Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Én eddig is meg voltam elégedve a Xiaomi készülékekkel. Elsőm egy Mi4 volt, most Redmi Note 4. Bőven megfelelt mind a 2 az igényeimnek. Következő is biztos hogy ettől a gyártótól kerül majd ki, főleg hogy rendes EU-s verziók is vannak.

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Sajnálom hogy nem próbáltam elöbb a Mi cuccokat, de úgy nèz ki a Redmi 3 megfelelő kezdet volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy Huawei-re tettem szert idén Kínai-ból ez az első telefonom (lehet a többit is ott gyártották :D ) eddig rendben van.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Már több Xiaomi felszerelést is ajánlottam ismerősöknek, akik panasz nélkül használják ezeket. Remélem tartható lesz még sokáig ez az ár/érték arány.

Finn the human

(#5) Luck Dragon

Jómagam is pozitívat tudók mondani a Xiaomi termékeiről.
Csak így tovább.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) pusszycat válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Engem elijesztettek tőle a negatív kommentek amit más teloknál meg sem említenek pl. recsegő mikrofon,amnéziás közelségszenzor. :((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) neoforce válasza pusszycat (#6) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ez a probléma felülni mende-mondákra, kategorián belül simán huawei minőség a xiaomi,miui bökezübb mint pl a emui(tudod a puding probája az evés)..Mondom úgy hogy a huaweikkel semmi bajom nekem is volt

(#8) prolad


prolad
őstag

Én kcsit pihentetem a xiaomit, volt belőlük pár és megovoltak a jellegzetes visszatérő problémák. Ettől azért még jó cuccokat gyártanak, de még van hova fejlődni.

(#9) pusszycat válasza neoforce (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban kijöttem volna árban egy Redmi 5 Plus-al csak kispórolták az NFC-t és nem akartam megint kihagyni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) judas13 válasza Cythyel (#1) üzenetére


judas13
addikt

Maradok én is a gyártónál szerintem. Megvagyok elégedve vele nagyon...szerencsére az esetleges negatív kommentek helyett a saját tapasztalásaimra építettem.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Csatlakozok.

Maradok a Xiaominál, rendkívül elégedett vagyok már évek óta.

Note 4G-vel győztek meg anno, kiváló cucc volt.

Néha vannak kevésbé jól sikerült modelljeik , mint anno a Note 2 vagy az MTK-s Note 3 , de azóta csak jó cuccok jöttek ki.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) lexter00


lexter00
őstag

120-130 millió teló a terv idén?És itthon szinte alig ismerik :( Nagy Xiaomi fan vagyok tuti maradok náluk még pár évig pár telefonnal... A többi cuaccaikról nem is beszélve azok is hihetelen jó á/érték arányosak

(#13) candle-light


candle-light
csendes tag

Először fenntartásokkal kezeltem a Xiaomit, aztán rájöttem, hogy felesleges. Jó cuccokat csinálnak és szinte verhetetlen áron. Telefonból már 3 teljesít szolgálatot a családban, és érlelődik a 4., illetve most szemezek egy kütyüs kistáskával. Csak így tovább!

(#14) Luck Dragon válasza pusszycat (#6) üzenetére

Kopp-kopp nálam ezek nem jelentkeztek.
Annyi hogy a Xiaomi betegség a túl szűrt mikrofon hang, de erre van egy alkalmazás amin ezen segít és leváltja a gyárit.
:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) BalanceR


BalanceR
addikt

Kína az új Japán!
És nem csak a telefonos vonalon, szinte minden műszaki termékben, gép, és nehéziparban...
Nem véletlenül félnek tőle az amcsik...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#16) Immes


Immes
csendes tag

Politikai okokból hanyagolom a Kínai Népköztársaság telefonjait.
Japán, koreai, tajwani gyártók telefonjait részesítem előnyben.

(#17) Graphics válasza Immes (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tajvaniékét... :D Akkor politika ide vagy oda... Ugyanoda jutottál.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Immes válasza Graphics (#17) üzenetére


Immes
csendes tag

Egyik Kínai Népköztársaság, másik Kínai Köztársaság 😂.

(#19) nehezelfeled


nehezelfeled
csendes újonc

Mondhatni Xiaomi fán lettem az elmúlt években...
Redmi Note 4 3/32 Global után Redmi Note 4 4/64 Global van, a feleségemnek Redmi 4A Global, Xiaomi Router, Mi Band 2, Amazfit Bip, Amazfit Pace, Xiaomi 4.1 Bluetooth headset, Mi Air Purifier... Ezek vannak itthon, ismeröseimnek nagyon sok cuccot vettünk...
Persze, nem tökéletes készülékek, viszont az ár-érték arány verhetetlen, föleg ha az ember türelmes és kitartóan keres... Pár példa... Amazfit Bip 46 USD, Amazfit Pace 83 USD, Redmi Note 4 3/32 Global 121 USD, Redmi 4A Global 84 USD (1 éve)
A Redmi Note 4 brutális telefon, (középvezetőként dolgozók eladásban egy multinál) a kollégáim 12 órától keresik a töltőket az almás telefonokkal, én abban az időben 70-75% bán vagyok pedig rengeteget telefonálok, céges e-mail + 3 saját e-mail cím, wifi és adatforgalom +Bluetooth bekapcsolva 24 böl 24et... De még nem sikerült reggel 6 óra 20 tol este 10 ig lemeritenem...
Amazfit Pace okosóra... 4 napig bírja 1 töltéssel, napi 350-400 értesítés (hívások, e-mail, Whatsapp) állandó pulzusmérés... Nekem tökéletes...
A feleségemnek az Amazfit Bip úgy 23-27 napot birja...
A Xiaomi Router meg tökéletes, jó a mindkét szinten a lakásban, nem szakadozik, a Miwifi appal meg mindent tudok kezelni...

A következő telefonom Redmi Note 5 vagy Mi note 2 (270 USD Eu raktárból a Mi Note 2 4/64 Vagy 330 USD a 6/128 ugyancsak EU raktárból...) Egyelőre nyerőbb a Redmi Note 5 mert van B20 a Mi Note 2 Nek meg nincs...

(#20) BalanceR válasza nehezelfeled (#19) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha ennyire bejöttek ezek a cuccok, szerintem ugorj bele egy Smarthome kitbe, meg szerezz be pár yeelight izzót, lámpát... zseniális, egyszerű, és nagyon rá lehet szokni az autómatizálásra.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#21) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nekem első Xiaomi telefonom Redmi 5 Plus lett és nagyon kellemes készülék ennyi árért kár hogy nem hamarabb ismerkedtem meg a Xiaomival. :(
Ár/értékben verhetetlenek,remélem továbbra is ezen az úton fogják követni. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22) Luck Dragon

Kár hogy tablet fronton abbahagyták a fejlesztést, gyártást.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) KFORboy válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


KFORboy
senior tag

Mivel? Hogyan?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#24) Luck Dragon válasza KFORboy (#23) üzenetére

Szia. Az alkalmazás neve Open kamera.
Ott rengeteg beállítás van.
Ha belépsz akkor a kamerát tessék kiválasztani , azon belül hangforrás. Itt négy dolgot listáz.
-kamkorder- Külső mikrofon - alap forrás - hang optimalizálás.

Itt nekünk a hang optimalizálás az ami kell.

Próbálva a 4X-Note4 -Mi A1.
Ezek közül valamivel jobb lett, az A1-esetén teljesen vállalható állapotba került.

Remélem tudtam segíteni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) KFORboy válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


KFORboy
senior tag

Root kell hozzá vagy valami egyedi ROM?
Redmi 5 Plus -ról volna szó... ugyebár még elég friss idehaza, meg úgy eleve.

Jelenleg mondjuk a legnagyobb problémám, hogy a Csengőhang és az Értesítési hangok egy hangerő szabályzón vannak, emiatt vagy a messenger értesítés szakítja be a dobhártyám, vagy a Csengőhang halk...
Végig túrtam a beállításokat, de sehol se találtam opciót a kettő szétválasztására, pedig eddigi összes droidon amivel dolgom volt, ez külön volt, nem egyben : /

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#26) Luck Dragon válasza KFORboy (#25) üzenetére

A hangerő le vagy fel megnyomásával előjön a hangerő sáv.
Jobb szélén kell lennie egy lefelé mutató pici kis nyílnak. Arra nyomva szét bontja a hangerőket , média, csörgés, ébresztőre.

A fentebb írtaknál nem szükséges a root sem egyéb dolog.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) KFORboy válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


KFORboy
senior tag

Azért ennyire nem vagyok analfabéta :"D
Mint írtam, az értesítés és a csengőhang egyben van.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#28) Luck Dragon válasza KFORboy (#27) üzenetére

Ne haragudj, nem volt szándékomban megsérteni. Biztosan van erre is megoldás applikáció vagy egyéb
formájában.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) lexter00 válasza KFORboy (#27) üzenetére


lexter00
őstag

Beállítás--Hangok és rezgések. Ott se tudod állítani?

[ Szerkesztve ]

(#30) KFORboy válasza lexter00 (#29) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nem...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#31) Graphics válasza KFORboy (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van topicja: Tessék odafáradni

Habár ahogy elnézem Te már csak olvasgatni tudsz abban a topicban. Itt viszont ne OFF-old a topicot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) joey04


joey04
titán

Van velük gond, de cserébe olcsó, így megéri az árát. na nem

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Graphics válasza joey04 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De mivel, melyikkel?

Azt gondolom, általánosítani ennyire nem lehet. Elég sok gyártó van terítéken, Te is használsz egyet pl.

Ezenkívül van rengeteg gyártó, kb annyi gond van az "A" kategóriás kínai gyártókkal, mint a többiekkel. Szerintem.

Szakmai fórumon csak lehetne picit jobban fogalmazni. Tényleg ilyen szintre kell süllyeszteni az oldalt? :(

Használok én is bizonyos kínai márkát, viszont én nem tudok most állást foglalni az ügyben, mert romot cseréltem. Igaz a gyárival is jó volt, de kellett egy kis változás. Így nem tudnék objektíven állást foglalni.

Majd a következő új modell kapcsán tiszta véleményt tudok mondani.

Mondd el, neked mik a tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) joey04


joey04
titán

Duliee fórumtárs korábbi kérése alapján nem kommunikálunk, nem is értem miért szólit meg azóta is, de ez legyen az ő baja. a véleményem a márkával kapcsolatban már leírtam, tartom ezt annak ellenére, hogy a mai napig napi szinten használok xiaomi készüléket és korábban is volt több készülékem a gyártótól, valamint a fent leírt okok miatt szerintem lesz is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Graphics válasza joey04 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs korábbi kérésem. Nyugodtan írj. Nem tiltották meg

Mindössze arra gondoltam, fejtsd ki melyik gyártórs gondolsz, mert a cikk többet is említ.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) joey04 válasza Graphics (#35) üzenetére


joey04
titán

köszi, hogy engeded, de a véleményem leírtam rólad fórumon és talán privátban is, ez nem változott, nem szeretnék veled kommunikálni, ráadásul te kérvényezted ezt. Lehet te meggondoltad magad, én viszont nem. Szóval kérdések feltevése végett felesleges reagálnod a kommentjeimre, mert válaszokat te nem fogsz kapni tőlem, a fentiek miatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Graphics válasza joey04 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig láthatod, hogy nyitott kommunikáció híve vagyok inkább, a szakmai kérdések mivolta miatt is leginkább.

Mint mondtam ,azt szerettem volna megtudni, hogy mely gyártóra gondoltál, mert azért általánosan nem kijelenthető szerintem.

Huawei, Xiaomi, BBK , ezek voltak a cikkben

Ha jössz a Veletechre egy kávé mellett elmondhatod mi a gondod bajod, személyesen csak jobb ez. Vagy legalábbis remélem, hogy el mondanád ott is :)

Béke , béke :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) pusszycat válasza Graphics (#37) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj(a),h túl okos vagy, de ez ellen nincs mit tenni. :) :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) joey04 válasza Graphics (#37) üzenetére


joey04
titán

pm-ben megbeszéltük szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.