Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha nem túl hangosak a ventik, akkor akár még jó vétel is lehet :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Garada


Garada
őstag

Igen kellemes árazás van, kérdés mennyire hatékony a hűtés mellé. :D

(#3) Piftuka válasza Garada (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Engem jobban érdekel az, hogy a gyártók mikor térnek vissza ismét az "emberi" videokártya méretekhez!?

Ezek a nevetségesen hosszú új csúcskártyák számomra a "3DFX Voodoo 5" kártyákat idézik. Amikor "erőből" akarta a cég megoldani azt, amit innovációval kellett (volna).

Szerintem szomorú, hogy az egyre fejlettebb nanotechnológia korában a videokártyáknak plusz "alátámasztás" kell a számítógépházban...

"Aquila non captat muscas."

(#4) Bishop1 válasza Piftuka (#3) üzenetére


Bishop1
tag

Valamit nagyon keversz. Attól hogy a csíkszélesség méretét nm-ben adják meg, még köszönőviszonyban sincs a nanotechnológiával. A méret akkor fog csökkeni ha csökkennek a teljesítményigények és nem megy majd a pityogás a zaj miatt. Vagyis technológiaváltásig biztos nem. Alátámasztani jellemzően a csúcskártyákat érdemes és azt is a saját érdekében. Nem napjaink szüleménye, már a 8-10 éves workstagionokban is volt a kártyával szemben sín, ott már akkor is ezek a tömegek/méretek mentek.

(#5) kikikirly válasza Piftuka (#3) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nekem asztali PC esetébe kifejezetten tetszenek a méretes hűtések,legyen az CPU vagy VGA hűtő.Vizuálisan jobban néz ki egy 2,5-3 slotos hűtés mint egy mezei 2 slotos.
Laptop-nál viszont értékelem a minél vékonyabb és könnyebb kivitelt,még ha rövidebb ideig is tartja a turbó órajeleket.
Lehet 10 évvel idősebben máshogy fogom látni. :R

(#6) TeeBee73 válasza Piftuka (#3) üzenetére


TeeBee73
addikt

A VLB-s kártyák közt is akadtak méretes darabok.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat! :R

Természetesen "nanotechnológia" alatt nem azt értettem, hanem a chipset-ek, illetve eszközök kicsinyítését.

És tény, hogy a régi, ISA kártyák között is voltak hosszú példányok, ám azokat jellemzően még fekvő házakban használták. Ott a helykihasználás szempontjából volt kritikus a dolog.

Persze azok álló házban sem lógtak, mert nem volt a kártyákon egy ~1 kg-s fém borda, meg 3 ventilátor.

"Vagyis technológiaváltásig biztos nem."

És igen... erre gondoltam én is. Jó volna, ha lenne egy technológia váltás! :K

"Aquila non captat muscas."

(#8) FlashLed válasza Piftuka (#7) üzenetére


FlashLed
senior tag

Vizet rá, és ennyiért nem horror.

The Mechanic

(#9) MeszesKPT válasza Garada (#2) üzenetére


MeszesKPT
őstag

De hol vannak árak, mert sem a cikkben, sem a linken nem találtam?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.