Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

akkor az xbox1-be miert nem sikerult berakni? pedig milyen jol jonne 6 ev mulva, az eletciklusa vege fele....

[ Szerkesztve ]

(#2) kpal


kpal
veterán

ez jó lesz ,csak a telefonokban mikor lesz ilyen. :B

(#3) szabi__memo válasza kpal (#2) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mintha S4ben ilyen lenne, vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#4) Kiki18


Kiki18
őstag

:C Jó lenne ha gyorsabban terjedne,a mai világ jobb wifiért kiált. :K

(#5) Daywalker válasza szabi__memo (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

De, de ez a cikkben le is van írva...meg a htc one-ban is ez van. ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha notikban még jó antenna is lenne hozzá. Általában itt szokott hasalni a jó wifi dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) stutga


stutga
tag

Nagyon jo ez a nyolcvanketmilliard 716millio csegabyte/us. De mennyi is most az atlag internetszolgaltatas sebesseg? 7Mbit? Es ez Magyarorszag. Az internet bolcsoje.

Itt, az UK-ban meg minding azzal betarcsazos sz@rral nyomjuk. Mert adunk a hagyomanyokra. :W

"Powered by Nokia 5230 no-wifi, no-performance, no-response."

(#8) McSpy válasza stutga (#7) üzenetére


McSpy
őstag

Akkor gyere haza,és itt száguldozhatsz a neten :K :DDD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#9) devast válasza stutga (#7) üzenetére


devast
addikt

Felvilágosítanálak, hogy a helyi hálózat (LAN) nem csak arra jó, hogy megoszd azinternetet.

[ Szerkesztve ]

(#10) stutga válasza devast (#9) üzenetére


stutga
tag

Ertem en hogy csak mobilon/tableten erdemes otthon fullhd-t nezni, de olyan ez mintha Mucsarocsoge 2. sz. Italbolt, es Mucsarocsoge 42.sz Italbolt repulojarattal, Becs-Budapest pedig fold uttal lenne osszekotve.

(#11) rt06 válasza stutga (#10) üzenetére


rt06
veterán

a mucsarocsogei italboltok ennel sokkal fejlettebb technologiaval vannak osszekotve egymassal, nevlegesen teleporttal
az egyikben megiszol egy felest es a masikban ebredsz

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12) Daywalker válasza rt06 (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

rotfl... :DD :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) Kiki18 válasza rt06 (#11) üzenetére


Kiki18
őstag

Top 10 évente leírt PH poén! :R

(#14) Akula


Akula
őstag

vajon mennyivel lesznek drágábbak az új cuccok a most polcon levőknél ha ez piacra kerül?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) LordX válasza devast (#9) üzenetére


LordX
veterán

És arra is jó mobilban a gyorsabb wifi, hogy ugyanazt az adatot gyorsabban áttolja, előbb mehet low power állapotba, ez által energiatakarékosabb.

(#16) ViZion válasza rt06 (#11) üzenetére


ViZion
félisten

:R :D
...én leszoktam a piáról, múltkor ittam egy liter romlott pálinkát, úgy hánytam tőle, h csak na :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) TeeJay


TeeJay
félisten

jó lenne ha az ilyen 2x2-es AC routerek is kijönnének gigabites LAN-al mondjuk 12-13ezerből
illetve mit nem adnék ha mini PCI express kártyákat is gyártanának a laptopokba mert semmi kedvem USB-s kütyüvel szórakozni a laptopba meg csak ki kell cserélni a régebbi G-s vagy N-es pici kártyát ráadásul ott úgyis van 2 antenna. az a gáz hogy sajnos még N-es kártyát sem nagyon látni csak bontott notebook-ból lehet vadászni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) LordX válasza TeeJay (#17) üzenetére


LordX
veterán

Utóbbi valószínűtlen, 5 GHz-es wifihez nem lesz jó a 2.4 GHz-hez való antenna.

(#19) nemdan


nemdan
senior tag

A sebesség az egy plusz pont az ac javára, de ha minden eszköz 5 Ghz-es "wifivel" lesz szerelve, egy pár év múlva zsúfoltság szempontjából ugyanott leszünk, mint most a 2,4 Ghz-el. :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#20) TeeJay válasza LordX (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

az hogy?
két darab pattintós vékony kábel szokott lenni laptopokban
egy fekete meg egy fehér, miért nem jó 5GHz-re?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) And válasza TeeJay (#20) üzenetére


And
veterán

(Mert ha egy laptop csak b/g-re, illetve 2,4 GHz-es n-re van felkészítve, akkor azok a fekete / fehér kábelek végén lógó antennák csupán egysávosak, 5 GHz-en nem működnek /normálisan/.)

(#22) LordX válasza TeeJay (#20) üzenetére


LordX
veterán

Az nem az antenna, hanem csak kábel az antennához. Az antenna a monitor körül szokott lenni, és fizikailag más méret kell 2.4 és 5 GHz-re illetve - lehet trükközni tekercsekkel, hogy egy antenna működjön mindkettőn, de az drága (értsd: bonyolultabb, mint egy 61.5 mm-es fémbot) úgyhogy olyat nem raknak olyan laptopba, ami nem tud alapból 5 GHz-et.

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

ezzel is okosabb lettem
akkor egyelőre marad a 2,4GHz és N-es wifi, bár ott se bánnám ha lehetne venni mini pci express kártyákat régebbi laptopokba ahol csak G-s wifi van vagy esetleg csak 1x1-es 150megabites N

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) bteebi válasza nemdan (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Erről van szó. Eleinte szép és jó lesz, majd később radikálisan csökkenni fog a sebessége.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) LordX válasza bteebi (#24) üzenetére


LordX
veterán

Jó, ez ugyanaz, mint a frissen átadott autópálya, el kell telnie egy évnek, míg az emberek észreveszik, hogy arra is lehet menni, hogy onnantól folyamatos dugó legyen rajta.

(#26) szabi__memo válasza LordX (#15) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak ha nem eszik a rovidebb ido alatt tobbet :D

(#27) LordX válasza szabi__memo (#26) üzenetére


LordX
veterán

Ugyanolyan MCS mellett, ugyanolyan csatornaszélességgel (20/40 MHz) ugyanannyit fog fogyasztani, a gyorsabb MCS keretek meg 20-33%-al több adatot visznek át. Ennyivel nem fog a 256 QAM kódolás több energiát elvinni.

2x szélesebb csatornával (40->80 MHz) meg 117%-al (tehát több, mint duplájával!) nagyobb sávszélességed van, ugyanakkora leadott teljesítménnyel (mivel a törvényileg engedett a 10/25/50/100 mW maradt). Ennyivel lehet kevésbé hatékony a SoC, hogy még mindig ugyanott legyen.

(#28) szabi__memo válasza LordX (#27) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom a jel eloallitas mennyivel eroigenyesebb ac-eseteben, de a 10/25/50/100 mW csak a sugarzasi teljesitmeny, az eszkoze egeszen mas tema.

(#29) ody42 válasza LordX (#22) üzenetére


ody42
senior tag

Van egy öreg IBM T43 laptopom, ami 802.11 abg-t tud, azaz megy 2.4 és 5 Ghz-en is, és ha jól emlékszem két ugyanolyan méretű antenna volt benne.

(#30) And válasza ody42 (#29) üzenetére


And
veterán

Azok bizonyára kétsávos antennák, nem sima dipólusok.

(#31) TeeJay válasza And (#30) üzenetére


TeeJay
félisten

pl ez is az? [link]
pár dollárért van ebay-en 2,4/5GHz-es notebook antenna, annyiért simán megéri megvenni és berakni a gyári helyére.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) And válasza TeeJay (#31) üzenetére


And
veterán

A leírása szerint kétsávos, én elhiszem nekik. Annyira azért nem bonyolult (cserébe persze nem is nagy nyereségű 1..2 dBi-s, de ekkora méretben sokkal jobb nem is lehet) szerkezetek ezek, lásd például itt: [link]. Ha van számukra elegendő hely, akkor beszerelheted ezeket is.

(#33) LordX válasza TeeJay (#31) üzenetére


LordX
veterán

Számomra úgy tűnik, igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.