nem túl versenyképes, főleg ilyen áron.
A valóságban még az em5ii-höz képest is visszalépés helyenként. Műanyag váz, kissebb akkumulátor, hiányzik a flash sync, kevesebb gomb mintha.

(#31) t72killer válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hány minőségi ois obi is van fujinál 150mm (200mmekv) alatt? Komolyan, ha felmerül a stabi iránti igény, szedjem lw a 2.8/16-55-öt vmi f/sötét kitkacat kedvéért, fényerőben kivégezve a stabi által nyújtott előny nagyrészét?

Panán nagyon tudom értékelni, hogy az oly pro 12-40et f/2.8 mellett, 50mmekv-en kitarthatom fél sec.ig.

[ Szerkesztve ]

(#32) 80hun válasza t72killer (#31) üzenetére

80hun
(addikt)

Nem értékeled túl kicsit a stabi szerepét a fotózásban? :)

(#33) t72killer válasza 80hun (#32) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Sokat vagyok múzeumban:R. Tény, a nappali tájképeknél sose kerül elő.

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr.Csizmás válasza t72killer (#31) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

:U

nem sok, mivel a ceo megmondta az XF indulásakor, hogy nekik a képminőség az első :P

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza Mr.Csizmás (#34) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

<-- :DDD

(#36) atis78 válasza Kristof93 (#30) üzenetére

atis78
(tag)

Ezt azert igy egyertlemuen nem jelentenem ki hogy nem versenykepes. Azert vannak szep szammal olyan tulajdonasagai amit mas vazak/rendszerek nem vagy nem ilyen szinten tudnak, es persze ugyanugy vannak teruletek ahol masok jobbak.

A vevo meg majd eldonti hogy neki mi a fontos es mi kevesbe az.

Az valoszinu hogy ezert kevesen fognak MFT-re valtani, de azert MFT-n belul elegge sokakat erdekelhet.....

(#37) kusztax

kusztax
(tag)

Hát pont most akarok venni egy Olympus OM-D E-M10 Mark III-at.
Most akkor nézhetem össze a kettőt, hogy mivel jobb az egyik mint a másik és érdemes-e várnom.

(#38) t72killer válasza kusztax (#37) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Az AF például elég konkrét újítás.

(#39) .mf válasza t72killer (#25) üzenetére

.mf
(veterán)

"Majdcsak rájönnek. A vásárló előbb-utóbb felismeri, hogy a szemzorméret manapság nem olyan fontos tényező, azaz kb uannyiért akár jobbat is kaphat nagyobb szenzoros rendszerben."

Az a meglepő tapasztalatom, hogy Japánban nagyon megy az Oly - azokkal a japánokkal (azaz nem tajvani/kínai/koreai turisták), akikkel kirándulásaim, túráim alatt találkoztam majdnem FELE (!!) Olyt használt. Utána Ca-Nikon, Fuji, Sony, Pana, stb. (A nem-japán turistáknál, pl. a tajvaniaknál meg a Sony megy nagyon). Tehát a hazai piacon az Oly eléggé nyeregben érzi magát, ezért is mernek ilyen árakat diktálni.
A szenzorméretes eszmefuttatásodnál pedig a rendszerméretet se felejtsd ki. Nézd meg, hogy egy m4/3-os Pana 35-100-hoz képest mekkora APS-C-n ill. FF-en egy hasonló átfogású obi.

---

Örülök, hogy végre megkapta a hibrid AF-et és az új szenzort. Az árnak viszont nem, és sajnos az Oly jobban "tartja" az eladási árat, mint a Sony vagy Pana, akik gyorsabban és nagyobb mértékben akcióznak. Nagyon szeretem az EM5-öt, most is hiányzik a kis mérete és tömege (most Nikon Z6 + Z24-70, T17-35, N70-300, N50 1.8G vannak nálam, tömegben sokszorosa), de mire ez számomra elfogadható árra süllyed, az még jópár év lesz. Remélem az EM5 még kitart addig, szegény elég sokat kapott már...

(#40) topikk válasza .mf (#39) üzenetére

topikk
(senior tag)

(#41) PuMbA válasza .mf (#39) üzenetére

PuMbA
(félisten)

"Az a meglepő tapasztalatom, hogy Japánban nagyon megy az Oly"

Pedig az előző évi Japán gép eladások 37%-a Canon, aztán a Nikon 26%-kal, Sony 13%-kal és csak 6% az Olympus :)

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza .mf (#39) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A japán érdekes náció kameraszempontból: ha a földönkívüliek hozták a bolygóra a fényképezőgép-technológiát, hóttziher, hogy onnan terítenek még mindig :DD.

Rendszerméret: csak annyi, hogy nincs mindíg "ekvivalens rendszer" (azonos belépő pupilla és látószög+kb hasonló vignettálás). A pana 2.8/35-100 ekvivalense egy 5.6/70-200 lenne FF-en vagy 4/50-150 APSC-n. Ezenkívül sokáig az volt a történet, hogy APSC/FF-en az F/2.8-nál sötétebb obik minősége a szecsuáni biliével versenyzett, míg pl m43-on a legcsóribb kitzoomot is rendesen összerakták.

Az utóbbi években vicces volt látni, ahogy a rendszerek "összenőnek": m43-on megjelentek az igencsak ütős PRO obik (ebből van nekem egy 12-40 és egy 40-150), amik nemigazán könnyebbek a FF f/4 (még mindíg nem ekvivalens...) megfelelőiknél és nem is olcsóbbak. A m43 vázárak is eléggé elszálltak kb azzal egyidőben, ahogy behozták a 4k videót, miközben a FF milcek árai bementek a 2000€/$-os fájdalomküszöb alá, miközben pedig a m43 cuccok felmásztak az 1000€/$-os fájdalomküszöb fölé, azaz már messze nem egy e-pl3 vs D800 szintű a szakadék sem árban sem súlyban.

(#43) .mf válasza PuMbA (#41) üzenetére

.mf
(veterán)

De ez gondolom kompaktokkal együtt, nem csak cserélhető objektíves?
A másik: ezek akikkel találkoztam, kicsit niche: "kirándulók" (inkább nevezném hegymászóknak, amilyen hegyi kirándulások vannak ott - volt, hogy egy nap 1500-ról 2500-ra mentem, helyenként kézzel-lábbal, később voltak olyan részek is, ahol kötéllel, létrával...) - tehát olyan emberek, akiknek a méret és tömeg is számít.

T72: a 35-100 f4-5.6-ról beszélek, ami különösen kompakt (50*55.5mm, 135g) az átfogásához képest. Azzal elég nehéz felvenni a versenyt méretben és tömegben... Szívesen elfogadnék egy FF 70-200 f5.6-8-at is, ha annak csak a duplája lenne. Most egy Nikon 70-300 f4.5-5.6 G VR-t cipelek, bazira nem hiányzik az az extra 750 g, amit csak a képek kb 1%-ánál (ha) használok. És már ezt is a mérete és tömege (és ára) miatt választottam a T 70-200 f4-gyel szemben, ami még nagyobb és nehezebb.

(#44) jaanoo89 válasza Kristof93 (#30) üzenetére

jaanoo89
(aktív tag)

"A valóságban még az em5ii-höz képest is visszalépés helyenként. Műanyag váz, kissebb akkumulátor, hiányzik a flash sync, kevesebb gomb mintha. "

A gyakorlatban pedig előrelépések történtek, de a monitor előtt ülve, speceket olvasva lehet, hogy nem.
Pl. egy akku az E-M5 II-nél se mindig bírt ki egy napot, ezt viszont lehet tölteni külső akkuról és így többször lesz meg az 1 nap 1 akkuval. Nem érzem visszalépésnek.

(#45) t72killer válasza jaanoo89 (#44) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Erdei túrára nem szoktam magammal vinni se konnektort, se félkilós powerbankot. Mennyi idő egyébként a gépbentöltés? Az ilyet tudó gx80-amnál kriminális, ráadásul valamelyik usb-töltővel fel se tölti rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46) 80hun válasza t72killer (#45) üzenetére

80hun
(addikt)

Egy-két pótakku biztos kisebb hekyet foglal mint egy powerbank. :)

(#47) t72killer válasza 80hun (#46) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Az szokott lenni zsebben, csak ugye a kisebből több kell. A műanyagház se egy olyan téma, amit a dxo-görbék deriválgatásával következtet ki az ember, h nem kifejezetten egy értéknövelő faktor, amikor a vázért 1200€-t kérnek, miközben minőségi FF vázat kapsz 1400ért.

A m43 totál elszállt az árakkal :(

(#48) t72killer válasza .mf (#43) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

" a 35-100 f4-5.6-ról beszélek"
ja jó, erre való a kicsi szenzor, ennyi a történet. FF-re semmi értelme f11-es optikát gyártani, amikor az f4 príma kompakt méretre szabható crop vázon.

Használattól függően itt már felmerülnek a jobb 1"-os bridge-gépek (rx10 & co.)

(#49) topikk válasza t72killer (#45) üzenetére

topikk
(senior tag)

Attól függ. Voltam olyan túrán ahol napokig nem volt hálózati áram hozzáférés, napelemes powerbank volt nálam, de jó lett volna ilyen tölthetőség.

(#50) t72killer válasza topikk (#49) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Persze, hasznos dolog ha nincs más. A legtöbb gyártó gépei évek óta tudják már.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.