Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Picturemaker


Picturemaker
őstag

40-ért színes lézer egész jó.
Az OKI nyomtatói amúgy sem rosszak.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3) szuper-t


szuper-t
senior tag

kicsi szerintem a tuner.:S

(#4) Surfym@n válasza Picturemaker (#2) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Feltéve, ha otthon használod, s nem nyomtatsz havonta 1000 lapnál többet...

Asszem maradok a jó öreg kyocerámnál...
Az igaz, hogy csak fekete-fehéret tud, de annak egy tonerje 20ezer lapra elég.
És a toner ára is csak 12k.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#5) Surfym@n válasza Duree (#1) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ipari hulladék kategória :(((

10-15ezer lap/3 év után széthullik mind.
főleg ha a júzer nem eredeti tonert használ... :(

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Na igen..., nekem is az a véleményem, hogy ebben a kategórában (ár) nem igen lehet kapni megbízható és nagyteljesítményű nyomtatót, ráadásul az elmúlt két évben nem nagyon tudott egyik gyártó sem felmutatni semmi olyan újdonságot, beleértve külsőt, belsőt és az elfogadható árat, amely nagyon megdobogtatta volna a szívemet..., - így hát marad a böszme, csúnya.., de megbízható színes lézer :DDD

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#7) Picturemaker válasza Surfym@n (#4) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt nem is nagyüzemi célokra találták ki.
Valószínűleg a Kyocerád kb. ennyibe kerül/került annak ellenére, hogy csak monokróm.
Ezek otthonra és kis irodákba való gépek.
3 évnél többet meg úgysem nagyon bír ki egy mai nyomtató sem.
A 4200-ast (tényleg a legkisebb OKI) használom itthon és vittem ki már könyvelőkhöz, kis cégekhez. 10 alatt van a gyári toner, igaz az sem nagy.Teljesen korrektül működnek.12-ért biztos nem gyári tonert veszel, mert ha jól emlékszem a Kyocera nem valami olcsón méri őket.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#8) Surfym@n válasza Picturemaker (#7) üzenetére


Surfym@n
senior tag

12k-ért gyári tonert kapsz...
Azért olyan olcsó, mert ott a tonerral nem kell megvenned az elektronikát, csak a port...
kyoceráék az elektronikát beépítik és 3év/100ezer oldalig garanciát vállalnak cseréjére.

Amúgy tény, hogy a nyomtatóm nem mai csirke, de 8ezerért már vittem is.
Nehéznek nehéz, de nem is hordozom magammal...

Amúgy nem ipari méretekben nyomtatok vele, hanem csak otthoni/iskolai célokra kell, viszont nem akarok egy darabig tonerekre költeni, illetve nem 2-3 évre akarok nyomtatót, hanem legalább a duplájára.

Amúgy most is lehet kapni Kyocerát, FS-1100 a neve, fekete-fehér csak, de piszok gyors, rövid a bemelegedési ideje, és valós 1200 dpi-t tud.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.