Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Aggaszt a mostanában tapasztalható térnyerésük az alsó- és középkategóriában. Korábbi telefonokból elég rossz emlékű a szoftertámogatás hiánya, a rossz képfeldolgozás és az alacsony teljesítmény miatt. (ld. MT6577) :U

Valahogy a Snapival szemben nem tudnak akkorát villantani, mint pl. PC-s fronton az AMD az Intel ellen.

B.Cs.

(#2) jFox válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


jFox
őstag

6577? Mikor volt az már? Azóta nagyon sokat fejlődtek. :K
Az is rendben van, hogy nem vetélytársa a Qualcom-nak. Ez erősen meglátszik a (mobilok) árcédulá(já)n is. Kisebb pénz, kisebb foci.

Egyidőben nekem meg pont fordított tapasztalatom volt a Snapis olcsóbb telefonokkal.
Pl Blade 3, Redmi 2,stb. Vagy csak én fogtam ki rossz szériát belőle, de ezekkel mindíg szívtam. At MTK-s telókkal meg nem volt gond.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3) #65577472


#65577472
törölt tag

"Belépőszintű gamer chip"

Anyám borogass! :DD :W

(#4) janeszgol válasza #65577472 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Heloi P22 meg P35 atnevezve? Ez jar azzal, hogy a QC szinte total lelassitott. Sd450 utan semmi, egy 670 kijott meg, meg a 720G, 735G vagy mi, es ennyi? Ja meg persze a 875. Ti nem erzitek ugy, hogy total lelassult az SoC piac?

Es akkor megjapjuk a frissitett P22/P35 parost gamer neven.

(#5) bollokcs80 válasza jFox (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Régen....tudom, öreg vagyok már. :D

Valószínűleg igaz fordítva is, ahogy írod. Ki mit tapasztalt.

B.Cs.

(#6) bollokcs80 válasza janeszgol (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De, érezni. Ezért találnak ki ilyeneket mint a nyújtott képernyő, notch, 5G.....

B.Cs.

(#7) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem tudom, hogy hosszú távon, hogyan fogják bírni a "gamerkedést"...

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#8) #65577472 válasza janeszgol (#4) üzenetére


#65577472
törölt tag

Vicc :D

(#9) Juhaszatti válasza janeszgol (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A 670 óta van Snapdragon 675, 710, 712, 720G, 730, 730G, már egy ideje 765, 765G és 768G is, és már pletykálják a 775-öt is. Annyi procit tol ki magából az utóbbi időben a Qualcomm, hogy lassan tényleg követhetetlen lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) viktorhu válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


viktorhu
veterán

Kell a versenytárs a qualcommnak, még akkor is, ha az olcsó szegmensben tudnak teret nyerni. Nekem pl. nem kell szupererős chipset, viszont kell a sok processzormag a multitaskinghoz, meg kell a sok ram, és nem akarok vagyonokat fizetni, teljesen jól elvoltam a mediatekes telefonok korában.

A minőség meg szerintem akkor sem miattuk volt rossz, hanem a gyártók miatt - az egyik legjobb telefonom a maga korában a Coolpad F1 volt MT6592-vel.

(#11) #65577472 válasza viktorhu (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

"A minőség meg szerintem akkor sem miattuk volt rossz, hanem a gyártók miatt"

Kizárólag a MediaTek sara, hogy anno nem adta ki a gyártóknak a szükséges drivereket.

(#12) _flamer válasza viktorhu (#10) üzenetére


_flamer
aktív tag

Az a baj, hogy a prémiumszegmensben bekövetkező ár növekedés hamarosan hatással lesz az alsó és középkategóriára is és akkor elég dühítő lesz, hogy sok pénzért "csak" ennyit tud a telefon.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#13) janeszgol válasza _flamer (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, szerintem teljes átformálódáson esik át a piac. De ezt beszéltük a múltkor.

(#14) Segal válasza #65577472 (#3) üzenetére


Segal
veterán

A lényeg hogy benne legyen a nevében a gamer :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) #24536576 válasza janeszgol (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neked mi hiányzik a piacról? Rgb ledes proci?

(#16) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Biztos hogy az elavult cortex a53-at kellene még futtatni?

(#17) aprokaroka87 válasza janeszgol (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem inkább az van hogy valami miatt pár SOC alig terjed + sokszor tudásban is alig van eltérés azonos csoporton belül

(#18) RoBos válasza Juhaszatti (#9) üzenetére


RoBos
senior tag

Az SD690-et kihagytad... ;)

(#19) Graphics válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

6-7 évvel ezelőtti SoC-ot hoztál fel... Hol van az már?

Érdemes figyelni a Mediatek újdonságait az aggodalom helyett... Nem helyénvaló 6-7 éves dolgokat hánytorgatni :D Egy kapcsolatnak se tesz jót...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) darvinya válasza #65577472 (#11) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem adta ki, akkor hogyan írt rá bármit is.
Amúgy gyártó annyi licenszt vesz meg, amennyit megér neki.
Szemléltetve, Sony kamera modulhoz csak alap licenszt veszi meg, így csak alap kép feldolgozás tudja.
Mint minden készülék fenntartása(támogatása) a drága, nem a letervezéssel gyártva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21) Depression válasza Graphics (#19) üzenetére


Depression
veterán

Az én telefonomban egy helio x25 van. Fogalmam sincs, hogy milyen idős a soc, a telefont 2 éve vettem újonnan, mert antutban alig kapott kevesebb pontot, mint az előző samu note 5 telefonom. 3 nap után eldöntöttem, hogy eladom a fr@ncba, csak közben kiesett a kezemből, és az egyik sarkán tok ide, vagy oda, berepedt a kijelző. Szóval maradt. A tűz forró készüléket imádom, télen kikapcsolt kijelzővel is melegíti a golyóimat, sot elérte újkorában az akár 3 órát is, de ez feltornázható egy picit, ha reseteled a telefont. Ma már 30%-os akku töltöttségnél lehet használni visszaszámlálóként, mert ha valami beragadt, akkor biztos lehetek benne, hogy egy percen belül ki is kapcsol a telefon. Arról ne is beszéljünk, hogy 68%-nál leáll a töltés is, ha be van ragadva valami program, szóval csak kikapcsolt állapotban tudom feltölteni 100%-ra. Lényeg, hogy nem tudom, hogy az mtk, vagy az elephone a ludas, az én soc-om akár kenyérpirítónak is használható lenne, pedig nem játszom 3D-s játékokkal, akár a nova launcher, vagy a chrome is képes erre. Mindezt úgy, hogy hasonló antutu pontszám mellett (~120k) a samu exynos procija akkoriban érzetre köröket vert erre a sz@rra. (elephone s8) Mind e mellett akkor cserélem le ezt a telefont, amikor már nem tudom bekapcsolni sem. Azóta túlélt az egy autóbalesetet, amikor nekiverődött a csomagtartóban lévő nyitott kistáskámból a hátsó ülés fém hátsó részénének. A kijelző most már teljesen pókhálós, és végtelen sok szellemérintést érzékel, szóval bocsi, ha vannak a hsz-eimben hülyeségek, de a család miatt már nincs felesleges pénzem még egy középkategóriás telefonra sem. Egy biztos, mtk-t soha többé, mert ez akkor a csúcs volt náluk.
Továbbá van egy Nokia 2-m, qualcom SD 212-vel, amit az ellenségemnek sem kívánok, és volt egy huawei y6(2018)-am is. Na ezek pont arra jók, hogy bebizonyítsák, hogy az állítólagos "okos" telefonok még telefonálásra is alkalmatlanok, mert egy bejövő hívást sem fogsz tudni felvenni, mert a soc épp valami mással van elfoglalva.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) darvinya válasza Depression (#21) üzenetére


darvinya
titán

Most tökéletesen leírtad, amiről előző hsz-ben taglaltam.
Persze, ha Sony MTK-s telo lenne már más lenne a véleményed.
Sajnos olcsóság nem mindig olcsó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23) t72killer válasza #65577472 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan a gipszet kérném - annak a fejére, aki ezeket a hulladékokat telefonba rakja. Nettó nyersanyagpocséklás. A 12nanós gyártósort legfőbb ideje eladni egy környékbeli baromfikeltetőnek.

A Dimensity alá nem kéne igérniük.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) viktorhu válasza t72killer (#23) üzenetére


viktorhu
veterán

Sőt, félmillió alatt legyen tilos telefont árulni! Harmadik világnak szánják ezeket a chipseteket, ahol nagyon is igény van erre a kategóriára. Nem értem, miért zavar bárkit, hogy olyan dolgokat is árulnak, amire neki nincs szüksége. Gondolom a boltban is levered a polcot, ha mondjuk nem szereted a brokkolit, és mégis kirakják.

(#25) t72killer válasza viktorhu (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

miért, a dimensity 800assal szerelt telók fél millába kerülnek??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) viktorhu válasza t72killer (#25) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem. De akkor már miért ott húzzuk meg a határt? Törhetünk felfelé bátran.

Miért ne lehetne a működő régi technológiát olcsón tovább árulni azoknak, akik ezt engedhetik meg maguknak? Nem véletlen a gaming elnevezés, ezekkel valószínűleg tényleg játszani fognak azok, akik soha nem fognak mondjuk konzolt kapni karácsonyra.

(#27) #65577472 válasza darvinya (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igazad van.

Segal :DDD

t72killer A41 tulajként azt mondom, hogy a középkategóriában a 12 nm még határeset.

(#28) Graphics válasza Depression (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

X25-ös is elég régi már.

Elephone-t venni meg elég nagy badarság volt ..az egy hulladék

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) aprokaroka87 válasza Graphics (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg 2015 vége felé jelent meg az X25

(#30) Graphics válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az X20 igen, bejelentés is lehet megtörtént már ekkor, de 2016 eleje az igazi datum

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) darvinya válasza t72killer (#23) üzenetére


darvinya
titán

Miért szeretnéd 1nm-es technológiát?
Ha tudnád, hogy 25nm alatt mennyi selejtes CPU kapsz készülékedbe, nem örülnél neki annyira.
Röviden kapsz drágán egy selejtes darabot, ami garantáltan 2 éven belül a kukába dobod.
Ráadásul ez felárral kapod meg. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32) janeszgol válasza t72killer (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem a Helio P22/P35 nem rossz, el lehet velük lenni. Még játszani is enged. Persze szigorúan 40k huf alatt. Engem csak az zavar, hogy évekig voltak fikázva ezek a telefonok (oké, én is megszóltam a végén őket, de nyisziati meggyőzött), majd kijön ezekkel a Realme, átnevezve G25-re meg mittudomén, gamer SoC, aztán már "jaj nem is olyan rossz vétel".

(#33) janeszgol válasza viktorhu (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont változóban van a piac. Elértük azt a fejlettségi szintet, ahol már drágulnak az alkatrészek. Szóval több ilyet láthatunk majd. Sajnos, nem sajnos, ez van.
Egy Power VR8320 elég a PUBG-hez (kiválón futtatja), meg egyéb 3D-s játékokhoz is. Mondjuk a most megjelent Dark Souls koppintást még nem próbáltam ki rajta, csak megvettem a játékot bevezetőáron.
De ilyen a Samsung Exynos SoC is, a 7904. Azon is mennek az átlag játékok. Meg ott az SD 439. Szóval most mintha megtorpant volna ez a szegmens (50k-60k huf alatt). Régebbi megoldások, amik még bizonyos határig jók, de már régen köztünk vannak.

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza viktorhu (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert pocsékolja a nyersanyagokat és energiát, ráadásul hamarabb jön rá az ügyfél, hogy az alap rendszerigényekre is sovány lett?

#31: gyári hibás SoC:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) darvinya válasza t72killer (#34) üzenetére


darvinya
titán

Bezony.
Azt hiszed 100%-osat kapsz.
Már CPU-t sem tudnak milliárd alkatrészeit ekkora méretben 100%-ra garantálni, hanem tól-ig határoltból lesz ez címkés, többi meg az a címkés.
Próbáld otthon lemérni 7nm×7nm felületet és ezt szorozd fel milliárd darabra.
Megnézem mennyi lesz pocsékba. :DDD
Nem úgy működik, hogy addig zsugorítasz, ameddig akarsz.
Ekkor mennyiségű alkatrész számnál már fel sem tűnik, hogy hetente 1 komponense kihullik a sorból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36) t72killer válasza darvinya (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én nem sok cpu-gariztatásról hallottam még...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Graphics válasza darvinya (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmmm? Hibás SoC mobilban? Hát nem igazán találkoztam ilyennel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) darvinya válasza t72killer (#36) üzenetére


darvinya
titán

És Graphics

Te mint felhasználó miből fogod tudni, hogy a CPU már csak 80%-os? -Sehonnét
Így azt se tudod, hogy frissen vett készüléked csak 86%-os.

Nincs 100%-os CPU, csak tól-ig határolt címke.

Ez nem villanykapcsoló, ahol 5 alkatrészből egyik kiesik, akkor látványosan nem működik.
Itt milliárd alkatrészből kiesik 100, még azt sem veszed észre, mert több irányú logikai összekötésűek.
Max. annyit veszel észre, hogy néha lassabban számol, de még ez sem egyértelműen az.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39) t72killer válasza darvinya (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert időnként tolok rajta egy tesztet:F?

Nettó konteó, amit írsz, a "belassulások" szoftveres eredetűek, jellemzően a drivereket nem írják meg normálisan az újabb főverzióhoz - legyen az winfosch vagy droid.

A bő másfél éves rtx 2080ti-m is ugyanannyi pöttyöt hoz loopolt tesztekben, mint újkorában - pedig van benne pár tranyó. Uez mondható el a család többi (nem kevés!) 3-4-5éves mikroelektronikai cuccáról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Graphics válasza darvinya (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te honnan tudod? :U mi alapján ?

Nem azért , de nekem 2 éves a mobilom,hozzá az újkori eredményeit. Miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Plazmacucci válasza darvinya (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hülyeséget beszélsz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42) janeszgol válasza Plazmacucci (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Olyan könnyen rámondod. Chipben is olvastam. Több milliárd tranzisztor van egy prociban. Ebből ha pár millió, pár tizenmillió hibás, attól még működhet jól, de esetleg más kategóriát kap. A gyártás még mindig úgy működik, hogy tervezés, gyártás, tesztelés, kategorizálás.
[link]

(#43) Plazmacucci válasza janeszgol (#42) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ettől még az órajele tól-ig működik, mindegy, hogy minek a selejtje. Ha nem hozza az órajelet akkor hibás. Ez fekete fehér, nem kell belelátni semmit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#44) darvinya válasza t72killer (#39) üzenetére


darvinya
titán

Tehát olyan tesztet tolsz, ami minden egyes tranzisztort leellenőríz, hogy adott feladatnak megfelel, vagy adott határokat tudja.

#43 Plazmacucci

Most magadat cáfoltad meg.
Ha az órajele tól-ig működik, akkor honnét tudod, hogy hibás?
Mikor 200Hz-4GHz üzemi működés.

Totál összetett a teszt, megfelelés és ezzel minősítéses kategóziálás.

Mint írtam, ne kézeljétek el úgy, mint egy világítás.
Ez 1 milliárdszor összetettebb, ami mátrixként kapcsolódnak, nem egyirányúként.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45) t72killer válasza darvinya (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én itt feladtam, tessék átfáradni a konteó topikba.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Graphics válasza darvinya (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha erre van konkrét írásos bizonyíték a mobilos SoC-k kapcsán, akkor jöhet a link és a forrás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.