Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nelman


Nelman
tag

Szép históriát jártál meg te is a használt hifivel. Gondolom sokan tudnánk hasonló esetet megemlíteni. Szépen összeraktad az írást és a hifit is. :K

(#2) balazs1022


balazs1022
őstag

Nagyon szép igényes munka! Ment egy pü is

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#3) Veatta


Veatta
aktív tag

Szép munka :R

(#4) Krissz80 válasza Veatta (#3) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szép munka, olyan lett akár az új.

(#5) creation


creation
senior tag

Őszinte gratulációm fogadd el.

Igényes és szép alkotói és restaurátori munka. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Destructo


Destructo
aktív tag

Nagyon szép munka ! Gratulálok ! Biztosan jól szólhat ! :P

(#7) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Profi és igényes! Ez igen!
Sok régi cucc megérdemelné ezt a törődést.
:R

[ Szerkesztve ]

(#8) tthom


tthom
senior tag

Sajnos ilyen után kár kopogtatni az eladónál, általában csak jobban felhúzza magát az ember.. Aki félretájékoztat eladás előtt, annál utána se várhatsz semmit.
Kibontás után látva a rossz állapotot, egy halk ***** *nyád és csendes munkához látás éredményesebb szokott lenni az ember lelkének.. :(

[ Szerkesztve ]

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

A szokásos orion minőség!

(#10) ncc1701


ncc1701
veterán

Profi munka, gratula. :)

(#11) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szép munka!

A Vaterának küld el a levelezést, ha bizonyítod, hogy te kifizetted és átvetted a cuccot, tehát az eladó jogtalanul (bosszúból) adott neked negatív értékelést, akkor törlik a negatív értékelést (pl. az ebayen sikeres adásvétel után a vevő eleve nem is kaphat negatív értékelést, legfeljebb semlegeset kaphat).

Azt viszont kis kritikával kell említenem, hogy elegánsabb lett volna, ha az új peremet a papírmembrán alá ragasztod. Nehezebb úgy, aláragasztva megcsinálni, meg jobban meglátszik a ragasztóval való bénázás, de akkor profi munka, ha az új perem (mint ahogy az eredeti képeken látszik, ahogy régi volt) a membrán alá van ragasztva.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12) MurdR


MurdR
veterán

Igényesen rendbe lett hozva, gratula! :R
Kedvet kaptam én is egy kis barkácsoláshoz. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#13) wookie


wookie
tag

Le a kalappal! :)
Nekem is van egy öreg Orion erősítőm,de nem mernék nekiállni a felújításának.Pedig ráférne.

Redmi Note 12 Pro ッ

(#14) moltam


moltam
tag

Nagyon szép és igényes munka ismét! Az erősítő előlapján a feliratok hogy maradtak meg, ha festve és javítva volt? Vagy csak a hibás részeken kapott festést?

Én is Nover LA kondikat rendeltem az enyémbe, remélem nem nyúltam mellé :)

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon szeretem olvasni az írásaidat, ez is olyan jó lett mint a felújítás. :R

(#16) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Klassz írás, motiváló erejű. Kár, hogy itt a fórumon ki van halva a hangszórós/hifis topik. Gyakorlatilag értelmetlen oda írni. Pedig jó lett volna vásárlás előtt tanácsokat fogadni, ugyanis én sem vagyok hajlandó sztereó (klasszikus erősítő+ládák) megoldásokon kívül mást használni :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) ALBY


ALBY
senior tag

Igazán szép, szakszerű munka! És a cikk is jó! :C

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) orion1025


orion1025
őstag

Köszönöm mindenkinek a pozitív gondolatokat! :R

Donki Hóte:

Sajnos nem jártam sikerrel az Ügyfélszolgálat egy nagy nulla, ezt burkoltan meg is írtam a részükre. A perem pedig azért került oda, ahova, mert sajnos a pótló szél, hiába volt hozzá való, mégis akadt egy kis differencia az átmérő tekintetében, így körbe 1mm kilátszott volna belőle, ha az eredeti verzió szerint kerül felragasztásra. Így is rengeteg időtől fosztott meg az egész felújítás, nem akartam ismét heteket tologatni, és még az sem lett volna garancia arra, hogy az új szél pontos lesz, ráadásul nem kis pénz.

moltam:

A front maradt az eredeti, mivel szerencsére nincs rajta sérülés, így csak az élek lettek festve. Kondi tekintetében pedig biztosan nem nyúltál mellé, jó anyag! :K

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:)) B.R.A.V.Ó !!! :))

(#20) fanti


fanti
addikt

Gyönyörű munka!

Nagyon szépen felújítottál mindent, nagyon tetszik az ilyesmi nekem is, igényes lett, gratulálok!

Én egy Orion SE1025-ös, több mint harminc éves erősítőt használok két kétutas hangfallal, számomra sokkal szebben szól, mint egy vadiúj Panasonic HiFi szett.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) blattida


blattida
nagyúr

Igényes munka, rengeteg időt és pénzt öltél bele, gratulálok!
Viszont, ha már Ennyit ráfordítottál, akkor miért ezek lettek az alanyok?

Plazmacucci: A hifis topik aktív, ott van értelme kérdezni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22) orion1025 válasza blattida (#21) üzenetére


orion1025
őstag

Mivel az erősítő minőségibb darabok közül való, így nem volt kérdés az, hogy kap egy kis turbózást. A Philips dobozok pedig a Hi-Fi világ vérbeli kreálmányai, illetve elég ritka példányok. Az már egy más kérdés, hogy nem akartam felújítással foglalkozni, ezért kerestem szebb példányt, de az, hogy a vásárlási szándékból mi lett, látható. Vásárlás előtt sok fórumot kerestem fel, de néha sírni tudtam volna attól az okoskodástól, ami a legtöbb helyen megy. Fotel fórumozók tukmálják rá másokra a drága cuccokat, mert nagyon márkás és hangzatos a neve, nem mellesleg egy bűn ronda dobozpárt rejt név. Szeretem a minimalista stílust, a retro vonalat, tudom azt, hogy mit akarok, így adott volt, hogy milyen irányban keresgélek. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg sztereó rendszert volt szerencsém hallani a hosszú évek alatt, tehát van viszonyítási alap, illetve megmaradt bennem elég sok termék karaktere, képessége, hangzásvilága.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#23) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szép munka, mint mindig. :R

(#24) redbull86


redbull86
aktív tag

Gratulálok hozzá! Rengeteg idő és türelem kellet hozzá. De gondolom megérte! :)
Egészséggel használd! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#25) python1


python1
veterán

Gratulálok az igényes,szép munkához!

Plazmacucci: nyugodtan lehet írni a HI-FI topikba,ahogy blattida is írta. ;)

(#26) Plazmacucci válasza python1 (#25) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, majd benézek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Miben nyilvánul meg az erősítőnél, a fáradt kondik vagy alkatrészek jelenléte. Nekem is egy régi erősítőm van, de hiba esetén gondoltam ilyen cseréket. Nincs poti se kapcsoló hiba.
Illetve kérhetek ezzel kapcsolatban egy segítséget, itt vagy magánban?

thx, Attila

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#30) FID


FID
őstag

Jó volt olvasni! Igényes és szép munka! Nekem a 90s évek Yamahái dobogtatják meg a szívemet. Szerelem volt első látásra!

Yamaha rx-10

És Yamaha RX-V10MK2

Így a sztereó és az 5.1 is le van tudva.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#31) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem semmi munka. :C

Engem a stúdió monitorok világa rabolt el, mára nagyon komoly a belépő modellek vannak, jó áron. A hifi nekem ezotéria. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) KoAttila


KoAttila
csendes tag

Maximàlis elismerésem. Asztalosként sem szívesen vàgnék bele egy ilyen hangfal felújítàsba, de ez meghozta a kedvem.
Esetleg ha egy ici pici tanàcsot adhatok, akkor az az lenne, hogy pàcolàs utàn egy selyem vagy matt lakkal érdemes kezelni a felületet, hogy a por könnyebben eltàvolítható legyen a későbbiekben.
Amúgy tökéletes munka. Gratulàlok!

(#33) kovgab


kovgab
aktív tag

Nagyon jó cikk!
Szép lett a végeredmény, igazán megérte :)

Gratula !

Ká Úr

(#34) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szép munka

Belefutottam párszor én is kóklerekbe, direkt kis felbontású képekkel hirdették, illetve olyan fényviszonyokkal fotózva, hogy ne lásd a hibákat. Idősebb cuccoknál 30+ év szoktam kérni a belsejéről is képeket (csöves erősítő, LP lemezjátszó, szalagos deck stb). Kiszáradt kondik már általánosak ilyenkor.

Azért én sajnálnám a földön húzkodni a Logitech/Genius hangszóróit is (régebben azért elment némelyik minősége, árkategóriájában, ma már jobb hangúakat is kapni)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35) orion1025


orion1025
őstag

Atilla001:

Unalmas, jellemtelen, lassúnak érezhető, magas/mély tartomány nem igazán különül el, csak egy katyvasz az egész, esetenként torzabb mélyek. Mindig célszerű olyan zenével tesztelni a megvásárlás után, aminek minden rezzenését ismered, így egyből kibuknak ezek a dolgok. Néha olyan értékeket mérek a kiszedett kondenzátorokon kapacitás és ESR tekintetében, hogy gyalázat.

lezso6:

Egy része számomra is az ezotéria kategóriába esik, mert vannak komoly túlzások, pláne kábel fronton. lassan már az E-ON ajtaján kopogtatnak a "vérbeli" modderek, hogy cseréljék ki a befelé jövő kábelt lapított, oxigén mentesre, amibe ezüst szálak is vannak tekerve...

KoAttila:

A lakkozásnak akkor lenne értelme, ha le tudnám fújni, az ecsettel kenegetés csak házi barkács megoldás, ezért maradt az olajozás. Évente párszor elég átkenni, és a színek sem fognak kifakulni. A törölgetésre sem kényes, nedves ronggyal át lehet törölni, nem lesz semmi baja, hajókon sem véletlenül használnak olajat néhány helyen.

zoltanz:

Nálam olyan termék sosem játszik, ami a hirdetett képeken már bontogatva van, mert úgy bármit a vevő nyakába lehet varrni, azzal a címmel, hogy nála tökéletes volt, pedig lehet pont összerakáskor történt valami bökkenő, csak el lett mismásolva.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#36) kemakee


kemakee
újonc

A megszokott szép munka. Gratulálok hozzájuk :))

(#37) tboy93


tboy93
nagyúr

Gratula, szep munka :K Kicsit irigykedem is, hogy ilyen sok mindenhez ertesz :B

(#38) ratsviktor


ratsviktor
csendes tag

Gyönyörű munka lett! Gratulálok, élvezet volt olvasni a cikkedet :)

(#39) bkercso


bkercso
nagyúr

Nagyon alapos és esztétikus munka! Ilyet csak szerelemből csinál az ember. :)

A hangváltó kondijait miért tartottad meg? Én bipoláris ROE-nak nézem őket, amiknél létezik jobb is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) orion1025 válasza bkercso (#39) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, jól láttad, bipoláris ROE. Persze, van náluk jobb, de tökéletes értékekkel rendelkeztek, így egy darabig még biztosan maradnak, illetve szeretem ezt a típust, van belőlük elraktározva az utókor számára. Ettől függetlenül, ha valami jobbat látok és reális árban van, akkor elgondolkodok a csere lehetőségén.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

hol vetted a kondenzátorokat?
Marantz PM-66SE erősítőmből kihullott az egyik oldal... kibontva ez fogadott:

katt

Szóval csereérett az összes kodni.

...csak én vagyok helikopter?

(#42) bkercso válasza orion1025 (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

tökéletes értékekkel rendelkeztek
Csak nemlineárisak, ezért torzítanak. De lehet velük párhuzamba kötni egy kb. tized akkora Wima MKS-t, és akkor máris jobb a helyzet. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43) blattida válasza Sethdobaloah (#41) üzenetére


blattida
nagyúr

A másik puffer elna alatt nem látható ez a folt? Csak azért kérdezem, mert ez ragasztónak tűnik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44) Sethdobaloah válasza blattida (#43) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Végül is ott is van. Csak ezen az oldalon több, ráadásul a vezetékre is jutott, amin még folyt (képen a piros átkötésen)
itt van egy másik képen: katt

...csak én vagyok helikopter?

(#45) bkercso válasza Sethdobaloah (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha egy elko halódik, akkor felpúposodik. Ha pedig eldurran, akkor füst száll belőle, ami marha büdös! :K
Ettől függetlenül lehet kondikat cserélni, de jónak látszanak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) Sethdobaloah válasza bkercso (#45) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hát pedig már megörültem, milyen jól megszakértettem. Így kénytelen leszek elvinni a laborunkba, hadd lássa hozzáértő is, aki mérni is tud rajta :)
Köszi

...csak én vagyok helikopter?

(#47) orion1025 válasza Sethdobaloah (#41) üzenetére


orion1025
őstag

Németország a fő beszerzési forrás. Az a kondi pedig nem hibás, csak a gyári ragasztót sikerült elég rondán oda taknyolni, ez hivatott rögzíteni a nagyobb alkatrészeket, amik tudnának mozogni.

Látom, nem spórolták ki belőle a Philips ellenállásokat.

bkercso:

Igazából sosem voltam híve ennek a megoldásnak, de mivel nem nagy tétel egy 0,XX mikrós, márkásabb kondi, akár lehet ez is lehet egy opció.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#48) bkercso válasza orion1025 (#47) üzenetére


bkercso
nagyúr

Adj rá bemenőjelet és mérd ki, hol veszik el! Persze ehhez először a kapcsolási- és ültetési rajzokat kell valahonnan levadászni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#49) orion1025 válasza bkercso (#48) üzenetére


orion1025
őstag

Amint lesz időm, foglalkozok vele, ezen a részen lehet finomhangolni, de eddig még nem éreztem hiányát a dolognak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#50) bkercso válasza orion1025 (#49) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sorry, Sethdobaloah problémájára írtam, csak véletlen Neked ment a válasz... :B

(Nálad a jelútban lévő összes elko-val érdemes párhuzamosítani fóliát, abból csak jó szokott kisülni legtöbbször.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.