Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jók ezek a rendszerek, remélem minél jobban és minél előbb elterjednek minden kategóriában is. Mondjuk a 25 gb net egy évre igen karcsú, az ára meg igen durva. :DDD :DDD :DDD
Valamiből meg kell élni nah...

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

Újabban nem csak bárhűtő, bármikro is van a kocsiban ;)
Évi pár ezer Ft-ért lehet kötni mobilitás garanciát az autóra. Mitől lesz évi több tízezer pár mobilos trükk?

(#3) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Nyilván hosszú távon nagy sikere lesz a fizetős szoftvernek, miközben a villanyautóknál ez többnyire ingyenes. Csak így tovább!

(#4) Tetsuo válasza PDA_FAN (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A villanyosoknál máshol fizeted meg.

(#5) julius75 válasza PDA_FAN (#3) üzenetére


julius75
aktív tag

Szerintem a Multivan-ok 80-90%-át cégek veszik, ahol ha van igény a szoftverre úgyis megveszik a 25GB nettel együtt, mert ekkora költség bőven belefér.
Mondjuk egy jól összepakolt Multivan is jóval 20millió felett áll meg, szóval aki ennyit ad egy "teherautó"-ért......annak nem hinném, hogy gondot okoz az előfizetés.

(#6) Daffit válasza julius75 (#5) üzenetére


Daffit
tag

Valójában annyira nem jó, max. hogy van hotspot de ez sem olyan nagy igény. Egy céges autóra vettünk nyomkövetőt, havi 1500 ft volt és mellette riasztásokat lehetett beállítani, digitális fuvarlevelet nyomtatni, stb. Nagyobb flotta esetében meg jóval több lehetőségünk lett volna további árcsökkentéssel. Hotspotot meg ne használja a sofőr, válaszoljon a hívásokra. :DD

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#7) julius75 válasza Daffit (#6) üzenetére


julius75
aktív tag

Az azért megvan, hogy a sofőrön kívül néha beül más is...?
Nálunk a céges busszal sokszor jó lenne ilyen opció....de nincs.

Az ezerötszáz már kapásból 18ezer/év, és egy csomó olyan funkciót nem tudsz, amit a gyári app kínál.
De elfogadom, hogy mindenkinek más a fontos.

(#8) cuebler


cuebler
senior tag

ennél már csak a bmw elképzelése ütősebb: [link] értem én, hogy ez még nem tart ott, de innen már tényleg csak egy lépés, hogy az előfizetés nélkül az autó sem indul be.
vicc az egész, megveszek egy terméket nem is kis pénzért és a teljes értékű használatért még fizessek külön díjat... elmennek ezek a... :W

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

A magyar nyelvvel még mindig hadilábon állnak ezek a beépített rendszerek. :DDD

"Nyomja meg egymás után 2 járműkulcsból 2 járműkulcs nyitógombjait!" helyett ez sokkal jobb lenne pl.: "Nyomja meg mindkét autókulcs nyitógombját!"

(#10) julius75 válasza cuebler (#8) üzenetére


julius75
aktív tag

Ez mindenkinek első blikkre szúrni fogja a szemét....de azt mondom, várjuk meg ki a végét.
Nem feltétlenül csak rosszul járhatunk ezzel az elgondolással, de úgyis minden az árazáson múlik.

Ha elb@sszák, akkor becsukhatják a gyárat. Ha nem, akár működhet is.

[ Szerkesztve ]

(#11) vidotom válasza cuebler (#8) üzenetére


vidotom
kezdő

Az internet alapú extra szolgáltatások más kategória, mint valami beépített offline cucc. Ennek nagyon is havi szintre lebontható üzemeltetési költsége van. Magától értetődő üzleti modell ezt havidíjas konstrukcióban kínálni. Hasonló flottaüzemeltető megoldások sincsenek ingyen. Az ár jogosultságát pedig a 3rd party megoldásokhoz képesti hozzáadott érték mértéke fogja megszabni. Az integráltság mindenesetre egy erős érv a We connect mellett. Hogy elég erős-e, az majd kiderül.

(#12) vidotom válasza julius75 (#7) üzenetére


vidotom
kezdő

A kényelmi faktor valóban hozzáadott érték. Egy 8 személyes kisbusznál nagyon is van értelme az fedélzeti WiFinek. Más kérdés, hogy a világ boldogabbik felén eleve majd' mindenkinek (gyakorlatilag) korlátlan adatforgalma van. Ott pedig pont érdektelen az egész, mert úgy se használja senki. Ha meg kell az utasok közül valakinek WiFi, akkor egy korlátlan csomagú biztos akad. Hogy mást ne mondjak, a sofőr jó eséllyel. Onnantól kezdve pedig már majdnem mindegy, hogy a kocsi vagy az egyik utas mobilja szórja a netet.

(#13) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kíváncsi leszek rá mikor kezdik el ezt is majd feltörni a hackerek. És az is nyilvánvaló hogy csak idő kérdése és az autó kijelzője is lesz lesz majd reklámokkal a pocizóimtól függően.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14) antim


antim
tag

Remélem hamarost jön valami egyszerű rendszer is, ami semmi mást nem csinál, mint kiírja a sebességet és a hatótávot, a telómról meg mehet a média, térkép. Nem vagyok én szerelő, hogy érdekeljen a sok részlet! Nagy pofára esés lenne egy ilyen ezeknek a túlbuzizott, rablókoncepteknek.

(#15) julius75 válasza antim (#14) üzenetére


julius75
aktív tag

Ha ilyenre vársz, soha nem lesz autód.
Vagy ha meg is csinálja valaki, akkor ott mással lesznek akkora problémák, ami miatt a kutya meg nem veszi.

[ Szerkesztve ]

(#16) antim válasza julius75 (#15) üzenetére


antim
tag

Ettől félek én is. 😃
Egyébként mosógépből, mikrohullámú sütőből is sikerült egy tekerőgombost vennem.
De én optimistább vagyok mint te. A telóknál is amikor már a nokia 48 gombot pakolt fel a piacvezető telójára, jött az iphone...

(#17) 7Heads Drago válasza antim (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És az egyszerűbb? Annyi a különbség csak hogy nem fizikai gomb van hanem virtuális. A gombsor nem hibásodik meg, helyette törik, mint a ropi. A régi telok a darabjaikra hullottak de összeraktad őket és mentek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.