Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Alap kis netezos gepbe eleg korrekt ajanlat, bar a tuning reszet valahogy nem tudom komolyan venni, semmi ertelme. Azert erzem igy, mert ahhoz, hogy tuningolni lehessen, az kell, hogy ne a legolcsobb dzsunka alaplap legyen alatta, de akkor meg a pluszpenzbol inkabb vegyen valami ertelmesebb procit az ember.
Akkor lehet ertelme, ha arra van veve a proci, hogy legyen valami a lapban, amig nem kerul bele az odavalo erogep, mert gari van, vagy eppen valtas kozben kiesik egy-ket het vagy akarmi, de akkor se erzem, hogy annyit adna a tuning, hogy ertelme legyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) S_x96x_S válasza opr (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> hogy tuningolni lehessen, az kell,
> hogy ne a legolcsobb dzsunka alaplap legyen alatta, de

ezt nem értem.
Ez csak két mag; a gyári 3.5Ghz - 35W -os csomagban.
és 3.9 Ghz-re húzva szerepel az AMD preziben.

Ezt miért ne bírná ki bármelyik olcsó alaplap?
persze lesznek próbálkozások 4Ghz felett is, de akkor is csak 2 mag.

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) opr válasza S_x96x_S (#2) üzenetére


opr
veterán

Kibirni kibirja, az opcio nem biztos, hogy adott az olcso A320-as deszkaknal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Chaser válasza opr (#1) üzenetére


Chaser
titán

néháyan nagyon el vagytok itt tévedve
zen 2700 van nálam b450m s2h lapban - br 19,5ft volt nemrég - , való igaz komoly tuning nem volt, csak allcore 3,6ghz-et adtam neki uv-val, de ha 50e ft-os lapban tudja az allcore 4ghz-et, ebben is tudná - de mivel úgy sokkal jobban zabál nem látom értelmét -
8 mag, nem 2... :)
és! ez eddig a legdrágább lapom ( : anno 12-3e ft-nál soha nem adtam többet lapért, és alig maradtam el tuningban a 30-40e lapok tuljaitól, akiknek főtt is a feje rendesen, oké, 8 maggal többet rá lehetne húzni egy erős vrm-es lappal, lehet menne agyonfeszelve mindent 4,4ghz allcore is, csak kx annyiba kerülne a lap, és 20e-s hűtés kellene minimum a cpu-ra - amit 3,6-on uv-val a gyárija is lehűtött uv-val nagyon korrekten, nekem már hangos volt, átlagos gépből "nem lóg ki" -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Fred23 válasza opr (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

" a tuning reszet valahogy nem tudom komolyan venni, semmi ertelme"

Kérdezted erről az ifjabb Veér Istvánt is? :D

(#6) Geller72


Geller72
veterán

..2 mag..itt halt meg a dolog..nálam. Mert ha még 4 natív mag lett volna..talán..

(#7) LamerGyuri válasza Geller72 (#6) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

2 mag, 4 szál; ugyanúgy, mint a G5400-ban. Problem?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#8) Fred23 válasza LamerGyuri (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Netezni még elmegy, esetleg régi játékokhoz is jó lehet. De ha ennél többet szeretnél, felejtős.

Ettől még nem szar a proci, csak szűk korlátai vannak. Anyumnak simán vennék egyet, mert netezéshez Neki teljesen jó lenne. (Ahogy mondjuk egy i3-7100 is.)

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser válasza Geller72 (#6) üzenetére


Chaser
titán

igp-vel 50$-ért? vicces kedvedben vagy ( : amiről beszélsz az a 3200g, csak az nem 50$
de mondjuk intelnél biztos hozzád vágják ennyiért a 4 mag+igp-t...jah nem :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) wwenigma válasza Fred23 (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És az AMD Athlon 3000G?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) Fred23 válasza wwenigma (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mi van vele? Az ára egész jó. A használhatósága meg erősen korlátozott. Nem tudom, mire akartál célozni. Számomra a 3000G és a G5400 vagy az i3-7100 egykutya. Nem érdekel itt a gyártó. Belépő szint teljesen. Legyen olcsó, működjön! :)

#12: Igen, én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#12) wwenigma válasza Fred23 (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Arra hogy nem te vagy a célfelhasználó és arra amire - ami ellen - kiadták, bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Faja, csak a belépő alaplapokon is engedélyezni kellene...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Geller72 válasza Chaser (#9) üzenetére


Geller72
veterán

..ha nem tűnne fel, nem az árat kritizáltam..hanem a felépítést, és azt is odaírtam, hogy NEKEM így, ebben a felállásban nem felel meg. Nem azt írtam, hogy szar proci, mer' olcsó.. ;).

(#15) Chaser válasza Geller72 (#14) üzenetére


Chaser
titán

én csak mondtam van olyan amit keresel, picit drágábban - az meg egy kicsit vicces, h neked 50$-ért 4 mag kellene, nekem is jó lenne, 8 még jobban, de meseországban sincs olyan, nemhogy a mi kis világunkban :) -
semmi baj a felépítésével és az árával, nekem se kellene, de teljesen korrekt adott teljesítmény/tudás adott árért objektíven nézve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nincs rossz termék, csak rossz ár. Ennek meg jó az ára.

(#17) lemusz


lemusz
addikt

Vajon van itt olyan hozzászóló aki ilyesmit használ vagy tervezi majd ezt megvenni? :D Csak mert az átlagos prohardveres felfogás szerint R5 3600 / i5-9400F alatt nem létezik élet. Vagy ha létezik is, az akkor maga a pokol.

(#18) Geller72 válasza Chaser (#15) üzenetére


Geller72
veterán

..bocs, de még mindig nem találom azt a részt egyik kommentemben sem, ahol írtam volna bármit is az árról, vagy akár arról, hogy nekem 50 dodóért kell a négy mag. ;) . Annyit írtam, hogy NEKEM a 2 mag (SMT ide, vagy oda) már nem opció. :R. Tök mindegy, hogy menyi az ára, mennyire olcsó.

(#19) Chaser válasza Geller72 (#18) üzenetére


Chaser
titán

"..2 mag..itt halt meg a dolog..nálam. Mert ha még 4 natív mag lett volna..talán.."
mivel erről a termékről nyilatkoztál, elég evidens nekem: ha 4 magos lenne 50 $-ért, akkor talán...
van 4 natív magos, eddig is volt, csak nem ennyiért
ha azt mondtad volna 10$-ért sem kell 2c/4t cpu, nemhogy 50-ért, akkor egész más, de nem azt mondtad :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) tomio


tomio
tag

francbaaa
aludnom kell :DDD

Egy máshova írt / másik hozzászólásom teszem most be ide, mielőtt hozzászólnék (az apropó a megint előjött bajnok penya).
Az Intel csúfos húzásai között van, hogy egy az évtized elején _tőlük jött_ kiterjesztés / utasításkészlet hiányzik a Celeronokból és Pentiumokból: az AVX aka Sandy Bridge New Extensions. (Vagy itt a linken Ctrl+F: AVX, és CSAK szerver prociban van találat!)
Ami ugye már a többedik generációjánál tart (AVX2, AVX-512). Benne van minden AMD prociban 2011 óta (Bulldozer). Mondom évek óta minden AMD prociban (link).
Ezért én azt se értem miért hozzák le tesztek (legyen külföldi oldal v magyar) hogy bajnok pentium, mert gigahertzben mekkorát megy!?!!!444 :F :DDD
Aztán egy 6.-7. gen penya nem visz vmit amit egy 2. gen i3 vagy szintén sokéves AMD már visz, mert van benne avx.
(Steamen is amikor min. req. az i3-4130 aminél mennyivel erősebb nyers erőben egy újabb Pentium; csakhogy azért 4. gen i3 kell mert az már AVX2 ami innentől van (tehát valójában a min. req. = avx2). Ezért ilyenkor semmit nem ér még egy izomkolosszus i7-2700K sem mert min. req. alatt(!) van. És ahogy jön ki vmi instruction set / extension az idővel kelleni is fog. És nem lehet beletenni ám. Csak OC ezt nem oldja meg.
Ezért hiányos procit gyártani csúnya dolog (engedni sem lenne szabad h ez megtörténjen). Venni meg hiba. Ezt nem kompenzálja nyers sebesség.
AMD nem ezt az utat járja (virtualizáció terén se -> Intel: ebbe teszünk de ebbe meg nem VT-x -et; AMD: mindenbe teszünk AMD-V -t [még a Sempron-ba is!])
Nagyon más a két cég.
És akkor most:
... Pentium G5400
Miért jönnek mindenhol netszerte ezzel a pentiumból kisajtolunk húdesok gigahertzet és ahhoz hasonlítunk bááármit :F ???
Utasításkészlet-hiányos procik. Hiányzik belőlük az ami teljesítményhez kell. Pentium 200MHz vs Pentium MMX 200MHz. Nem ma volt. Azóta gyorsításhoz utasításkészletet veszünk. Csak a hertzek nuku. A megjelenő újításokat használni kezdik, szükségessé válnak. Ha nincs benne a CPU-ban, senki bele nem teszi. Oszlopdiagramokba hiába szerelmes a fél világ, ha vmihez kell akkor ott marha nagy visszaesés van ám ha nem tudja, vagy nem is megyr. El kellene felejteni őket.

[ Szerkesztve ]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#21) opr válasza Chaser (#4) üzenetére


opr
veterán

És a b450 mióta olcsó dzsunka? Még a b350 se az... A320-ról volt szó.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Chaser válasza opr (#21) üzenetére


Chaser
titán

sztem a320-at el lehet felejteni
valamiért többet zabál, idle is - nem hinném, h megoldották, mert ezekbe nagy ívben sz@rik az amd -
a legolcsóbb asrock a320 lap 14e, a b450-es gb lapom 19,5e volt, 19-ért is van értelmes helyen már, %-osan még rá lehetne fogni, h nagy a különbség, de egyébként pedig pár hamburger ára :) ez egyáltalán nem egy pro lap, de elég szép otthon ad akár 8 magosnak is - és ahogy látom sokkal kisebb sz_pórollert mint esetenként a sokkal drágább társai, az a320 hülyeségeiről nem is beszélve -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Noukoum válasza lemusz (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Úgy úgy , ahogy 4k 60fps alatt sem:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) LamerGyuri válasza lemusz (#17) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor a Prohardver maga a Pokol egyik sötét bugyra ;] :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#25) turorudi


turorudi
aktív tag

A fiamnak 200GE van A320-as lapban. Valami legolcsóbb Gigabyte, abban van tuning opció, de még nem próbálta ki. Viszont azért az árért baromi jó procogó, 1050Ti-jal szépen mennek Full HD-n Fortnite, Overwatch és társai.

(#26) Qkackca válasza lemusz (#17) üzenetére


Qkackca
őstag

A 200Ge teljesen jó, nekem tetszik, azt is lehet tuningolni, bár gyanítom nem minden lapban.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#27) opr válasza Chaser (#22) üzenetére


opr
veterán

Mindennel amit írtál tökéletesen egyetértek, kivéve egy dolgot. Te is tudod, hogy aki ilyen procit fog venni, az mindenen IS spórolni fog, Rocco szinten fogja hősünk szexualizálni a fillért, pláne gépház, táp, alaplap szempontjából. És akkor a dzsunka tesco oem konfigokról még nem is beszéltünk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) MongolZ


MongolZ
addikt

Oké, nem hivatalosan, csak úgy megtűrten, de a 2xxGE széria is tuningolható...

(#29) solfilo


solfilo
veterán

Köszi ezt a cikket is! :R
Jól értem, akkor ez nem Picasso, hanem még Raven Ridge, ugye?
hülye kérdés, most látom a táblázat felett írva is van. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) AxBattler válasza turorudi (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, sokszor elfelejtjük, hogy anno kispénzű fiatalként milyen jó is volt hasonló kategóriás cuccokkal bütykölni... Athlon X4 630 FTW! Azóta is imádom a low-budget gépeket!
:C
Egyik kedvenc cikkem a témában: ASRock A780LM alaplap bemutató

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) Piftuka válasza opr (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Alap kis netezos gepbe eleg korrekt ajanlat[..]"

Csak olyan számítógépbe megfelelő? "Átlagos" játékokhoz nem?

"Aquila non captat muscas."

(#32) opr válasza Piftuka (#31) üzenetére


opr
veterán

Mit ertunk "atlagos" alatt? Nem tennem ra a bal heremet, de szerintem felejtos vele barmi AAA cim, ami fiatalabb, mint 4-5 ev. Legalabbis elvezheto szinten es minosegben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) Piftuka válasza opr (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát mondjuk pár évvel ezelőtti "FIFA", "PES" címek, "Heroes of Might & Magic" stratégiai játékok újabb darabjai, 3D-s kalandjátékok, szerepjátékok...

Mindezek max. Full HD felbontásban, "korrekt" közepes (vagy full) részletességel...

"Aquila non captat muscas."

(#34) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A helyén kezelve ezt a procit, semmi baj nincs vele. Aki tudja, hogy mit és miért vesz, annak hibátlan. Jó lenne ez akár még egy költséghatékony HTPC-be is, bár ott inkább az ITX lapok ára lenne a tényező.

Viszont ami vicces, hogy így már a 3xxx szériában mindhárom Zen változat képviselteti magát! Nem igazán értem, hogy miért nem Zen+, mint a többi APU?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) opr válasza Piftuka (#33) üzenetére


opr
veterán

Igazabol talan a legbiztosabb megoldas erre, hogy megnezel par tesztet, hogy mit tud az Athlon 240G. Ez is pont ugyan azt fogja tudni, meresi hibahataron belul CPU es GPU szempontbol is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) solfilo válasza Piftuka (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Kb úgy mehet, mint az Athlon 200GE, itt egy logoutos írás, hogy mit tud játékokban.
Amúgy ilyen célra egy Ryzen 3 2200G-t próbálnék levadászni, kellően olcsó már s sokkal erősebb, mint ezek az Athlonok. :)

solfilo

(#37) Qkackca válasza opr (#32) üzenetére


Qkackca
őstag


Full hd

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38) opr válasza Qkackca (#37) üzenetére


opr
veterán

Szep eredmeny! :Y Mit tud az rx580 ugyanitt egy erosebb procival?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) Qkackca válasza opr (#38) üzenetére


Qkackca
őstag


De nem egészen összehasonlítható mert itt már tuning is van r7 2700 @ 3600Mhz & 3200 cl14 a ram, ja meg a vga drivert is frissítettem.

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#40) Piftuka válasza solfilo (#36) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-kat!

Elfelejtettem mondani, hogy nem integrált grafikus vezérlővel gondoltam használni, hanem egy jobb közép kategóriás videokártyával, mint pl. az RX570, vagy RX580.

Vagy érdemesebb lehet a 3-as, esetleg 5-ös széria olcsóbb, grafikus megoldást nem tartalmazó darabjait párosítani melléjük?

"Aquila non captat muscas."

(#41) solfilo válasza Piftuka (#40) üzenetére


solfilo
veterán

jaaa, hát akkor nem ajánlott így az Athlon. Low budgetből most Ryzen 3 1200-at vennék, 4 valós mag, 15-16k-ért megvehető boltban. :)

solfilo

(#42) Noukoum válasza solfilo (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Jelenleg kb legjobb ár/érték arányú processzor a piacon az 1200-as

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) Chaser válasza opr (#27) üzenetére


Chaser
titán

lehet kicsit félreértettem, erre tendencia 10-ből 8-10 embernél, ha egy alaplap nincs 30-40e ft akkor az sz@r ( :
nyilván ha valaki olyan alaplapot rak a kicsi alá akkor nem tuningolható, de az nem a cpu sara, a lehetőség adott, de mint azóta más mondta, a320-ból is van "tuningos" - részermől azt továbbra ie kerülném, ha csak netezős gép is, akkor meg főleg ne egyen többet a gép az alaplap miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Piftuka válasza solfilo (#41) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm... no ezt nem gondoltam volna. Mármint, hogy ennyiért lehet már kapni 4 magos, Ryzen CPU-t.

Itt az ideje meglátogatnom az "AMD Ryzen", és a "Milyen számítógépet vegyek?" témákat. :K

"Aquila non captat muscas."

(#45) sb válasza Chaser (#4) üzenetére


sb
veterán

Ezzel egyetértek, Az A320 fikázással már nem.
Szerintem nem filléreskedés ha 15k-s proci mellé nem 25-40k-s range-ből választ valaki lapot. Inkább az utóbbi értelmetlen marhaság.

Hacsak nincs vmi extra kívánalom amit a konkrét lap/chipset nem tud, de elég jól felszerelt az A320 is. Nomeg áltaguser igények kimerülnek az USB portok támogatásában kb. Ha tuning nincs ezek a 35-65W-os cuccok bőven elmennek a 95W-os lapokkal. Röhögve. Aki itt fázisokat számolgat az túltolja a dolgot. 95W X procik mellé meg tuningra nyilván nem illik már a képbe...
Egyébként nálam sw/bios tekintetében is elég korrekt az A320 a B450-emhez viszonyítva is. Van ram tuning (200GE-nél ahol nem kéne), p-state... minden.
B450-en meg fele nem működik jól meg eltűnik/megjelenik utóbbinál bios frissítésekkor.

Az idle fogyasztás pedig 3 hsz-ből meg cikkből kiindult hülyeség szvsz. Nekem ugyanaz az A320 lapom van 200GE-vel, 20-25W alatt van idle konnektornál mérve, bár nem emlékszem pontosan.

Nekem is kb. a 25k-s B450M Pro4 volt a legdrágább lapom és soha nem volt hiányom semmiben. Attól meg a kardomba dőlök mikor arról beszélnek a topicokban, hogy 40-50k-s lap alatt nincs élet, mer' háddeavrmnembírjamajd a 65W-ot... jobb esetben lesz tuning: olyan amit írsz: +10%-ért +100W, +30k lapra és +20k hűtőre. Nice. :D
De a legjobb amikor az 50k-s lap után már nem marad a hó végére zseton és addig megy bele 200GE/Celeron, majd jövő hónapban jöhet a hatmagos. :D

(#46) Chaser válasza sb (#45) üzenetére


Chaser
titán

ha visszább olvasol látod, nálam zen 2700 alatt van br 19e ft-os lap ( :
és pont hogy azt nehezményezem, h itteni legtöbb emberke szerint 30-40e ft alatti alaplap sz@r
mivel legolcsóbb 320-as asrock 14e, ez a b450 gb lap 19e, semmi értelme előbbit venni - gond nélkül megzargatja a 2700-et is ha kell, egy ilyen cpu-n max elmosolyodik ha tuningolni kell :) -
a320 fogyasztást itteni tesztekből láttam, nem most volt, lehet lap függő is, de nem jól kezelte valszeg a cpu energia managementet, szóval hülyeségtől messze van - amd-nél megszokhattuk, mai napig nem tud a vga-juk mit kezdeni azzal, ha egynél több monitor csatlakozik a kártyához, és egyből feltolja a vramot max órajelre, 10+ éve is így volt, ma is így van -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) opr válasza Chaser (#43) üzenetére


opr
veterán

Persze, mert Te ertesz hozza. De tudod nagyon jol, hogy ez a piac 99%-ra nem igaz.
Szerintem ilyen procija harom fele ugyfelnek lesz:
1) Akinek tenyleg nagyon nincs penze
2) Aki abszolut hulye hozza, azt tudja, hogy a szamitogep furcsa, mert ahhoz, hogy mukodjon a szamitogep, kell hozza az a fura idegesito doboz is az asztal ala
3) Akinek kell valami ideiglenes cucc, gyorsan, mindegy, csak legyen valami 1-2 hetig, vagy tesztelni vagy akarmi

Az elso csoport nem fog alaplapra a feltetlen szuksegesnel egy centtel se tobbet kolteni, a feltetlen szukseges definicioja pedig itt nem ugyanaz, mint neked vagy nekem, hanem az, hogy mukodik. Ebbol tuningmentes a320 lap lesz valoszinuleg. De jobb is igy, mert a szinten valoszinuleg hozza valasztott legolcsobb codegen tapegyseg mellett talan meg ezt a procit tuningolni is rossz otlet.

A masodik csoport be fog menni a tescoba es megveszi a legolcsobb gepet. El se akarom kepzelni, hogy abban mi lesz, de sanszos, hogy valami, ami konkretan meg roszabb, mint az elso csoport gepe, minden szempontbol.

A harmadik csoport az, aki talan fogja tuningolni, de valahogy ebben se hiszek, mert nem hiszem, hogy pocsolni akar vele, nem eri meg, csak legyen mar tul rajta.

Amugy En is egy relative alap b350 lapban hajtok egy r7 1700-at, semmi gond nincs vele, bar sanszos, hogy akikre gondolsz, azok ezen kiakadnanak, hogy miert nem vettem egy normalis lapot. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) Chaser válasza opr (#47) üzenetére


Chaser
titán

aki nagyon nincs képben, azt se tudja mi az a tuning... :) szóval teljesen mindegy milyen lapot vesz - sok ph-s tagnál is látom lövése nincs, uv-ról sem, és nem trikán már régebbi tagok, szóval egy laikusnál és tuning nem igazán össszeegyeztethető, téyleg teljesen mindegy h antituning a320-at vesz, vagy x570-et -
igazából én is átmenetre vettem a kis gb lapot, amit akartam eltűnt a boltkból, 5e-rel lett volna drágább, designban az tetszik, de még az is lehet marad véglegesnek a gb lap, bőven hozza a kötelezőnél többet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) opr válasza Chaser (#48) üzenetére


opr
veterán

En is ugy vettem a b350-et. :DDD
Mondom kezdesnek jo ez, megnezem, milyen a platform, aztan majd beszerzek valami ertelmesebb lapot. Hat, azota hozza se nyultam, teszi a dolgat tokeletesen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) lemusz


lemusz
addikt

Nembaj, agyaltok ti eleget a noob vásárlók helyett is. :P :D

Annyit azért hozzá tennék, hogy pár évvel ezelőtt amikor még extreme budget vásárló voltam és athlonokkal hasítottam igenis megfontolandó volt 5-6K árkülönbség. Úgyhogy én nem pirítok le senkit, ha A320-at választ meg hasonlók, ugyanakkor ha van itt most ilyen olvasó, akkor javaslom neki hogy ne közvetlenül boltól vásároljon, hanem keressen meg hardveraprós áfacsalókat viszonteladókat, náluk vásárolva ugyan úgy zsír új terméket kapnak, garanciával meg mindennel és egy kis budget gép esetén is pont lehet annyit spórolni a komponenseken, hogy ugyan akkora összegből a jobb lap is kihozható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.