Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csináljuk már azt, hogy nem keveritek össze az online számlázást az online számlaadat-közléssel!

"Felhívta a figyelmet arra, hogy október 1-től már minden vállalkozói számlát látni fog az adóhivatal,": nem, nem fog.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

"...2018-ban Magyarországon csökkent a legnagyobb mértékben (5,1 százalékponttal) az adóelkerülés."

És azóta? De ha már itt tartunk: ha ennyivel hatékonyabb a beszedés (mert ez azt is feltételezi, még ha nem is pont ekkora mértékben), akkor mikor lesz végre csökkentve az adóterhelés, hogy, mondjuk, kevesebben akarják elkerülni a befizetését, mégis csengjen a kassza?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) bambano válasza Zotya84 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tényleg mindig ezt a rohadtul uncsi politikát kell behozni minden egyes topicba??? az, hogy a beszedés után hova kerül a zseton, az teljességgel offtopic itt. :O ha nem tudsz a témához hozzászólni, akkor ne szólj hozzá.

uuuuuncsiiiiiiii

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Timer válasza bambano (#1) üzenetére


Timer
veterán

Jó, hogy ezt felhoztad a nevezéktani különbségeket, mert alapból van itt némi probléma sokak fejében. Most akkor lehet elektronikus számlákat kiállítani digitális aláírás nélkül is, vagy a népszerű, és jellemzően ingyenes hazai eszámlázó szolgáltatók által kiküldött számlák nem klasszikus értelemben vett elektronikus számlák, hanem elektronikus formában továbbított hagyományos számlák? Én se vagyok ezzel tisztában, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza Timer (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én úgy tudtam, de közben lehet, hogy cáfolnak, hogy háromféle számla létezik:
1. papír, kézzel
2. számítástechnikai eszköz segítségével elektronikusan elkészített számla, ami a papírral esik egy tekintet alá
3. elektronikus számla.

a zavaró tényező ott van, hogy a pdf mostanára konténerformátum lett, tehát lehet, hogy kapsz egy számlát pdf-ben, amit megnyitva látsz egy nyomtatási számla képet, miközben a konténerben (mint egy zip file), van még egy xml formátumú számla is, plusz emelt biztonsági szintű időbélyeg és aláírás. az elektronikus számlának van még egy megjelenési formája, amikor az elektronikus számlát edi-ben továbbítanak és dolgoznak fel.

tehát az, hogy elküldöd a számla nyomtatási képét pdf-ben és a címzett kinyomtatja, az papír alapú számla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Timer válasza bambano (#6) üzenetére


Timer
veterán

Igen, én is ezt a három fajtát ismertem. A kérdés csak az, hogy a kettes és hármas között van-e olyan különbség, hogy teszem azt kisvállalkozás használhatja mindkettőt, de X árbevétel feletti cég már csak a harmadikat? Most egy pártízfős cégnél szívok azzal, hogy az ERP fejlesztő eladta nekik a rendszerével együtt a 3-as verziót, persze harmadik fél által biztosítva, így most szopunk aláírással, kommunikációval, stb., ahelyett, hogy csinálnák a kettes metódust, ami bot egyszerű, és gyakorlatilag boríték helyett emailben küldenének számlát,l papír helyett PDF formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a probléma, ami a posztban is benne van az az, hogy van online számlázás, ami azt jelenti, hogy böngészővel távoli gépen futó program segítségével állítod ki a számlát. ilyenkor jellemzően díjcsomagtól függ, hogy elektronikusan kiállított papír jellegű számlát bocsátasz ki vagy elektronikus számlát.

ettől független történet, hogy jelen pillanatban (július 1-től dec 31-ig) minden számla *adattartalmát* be kell küldened a navnak, amit adóalanynak állítottál ki vagy (civilnek állítottad ki és az áfa tartalma eléri a 100 rugót). ez az online számlaadat-küldés.

na ezt (is) keverik itt, mint a botmixer, hogy most sem kell minden számlát beküldeni a navnak. azokat a számlákat, amiket civilnek állítottál ki (civil = nem adóalany) és az áfatartalma kisebb, mint 100 rugó, azokat most sem kell beküldeni. majd január 1-től jön az a változás, hogy minden számlát be kell küldeni és nincs feltétel, ez március végéig büntetési moratóriummal fog járni. Ez utóbbi azt jelenti, hogy az átállás megkönnyítése érdekében, meg hogy a nav bizonyítsa jóvfejségét, jövőre első negyedévben nem fognak büntetni, ha megszeged a szabályt. 2021. április 1-től minden számlát be kell küldeni, pont. 500 rugó/elmulasztott számla büntetés fenyeget, ha nem küldöd be. tehát április 1-től válik ténylegesen igazzá a kijelentés, hogy minden számlát beküldünk.

adóalany alatt a nav áfa szempontjából adóalanyt ért a nav, tehát vagy áfakörbe bejelentkezettet, vagy aam-et.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza Timer (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem tudok ilyen követelményről, de itt hangsúlyos, hogy én nem tudok. lehet, a nav tud :) tehát ez a hsz mindenképpen joghatás kiváltására alkalmatlan pletyka, nem pedig adóhatósági állásfoglalás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Timer válasza bambano (#9) üzenetére


Timer
veterán

Oké, én sem tudok, ez már két fő, ennyiből manapság el is dől sok minden! :DD Hivatalos állásfoglalást egyébként nem találtam, néhány éve rémlik, hogy volt valami könnyítés ezzel kapcsolatban, hogy már nem kell eszignó ezekre a számlákra, mehet PDF-ben, az egyediséget a számlázó program, illetve most már az online nyilvántartás is szavatolja.

(#11) bambano válasza Timer (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nana!

A papír alapú számlának nem kötelező tartalmi eleme az aláírás.
Az elektronikus számlának kötelező tartalmi eleme a megfelelően emelt biztonsági szintű (időbélyegző és aláírás).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Timer válasza bambano (#11) üzenetére


Timer
veterán

Erről ennyit, az anyja se tudja már, mit kellene csinálni tulajdonképp. Ennél a cégnél "csak" annyi kellene, hogy ne kelljen napi kétszáz számlát nyomtatni, borítékolni, bélyegezni, aláírni, postára vinni.Erre szerintem kellene lennie valami jobb megoldásnak, mint a 3rd party eszignós cég rendszerébe kiküldeni (már, ha megy) minden számlát, akik utána kiküldik a mi domainünk alá vont O365 account alól a preparált PDF-et.

(#13) bambano válasza Timer (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak szólok, hogy január 1-től a posta is csak elektronikus postakönyvet fogad el :P

hogy finoman fogalmazzak, a programozás orális élvezetének ez a pontja még nálam is hátra van :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) asdf_ válasza bambano (#13) üzenetére


asdf_
veterán

csak szólok, hogy január 1-től a posta is csak elektronikus postakönyvet fogad el

Nemár. Dobj már egy linket rá plz. Júliusban nekimentünk egy ügyfélnél tévedésből (júliustól csak a hivatalos irat minősítésűeket fogadják csak be e-postakönyvvel, úgyfél meg azt hitte, hogy az összeset) és eddigi tapasztalatok alapján én azt mondom, hogy 3rd party programmal kell ezt csinálni, mert a posta honlapján keresztüli bohóckodás az valami katasztrófa, homokóra homokóra hátán, belépni fél perc feletti móka...

[ Szerkesztve ]

(#15) Ringman válasza bambano (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

A papír alapú számlának nem kötelező tartalmi eleme az aláírás.

sajnos sokan ezt nem hajlamosak megérteni (pl. mák), pályázatnál is volt, hogy ki kellett arról tölteni ev-ként nyilatkozatot, hogy nincs bélyegződ (!) - szintén nem kötelező - és nem lemaradt a kiadott számlánál (amit alá kellett írni és lebélyegezni), mert úgy nem tudja a megrendelő (önkormányzat) lehívni a pályázati forrást a kifizetéshez.

(#16) bambano válasza Ringman (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ugyanilyen okból egyszer nem zárt be a bankom :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Zotya84 válasza bambano (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Mi lett volna, ha arra reagálsz, amit írtam, nem arra, ami olvasni véltél: nem foglalkoztam vele, hogy hova megy.

De kérésed számomra narancs, csá!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.