Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

I5, 8GB, fullHD ára vajon mennyi lesz?

(#2) BBorg


BBorg
tag

Nekem hiányozna az ethernet port. Másnak ez nem fáj? :(

(#3) dabadab válasza Chrys_ (#1) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem marad a jelenlegi szinten, szóval a sima bolti ára olyan 1500 EUR táján lesz.

(#2) BBorg: de, nekem is fájna, de már igazából a pöcökegér hiányánál elvérzett nálam

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Elfogadnék egyet :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) Daywalker válasza BBorg (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez attól függ milyen környezetben használod. Az én munkagépem évente talán egyszer lát Ethernet kábelt. De ha nem lenne rajta port, akkor USB-s kiegészítővel meg lehetne oldani, ami teljesítményre elég lenne, mert nem igazán van igény a gigabitre.. Asztali gép az más tészta.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) #Chris


#Chris
tag

Kár, hogy az Iris-t az Apple-n kívül más nem ismeri...

(#7) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Nekem a jelenlegi verzio van a csucskonfiggal (i7, 16GB RAM, QHD+, 512GB PCIe SSD) es nagyon szeretem
Munkagepnek hasznalom as egyeduli hatranya talan a kis tarhely
A billentyuzete pl magasan veri az osszes Dell laptopet sztem, a tapipad nagyon jo es a kijelzo is allat
Az igert uzemidok persze csak marketing de egy munkanapot siman kibir toltes nelkul akar kemeny hasznalattal es nem is kell ennel tobb

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#8) gygabor88


gygabor88
tag

Az ár nem elíràs? Ennek min duplája minden xps, amit eddig láttam. A konkurrenciák gépei is 4gb rammal, fele ennyi akkuidővel 400k körül mozognak.

(#9) TheAquir válasza Daywalker (#5) üzenetére


TheAquir
csendes tag

Egyetertek, nem nagyon kabelezek en sem. Ugyfelnel mindig van WiFi
De amugy lehet hozza enni 4 az 1-ben USB adapter is akkor van Ethernet, HDMI, meg ket plusz USB

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#10) tecsu válasza BBorg (#2) üzenetére


tecsu
addikt

A többségnek nem fáj. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) zsocy válasza gygabor88 (#8) üzenetére


zsocy
őstag

Bár ennyi lenne, de erre biztos jön áfa, kisker árrés, euro dollár konverzió. Pedig nagyon rendben lenne ennyiért.

(#12) tecsu válasza zsocy (#11) üzenetére


tecsu
addikt

És vám. A kiskereskedelmi árrés minimális, illetve az már benne van árban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) PrometheusX válasza BBorg (#2) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Nekem is nagyon hiányzik róluk az Ethernet port. Biztosan ilyet választanék az E74xx sorozat helyett, ha lenne rajtuk Ethernet port.

(#14) Lacok válasza #Chris (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Ismerik csak szerintem az ára miatt nem túl népszerű a gyártók körében. [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) ronroli


ronroli
tag

"Dedikált VGA opció nem lesz, csak az IGP-t használhatjuk grafikus számításokra..."

Furcsa egy XPS-nél ilyet olvasni.

(#16) dabadab válasza ronroli (#15) üzenetére


dabadab
titán

Az XPS 13 mindig is a nagyonhordozható üzleti gép volt, a mostaniban is csak Irist lehet kérni, szerintem nem olyan nagyon furcsa ez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) dabadab válasza gygabor88 (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Az ár nem elíràs?"

Nem, most is 800 USD-ről indul (W10 Home, i3, 4 GB, 128 GB SSD, full HD).

"A konkurrenciák gépei is 4gb rammal, fele ennyi akkuidővel 400k körül mozognak."

A full fapad Thinkpad x260 764 USD és a specifikációk szintjén annyival gyengébb, hogy 1360x768-as TN kijelző, 500 GB HDD meg kb 46 Wh-s akksi van benne - ezt lecserélve full HD IPS-re, 128 GB SSD-re és 70 Wh-ra felmegy az ára 960 USD-re, de ez még mindig nincs olyan messze a Delltől.

DRM is theft

(#18) #Chris válasza Lacok (#14) üzenetére


#Chris
tag

Ez a baj, hogy nem rakják szinte semelyikbe. Most egy HD graphics-al mihez kezdjek...?

(#19) caprine válasza #Chris (#18) üzenetére


caprine
aktív tag

Így van, én is ezt furcsálom, egy ilyen kategóriájú gépben ennyiért nem fért bele komolyabb GPU? Persze lehet a méret volt a lényeg és a plusz chip meg a hozzá való hűtés tényleg sok helyett igényelt volna.

A full HD-t 11" méretnél továbbra is erős túlzásnak érzem, megdobja az árat és a fogyasztást is feleslegesen, de legalább nem 4k-t tettek bele :D 15.6 méretnél már elmegy, de igazából olyan 17" méretnél kezd kijönni.

Ezeken az idétlen fantázianeveken mint a "rose gold" csak nevetek. Hol van már arany színű rózsa? Marketinges baromság. Ennyi erővel a fekete keretre meg lehetne azt írni hogy "tulipán fekete", mert fekete tulipán (ha ritka is) de van.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#20) dabadab válasza caprine (#19) üzenetére


dabadab
titán

"egy ilyen kategóriájú gépben ennyiért nem fért bele komolyabb GPU?"

Egy ilyen kategóriájú gépben (értsd: könnyű, kicsi üzleti gép) senki nem rak komoly GPU-t, mert az Excel anélkül is remekül elfut, az meg senkinek sem hiányzik, hogy pluszban fűtse a gépet meg szívja az akkut.

"A full HD-t 11" méretnél"

13" és simán kijön a különbség.
Azt meg nem nagyon látom, hogy ez érdemben hogyan dobná meg a fogyasztást (még egyszer: üzleti gép, nem játékok futnak rajta).

"de legalább nem 4k-t tettek bele"

Majdnem, lehet választani, hogy full HD vagy 3200*1800 kijelzővel kéred, ahogy ez a cikkben is szerepel.

"Ezeken az idétlen fantázianeveken mint a "rose gold" csak nevetek"

Ennek a színnek konkrétan ez a neve, nem a Dell találta ki.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) tabela válasza TheAquir (#9) üzenetére


tabela
tag

Nekem ez van az XPS-emhez: Gigabit ethernet + extra USB 3.0 portok Bevált.

[ Szerkesztve ]

(#22) Chrys_ válasza tabela (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

gigabit Ethernet port, de csak 100Mbps sebességgel megy az infó szerint :) Mondjuk attól még lehet elég, ennyi pénzért. De azért elég félrevezető a hirdetés.

(#23) HaZsolt


HaZsolt
őstag

De jó kis gép ez, windowsos fronton az egyik legjobb választás ha az összeszerelés/ anyagok minőségét is nézzük.

(#24) TheAquir válasza tabela (#21) üzenetére


TheAquir
csendes tag

jaja, kiraly ez is de nekem a hdmi hianyzik rola
ha ki kell vetiteni akkor jol jon...

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.