Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Semin válasza 8th (#23) üzenetére


Semin
senior tag

Aham értem mélyszegénység autókkal... Ahonnan én jöttem ott a szegénynek nem telt autóra. Nem tudtak ingázni, emiatt korlátozottak voltak a lehetőségeik. Az autó a mai világban is luxus, és a jövőben még jobban azzá válik sajnos.
De pont nem erről a rétegről írtam. Ők nem azok akik agglóból diesel SUV-okkal ácsorognak napi 2 órát dugóban...

"..... Két és fél év alatt akkorát drágult a használtpiac az elektromos autók eszetlen erőltetése és a kretén co2 limit miatt, .... "

CoViD+Chiphiány lesz az, de sajnos ez a tendencia folytatódni fog még legalább egy évig.
(vagy ha nincs szerencsénk tovább) Egyszerűen nem kerül elég új autó forgalomba.
Ez pont annyira hátráltatja az EV-ket, minden minden más ICE autót.

"...e a ti logikátokat követve kezdjünk el basztatni mindenkit aki vegyes tüzeléssel fűt. Na ha valami akkor az tényleg iszonyatos mértékben környezetszennyező tehát adóztassuk szarrá a legszegényebb réteget aki mindent bedobál a kályhába amivel egy kis meleget tud csinálni...."

Remek példa!
Pontosan ezt csinálják a lakáspiacon is. Már csak BB Energia besorolású lakások épülhetnek, ahogy 25% energia felhasználás megújjuló kell legyen. (Vegyes tüzelés nem játszik)
A régebbieket pedig lehet fűtéskorszerűsíteni (Napelem+Hőszivattyú)
Ingyen állami pénzből.

A hangsúly a fokozatosságon van. Autóknál ez nyilván gyorsabban megy majd végbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.