Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Itt a vázban van a stabi?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Dr.NX válasza Akula (#1) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mint minden Oly-ban. Benne van a cikkben is:
"A szenzor érzékenysége ISO 64 és 25 600 értékek között állítható, a bemozdulásmentes fotókról pedig az elektronikus zár és az 5 tengelyes, 5,5 FÉ hatékonyságú szenzorstabilizátor gondoskodik."

Elfogadom a sütiket.

(#3) TayRol


TayRol
veterán

Na, az AF miatt piszok csábító lett számomra. Remélem ez alá már sosem adják.

(#4) kovsol


kovsol
titán

Szemből olyan retró hatást kelt, aztán a fentről fotón, meg mint valami modern űrhajó :D

May the Force be with you!

(#5) Cs1csó válasza kovsol (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon retró, főleg az a műbőr hatású felülettel tiszta 70-es évek.

(#6) Akula válasza Cs1csó (#5) üzenetére


Akula
őstag

nekem pont emiatt nagyon bejön

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) Cs1csó válasza Akula (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is tetszik, azon gondolkodtam, hogy kb. nekem mindegy, hogy néz ki de ehhez hasonló kinézetet várok el, tehát jó nagy lencse némi optikai zoom-mal stb. rendben van.

(#8) anaqer


anaqer
veterán

Eléggé megkívánós. Volt Olyból az első M10, az nem annyira jött be - de maga a platform tetszik, szóval lehet, hogy ezt bepróbálnám.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) topikk


topikk
senior tag

Nekem is bejön, igazából ez az E-M1 ii kisebb, könyebb változata. Az E-M1 ii pedig kiváló.
Modjuk lehetne olcsóbb ebben a nagy versenyben, de az is eljön pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#10) arn


arn
félisten

Mekkora kiralysag volt az em5 anno... azota keves mft haz hoz lazba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) topikk válasza arn (#10) üzenetére


topikk
senior tag

Lelassult a fejlesztés üteme, nehéz teljesen új funkcióval kijönni.
Nem tudom , hogy van-e másik váz ami nem csak a homályos időjárásálló jelzőt kapta, hanem szabvány szerinti IPX besorolást.

(#12) 80hun válasza topikk (#11) üzenetére


80hun
addikt

Nézz utánna mi az IPX1 mert ez főleg ámítás csak a marketingosztálytól.
Ezt az eddigiek is tudták csak nem irták oda.

Egyébként ugyanugy nincs gari beázásra :)

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A töltésre is használható microUSB"

21. században? Miért nem Type C?

(#14) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Európai szemmel az Olympus gyakran alá, vagy felé lő. A huszonhatodik 14-4X kitobi és értelmetlen méretű 1,2-es fixek, vagy kereső nélküli kombinációk, esetleg féltégla vázak.

Megjelenése óta használok egy E-M10-et (első generáció), szóval 5 és fél év alatt kapott eleget. Akkor azért vettem meg, mert annál éreztem, hogy végre egy igazán jó kompromisszum. Eszméletlen sok élményt köszönhetek neki.

Bőséggel vannak még pozitív példák, legutóbb a 300/4, amiből az árkategória ellenére rengeteget eladtak világszerte és itthon is. A 12-40/2.8, a 75/1.8 mellett ott vannak a Panasonic és a 3rd party gyártók termékei is, pl. a számomra etalon Samyang 7,5mm 1:3,5 halszem.

Bő 5 év után ennél a váznál van újra olyan érzésem, hogy a rendszer lényegét erősíti, nem összezavarja. Mindenképpen kipróbálom. Jó lenne már egy újabb generációs Multi Aspect BSI szenzor, ugyanezzel a felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bici


Bici
félisten

Ugyanezt az M1 vázában kérem ugyanennyiért. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pdaf mindenképen dícséretes, amin dolgozni kéne még, az a videó: lassan minden gyártó - akiktől nem szoktunk videós berkekben hallani - előrébb lép, ld a fuji x-t3 10bit/400Mbites megoldását, vagy a nikon z6 újításait.

Ha 30fps-el tudja a sorozatot pörgetni, a nagy bitrátás videófelvételnek is bele kéne férnie a vasba...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) ROBOTER válasza t72killer (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Magam is ezen a véleményen vagyok. Ez nem más, mint valami jogi korlát a partnerekkel (Panasonic, Sony).

(#18) Mr.Csizmás válasza Akula (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

konkrétan a szotyi tőlük licenceli az ibis-t :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) 80hun válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem közös az a licensz :)

(#20) Mr.Csizmás válasza 80hun (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

cross-licence már. 2012 óta használja az oly [link], sonynál meg ha jól emlékszem, az a7m2-vel jött be az ibis. cserébe sony érzékelőt kapnak az mft gépeik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szép gép. Nekem egy régebbi van, de időm meg nem sok, sajna elég sokat hever parlagon.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) 80hun válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


80hun
addikt

A sony érzékelőgyártása külön cég , bárki vehet aki akar .
Az biztos hogy a Sonynak tulajdonosi részesedése van a olympusba 5%
Nemrég volt szó róla hogy eladják

(#23) icp1970 válasza Akula (#6) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.Nekem is tetszik.

(#24) Kristof93


Kristof93
senior tag

Egy rosszabb em1-2, kb ugyanannyiért. Három év elteltével 0 előrelépés. Ez így 2019 vége felé szerintem nagyon kevés. Ebben az árkategóriában xt3, xh2, a7r2, az összes Sony apsc, G9, em1mk2 mind versenyeznek vele. $800 lenyelhetőbb lenne.

(#25) t72killer válasza Kristof93 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majdcsak rájönnek. A vásárló előbb-utóbb felismeri, hogy a szemzorméret manapság nem olyan fontos tényező, azaz kb uannyiért akár jobbat is kaphat nagyobb szenzoros rendszerben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) jaanoo89 válasza Kristof93 (#24) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

A csúcsmodellhez képest nem történt előrelépés a középkategóriában, szerintem ezt senki se várta el. Nyitó árnak nem olyan vészes, majd megy az lejjebb is.

Ez egy pici gép végre normális fókusszal, időjárásálló és a piac legjobb stabilizátora került bele, meg van a célközönsége. Nyáron körbe néztem, esetleg mire lehetne váltani és most is arra jöttem rá, hogy pár dolgot nyernék, viszont nem tudnék egyértelműen előrelépni, valamiből amit már nagyon megszoktam mindig engednem kellene.

(#27) Mr.Csizmás válasza t72killer (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy jobb körítéssel kisebb szenzort, jobb feldolgozással. :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) t72killer válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A körítés azért elég egyéni mindenhol, de minden gyártó sportot űz belőle, hogy kihagyjanak valamit:DDD. Az olynál hiányolok egy videós előrelépést.

Kb ez van, ha bedobod a levesbe a szenzorméretet is még, pl egy x-t3-ra váltva van szuper videód, pdaf, jó színek, jó üvegek - de IBIS bukta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Mr.Csizmás válasza t72killer (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ibis a legkisebb, vannak ois üvegek is + állvány, grip, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) Kristof93 válasza jaanoo89 (#26) üzenetére


Kristof93
senior tag

Nem az elavult csúcsmodellhez kell hasonlítani, hanem a kompetícióhoz. Nem túl versenyképes, főleg ilyen áron.
A valóságban még az em5ii-höz képest is visszalépés helyenként. Műanyag váz, kissebb akkumulátor, hiányzik a flash sync, kevesebb gomb mintha.

(#31) t72killer válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hány minőségi ois obi is van fujinál 150mm (200mmekv) alatt? Komolyan, ha felmerül a stabi iránti igény, szedjem lw a 2.8/16-55-öt vmi f/sötét kitkacat kedvéért, fényerőben kivégezve a stabi által nyújtott előny nagyrészét?

Panán nagyon tudom értékelni, hogy az oly pro 12-40et f/2.8 mellett, 50mmekv-en kitarthatom fél sec.ig.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) 80hun válasza t72killer (#31) üzenetére


80hun
addikt

Nem értékeled túl kicsit a stabi szerepét a fotózásban? :)

(#33) t72killer válasza 80hun (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokat vagyok múzeumban:R. Tény, a nappali tájképeknél sose kerül elő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Mr.Csizmás válasza t72killer (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:U

nem sok, mivel a ceo megmondta az XF indulásakor, hogy nekik a képminőség az első :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) t72killer válasza Mr.Csizmás (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<-- :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) atis78 válasza Kristof93 (#30) üzenetére


atis78
tag

Ezt azert igy egyertlemuen nem jelentenem ki hogy nem versenykepes. Azert vannak szep szammal olyan tulajdonasagai amit mas vazak/rendszerek nem vagy nem ilyen szinten tudnak, es persze ugyanugy vannak teruletek ahol masok jobbak.

A vevo meg majd eldonti hogy neki mi a fontos es mi kevesbe az.

Az valoszinu hogy ezert kevesen fognak MFT-re valtani, de azert MFT-n belul elegge sokakat erdekelhet.....

(#37) kusztax


kusztax
tag

Hát pont most akarok venni egy Olympus OM-D E-M10 Mark III-at.
Most akkor nézhetem össze a kettőt, hogy mivel jobb az egyik mint a másik és érdemes-e várnom.

(#38) t72killer válasza kusztax (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az AF például elég konkrét újítás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) .mf válasza t72killer (#25) üzenetére


.mf
veterán

"Majdcsak rájönnek. A vásárló előbb-utóbb felismeri, hogy a szemzorméret manapság nem olyan fontos tényező, azaz kb uannyiért akár jobbat is kaphat nagyobb szenzoros rendszerben."

Az a meglepő tapasztalatom, hogy Japánban nagyon megy az Oly - azokkal a japánokkal (azaz nem tajvani/kínai/koreai turisták), akikkel kirándulásaim, túráim alatt találkoztam majdnem FELE (!!) Olyt használt. Utána Ca-Nikon, Fuji, Sony, Pana, stb. (A nem-japán turistáknál, pl. a tajvaniaknál meg a Sony megy nagyon). Tehát a hazai piacon az Oly eléggé nyeregben érzi magát, ezért is mernek ilyen árakat diktálni.
A szenzorméretes eszmefuttatásodnál pedig a rendszerméretet se felejtsd ki. Nézd meg, hogy egy m4/3-os Pana 35-100-hoz képest mekkora APS-C-n ill. FF-en egy hasonló átfogású obi.

---

Örülök, hogy végre megkapta a hibrid AF-et és az új szenzort. Az árnak viszont nem, és sajnos az Oly jobban "tartja" az eladási árat, mint a Sony vagy Pana, akik gyorsabban és nagyobb mértékben akcióznak. Nagyon szeretem az EM5-öt, most is hiányzik a kis mérete és tömege (most Nikon Z6 + Z24-70, T17-35, N70-300, N50 1.8G vannak nálam, tömegben sokszorosa), de mire ez számomra elfogadható árra süllyed, az még jópár év lesz. Remélem az EM5 még kitart addig, szegény elég sokat kapott már...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) topikk válasza .mf (#39) üzenetére


topikk
senior tag

(#41) PuMbA válasza .mf (#39) üzenetére


PuMbA
titán

"Az a meglepő tapasztalatom, hogy Japánban nagyon megy az Oly"

Pedig az előző évi Japán gép eladások 37%-a Canon, aztán a Nikon 26%-kal, Sony 13%-kal és csak 6% az Olympus :)

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza .mf (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A japán érdekes náció kameraszempontból: ha a földönkívüliek hozták a bolygóra a fényképezőgép-technológiát, hóttziher, hogy onnan terítenek még mindig :DD.

Rendszerméret: csak annyi, hogy nincs mindíg "ekvivalens rendszer" (azonos belépő pupilla és látószög+kb hasonló vignettálás). A pana 2.8/35-100 ekvivalense egy 5.6/70-200 lenne FF-en vagy 4/50-150 APSC-n. Ezenkívül sokáig az volt a történet, hogy APSC/FF-en az F/2.8-nál sötétebb obik minősége a szecsuáni biliével versenyzett, míg pl m43-on a legcsóribb kitzoomot is rendesen összerakták.

Az utóbbi években vicces volt látni, ahogy a rendszerek "összenőnek": m43-on megjelentek az igencsak ütős PRO obik (ebből van nekem egy 12-40 és egy 40-150), amik nemigazán könnyebbek a FF f/4 (még mindíg nem ekvivalens...) megfelelőiknél és nem is olcsóbbak. A m43 vázárak is eléggé elszálltak kb azzal egyidőben, ahogy behozták a 4k videót, miközben a FF milcek árai bementek a 2000€/$-os fájdalomküszöb alá, miközben pedig a m43 cuccok felmásztak az 1000€/$-os fájdalomküszöb fölé, azaz már messze nem egy e-pl3 vs D800 szintű a szakadék sem árban sem súlyban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) .mf válasza PuMbA (#41) üzenetére


.mf
veterán

De ez gondolom kompaktokkal együtt, nem csak cserélhető objektíves?
A másik: ezek akikkel találkoztam, kicsit niche: "kirándulók" (inkább nevezném hegymászóknak, amilyen hegyi kirándulások vannak ott - volt, hogy egy nap 1500-ról 2500-ra mentem, helyenként kézzel-lábbal, később voltak olyan részek is, ahol kötéllel, létrával...) - tehát olyan emberek, akiknek a méret és tömeg is számít.

T72: a 35-100 f4-5.6-ról beszélek, ami különösen kompakt (50*55.5mm, 135g) az átfogásához képest. Azzal elég nehéz felvenni a versenyt méretben és tömegben... Szívesen elfogadnék egy FF 70-200 f5.6-8-at is, ha annak csak a duplája lenne. Most egy Nikon 70-300 f4.5-5.6 G VR-t cipelek, bazira nem hiányzik az az extra 750 g, amit csak a képek kb 1%-ánál (ha) használok. És már ezt is a mérete és tömege (és ára) miatt választottam a T 70-200 f4-gyel szemben, ami még nagyobb és nehezebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) jaanoo89 válasza Kristof93 (#30) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"A valóságban még az em5ii-höz képest is visszalépés helyenként. Műanyag váz, kissebb akkumulátor, hiányzik a flash sync, kevesebb gomb mintha. "

A gyakorlatban pedig előrelépések történtek, de a monitor előtt ülve, speceket olvasva lehet, hogy nem.
Pl. egy akku az E-M5 II-nél se mindig bírt ki egy napot, ezt viszont lehet tölteni külső akkuról és így többször lesz meg az 1 nap 1 akkuval. Nem érzem visszalépésnek.

(#45) t72killer válasza jaanoo89 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erdei túrára nem szoktam magammal vinni se konnektort, se félkilós powerbankot. Mennyi idő egyébként a gépbentöltés? Az ilyet tudó gx80-amnál kriminális, ráadásul valamelyik usb-töltővel fel se tölti rendesen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) 80hun válasza t72killer (#45) üzenetére


80hun
addikt

Egy-két pótakku biztos kisebb hekyet foglal mint egy powerbank. :)

(#47) t72killer válasza 80hun (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az szokott lenni zsebben, csak ugye a kisebből több kell. A műanyagház se egy olyan téma, amit a dxo-görbék deriválgatásával következtet ki az ember, h nem kifejezetten egy értéknövelő faktor, amikor a vázért 1200€-t kérnek, miközben minőségi FF vázat kapsz 1400ért.

A m43 totál elszállt az árakkal :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) t72killer válasza .mf (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a 35-100 f4-5.6-ról beszélek"
ja jó, erre való a kicsi szenzor, ennyi a történet. FF-re semmi értelme f11-es optikát gyártani, amikor az f4 príma kompakt méretre szabható crop vázon.

Használattól függően itt már felmerülnek a jobb 1"-os bridge-gépek (rx10 & co.)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) topikk válasza t72killer (#45) üzenetére


topikk
senior tag

Attól függ. Voltam olyan túrán ahol napokig nem volt hálózati áram hozzáférés, napelemes powerbank volt nálam, de jó lett volna ilyen tölthetőség.

(#50) t72killer válasza topikk (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, hasznos dolog ha nincs más. A legtöbb gyártó gépei évek óta tudják már.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#51) jaanoo89 válasza t72killer (#45) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Erdei túrára én se viszem magammal a powerbankot, viszont oda nem elég az 1 akku az E-M5 II-be sem, általában 1.5 szokott nekem kelleni. Nos, ez a kb. 50 kép, amivel kevesebbet tud a III pont nem számít ilyen esetben, mivel így is úgyis kell a 2 akku, maximum a második nem félig merül nap végére hanem egy picivel jobban, na bumm.

Viszont sok esetben van nálam powerbank is, ott határozottan kijön az előny.

(#52) 80hun válasza jaanoo89 (#51) üzenetére


80hun
addikt

Az új e-m5mk3 használat közben tölthető egyébként?

(#53) jaanoo89 válasza 80hun (#52) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nem tudok róla.

(#54) csuf válasza 80hun (#52) üzenetére


csuf
tag

Üdv!

E-M5 III user manual

Idézet a használati utasításból:
"A töltés véget ér, ha bekapcsolja a fényképezőgépet.• Ha a fényképezőgép be van kapcsolva, az USB hálózati adapterrel nem tölthetők az akkumulátorok.• Ha hiba lép fel a töltés során, a CHARGE lámpa villogni fog. Ilyenkor húzza ki, majd dugja vissza az USB-kábelt.• Az USB-töltés akkor áll rendelkezésre, ha az akkumulátor hőmérséklete 0 és 40 °C között van.%• Az akkumulátorok kikapcsolt fényképezőgép esetén sem töltődnek, ha éppen képeket tölt fel az okostelefonjára wifi n keresztül (háttérben zajló automatikus feltöltés esetén). g "A fényképek automatikus feltöltése a fényképezőgép kikapcsolt állapotában" (204. oldal)"

csuf

(#55) 80hun válasza csuf (#54) üzenetére


80hun
addikt

Most ezért nem lapoztam fel a használatit
Bizonyos vázak már 2014-ben tudták az usbről töltést
Most az usbről tápelátás van

(#56) webb04


webb04
csendes tag

Remélem jó helyre írok.Olympus E-PM1-es gép.Pár napja - sajnos - kb. 15 cm -es magasságból leesett.Ezek után a kijelzőn látom a képet, fókuszál is és az expo hang is megvan,de nem jelenik meg a kép a kijelző.Letöltve képeteket az "esés" után expók mind feketék. Kipróbáltam mind a két obival is.Egy másik topikban azt tanácsolták, hogy érdemes lenne szétszedni,mert lehet csak szétcsúszott valami,vagy elengedett egy forrasztás.Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban? Javítási költség..stb.Előre is köszi.

(#57) webb04


webb04
csendes tag

Korábban már írtam ide.Az E-PM1-es géppel futottam pár kört (Olympus márkaszervíz,Fotó Paradicsom),de lényegében gazdaságtalan a javítása.Itt maradt két obim ( 14-42,40-150).Szóval maradnék az Olympusnál (elvileg lehetne Pana is a m4/3-os rendszer miatt). Olympus OM-D E-M10II -t néztem ki.A keretbe is belefér. Feltételezem előre lépés lesz az előzőhöz képest (elsősorban teremben,sport témát fotózok abszolút hobbi szinten)!Ott várnék egy kis javulást.Esetleg valakinek van tapasztalata?Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.