Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Na akkor a következő gépembe ebből kérnék SSD-t, és a megzuhant árú SSD mehet a HDD helyére. A HDD meg a C64 mellé a vitrinbe. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#52) orbano válasza gyulank (#50) üzenetére


orbano
félisten

azért interface is van a világon. a cpu és ram közötti megfelelően gyors kommunikációt is biztosítani kell, és ahhoz nem véletlenül van az alaplapra integrálva a RAM foglalata... nem fog ilyen sebességet produkálni neked a SATA tyúkbele, az ilyen pontos optika meg aranyárban van, ha van egyáltalán.

A vér nem válik VAZZE!™

(#53) gyulank válasza orbano (#52) üzenetére


gyulank
addikt

És? Én USB-ről beszéltem, nem SATA-ról. Korlátoztam valamely mondatomban SATA csatlakozóra a használatát? Ha olyan fantasztikus lesz, meg még olcsó is, akkor elterjedt lesz, és nem tudom miért kell SATA-ban gondolkozni, ennyi erővel IDE-t is írhattál volna. Lehetne olyan csatlakozás amivel egyúttal jó oprendszernek, meg memóriának, meg lehetne lassabb is, ahol kevésbé számít a sebesség, és ne azért ne legyen hordozható tároló belőle, mert a port lekorlátozza a sebességet! Milyen optika?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#54) orbano válasza gyulank (#53) üzenetére


orbano
félisten

"Viszont inkább háttértárnak lenne jó, ami kiválthatná a memóriát is"

ere válaszoltam. USB-vel nem fogsz több gigabyte/sec-es átvitelt elérni, gondolom ez világos. így jön képbe az optika, mint esetleges megoldás, bár ilyen átvitelű optikáról sem hallottam. szóval elképzelésem sincsen hogyan akarod ötvözni a memóriát a háttértárral.

A vér nem válik VAZZE!™

(#55) gyulank válasza orbano (#54) üzenetére


gyulank
addikt

Pedig leírtam. Én képzeld el ma is tudok SATA, IDE, USB, SD, stb. háttértárról. Azt mondtam, hogy rendszernek, ha kell, miért ne lehetne olyasmi port, mint most a memóriának, ha csak az elég gyors, és ez miért akadályozná azt, hogy ugyanezt a tárolót lehessen kevésbé sebesség igényes dolgokra is használni, akár pendrive-ként? Azt se akadályozná, hogy ugyanaz támogassa a 2 portot, de azt se, hogy legyen erre való gyors portos, meg nem erre való lassabb portos változat. Mindenesetre gondolom, ha egybe lenne a rendszerpartícióval, akkor nem lenne annyira lekorlátozva a mérete, mint most, ami szintén nem hátrány.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#56) frostitualt válasza BatchMan (#49) üzenetére


frostitualt
tag

csakhogy a ddr4-ben nincs 64 bites cimbusz...

(#57) zozoo83


zozoo83
tag

Azért vannak ennek hátrányai is szerintem. Ha pl. áramszünet esetén, el kell menned valahova, és valaki más odaül a gépedhez akkor mindenhez hozzáfér amit megnyitottál.

(#58) speedyx86 válasza zozoo83 (#57) üzenetére


speedyx86
tag

Azért egy jelszót bekérhet.

(#59) orbano válasza zozoo83 (#57) üzenetére


orbano
félisten

jah, mennyivel jobb, ha inkább elvész, és csak minden máshoz fér hozzá, ami a dolgaid fennmaradó 99%-a :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#60) speedyx86 válasza orbano (#59) üzenetére


speedyx86
tag

Ja hogy úgy... Szerintem meg lehet oldani a titkosítást, ASLR meg van már most is. Valamint véleményem szerint nem valós probléma, hogy áramszünet után odaülne valaki a gépemhez.

(#61) BatchMan válasza frostitualt (#56) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ki beszél itt DDR4-ről? Az NRAM egyértelműen új technika, nyilván kell neki egy új bus-szabvány. Egyben váltja ki az SSD-t és a DRAM-ot. Csak a DRAM-ot kiváltani nincs értelme, hiszen nem gyorsabb, vagy olcsóbb. Mivel támogatása nincs oprendszer szinten sem, ezért a megjelenése után legalább 3 évig nem fog elterjedni.
Ez a technika nem a mai architectúrába való, azt fenekestül forgatja fel. De tisztul vele a kép, az biztos.
BIOS + NVRAM + BOOTloader + DRAM + SSD + ... -> NRAM

(#62) orbano válasza speedyx86 (#60) üzenetére


orbano
félisten

pont ugyanakkora probléma, mint ha bármikor odaülne és bekapcsolná. vagy odaülne, amikor be van kapcsolva és nem vagy ott. nem hiszem, hogy az lenne nagy titok, hogy éppen mi van nyitva. elvégre ami csukva van, azt megnyitja, ha akarja :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#63) gyulank válasza orbano (#62) üzenetére


gyulank
addikt

Feltételezem arra gondolt, hogy úgy volt áramszünet, hogy onnan folytatja, és beléphet az egyéb jelszavas hülyeségekbe is jelszó nélkül. De ha ez oly nagy fenyegetés lenne, akkor sem lenne szükség memóriára, hogy jelszót kérjen, lehetne az alaplapon akármi más ilyen kis fogyasztású érzékelő, ami jelzi bekapcsoláskor, hogy áramszünet volt, ezért mondjuk jelszót kér. Viszont valaminél pedig pont még jól is jönne, ha folytatná a dolgát áramszünet után anélkül, hogy valaki bekapcsolná. Fájlmegosztásnál, vagy kamera streamnél pl..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64) orbano válasza gyulank (#63) üzenetére


orbano
félisten

miért ne folytatná? most is van sleep, ami logikailag teljesen megegyezik a kikapcsolt állapottal. az is beállítható, hogy zárolva ébredjen fel a gép, ami közben az alkalmazások ugyanúgy futnak, de jelszót kér.

A vér nem válik VAZZE!™

(#65) frostitualt válasza BatchMan (#61) üzenetére


frostitualt
tag

a cikk...

(#66) Kékes525 válasza BatchMan (#61) üzenetére


Kékes525
félisten

Van értelme a DRAM-ot kiváltani vele. Gondolj az áramszünetre másrészt egyszerűbb a kezelése, mert nem kell RAM meg merevlemez (SSD), mert ez egyben a kettő. Másrészt mivel egy fejlesztés alatt levő technika fejlődhet még sebességben és árban pedig akár olcsóbb is lehet, mint amit leváltana.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) janos1988 válasza Apollyon (#3) üzenetére


janos1988
addikt

Persze, meg majd ha a DDR5-öt és 6-ot is kisöprik a raktárról talán akkor elképzelhető. A pénz beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#68) gepzene válasza zozoo83 (#57) üzenetére


gepzene
csendes tag

Szerintem akkor kezd igazán érdekes lenni, amikor majd apró pendrive alakban viszed a terminálok közt a teljes munkamenetedet rendszerestül.

(#69) energy4ever


energy4ever
addikt

Belátható közeléségbe került a régóta fejlesztett csodamemória

Ilyen szo komolyan letezik? :F

(#71) gyulank válasza orbano (#64) üzenetére


gyulank
addikt

Az én gépem áramszünet után nem folytat semmit.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#72) orbano válasza gyulank (#71) üzenetére


orbano
félisten

az én hangfalaim pedig fekete színűek. az ég pedig kék.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.