Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strezi


Strezi
őstag

A kistesójával az A120-szal kezdtem. Megvan még belőle egy marék alkatszész valahol.
Milyen komoly volt, hogy mod chip kellett hizzá régióváltáshoz🤨 Ami persze kellett, mert annó értelmes filmek mind régio 1-esek voltak, európa helyett.
Már történelem :R

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2) Gaben360


Gaben360
senior tag

Uhhh, öregszek, már a dvd player is egy múzeumba kerül.... :DDD
Remélem megérem, hogy a blu-ray playert is lássam odakerülni. :C

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3) carl18


carl18
addikt

Nagyon szép darab, minőségi gépezet lehetett! :)
Kár hogy a Bluray nem terjed annyira mint ahogy elvárhattuk volna tőle.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4) Piftuka


Piftuka
veterán

Még mai szemmel nézve is egészen szép eszköz. :K

Ám a világ első otthoni "DVD" lejátszója ez volt:
alt="" title=""

(Legalábbis számomra. ;) Egy másik, egészen csodálatos eszköz...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5) jedis válasza Piftuka (#4) üzenetére


jedis
senior tag

Ez CD volt, nem DVD ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6) Piftuka válasza jedis (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért raktam idézőjelbe... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#7) b.


b.
félisten

és milyen gyönyörű!használható távirámyító is van hozzá.
manapság már ezt elfelejtették sajnos nagyon sok cégnél, hogy ilyen egy igazi tech szépség.( legalább is számomra)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Synthwave válasza b. (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"használható távirámyító is van hozzá"

Persze, mert az gamepad is egyben, tekintve, hogy ez egy konzol (is). : >

Az első konzumer CD player jóval (9 évvel) korábbi. Az 1982-es SONY CDP-101 volna az.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) jbush


jbush
tag

Nekem még megvan valahol az A350-esem. A használt flexkorongot is lejátssza a mai napig, de csak akkor, ha gyári.
Szerintem is nagyon szép, minőségi darab. Ez az egyetlen DVD-s eszközöm, amit megtartottam.

(#10) hardzsi2 válasza Strezi (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Nekem még mindig megvan a Yamaha DVD-S795-öm, amelyet 2000-ben 100k-ért vettem és 30k volt hozzá a régiómentesítő chip betétele.

Az Amazonról berendeltem hozzá a R1-es Mátrix-ot (illetve a T2 díszdobozos verziót, amely 2 alternatív befejezéssel is lejátszható, ill. a Twistert), így tudtam az elsők közt megnézni az engem érdeklő filmeket.
Ekkor a hazai Régió2-es -európai- gyűjtemény kb.10-15 darab(!) DVD-ből állt -jó esetben magyar felirattal-, amit Pesten 5-6 helyen lehetett megvenni.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#11) aginor válasza Gaben360 (#2) üzenetére


aginor
addikt

És akkor mit szóljon, aki még VHS-el (vagy betaval) kezdte? ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) jeni válasza Gaben360 (#2) üzenetére


jeni
félisten

Annak nem a legszebb helye lesz a múzeumban, valahol a sarokban lesz majd.
A VHS és a DVD értelmes találmány volt és megérdemli a legszebb helyre való kiállítását.
A Panasonic S100 talán még az elfogadható kategóriás letisztult (külsőleg) DVD lejátszó ami még otthon van nekem dobozolva.
A Sony DVP-715 is a múzeumban a helye.

[ Szerkesztve ]

(#13) Synthwave válasza jeni (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Where's the LaserDisc love?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) jeni válasza Synthwave (#13) üzenetére


jeni
félisten

Biztos, hogy az is ott van a többi közt, de az sem élt olyan hosszú évet.
Analóg lemez, nagy méretű, talán jobb is, hogy a DVD lett a befutó anno.

(#15) Duree


Duree
veterán

Szeretnék ott egyszer körül nézni, biztosan csoda dolgok vannak.

duree54

(#16) Synthwave válasza jeni (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

18 évvel előzte meg a DVD-t (1978); a VHS (és a Betamax) alternatívája volt (amiken messze túlmutatott), nem a DVD-jé, és az Egyesült Államokban, de méginkább ázsiában (leginkább Kínában és Japánban) igen népszerű platform volt egészen a 2000-es évekig. Amúgy a '90-es évek második felétől gyárott, Dolby 5.1-es high-end lejátszók nagyon is DVD-közeli minőséget produkáltak.

Sajna ezek a playerek még most is aranyárban (többszázezer forint) vannak, de a gagyibbak sem éppen olcsóak. Viszont egy Pioneer HLD-X9-ért simán adnám a szomszéd veséit. És máját. Meg vihetik mellé a bőrizomtömlőjét is a csúszómászónak. ;]

Épülne is hozzá izibe a vintage NTSC anime LD gyűjtemény. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) nothingface válasza Synthwave (#16) üzenetére


nothingface
tag

Ráadásul ez egy HD-s Hi-Vision lejátszó! Gyönyörű.
Érdekes belegondolni, hogy amikor mi még az SD felbontású dvd-re csorgattuk a nyálunkat a 90-es években, már létezett HD Laserdisc formátum is...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18) Synthwave válasza nothingface (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

No igen. Múltkor néztem, Japánból akciósan kb. 3 kilóért meg is vehettem volna egy hiánytalan, dobozos darabot. :D ( :W)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Strezi válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


Strezi
őstag

:K Igen, azok kötelező darabok voltak voltak! Sajnos egy céges projektbe (Terminátor játék) beadtam a díszdobozos verziót, nem jött vissza egybe :/

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20) dokanin válasza Piftuka (#4) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ez tényleg zsír.
Mondjuk az Amiga nagy király volt az biztos.

(#21) arty válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


arty
veterán

kinek nem az R1 matrix az első dvdje?! :D

nekem kicsi pénzből pc alapú volt a lejátszóm, ott a korai dvd-romokat sima fw hackel lehetett régiómentesíteni....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) Steven028


Steven028
csendes tag

Én 2001 fele vagy hogy vettem az első dvd lejátszót az is közel 100ezer volt.(Eredetin kívül semmit nem játszott le)Mèg az eladó elsőnek mondta vegyek ps2 konzolt abba is van dvd.Csak épp az majd 180-190 ezer volt kb.

(#23) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Le a kalappal a japók előtt, miket tettek le az asztalra.
És még múzeumuk is van erre! :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) fecke78


fecke78
senior tag

Szép

[ Szerkesztve ]

(#25) genlog válasza carl18 (#3) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem a DVD-lejátszók már messze voltak a minőségtől, persze funkcionálisan működtek, de semmi extra. Annakidején a CD-lejátszók, meg a különböző kazettásak között voltak nagyon durva darabok.

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szívesen elbóklásznék pár napot ebben a múzeumban, hogy meglessem a másik 301 eszközt is.

(#27) Polarstar válasza MeszesKPT (#26) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyetértek! Piszkosul izgalmas lehet amit ott lehet látni! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) Synthwave válasza Polarstar (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még piszkosabbul izgalmas volna egy részét hazacígölni. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Polarstar válasza Synthwave (#28) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#30) jeni válasza Synthwave (#28) üzenetére


jeni
félisten

Megbecsült régiséget csak ősi fuvarszállítókkal szabadna haza hozni. . Ezek nem más mint a :
Malév
TEFU

(#31) Polarstar válasza jeni (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja. És majd a Danubius rádió nyereményjátékán lehet nyerni a Michael Jackson koncertjegyet is Bucurest-be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) HSanya77


HSanya77
friss újonc

Sziasztok
Nekem van egy A350
érhet még valamit?

(#33) Amerigo57 válasza aginor (#11) üzenetére


Amerigo57
őstag

Én 1983-ban vettem az NDK-ban ( volt Kelet Németország ), az első beta VHS-sem,

még konzuli boltban, akkor átszámítva, másfél évnyi Erdőmérnöki fizetésemen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.