Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

"A passzív PFC-vel rendelkező újdonságok igazából nem tekinthetők semmilyen szempontból sem kiemelkedőnek, még 80 Plus tanúsítvánnyal sem rendelkeznek..."

Itt el is vágta magát a gyártó... Kuka az egész. Már csak az érdekelne, hogy mire alapozták azt, hogy ezeket el is lehet majd adni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) pulutodurumo válasza Patice (#1) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem is van egy Codegen tápom, igaz már csak a dobozában. (Nem mindig voltam körültekintő.) Aki nem tájékozódik eleget, az simán megveszi. Mint sok mást, ld.: HKC és hasonlók.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3) Yutani válasza Patice (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd jön egy nagykeres vagy kiskeres fórumtárs, aki megmondja, melyik táp (ár)kategóriából mennyit adnak el. Valahogy van egy olyan érzésem, nem a 30k-s moduláris tápok fogynak a legjobban, de nem is a 15k körül 500W-os, már minőséginek mondhatók. Ez Magyarország, ezeket a tápokat a Raidmax ide szánja. ;)

Egyébként ha nem viszik magukkal a gépet bedöglésnél, már ajánlhatóak. :DDD

Szerk: Persze ha árban nem oda érkeznek, ahova kellene, akkor tényleg bukta az egész.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) SkS7891 válasza Patice (#1) üzenetére


SkS7891
tag

En kb eddig olvastam a cikket. Azert 2015 kozepen mar alapelvaras lenne egy 80+ pleccsni egy belepo tapon.

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

én úgy tudom, de javítsatok ki ha tévedek, de az EU-ba elviekben be sem lehetne hozni 80+os tanúsítvánnyal nem rendelkező tápot, minimum a bronz fokozatnak meg kell lennie

(#6) mghltm


mghltm
addikt

arak:

300-as 25$

400-as 30$

500-as 35$

300-as szorzoval eleg jol megbecsulhetoek a hazai arak.

nekem xigmatek x-calibre klonnak tunnek ( andyson belso ), a 400-as tesztje elszomorito: olcso, de legalabb jo sz@r

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) Cythyel válasza mghltm (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

:C azt a kinyiffanást a 3. oldalon :DD

(#8) Feketelaszlo válasza Cythyel (#5) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Valóban szükséges a 80% fölötti hatásfok, de nem a tanusítvány megléte. Attól, hogy a gyártó nem hajlandó fizetni a plecsniért, még tudhatja az előírt követelményeket.
Szerk.: Bocsánat, lehet, hogy ez csak készre szerelt számítógépekre vonatkozik, alkatrészekre nem, én sem ismerem a határozat pontos szövegét.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cythyel válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

ha tudja is, az EU elvileg be sem engedheti a plecsni nélkül...

u.i.: készre szerelt gépeknél nemtudom, de oem (zacsis) és dobozos tápok csak plecsnivel jöhetnek be

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776 válasza mghltm (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem sok alkatrészt raktak bele, a passzív PFC-funkciót is egy darab átkötés látja el. :DD

(#11) rambazár


rambazár
csendes tag

ez lesz az új codegen? :U

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#12) eventus


eventus
veterán

Egy led sort nem kotnek ra.. vajon akik kitalaltak, jutanyos dolgozoi kedvezmennyel megvasaroltak es ezt hasznaljak? :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13) kaszaking


kaszaking
tag

Biztos van kereslet az ilyen szemétre ha csinálják :(

(#14) Horbal válasza Cythyel (#7) üzenetére


Horbal
őstag

score: 0,5/10 :C

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#15) wolfman


wolfman
veterán

De legalább már nem az unalmas szürke külsőbe van csomagolva a sz@r Mercury vagy Colorsit belső. De lehet hogy ez Vargáné és Társa hardver. Gamer Codegen. :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) #97716736 válasza SkS7891 (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Egy jó Albacomp gépbe pont belepasszolna. :B

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) ronroli válasza Cythyel (#9) üzenetére


ronroli
tag

Egy kis olvasni való:

A BIZOTTSÁG 617/2013/EU RENDELETE
(2013. június 26.)
a 2009/125/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek a számítógépek és a kiszolgáló számítógépek környezettudatos tervezésére vonatkozó követelmények tekintetében történő végrehajtásáról

idézet:
"5. A BELSŐ TÁPEGYSÉGEK HATÉKONYSÁGA
Asztali/integrált asztali számítógépek, asztali vékonykliensek, munkaállomások és kis hálózatot kiszolgáló szerverek 5.1. 2014. július 1-jétől
A számítógép belső tápegységeinek legalább a következő követelményeket kell teljesíteniük:
a) 85 %-os hatékonyság a mért leadott teljesítmény 50 %-án;
b) 82 %-os hatékonyság a mért leadott teljesítmény 20 %-án és 100 %-án;
c) teljesítménytényező = 0,9 a mért leadott teljesítmény 100 %-án.
A 75 W-nál kisebb maximális mért leadott teljesítménnyel rendelkező belső tápegységek mentesülnek a teljesítménytényezőre vonatkozó követelmény alól..."

Van még ilyesmi benne, no meg sok apróság, amit nem tartanak be, mert a kockafejű társadalom se hallott róla.
A szöveg a belső tápegységről ír,nem a géppel vagy nélküle eladott részegységről, tehát még bújtatva se lehet ilyen hulladékot eladni. A rendelet alapvető gondolata az ilyen hatékonyságú cuccok eltüntetése.
Létezik még pl. rohs (kb. tco), meg sok más finomság is, de ezeket nem kezdem itt boncolgatni, nem dolgozni jöttem az oldalra.

Azért az meglep, hogy a szerzőnek ez fel sem merült, lehet kérdezni vagy guglizni.

(#19) core2trio válasza wolfman (#15) üzenetére


core2trio
tag

"Gamer Codegen" :DDD Magamra borítom kacagányom és úgy sírok tovább ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) Scholes9 válasza core2trio (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez tényleg ütős:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.