Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Half-Life 3-at a népnek.

Az utolsó képsorok azért... :C

Live-Die-Respawn

(#2) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ahhoz képest, hogy VR elég jól néz ki. :Y Az utolsó képsorok tényleg ütősek, még a végén beújítok egy headset-et.

Sic Parvis Magna

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

13:21-től jön fel a Half Life 3

[link]

Live-Die-Respawn

(#4) Chapel


Chapel
addikt

Ez eddig messze a legszebb VR játék - van azért pár ami már megmutatta magát Lone Echo stb. ami ugyan több éves de mai napig etalon. Oké ez egy trailer nagyrészt scriptelt és várjuk meg, de engem behúzott.

Várom ha lesz 3. része, ha nem :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#5) Malachi


Malachi
addikt

Ha lesz rendes 3. rész, megveszem ezt is, meg hozzá a hardvert, addig viszont csak fájó szívvel nézem. Csak ezért most nem költök tízezreket. Nagyon odaver, nagyon intuitívnak tűnik a kezelése, szuper ötlet, hogy csak kinyújtja a kezét, és a kesztyű (gravity gloves?) odarántja a cuccokat, elhiszem róla, hogy bele lehet feledkezni és egy idő után elfelejti az ember, hogy kontrollerekkel hadonászik egy fura szemüvegben. Nagyon bízom benne, hogy siker lesz, és lesznek folytatások. Úgy értem igazi HL3, Gordon Freeman meg minden. Azrt ez a kép, ááá... hideg kiráz.

(#6) 30z.Samu válasza Malachi (#5) üzenetére


30z.Samu
félisten

Még ha csak több 10 ezer lenne a hardver hozzá... :D

Sic Parvis Magna

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Cashgrab. Ez még csak nem is rendes játék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Malachi válasza 30z.Samu (#6) üzenetére


Malachi
addikt

ja nem forintban gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Malachi válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Malachi
addikt

De, ez egy teljes játék, nem olyan, mint a Lost Coast volt.

(#10) oriic válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyjából olyan hosszú lesz állítólag mint HL2.

Live-Die-Respawn

(#11) Plazmacucci válasza oriic (#10) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egér bill kombóval?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) Ciccuka válasza oriic (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

Half-Life 3-at :B

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ok, kell egy Vive jövōre :)

Life, Uh, Finds A Way

(#14) hombre[EU] válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egér bill? hol vagyunk a kilencvenes években ? ;]
HaptX gloves,boy

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#15) ASTON117 válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


ASTON117
tag

Igen az egér és billentyűzet ugyanúgy fog működni ebben mint a beat saberben vagy a Lone echoban.

(#16) Komplikato válasza hombre[EU] (#13) üzenetére


Komplikato
veterán

Úgy érted Index? ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) ASTON117 válasza hombre[EU] (#13) üzenetére


ASTON117
tag

Komplikatonak igaza van, újonnan az Index még olcsóbb mint az itthoni viveok valamilyen oknál fogva.

(#18) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Azt a kutyafáját! Ha ilyen grafikával jönne egy folytatás az eredeti szériához, akkor minden HL fan összepisilné magát a gyönyörtől.

Addig is:

Harrrr!!!!

(#19) Plazmacucci válasza ASTON117 (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mondtam, hogy ez nem rendes játék :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) repvez


repvez
addikt

Szépnek szép, csak az összes VR játékban, miért marad le a kar a képrol, miért csak a lebegő kézfej van, annál nagyobb illuzió rombolás nincs, Meg még talán a lábadat sem látod .
Hogyan lehetne igy beleélni magát az embernek, ha csak egy lebegő kezet látsz.
Az oculus quest , támogatni fogja a kontollerek nélküli kéztrackinget és elvileg az is használható PC-s játékoka is az uj softver frissitéssel és egy USB kábel összekötésel, de a felsoroltak között nem látom .
ÉS ha már a kéztrackingnél tartunk, ott a valós kezeddel kell bekalibrálni, hogy milyen távolságba van az már eléggé behatárolja a kar mozgását és iráynát is ha egy inverz kinematikai csontozást használnának az animálásnál.

DE egyelöre még nem láttam hogy bárhol is teljes tested lenne a VR játékok alatt, pedig 2d PC-n már ez alap.

(#21) hogabesz válasza repvez (#20) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Játszottál már ilyen "kézfejes" vr játékkal?

(#22) repvez


repvez
addikt

ha az mondom , hogy igen az mennyiben változtat a helyzeten ? mintha azt mondanám , hogy nem ?

(#23) nevemfel


nevemfel
senior tag

Mi a helyzet Gordon Freemannel? Ez egy spinoff akar lenni, vagy pedig lecserélik Gordont egy női karakterrel, ahogy azt manapság szokás?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én tökre úgy érzem hogy ezzel csak felmérik a terepet, hogy egyáltalán bele merjenek-e majd kezdeni a mai csapattal egy Half-Life 3-ba. Saját magukat tesztelik.

De legalább nem kaptunk sejtelmes, nyálcsorgatós, HL3-ra utaló G--Man-es teasereket, csak hogy utána valami mobilos baromsággal szarjanak fejen mindannyiunkat.

(#25) Komplikato


Komplikato
veterán

Érdekesen darabisan jönnek az infók Most láttam pl., hogy Indexre lesz ingyenes a játék.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Malachi válasza Fitzgerald (#24) üzenetére


Malachi
addikt

voltak ilyen utalgatások, igen. kijött egy beszélgetés a fejlesztőkkel szintén ma, és úgy is lehet érteni amit mondtak, hogy ha ez sikeres lesz, akkor esélyesebbek a további HL címek. minden szempontból nagyon fontos ez most a Valve-nak, egy rakás dolgot átírtak benne mert nem volt elég jó a sztori, behoztak régi írókat és mostanra állítólag minden kafa, de pont az átírások miatt nem valószínű, hogy tényleg megjelenik márciusban. nagyon akarják, hogy jó legyen, nagyon kellene az a VR forradalom végre.

én mondjuk nem örülök annak, hogy pont a még most is gyerekcipőben járó VR sikerére vagy bukására bízzák a HL jövőjét, túl nagy rizikó szerintem. megnéztem pár Index tesztet és jó, jó, de még mindig nem vagyok tőle hasraesve. szóval hiába lesz jó a játék, ha a hardver nem olyan megbízható, mint a jól bevált egér+bill kombó. és hát nem olyan.

(#27) oriic válasza nevemfel (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az 1. és a 2. rész között játszódik, amikor Freeman épp nincs itthon.

Live-Die-Respawn

(#28) Hopkins95 válasza repvez (#20) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez engem is zavart mindig az eddigi VR jatékokban, de gondolom valamiféle technikai akadálya van egyelőre, csak nem tudom hogy mi. Van itt olyan fórumtárs esetleg, aki kiokosítana minket, hogy miért nem megoldható egyelőre, hogy látszódjon az egész kéz is?

Amúgy nagyon ütős játéknak néz ki, ez talán az első olyan VR játék, amire azt mondom, hogy ezért érdemes lehet VR szettet szerezni és kipróbálni. :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

már most elfogyna, ha inkább kiadnák a megszokott bill+egér kombóra... FPS nézettel :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) Raymond válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Mert nehez jo es konzisztens IK-t csinalni a limitalt informaciobol ami bejon. Csak a ket kontroller pozicioja es a HMD pozicioja van meg ez pedig nem sok, legalabbis arra amit itt egyesek elkepzlnek hogy milyen lenne a vegeredmeny. Ez ilyen "csinald jol vagy ne csinald sehogy" problema. Ha nincs ott a kar akkor odakepzeled, de ha ott van es picit is furan viselkedik akkor az kizokkent a dolgokbol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) Hopkins95 válasza Raymond (#30) üzenetére


Hopkins95
addikt

Aha értem, végül is hasonlóra gondoltam. És ezt hardveresen nem lehetne olyasmivel megoldani, mint egy hosszabb karperec vagy kesztyűszerű cucc?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) nevemfel válasza oriic (#27) üzenetére


nevemfel
senior tag

A videóban egyébként mintha egy pillanatra feltűnne Gordon Freeman. Talán összekevertem valaki mással.

Nekem meggyőződésem, hogy a Half-Life lényege a sztori volt, nem a technológia. A történetmesélés, és a karakterek. Természetesen szükség volt a technológiára a történetmeséléshez, de a véleményem szerint Half-Life azért lett sikeres, mert Gordon Freeman karaktere átélhető volt.

Emlékszem rá, hogy anno a Half-Life-ot egy monokróm-VGA monitoron, grafikus gyorsító nélkül, kb. 320*200-as felbontásban nyomtam végig. És azért nyomtam végig, mert a történet magával ragadó volt. Ennek folytán ez a VR + Alys dolog vakvágánynak tűnik. A rajongók nem VR-re vágynak, hanem egy olyan főhősre, és történetre, amivel azonosulni tudnak.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#33) minek?:S


minek?:S
őstag

Engem nagyon megfogott, kíváncsi leszek mi sül ki belőle. Még a végén én is beújítanék pár hardvert. Mi kell manapság egy Vive-nak(meg a játéknak)? Mert önmagában a szemüveget viszonylag már lehet szerezni ""korrekt"" áron(100k körül).

Üdv.:M.

(#34) Shepard


Shepard
tag

Ez elég pofásnak tűnik és szerintem hozza a korábbi részek hangulatát is, hiába nem a Freeman a főszereplő. Egy próbát biztosan megér majd, kíváncsian várom a fejleményeket.

(#35) hogabesz válasza repvez (#22) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Akkor máshogy, mert igazából tudom a választ. Ha esetleg van rá lehetőséged, próbálj ki egyet, utána át fogod gondoloni amit írtál.

(#36) Badlof2k válasza Malachi (#26) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Lul eleve nem is ertem akkor minek olyan platformra terveznek ugymond ami aztan meg mindig nem olyan hude elterjedt, meg csak ezert senki nem fog aztan fejleszteni otthon celhardvert imo :U szal eh , szep es jo , de why? Nemreg olvastam futolag egy cikket , azt nyilatkoztak hogy a bill eger kombon nem tudtak volna megoldani amit ok elkepzeltek ? lol..

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#37) hombre[EU] válasza Komplikato (#16) üzenetére


hombre[EU]
veterán

El is felejtettem,hogy kijött :B

Life, Uh, Finds A Way

(#38) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egészen gyönyörű, hogy a Valve mennyire mellényúl a dolgaival már évek óta. :) Most ők belevágnak a VR-ba (újra). Amikor a VR nem sok mindenkit érdekel. Nem terjed, nem igazán fejlődik. A legpopulárisabb VR eszköz pedig Playstation-re van. De majd most a Valve, egy sokunk által már rég elfeledett, és eltemetett téma mellékvágányától várja a csodát.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) dangerzone


dangerzone
addikt

Akkor ezt ha jól értem, nem lehet klasszik egér + billentyűzet kombóval tolni, ugye?

(#40) Komplikato


Komplikato
veterán

Én nem nagyon értem meg, hogy azon mit nem lehet megérteni, miszerint egy VR játékot nehéz vagy lehetetlen WASD + egér kombóval irányítani. Ha lehetne, az mitől lenne VR? Akkor az annyira le lenne butítva, mint ha a HMD csak egy kijelző lenne és kész. A HL2 VR demóban, amiről elég sok videó volt fent, megtehetted, hogy kihajolsz egy ablakon és kilősz, vagy a vállad fellett hátra hajítasz egy gránátot és ezer ilyen apróság. Ezeket az életben nem lehetne megoldani WASD + egér megoldással vagy mocskosul kivenné a játékost a "benne vagyok" érzésből.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) hombre[EU] válasza .LnB (#38) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A VR-ra van igény csak kevés a teljes értékū kiváló minōségū AAA játék mivel kevés az eladott headset mivel nincs rá jó game... :DDD
Tavaly is szépen fogyott a hardware (drága,niche cucchoz képest) és pl. a Bethesda játékokból milliók fogytak el mostanáig
Én csalódott lettem volna,ha a Valve csak egy egyszerū folytatást hoz több polygonból+raytracing... Ez a next-level amit elvárok tōlük, minden másra ott a Ubisoft ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#42) Wlac válasza .LnB (#38) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem feltétlenül hülyeség, amit csinálnak. A Half-Life-nak saját kultusza van, ahogyan a te szemed felakadna egy Kojima-MGS6 bejelentéstől, úgy sokakban az "új half life" ígérete mozgat meg valamit. Kb. 5 éve vagyok konzolos, egy ezer éves laptopom van csak, de simán visszatérnék PC-re azért, hogy teljes pompájában élvezzem ezt a játékot.

Sajnos a VR valóban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de azért még messze nincs temetve a platform. Pont az ilyen Alyx szerű, natívan VR-ra írt címek kellenek ahhoz, hogy jobban rákapjanak az emberek. Mellékszál, így ha valaki kihagyja, mégsem a Half-Life 3-tól esik el, de mégis egy nagyon nagy címnek tűnik. Ha valakinek megvan a hardvere hozzá, és rajongója a szériának, akkor nagy eséllyel vesz egy Indexet emiatt (most az "előrendelem" rajongókra gondolok, nem az "1 év múlva jó lesz 3 ezerért" típusra).

Ha a játék megbukik, így jártunk, Half-Life 3 tekintetben nem vagyunk előrébb (sokan szerintem le is tettek arról, hogy valaha kijön), a Valve-nek pedig állítólag van akkora tartaléka, hogy ne roskadjon bele.
Ha a játék sikeres lesz, az zöld utat nyit a Half-Life 3 felé, ami miatt az is Indexet vehet, aki csak az Alyx miatt nem tette.

A lényeg, hogyha valakinek, akkor a Valve-nek van esélye elhozni a VR forradalmat. Csak remélni merem, hogy sikeres lesz ez, és több fejlesztő/kiadó is ráeszmél, hogy érdemes energiát fektetni ebbe, mert a technológia amúgy tényleg forradalmasíthatná a játékipart.

“The wha-"

(#43) .LnB válasza Wlac (#42) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Első játék amivel a saját Pc-men játszottam, a HL volt. Imádtam, a második részét szintúgy, epizódokkal együtt. De, egyszerűen a HL-ot a Valve számomra már kivéreztette. Egyszerűen túl rég volt. Azóta jöttek jobb címek, sok. A Valve meg nem tud mit kezdeni a HL-lel. A túl nagy kultusz ránőtt a játék nevére. Ezért nem mertek kiadni most se egy új epizódot, inkább álcázzák VR exkluzív feature-nek, amit a HL világ talán jobban el fog adni, mint Half Life címnek. Sztem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) Plazmacucci válasza Komplikato (#40) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mit nem lehet érteni? Profit orientált cég, ezért verik a farkukat már másfél évtizede, és csak szedik a Steam zsozsót.
Most meg a világ egyik leg ikonikusabb FPS szériájának a nevét adják egy olyan játéknak amit egy réteg hardverre írnak. Konzolra PC-re lefogadom több millió elmenne az első héten... De most ezzel így mi lesz? A játékosok és fanok 80%-a megnézi majd jutubon a gameplay-t azt szevasz. Vagy azt gondolod ez elég erős cím ahhoz, hogy megtriplázzák a VR cuccok eladását???

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) Puma K


Puma K
veterán

:DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most mondhatnám, hogy leginkább a saját VR cuccuknak csapják a szelet ezzel is (jó drága hardver, akárki akármit mond). És sajnálhatnám, hogy egy jónak ígérkező "sima FPS" új HL részt (és rászánt fejlesztéseket) a VR-re pazaroltak (főleg, hogy azt írják, hogy olyan hosszú mint a HL2). Ettől még simán lehet jó játék, csak VR-es játék. Örüljenek hát azon kevesek, akinek telik rá (egy mai közepes gamer PC ára mellett is). "Majd egyszer" talán beállok sorba, csak azt írom, hogy jobban örültem volna, ha...

(#47) Raymond válasza SunMount3r (#46) üzenetére


Raymond
félisten

"Most mondhatnám, hogy leginkább a saját VR cuccuknak csapják a szelet ezzel is (jó drága hardver, akárki akármit mond)."

De nem csinaljak ezt. Meg csak azt se hogy direkt csak azt tolnak/reklamoznak. Lasd itt:

Innen: [link]

Meg a Quest+Link kombinacio is ott van ami egy/ket nappal a bejelentes elott jott ki (marmint a Link).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) SunMount3r válasza Raymond (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Attól még hogy van konkurens hardver is, az még nem változtat a felvetés lényegén.

(#49) Polllen válasza .LnB (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

A trailer alapján ez teljesen rendben van folytatásnak. A VR a plusz. Nagyon régen várok ilyen VR játékra, mert itt kezd tényleg érdekes lenni számomra az egész.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) Raymond válasza SunMount3r (#48) üzenetére


Raymond
félisten

De itt nem az a helyzet hogy "van konkures harver is" es megy rajta stb. kozben pedig ahogy irod a sajatjukat toljak. Az osszes SteamVR kompatibilis hardver ott szerepel az oldal legtetejen, keppel, nevvel, linkel. Mindezt ugy, hogy a sajatjuk messze a legdragabb:

1079EUR - Valve Index Kit
829EUR - HTC Vive Cosmos
599EUR - HTC Vive
449EUR - Rift/Quest
250EUR - kb ennyiert mennek a WMR HMD-k ujonann az EU-ban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.