Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PHM


PHM
addikt

Várjuk szeretettel.
Remélem belátható időn belül lesz kereskedelmi termék is belőle.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2) tnt512


tnt512
csendes tag

Ennek az az előnye a jelenlegi memóriával szemben, hogy nem felejt? De ez számít a Ram-nál?

(#3) Apollyon válasza PHM (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Majd talán ha kisöpörték a DDR3 meg DDR4 raktárakat, lesz belőle valami...

#2: ha nem felejt, akkor értelemszerűen másra is lehet használni, mint alaplapban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) #45185024


#45185024
törölt tag

Áramszünet esetén igen sokat számít :)
Mondjuk egy programozónak

(#5) Taybore


Taybore
aktív tag

Milyen felhasználási területre szánják? Ha DDR4 IF-en keresztül kommunikál, akkor gondolom RAM-nak, de oda miért kell emlékező memória? Mondjuk gyorsabban bootol a PC? :F

(#6) PHM válasza tnt512 (#2) üzenetére


PHM
addikt

Abból a szempontból számít, hogy így egyszerűbb lehet a memória vezérlő.
Mármint a saját, ha elkészül majd.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7) tnt512 válasza PHM (#6) üzenetére


tnt512
csendes tag

Szóval saját memória foglalat, saját memória vezérlő és még kitudja mi kell hozzá. Akkor ez se mostanában lesz még.

(#8) vlevi: Hát az ellen nem lenne kifogásom. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) vlevi válasza tnt512 (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy nem felejt? De ez számít a Ram-nál?"
Annál nem is olyan fontos, de ha van a gépedben egy közelítőleg RAm sebességgel író-olvasó, és olcsó, és terabájt méretű SSD, az nem lehet olyan rossz dolog :)

(#9) Ren Hoek válasza vlevi (#8) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ami még inf írási ciklust is elvisel :)

Esetleg telefonokba/tabletekbe mehetnek ezek a chipek... ha tényleg ilyen brutál gyors, akkor akár ramokra se lesz többé szükség (Vagy lehetne úgy is akár, hogy 256 GB PCI-E-n... és nincsenek RAM slotok, mert egy területen van a háttértár és a RAM)

(#10) BatchMan


BatchMan
senior tag

<troll on>
Régi prof szerint a rádióaktív és a radioaktív nem azonos fogalmak. Az előbbi Laki-hegyen, utóbbi Csernobilban fogható jól. Szerintem van az a radioaktiv forrás, amit ez nem bírna, de gyanús, hogy rádióaktív forrással is lehetne zavarba ejteni.
<troll off>

Hogy néz ki az időzítése egy ilyen áramkörnek?
Első bájt olvasása ... ns
Második bájt ... ns
Irásra ugyanez.
?

(#11) Sinesol válasza Taybore (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a boot, mint olyan teljesen értelmét veszti. Be se kell zárni a megnyitott programokat játékokat stb, kikapcsolod a gépet, másnap bekapcsolod és minden ugyanúgy megnyitva van. A boot meg kb nincs is, mert minden a memóriában van már. Olyan mintha csak egy pause-t nyomnál a full rendszerre kikapcsolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#12) PetX válasza tnt512 (#2) üzenetére


PetX
aktív tag

És ha nem ragaszkodnál a Neumann-elvekhez?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#13) PHM válasza tnt512 (#7) üzenetére


PHM
addikt

Első körben DDR4-es vezérlőt láttam említeni.
Natív vezérlő később lesz.
A saját vezérlő egyszerűbb és akár gyorsabb is lehet azáltal,
hogy kimaradhat a folyamatos frissítés.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14) tnt512 válasza PetX (#12) üzenetére


tnt512
csendes tag

A cikk RAM-lént való használatról szól.

(#13) PHM: És ez a jelenlegi alaplapokban működőképes lenne?

[ Szerkesztve ]

(#15) Reggie0 válasza tnt512 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Az egy dolog, hogy nem felejt, de meg frissiteni sem kell, mint a DRAM-ot.

(#16) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Egy másik oldalon olvastam, hogy a jelenlegi memóriagyártó üzemek viszonylag kis átalakítással fogják majd tudni gyártani, mert a gyártása megoldható a meglévő módszerekkel (levilágítás stb.).

Mondjuk ezt elég hihetetlennek tartom, mert mégiscsak szén nanocsövekről beszélünk, de ha tényleg így van, akkor idáig talán ennek a csoda memóriának van a legjobb esélye a tömeggyártásra.

Ilyen szén nanocsövekkel mintha más csoda eszközt is akartak már készíteni korábban, nem? Elég homályosak az emlékeim, de a szuper kondenzátor meg az űrlift kábele sejlett fel. Vagy az "csak" grafén volt?

[ Szerkesztve ]

(#17) Ren Hoek válasza -FreaK- (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jól emlékszel, ezekből elég sok mindent lehet csinálni, mert összefonva óriási a szakítószilárdságuk. Csak nem egyszerű gyártani.
...Engem a mesterséges izmok érdekelnek, ott már létrehoztak különféle megoldásokat, (nagyobb cső, melyben viasszerű anyag kitágul hő/elektromosság hatására, így összehúzódik a szál. Illetve egy elektromos megoldás is létezik már simán szén nanocsövekből, mivel erre is megfelelőek a tulajdonságaik) Ilyenekből apró szenzorok minilábai készülhetnek, amik követik a mozgást finoman. Illetve mesterséges protézisek izmaihoz is sokkal finomabb mozgatóanyag kell, amire ez jobb mint a szervomotorok. )
Nagyon sok érdekes dolog jön még ebből a következő 20 évben az tuti.

(#18) Duree


Duree
veterán

Ez a belátható közelség mit jelent? 1-2 évet vagy kevesebbet?

duree54

(#19) BatchMan válasza tnt512 (#14) üzenetére


BatchMan
senior tag

Továbbgondolnám. Ha az SSD és a RAM egy eszköz, akkor bootolásról a klasszikus értelemben nem beszélhetünk, hiszen az oprendszer már egyszer ott van, átpakolgatni értelmetlen. "Néhány" változót kell csak életben tartani (registry). El fog tartani egy darabig, amíg filemanager - memóriamanager kettőshöz szokott IT társadalom megszokja, hogy a csak egy infomanager kell, de az tudjon memo- és filemanageri funkciókat is.

(#20) Ren Hoek válasza BatchMan (#19) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vagy minden marad a régiben, és tulajdonképpen egy nagy swapfile lesz az egész memória a tárolón.

(#21) Reggie0 válasza BatchMan (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, mert a hardver az inicializalja/teszteli onmagat.. :U
A boot sosem csak a memoriaba toltesrol szolt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Penguin95 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Penguin95
senior tag

Gondolom úgy érti, hogy a POST megmaradna még az oprendszer bootolása előtt.

(#23) BatchMan válasza Reggie0 (#21) üzenetére


BatchMan
senior tag

Hát biztos igazad van, az elektronoknak kell egy perc is, amíg megszokják új pályájukat ;]
De viccet félretéve az alvó állapotból ébresztett gép ma is hamar ébred. Nem kell várni, amíg a HDD felpörög, a swap értelmét veszti, nincs töltögetés, in situ lehet futtatni.

(#24) Reggie0 válasza Penguin95 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg az oprendszer bootolasa is, csak nem kell bemasolni a memoriaba. De attol meg fog bootolni, mert a hardvereket detektalni, inicializalni kell, stb..

(#23) BatchMan: Csak az alvo allapot mas, mint a kikapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Penguin95 válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Penguin95
senior tag

Viszont ez már olyan dolog, amit egy mai gép pillanatok alatt el tud végezni. Szóval lényegében a klasszikus bootolás mint olyan, ezzel szinte megszűnne az átlagfelhasználó számára, hisz Ő ebből nem látna semmit. Az meg tény és való, hogy valójában csak nem kellene másolni a memóriába, de a többi fő dolgot ugyanúgy el kell végezni. Viszont mint írtam, ez jó esetben kb pár szempillantás.

(#26) BatchMan: Tudom, én is azt használom. Viszont ha jól rémlik, egy minimális teszt olyankor is lefut.

[ Szerkesztve ]

(#26) BatchMan válasza Penguin95 (#22) üzenetére


BatchMan
senior tag

Már a POSTból is választhatsz "fast" változatot, ha leteszed a nagyesküt, hogy közben procit, memóriát stb. nem cserélgetsz.
Az egy jó kérdés viszont, hogy hol lesz a BIOS? Ha az is ilyen NRAM-on lesz, akkor nem biztos, hogy az alaplapon nem lesz belőle egy alap 4G, amiben a BIOS már ott figyel. Persze védeni kell írástól, de egy újabb alkatrészt spórolhatunk...

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

NRAM ez milyen rokonságban van az MRAM-al ? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) Sir Ny válasza PetX (#12) üzenetére


Sir Ny
senior tag

A HP fejleszt linux++ néven OS-t, amiben (többek közt) nem felejtő operatív tár támogatás lesz.
(ők memrisztorből készítenek nem felejtő memóriát)

szerk: bár én data-centerek helyett első körben a mobil-konzumer termékekbe várom, tablet/könyvolvasó/notebook, ilyesmi esetben lehet haszna egy gyorsabb és mélyebb (teljesen mély) alvó módnak.

[ Szerkesztve ]

-

(#29) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem bootol, hanem szimplán bekapcsol. Elvégre a boot a néhány hardverellenörzés mellett az oprendszert írja be a memóriába, Ami ennél nem szükséges, mert ebben van tárolva.

(#30) gold007


gold007
tag

Őszintén szólva nem teljesen értem, hogy ezt miért RAM-ként akarják alkalmazni. Az alapján amit a cikk ír ez pont egy tökéletes alternatíva lenne a flash alapú SSD-k helyett.
"Sebessége a DRAM memóriákhoz mérhető" azaz gyorsabb nem lesz mint akàr a DDR3, ráadásul most jön be a DDR4 is, szóval nem igazán látom értelmét ebben a szektorban,nem hiszem hogy akkora piacteremtő erő az, hogy áramszünet esetén nem veszik el a munkánk... Ahol ez fontos ott meg meg van oldva akksis memória védelemmel(lásd raid vezérlők)
Merevlemez/SSD téren viszont igenis nagy szükség lenne előrelépésre, mert a mai rendszerek 90%-ában az a szűk keresztmetszet.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#31) tha_answer


tha_answer
őstag

nekem nem világos teljesen hogy hogyan mukodik.
valaki elmagyarazna? ahogy eddig nezegettem tobb helyen, fizikailag valtaznak benne a szen nanoncso kontaktok. (osszeer ill nemerossze)
ezt igy hogy? hogy tudnak mozogni?
milyen sebesseggel tudnak tekeregni?
mi mozgatja oket?

[ Szerkesztve ]

(#32) frostitualt válasza gold007 (#30) üzenetére


frostitualt
tag

azért mert a háttértároló egy szükséges rossz a ram-ok tulajdonságai miatt.

(#33) frostitualt válasza Reggie0 (#15) üzenetére


frostitualt
tag

hmm ha elolvasod amit irtál szerintem te is felfedezed az ellentmondást abban a mondatban.

(#34) gold007 válasza frostitualt (#32) üzenetére


gold007
tag

De ezzel pont, hogy ki lehetne váltani, ha abba az irànyba fejlesztenék. Ahogy már többen is írták előttem, akár egybe is olvadhatna a RAM+HDD/SSD combo. Lenne egy jónagy NRAM tároló, plusz benne mondjuk pár giga DDR4-es cache-nek és gyakorlatilag megszűnne a RAM létjogosultsága. Ráadásul akár az egészet lehetne nagyjából ram méretű kis bővítőkártyákra rakni, és egy csomó helyet és anyagot spórolnának

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#35) .mf


.mf
veterán

"Az NRAM fejlesztése még az előző évtizedben kezdődött meg, és jól halad a fejlesztése."

Iskolai nyelvtantanárok által összegyűjtött aranyköpések sorába kiválóan passzolna ez a mondat ;]

---

Páran úgy látom leragadtak azon, hogy operatív memóriához köthető interfészt kapott.
1.) Gondolom még nem látták azon ipari termékek sorát, ahol szintén DDR-interfészt használnak mindenfélére.
2.) Mégis mivel csatlakozna? SATA/SAS/FC/stb, a DDR-hez képest töredék sávszélességével? PCIe, ami bár nagyobb, de még mindig csak töredék sávszél, és mellé nagy késleltetés is?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) gold007 válasza .mf (#35) üzenetére


gold007
tag

Ez mondjuk jogos, ez tényleg nem jutott eszmbe.
Viszont a consumer piacon így sem fog előrelépést jelenteni mert ezek amiket írtál gondolom még most is csak a high-end soksokmilliós szerverekben vannak implementálva.
Ráadásul a windows-nak is magyarázhatod, hogy de az ott a ramslotban az vinyó csak nem olyan amilyen... :)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#37) frostitualt válasza gold007 (#34) üzenetére


frostitualt
tag

na annak semmi értelme nem lenne. a hdd és egyéb háttértár csak szükséges rossz a technologia korlátai miatt. ha ezzel megszünik akkor szüret.

(#38) gold007 válasza frostitualt (#37) üzenetére


gold007
tag

Hogyha úgy írom, hogy a háttértárat átneveznék ramra úgy jobban tetszene?
A háttértár sohasem fog megszűnni mert valahol tárolni kell az adatokat ;) Az a kérdés, hogy mennyire lassú a többi komponenshez képest. Márpedig amit én felvázoltam ott gyakorlatilag maga a ram lenne a háttértár, ugyanakkora sebességgel, csak ugye az NRAM nem veszti el a tartalmát.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#39) frostitualt válasza gold007 (#38) üzenetére


frostitualt
tag

nem kell tárolni sehol ha elég ram-od van.

(#40) Alchemist válasza frostitualt (#39) üzenetére


Alchemist
addikt

Akkor a gépet majd 2 T rammal kérem és majd hot swap-pal időnként még egy Terát szeretnék csatlakoztatni.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) frostitualt válasza Alchemist (#40) üzenetére


frostitualt
tag

inkább a címzéssel lesz majd gond, bár arra a 8 bites procik idején is volt megoldás a lapozás.

(#42) orbano válasza PetX (#12) üzenetére


orbano
félisten

a naumann elvben nem szerepel a háttrértár és az operatív memória különválasztása, ez csupán egy technológiai kényszer, ami addig áll fent, amíg a gyors hozzáférésű memória drágább, mint a lassú, és csak az utóbbi nem felejt.

amúgy fogyasztás és üzembiztonság terén ez egy elég jelentős dolog, gyanítom a sebességben is meglesznek az előnyei, ha majd egyszer kiforr a technológia. az egyszer biztosan előny, hogy a bootolás mint olyan nem fog összefüggeni a ki/be kapcsolással. de ehhez az operációs rendszereket és a procikat is fel kell majd készíteni.
gyanítom hordozható eszközökre fog először megjelenni. kérdés mikor.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) PetX válasza orbano (#42) üzenetére


PetX
aktív tag

Egyetértek. A Neumann elvben valóban nem szerepel, külön az operatív tár és a háttértár, de ahogy Te is írtad a jelenlegi korlátok miatt a Neumann elvű számítógépekben mégis csak külön van definiálva a kettő, még hozzá jól elkülönített feladatokkal.

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#44) Kékes525


Kékes525
félisten

Mivel nem felejt, így SSD kiváltására is alkalmas és még sokkal gyorsabb is nála. Minden az áron fog múlni. Ha bejön, akkor újabb nagy előrelépés lesz az adattárolásban elsősorban, de nem felejtős RAM-ok is jól jönnek áramszünet esetére.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) scarabaeus


scarabaeus
őstag

A "minden együtt"-ről jutnak eszembe a WM 2003 eszközök (és az összes, már flashes 5-ös verzió előtti). OK, ott a biztonság kedvéért az oprendszer ROM-ban volt, viszont minden alkalmazás, minden adat a RAM-ba került. A programok nem töltődtek sehova, ha indítottuk őket (RAM-ból RAM-ba minek), helyben futottak. Mondjuk ha az akku lemerült, és pótakku sem volt, és a belső biztonsági gombakku is lemerült, akkor még a nevét is elfelejtette (itt jött jól, hogy az oprendszer ROM-ban volt, aztán mehetett kártyáról a backup visszaállítása), de a cikkben lévő memóriát ez sem érintené.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46) PistiSan


PistiSan
addikt

Úgy legyen minden, ahogy a cikkben van, annyi világmegváltó dologról olvasni folyamatosan, 1%-uk megvalósul egyáltalán?

(#47) Alchemist válasza PistiSan (#46) üzenetére


Alchemist
addikt

A jelenlegi gazdasági rendszerben az erős innováció sokszor az öntökönszúrással egyenlő. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#48) Taybore válasza Sinesol (#11) üzenetére


Taybore
aktív tag

Pont erre gondoltam a "gyorsabban bootol" alatt :K Mert ugye a hardvert azért bekapcs után valamennyire ellenőrizni kell.

(#49) BatchMan válasza frostitualt (#41) üzenetére


BatchMan
senior tag

Lapozás a 64 bites processzorok világában? 2^64=1.8E19 = 18 000 000 Terabyte vagy Teraword adatmodeltől függően.
Ma egy processzornak ezer feletti lába van, azok között elvész a 64 címláb, és a felső néhány címláb sose lesz aktív...

(#50) gyulank


gyulank
addikt

Én sem értem, miért memória elsődlegesen. Persze gondolom, hogy még kevesebbet fogyasztana, ha csak a változásokat kell rögzíteni, nem kell tartani az infót, de ezt csak akkor tudnánk, ha tudnánk, mennyit fogyaszt az írás/olvasás. Viszont inkább háttértárnak lenne jó, ami kiválthatná a memóriát is. Nem háttértár nem kéne, ahogy itt sokan írták, hanem memória. A memória ugyanúgy elférhet egy külön mappában az oprendszer része ként, mint más rendszermappák, vagy lehet külön partíción, de nem kellene külön memória. De háttértár mindig kell, mert még nem nagyon tudok olyan tárolót, amin biztos lehetek benne, hogy nem sérül az adatom. Egy ilyen pendrive-on nyugodtabban lehetne archiválni, mint jelenleg bármire, plusz elvileg kevesebbet is fogyaszt. Ha az USB port nem tudja kihasználni a sebességét, tárolásra akkor is jobb, plusz mondjuk ha jól olvastam az USB 3.1-es pendrive nem tudja már kihasználni a port sebességét, ez talán igen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Na akkor a következő gépembe ebből kérnék SSD-t, és a megzuhant árú SSD mehet a HDD helyére. A HDD meg a C64 mellé a vitrinbe. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#52) orbano válasza gyulank (#50) üzenetére


orbano
félisten

azért interface is van a világon. a cpu és ram közötti megfelelően gyors kommunikációt is biztosítani kell, és ahhoz nem véletlenül van az alaplapra integrálva a RAM foglalata... nem fog ilyen sebességet produkálni neked a SATA tyúkbele, az ilyen pontos optika meg aranyárban van, ha van egyáltalán.

A vér nem válik VAZZE!™

(#53) gyulank válasza orbano (#52) üzenetére


gyulank
addikt

És? Én USB-ről beszéltem, nem SATA-ról. Korlátoztam valamely mondatomban SATA csatlakozóra a használatát? Ha olyan fantasztikus lesz, meg még olcsó is, akkor elterjedt lesz, és nem tudom miért kell SATA-ban gondolkozni, ennyi erővel IDE-t is írhattál volna. Lehetne olyan csatlakozás amivel egyúttal jó oprendszernek, meg memóriának, meg lehetne lassabb is, ahol kevésbé számít a sebesség, és ne azért ne legyen hordozható tároló belőle, mert a port lekorlátozza a sebességet! Milyen optika?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#54) orbano válasza gyulank (#53) üzenetére


orbano
félisten

"Viszont inkább háttértárnak lenne jó, ami kiválthatná a memóriát is"

ere válaszoltam. USB-vel nem fogsz több gigabyte/sec-es átvitelt elérni, gondolom ez világos. így jön képbe az optika, mint esetleges megoldás, bár ilyen átvitelű optikáról sem hallottam. szóval elképzelésem sincsen hogyan akarod ötvözni a memóriát a háttértárral.

A vér nem válik VAZZE!™

(#55) gyulank válasza orbano (#54) üzenetére


gyulank
addikt

Pedig leírtam. Én képzeld el ma is tudok SATA, IDE, USB, SD, stb. háttértárról. Azt mondtam, hogy rendszernek, ha kell, miért ne lehetne olyasmi port, mint most a memóriának, ha csak az elég gyors, és ez miért akadályozná azt, hogy ugyanezt a tárolót lehessen kevésbé sebesség igényes dolgokra is használni, akár pendrive-ként? Azt se akadályozná, hogy ugyanaz támogassa a 2 portot, de azt se, hogy legyen erre való gyors portos, meg nem erre való lassabb portos változat. Mindenesetre gondolom, ha egybe lenne a rendszerpartícióval, akkor nem lenne annyira lekorlátozva a mérete, mint most, ami szintén nem hátrány.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#56) frostitualt válasza BatchMan (#49) üzenetére


frostitualt
tag

csakhogy a ddr4-ben nincs 64 bites cimbusz...

(#57) zozoo83


zozoo83
tag

Azért vannak ennek hátrányai is szerintem. Ha pl. áramszünet esetén, el kell menned valahova, és valaki más odaül a gépedhez akkor mindenhez hozzáfér amit megnyitottál.

(#58) speedyx86 válasza zozoo83 (#57) üzenetére


speedyx86
tag

Azért egy jelszót bekérhet.

(#59) orbano válasza zozoo83 (#57) üzenetére


orbano
félisten

jah, mennyivel jobb, ha inkább elvész, és csak minden máshoz fér hozzá, ami a dolgaid fennmaradó 99%-a :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#60) speedyx86 válasza orbano (#59) üzenetére


speedyx86
tag

Ja hogy úgy... Szerintem meg lehet oldani a titkosítást, ASLR meg van már most is. Valamint véleményem szerint nem valós probléma, hogy áramszünet után odaülne valaki a gépemhez.

(#61) BatchMan válasza frostitualt (#56) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ki beszél itt DDR4-ről? Az NRAM egyértelműen új technika, nyilván kell neki egy új bus-szabvány. Egyben váltja ki az SSD-t és a DRAM-ot. Csak a DRAM-ot kiváltani nincs értelme, hiszen nem gyorsabb, vagy olcsóbb. Mivel támogatása nincs oprendszer szinten sem, ezért a megjelenése után legalább 3 évig nem fog elterjedni.
Ez a technika nem a mai architectúrába való, azt fenekestül forgatja fel. De tisztul vele a kép, az biztos.
BIOS + NVRAM + BOOTloader + DRAM + SSD + ... -> NRAM

(#62) orbano válasza speedyx86 (#60) üzenetére


orbano
félisten

pont ugyanakkora probléma, mint ha bármikor odaülne és bekapcsolná. vagy odaülne, amikor be van kapcsolva és nem vagy ott. nem hiszem, hogy az lenne nagy titok, hogy éppen mi van nyitva. elvégre ami csukva van, azt megnyitja, ha akarja :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#63) gyulank válasza orbano (#62) üzenetére


gyulank
addikt

Feltételezem arra gondolt, hogy úgy volt áramszünet, hogy onnan folytatja, és beléphet az egyéb jelszavas hülyeségekbe is jelszó nélkül. De ha ez oly nagy fenyegetés lenne, akkor sem lenne szükség memóriára, hogy jelszót kérjen, lehetne az alaplapon akármi más ilyen kis fogyasztású érzékelő, ami jelzi bekapcsoláskor, hogy áramszünet volt, ezért mondjuk jelszót kér. Viszont valaminél pedig pont még jól is jönne, ha folytatná a dolgát áramszünet után anélkül, hogy valaki bekapcsolná. Fájlmegosztásnál, vagy kamera streamnél pl..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64) orbano válasza gyulank (#63) üzenetére


orbano
félisten

miért ne folytatná? most is van sleep, ami logikailag teljesen megegyezik a kikapcsolt állapottal. az is beállítható, hogy zárolva ébredjen fel a gép, ami közben az alkalmazások ugyanúgy futnak, de jelszót kér.

A vér nem válik VAZZE!™

(#65) frostitualt válasza BatchMan (#61) üzenetére


frostitualt
tag

a cikk...

(#66) Kékes525 válasza BatchMan (#61) üzenetére


Kékes525
félisten

Van értelme a DRAM-ot kiváltani vele. Gondolj az áramszünetre másrészt egyszerűbb a kezelése, mert nem kell RAM meg merevlemez (SSD), mert ez egyben a kettő. Másrészt mivel egy fejlesztés alatt levő technika fejlődhet még sebességben és árban pedig akár olcsóbb is lehet, mint amit leváltana.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) janos1988 válasza Apollyon (#3) üzenetére


janos1988
addikt

Persze, meg majd ha a DDR5-öt és 6-ot is kisöprik a raktárról talán akkor elképzelhető. A pénz beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#68) gepzene válasza zozoo83 (#57) üzenetére


gepzene
csendes tag

Szerintem akkor kezd igazán érdekes lenni, amikor majd apró pendrive alakban viszed a terminálok közt a teljes munkamenetedet rendszerestül.

(#69) energy4ever


energy4ever
addikt

Belátható közeléségbe került a régóta fejlesztett csodamemória

Ilyen szo komolyan letezik? :F

(#71) gyulank válasza orbano (#64) üzenetére


gyulank
addikt

Az én gépem áramszünet után nem folytat semmit.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#72) orbano válasza gyulank (#71) üzenetére


orbano
félisten

az én hangfalaim pedig fekete színűek. az ég pedig kék.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.