Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56573440 válasza mrhitoshi (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

mivel neked sok a helyed és nem tudod megpakolni ezért másnak se kellhet, ez tényleg jogos hozzáállás. és már meg is válaszoltam a kérdésedet. minek? mert van akinek ha ez most 50 Tb-os lenne az is megtelne. nem te vagy a célközönség, ennyi.

ahogy a világ meg halad ez se fog sokáig elég lenni. fullhd 3d filmek és hasonló nyalánkságok simán betöltik majd a 2 Tb-s vinyót semmi perc alatt, az új biosig úgyse nagyon fog elterjedni a belső 3+ Tb-os modellpaletta, az pedig sajnos nem két hét lesz. jó ha jövő ilyenkor már elkezdenek szállingózni. usb-s tudom hogy van de belső satás a boot gondok miatt egyelőre még nem nagyon lesz. ez van.

(#52) rii válasza #56573440 (#51) üzenetére


rii
nagyúr

"... ó ha jövő ilyenkor már elkezdenek szállingózni. usb-s tudom hogy van de belső satás a boot gondok miatt egyelőre még nem nagyon lesz. ..."

szerintem soha nem is volt, és soha nem is lesz célszerű egy kimondottan adattárolásra szánt (mert ekkor TB-os HDD mi másra kellene) HDD-t system-ként használni. Nekem itthon egy 650-esen van a rendszer, és egy 2 terás az adatoknak. Jobb, hogyha reinstallkor nem olyan HDD-re kell az installert ráerszteni amint többszáz giga adat van.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53) dabadab válasza rii (#52) üzenetére


dabadab
titán

"Jobb, hogyha reinstallkor nem olyan HDD-re kell az installert ráerszteni"

Ennél meg még jobb, ha az embernek olyan rendszere van, ami nem kell állandóan újrarakni :P

DRM is theft

(#54) rii válasza dabadab (#53) üzenetére


rii
nagyúr

tagadhatatlan (:
de szerintem ez inkább hozzáállás, meg szakmai tudás kérdése, mintsem az op.rendszeré

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Még a CD-s korszakban volt hasonló próbálkozása a TDK-nak ott 2,1 gigás lemezt adtak ki. Talán másnak is beugrik és javít ha valamit nem jól írok valamit, lényeg hogy már korábban is próbálkoztak.

Akkor a max kapacitás 700Mb volt és ezt triplázták, nem vagyok benne biztos, de mintha a hibajavító, meg ellenőrző kódok körül variáltak asszem, mert csak egy rétegű lemez volt és "hagyományos" lézerrel írták. Írót/olvasót is adtak ki hozzá, mert nem volt kompatibilis más hardverekkel.

Nade a hírhez is szólva: "egyebet nem tudok mondani"

(#56) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Egy kis sérülés és 1TB kuka. Fantasztikus. Nagyon ügyesek. Múltkor azért kellett 20 dvd-met kidobni a szemétbe, mert régen írtam és nem találtam olyan olvasót, írót a közelemben, ami képes lett volna beolvasni.
hdd GB/HUF árban, sebességben, megbízhatóságban, meg úgy általában minden tekintetben jobb.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#57) kenguroo válasza ZeUS2140 (#56) üzenetére


kenguroo
tag

Pont ez miatt évek óta nem használok semmilyen optikai lemezt.

(#58) #56573440 válasza rii (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

tudom én és soha nem is használnám egyben osnek, de ettől még lehet valaki aki nem tudja, nem érti, aztán rátolja és csodálkozik. amerikában szerintem simán beperelhetnék ezért a gyártót. ahogy észrevettem az ilyen "hibák" miatt csúsznak termékek, még ha ennyire bagatel és egyértelmű a megoldása akkor is. más okot nagyon nem tudok felhozni hogy miért nem nagyon adnak ki már egy ideje nagyobb vinyókat.

(#59) vinibali


vinibali
őstag

csak azért ez a nagy felhajtás, hogy a múlt úgy emlékezenn rájuk: "Ők megcsinálták2":)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#60) Taybore válasza szab.tam (#6) üzenetére


Taybore
aktív tag

Én meg kb 12 (!) éve olvastam egy akkori Chip magazinban (akkor még kb csak CD volt ugye) egy 140 GB-os optikai lemezről, ami 7 rétegből állt. Látott ilyet valaki mostanában? Naa???? Senki? Hát igen, gondoltam...

(#61) julius666 válasza rii (#52) üzenetére


julius666
addikt

Őőőő...
Particionálás????

Amúgy a nagyobb adatsűrűségű tányérok gyorsabb olvasási/írási sebességet jelentenek. Tehát igenis érdemes nagy HDD-t rendszermeghajtóként használni, csak szét kell particionálni (ésszel).

(#62) julius666 válasza lujó55 (#44) üzenetére


julius666
addikt

2.) Igen, elavult a technológia, főképp, mert mechanikus elemeket tartalmazó adattárolási módszert jelent. Ez a fejlesztés nem is az SSD-s, Pendrives közönségnek készül. Gondolj bele, rendeznek egy orvosi konferenciát és minden résztvevőnek a kis ajándékos tagyójába beleteszik a CD-t az előadások kivonatával. Na ezt követően nemcsak az Abstract, de a teljes anyag, hivatkozással és rengeteg fotóval, filmmel, stb. szerepelhet fillérekért (már ha oda jut a technológia).

És erre nem elég tökéletesen egy nagyobb kapacitású pendrive is? Aztán bárki akinek van usb csati a gépén (protip: mindenki) tudja használni, ráadásul átlagjózsi örül is neki mint majom a farkának (mert tudja utána a kalóz windóztelepítőket rajta hurcolászni a haverokhoz és terjeszteni a jó kis pendrive-s vírusokat) és amúgy is jó volt az ingyen pogácsa szóval pozitív élményekkel megy haza az előadásról.

(#63) Termigáßor válasza Taybore (#60) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hm.. valaki nem akarja továbbfejleszteni a floppy lemezt? Ja tudom volt a 120MB-os zip dirve. De azóta? Mekkora lenne már több tíz gigabyte-os három és feles lemezekkel mászkálni. Ja hogy van már 64 gigás pendrive... affene az tényleg jobb.

Nade most komolyan: ki bíz rá ennyi adatot egy plexi lemezre? Ez csak média tárolásra lesz jó, de arra is csak addig amíg ki nem írják valami megbízhatóbb adathordozóra...

Szerintem a jövő egyértelműen a FeRAM és hasonló megoldásoké. (azaz korlátlanul írható nem felejtő memória chipek, több nagyságrenddel nagyobb átviteli, és elérési sebességgel)

Jobbára ártalmatlan...

(#64) rii válasza julius666 (#61) üzenetére


rii
nagyúr

személy szerint örülök, h nem kell particonálnom már(:

és két HDD-nél nem tud jobb sebességet garantálni egy újabb 3 terás szerintem

pláne ha a rendszermemória fogytán, vitruális memóriát mindig használ - tekeri a System HDD-t

dolgoznom kell egy nagy file-ból - tekerje a WORK HDD-t

és a program szemeteljen ahova akar - tekerje a SCRATCH HDD-t

ez a photoshop igényei alapján pld. Egy hdd-n hányfelé szakadna?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.