Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Gondolom bevetik a Kínában Blizzard által már alkalmazott megoldást, hogy csak jelentéktelen mennyiségű ingame pénzt lehet majd venni és az x db lootbox ajándék lesz a vásárlás mellé..[link]

/s

(#2) dabadab válasza wjbhbdux (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ez mifelénk egészen biztosan nem fog átmenni, sőt, igazából azon is csodálkozok, hogy ez Kínában működhet, mert olyan alap ravaszkodás, ami kb. mindenkinek az első körben az eszébe jut.

DRM is theft

(#3) ribizly


ribizly
veterán

Remek. Én amúgy sem kedvelem ezt a mostani rendszert, mert nagyon igazságtalan. Ha szeretnék egy skin-t, akkor ne kelljen már végtelen $-t kiadnom érte. Helyes!
Ennek lesz még egy nagyon jótékony hatása. Lehet a cheater-ek igen nagy része, akik eddig a ládákat gyűjtötték és eladták most kikerülnek a képből.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) Wesder


Wesder
félisten

A Fortnite gondolom azèrt nincs benne, mert ott viszonylag hamar ki lehet farmolni egy lootláma árát a PvE játèkban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ha még pár évvel kitolják a korhatárt a nyugdíjat is illegális szerencsejátéknak minősíthetik mert akkor már csak fogadni lehet arra, hogy egy átlag ember megéri-e a nyugdíjaskort...

(#6) wjbhbdux válasza Wesder (#4) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ezek csak a vizsgált játékok, az ítélet mindenre vonatkozik amiben ilyen rendszer van.

/s

(#7) #24077056


#24077056
törölt tag

Itt a csgo vége? Sok játékos elpártolt a csalók miatt. A játékot a ládák tartják már csak életben. Amennyiben ezt több ország is átveszi, akkor ggwp?
A vezető FPS esport játéknak lőttek?

(#8) exec79 válasza dabadab (#2) üzenetére


exec79
tag

majd andy bacsi rateszi a kezet a loobox bizniszre is:)

(#9) Taranti válasza ribizly (#3) üzenetére


Taranti
senior tag

Teljesen egyetértek, ezt én is utálom pl. a Rocket League-ben is.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Tidus


Tidus
addikt

És konkrétan személy szerint ki kapná az elzárást?

(#11) #24077056 válasza Tidus (#10) üzenetére


#24077056
törölt tag

gabe newell

(#12) Tidus válasza Tidus (#10) üzenetére


Tidus
addikt

Ő kicsoda?

(#13) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Semmi gond nem lenne, ha nem zsakbamacskat adnanak ezek a csicska cegek. Ha nekem megtetszik egy skin, akkor azt akarom megvenni, nem 136 ladat. Nekik igyis ugyis befolyik a penz a KONKRET SEMMIERT, szoval ja, remelem megrakjak oket hatulrol jo kemenyen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) kolopele válasza -Skylake- (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jogos. Nekem ezért is tetszett nagyon az Assassins legutóbbi része, mert ott azt vettem meg amiket én akartam, csak be kellett lépnem a store - ba. Lényegében megvettem egy halom Helix pontot, onnantól már ment minden mint a karikacsapás.

(#15) ribizly válasza Tidus (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Google

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) oriic válasza #24077056 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, most ez a kerdes hogy hogyan tovabb. A hollandok es a belgak is eleg komoly befolyassal birnak EU fele.

Tidus:

Igen, ez a resz erdekes, mert nyilvan nem vonul bortonbe sem az EA, sem a Valve vezetoje sem. Halmozott penzbuntetesre lehet szamitani.

Arra azert kivancsi vagyok, h kiadok mit lepnek. Valtoztatnak ami penzkieses, vagy kivonulnak az adott orszagokbol, ami szinten az.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#17) .LnB válasza -Skylake- (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bízom benne, hogy érted az általad leírtakat. De azért leírom. Egy összeg 136 szorosa, 136-szor több mint ha csak egyszer fizettél volna érte. Ez a lényege.

(#12) Tidus Tipikus Tidus...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) -Skylake- válasza .LnB (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen értem, csak én pl alkalomszerűen (heti 3-4 órát) játszok CS:GO-t azóta, mióta megjelent a játék. Skint vettem már , de ládához kulcsot még soha. Van vagy 80-100 ládám , amik sosem lesznek kinyitva mert nem fogok kulcsot venni. Szóval az általam leírtak logikája a következő : Valaminek a fele is több, mint a semmiből az egész. Abból gondolom hogy ezzel nem vagyok egyedül, hogy egyetlen ismerősöm sincs aki ládát nyitna cs-ben , viszont skint mindenki vett már akivel együtt játszok.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) MasterDeeJay válasza #24077056 (#11) üzenetére

Szegény...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) D.Va válasza -Skylake- (#13) üzenetére


D.Va
senior tag

Ha egy adott skin-t akarsz, most is megveheted azonnal, nem kell ládákat nyitogatnod... ott van a steam market, bármit megvehetsz azonnal. Az árakat meg a piac szabályozza... Jah, hogy túl drágga egy-egy skin mert népszerű vagy ritka? Ez van! Én pl csak játszok a játékkal, lefosom a skineket, (bár skin-t készítek) de életemben 2x nyitottam ládát összesen... mert nem sok értelme van... sőt semmi. :U

(#21) -Skylake- válasza D.Va (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Jah, hogy túl drágga egy-egy skin mert népszerű vagy ritka? Ez van!"

Igen , tök igazad van , rengeteg realitása van egy 10 eurós játékban egy 500 euros sikn-nek. Mintha vennél egy 6milliós autót feketébe , ha meg fehér kell akkor 37 millió. Súgok , nálad van a gond.
Nem baj, ha valami drága, csak lehessen megindokolni miért az. Az autónál meglehet indokolni, hogy miért drágább egy gyöngyház metál fényezés, mint a sima. Rá tudnád nekem húzni ezt a sémát arra, hogy egy 3ezer forintos játékban az 500 skin-nek mondjuk a fele van 30.000 forint felett ? Ráadásul itt még szó sincs arról, hogy valami plusz anyagi ráfordításra van szükség , mert ameddig a gyöngyház festék minden mozzanatában más mint egy sima festék , addig az hogy photoshopba a piros vagy a fekete vonalat húzod meg, teljesen irreleváns.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) D.Va válasza -Skylake- (#21) üzenetére


D.Va
senior tag

Ferrarit se vesz mindenki csak akinek pénze van rá. Ez egy ilyen világ. Én speciel 1 Ft-ot sem adnák semmilyen skin-ért... 2x nyitottam ládát is poénból... Számomra nincs értéke, és a játék skinezett fegyverek nélkül is ugyanúgy játszható... nem ad semmi pluszt, így semmi értelme...

Nem kell megindokolni mindent miért drága. Van ami azért drága mert csak. Pl szerintem a Mona Lisa sem ér egy fabatkát sem, 10 forintért sem aggatnám ki a falra. Számomra ugyanolyan festmény mint bármelyik másik, amit akár pl egy ismerősöm festett (aki nem híres festő...). Más meg több száz milliót adna érte... (a monáért) Na annak mi az értelme?

De egy másik példa: A gyémánt (igen a drágakő - aminek mellesleg számomra szintén nincs értéke, számomra csak egy átlátszó kavics) sem lenne drága, ugyanis millió van belőle felhalmozva. Az emberek és a piac teszi túlárazottá. Hogy ne tudja akárki megvenni. Kell a milliomosoknak is valami hogy eltudják költeni a felhalmozott felesleges pénzt valamire...
Van aminek van (valós) értéke az ár alapján, van aminek nincs.

Szerintem az 5 centes skin sem ér 5 centet sem, ugyanúgy ahogy az 1000 dolláros skin sem ér 5 centet sem.

Ilyen a piac, ez van, nem tudom miért akadsz ki ezen... Nem a CS GO az egyetlen igazságtalan (és értelmetlen) piac a világon... De mindig vannak hülyék (már elnézést - és most nem rád értem) akik értéktelen semmikért adnak pénzt, akár 1 euro-t, akár 1 milliárdot... Csak röhögök az ilyeneken...

Miért baj az hogy van valami (pl skin) ami tettszik de nem tudod megvenni? Vegyél olyat amit megtudsz. Pl lehet hogy tettszik az F40, de valszeg úgyis be kell érned egy Suzukival... Ez van.

(#23) -Skylake- válasza D.Va (#22) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az a baj, hogy elbeszélsz mellettem. Mind a 3 példa amit hoztál ( a Ferrari , a gyémánt és a Mona Lisa ) mind egy olyan produktum amiből kevés , illetve a Mona Lisa esetében egyetlen darab van. Én épp erről beszélek , hogy érthető az, hogy egy ferrari miért drágább mint egy suzuki , érthető az, hogy egy gyémánttal kirakott gyűrű miért drágább mint az amelyik egy sima ezüst karika és érthető az, hogy a mona lisa miért értékesebb, mint egy családi nyaralásos kép amit itthon nyomtatok. A ferrari gyártása/anyaghasználata/minősége MAGASAN egy suzuki felett áll, ahogy a gyémántból is szignifikánsabban kevesebb van, mint az ezüstből. Épp ezért indokolatlan a skin, mert photoshop effektet bárki tud használni és az egyetlen egyszer 20 perc alatt megrajzolt minta utána KORLÁTLAN mennyiségben másolható bármiféle további befektetés nélkül (mivel onnantól sem idő, sem pénz, sem anyag nem kell a másolat elkészítéséhez). Ha a ferrari korlátlan mennyiségben másolható lenne, azt sem lehetne 100millióért eladni mert az értékét az adja, hogy emberi kezek rakják össze 4 hónap alatt, válogatott alapanyagokból, teljesen a vásárló kívánságai szerint.

A világ legdrágább karambit kései nem kerülnek annyiba (az IGAZI kések) mint amennyiben CS:GO-ban a skin ára. Mond , hogy ez valid kérlek :K :K

Tehát jók a példáid , csak egyik sem igazolja a válaszodat a kérdésemre.

szerk: egyébként itt most nem arról van szó , hogy megtudom e venni avagy sem. Meg tudnám venni akármelyik skint. Nem akarok 3-4-500 eurós skint venni , engem alapvetően a létezése zavar (a 4 sorral feljebbi megállapításom okán), ezt vedd figyelembe amikor erről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) L3zl13 válasza -Skylake- (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tulajdonképpen te sem mondtál többet, mint hogy minden annyiba kerül amennyit valaki hajlandó adni érte.
Ugyanígy vannak ezzel a skinek is. Igen, lehetne korlátlan számban másolni őket, kb zéró plusz befektetéssel, de miért lenne ez kötelező? Pont a limitáltsága, vagy ez esetben az, hogy nehezen lehet beszerezni adja az exkluzivitását és növeli meg az értékét.

Azt mondod nem reális. Persze. De mennyi olyan dolog van, aminél kizárólag az exkluzivitás adja a felárat.

Nem hiszem, hogy meg lehetne húzni egy objektív limitet ami "még belefér", hogy ez alapján aztán bűnözőnek lehessen kikiáltani azokat akik ezt túllépik.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Össze tudná valaki foglalni (ha már a hír nem tette ezt meg) hogy hogyan változott a SW Battlefront II rendszere az eredetihez képest ami alapján az már nem minősül illegális szerencsejátéknak?

Aki hülye, haljon meg!

(#26) #85552128 válasza L3zl13 (#25) üzenetére


#85552128
törölt tag

Napi belépésért kapsz 1 ládát, meg néha adnak challengekért is. Viszont nem tudsz többé ládát venni se in-game sem valós pénzért. A fejlesztések in-game haladáshoz vannak kötve. Pénzért csak skineket lehet venni, de azt is konkrétan kiválasztod és tudod mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#27) kymera


kymera
senior tag

Ha ezt a kaput bezárják akkor lesz majd másik - ez egyértelmű .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#28) L3zl13 válasza kymera (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak reménykedem, hogy nem én fogok szívni a sok idióta gyerek (és szülő) miatt akik nem tudták visszafogni a vásárlási vágyukat.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.