Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HaZse válasza TeeJay (#32) üzenetére


HaZse
őstag

Azt mondd már el nekem kérlek, hogy a torrentezésre hsznált HDD-nek miért mondod, hogy oda egy 10k-s HDD kell? Szerintem oda pont a leglassabb is bőven elég, mert nem rendszert töltesz be róla, hanem csak adatokat (zene, film, progz, stb.) tárolsz.

A másik nagy tévedésed szerintem az, hogy a HDD ki fog szrulni. Ezt nem mondanám. Mégpedig azért, mert míg a HDD-nél a bad sectoros vinyó még bőven működni fog, addig ha egy SSD egyik chipje tönkremegy, akkor pápá adatoknak. Persze lehet, hogy vissza lehet hozni őket, de gondolom, hogy az ára eléggé drága ennek.

Én még mindig jobban bízok a HDD-ben. A szerveremben, ami itthon van 4DV green HDD van benne. Mindegyikben a legkevesebb óraszám 30k és még mindig hibátlanok. Sőt az miért van, hogy a régebbi vinyók tovább bírják?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#52) imikee


imikee
tag

RED-et kerestem de nem találtam, így megy egy 1TB BLACK már vagy másfél éve :) semmi baj vele. A GREEN-nel sok volt a baj.

[ Szerkesztve ]

...

(#53) DBob


DBob
őstag

"Szerencsére az összeolvasztás nem azonnali hatállyal fog megtörténni, ugyanis a jelenleg piacon lévő modellek továbbra is Green márkajelzés alatt kerülnek forgalomba, és ez így is marad életciklusuk végéig."

Minimális utánaolvasással a WD honlapján kiderül, ez nem igaz. Termékcsalád migrációról van szó, nem kikopásról.

"Arról egyelőre nincsenek információk, hogy mikor várhatóak az első ilyen HDD-k"

Tekintettel arra, ez már elég régi hír a WD tájáról, már itthon is kapni belőlük. Ugyanaz a HDD drágább Blue verzióban mint egykoron Green verzióként.

(#54) ozsvar


ozsvar
tag

Nem értem a lépés mögötti logikát. Melóhelyen ha Green-t vettünk, azt szándékosan. Adattárolásra, második HDD-nek tökéletesek voltak. Nem olyan drágák, igaz kicsit lassabbak, de alacsonyabb fordulatúak, halkabbak, csendesebbek, kevesebbet fogyasztottak. Az itthoni HTPC-be is a rendszer SSD mellé, 2db Green HDD-t vettem. Minek oda Blue/Black? Torrentezni? Filmet nézni róla? Bőven elég az 1 tányéros WD10EZRX is..és nincs hangja, nem melegszik, kevesebbet fogyaszt. 0-24 megy több éve..
A WD Red szériának még csak-csak értettem a lényegét, bár eddig oda is a Green-ek mentek. Purple? Erősen marketing szagú, de elhiszem a célját. De ennek a lépésnek semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#55) Graphics válasza Béééla (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk erre a Green haldoklik azért lesnék egy statisztikát... Volt egy széria igen, ami szar volt, ezután mind az volt? :U

Csak mert nekem már 4. éves... intenzív adatmennyiséggel....

Ez most olyan, hogy a TDI-vel bebukott a VW, akkor mostmár minden TDI szar? 1.9TDI-m van 93"-ból...

Azért vagy szűkítsük egy kategóriára a dolgot és egy szériára, vagy valami...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) #16939776


#16939776
törölt tag

Már egy jó ideje kerülöm a green/blue/black vinyókat, a folyamatos variálás miatt amit a hardverrel és az fw-vel csinálnak, úgyhogy nem érint ez a variálás.
Ha szükségem lenne mondjuk nas-ba +tárhelyre, akkor olyat vennék, amit erre fejlesztettek, nem FW. módosított asztali HDD-t. :U

Semmi baja a Green hdd-imnek, a polcon várják a következő backup-ot.

[ Szerkesztve ]

(#57) HaZse válasza #16939776 (#56) üzenetére


HaZse
őstag

Ez jogos, csak nem biztos, hogy magán felhasználásra megéri egy ilyen erre a célra kifejlesztett HDD-t. (Az árát se tudom belőni ennek)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#58) Szab02 válasza HaZse (#57) üzenetére


Szab02
aktív tag

visszavonom- túl fáradtan olvastam.. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#59) Jim Tonic válasza Graphics (#55) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van egy oldal, fejből nem fog mennia neve, de megtalálod, ami rendszeresen közzé teszi a HDD statisztikáit. Ott írták a greenről és egy másik vinyóról, hogy ez a kettő az egyetlen, ami képes elromlani abban a pillanatban, hogy először indítod. Valamit írtak arról, hogy annyira gyér a minőségük, hogy a szomszédos HDD-k rezgései képesek hazavágni.
Ezek után szerintem ez olyan dolog, mint neked a HEC tápbelső. Lehet, hogy volt belőle jó széria, de jó szívvel nem lehet ajánlani senkinek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#60) #16939776 válasza HaZse (#57) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha megnézed hogy mik azok amit gyakran használsz/módosítasz (értéke van), akkor valami nevetséges kapacitás adódik, ki lehet bírni 2db 5-800GB-s ilyen hdd-t/ssd-t.
Egyéb, nem fontos dolgoknak meg mindegy, hogy kihal-e alóla használat közben a drive, vagy hogy mennyire terhelhető több párhuzamos folyamattal a tárhely.

Szvsz.

(#61) Graphics válasza Jim Tonic (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne HEC-celj :D

Jogos

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) Jim Tonic válasza Graphics (#61) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:DD
Amúgy egyetértek a HEC témában. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#63) HaZse válasza #16939776 (#60) üzenetére


HaZse
őstag

Ezért se vagyok a nagy tárterület híve. A gépemben vagy egy 120GB-os SSD és egy 500GB-os HDD. Mentésnek, meg ott a felhő és az USB-s háttértár.

A NAS-on is csak olyan file-ok vannak, amiknem nem kár. Max. ha becarna az összes, akkor egy kis időbe kerülne, hogy visszaszerezzem. Akkor meg úgyis kevesebb lenne a fontosabb nekem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#64) Zotya84


Zotya84
őstag

Erősen terelik a felhasználókat az SSD-k irányába. Adattárolásra jó lesz az új Blue is, munkára meg belekényszerítenek a drágább modellek vásárlásába.

De hívhatjuk akár burkolt áremelésnek is... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#65) djculture válasza Zotya84 (#64) üzenetére


djculture
félisten

Minek...Toshibát lehet venni gyors és olcsó megbízható.. Én már mást se veszek, sajnos a wd sehol sincs már a régi nevéhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#66) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

51.000 olvasás:

A WD Red:

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#67) ttt1


ttt1
őstag

Wd Velociraptor bár ssd-vel nem veszi fel a versenyt de egy 7200as hddt sztem azért lelép bármikor. Igaz nem 0,1 ms eléréssel csak 3al, de a 7-8 vagy 12-es 5400hez képest azért jelentős difi

(#68) Zotya84 válasza djculture (#65) üzenetére


Zotya84
őstag

Hehe, soha, semmilyen körülmények között nem fogok Toshiba vinyót venni. De ez az én álláspontom.

De azzal, hogy a WD sehol sincs a régi nevéhez képest, azzal teljes mértékben egyetértek.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#69) Béééla válasza Graphics (#55) üzenetére


Béééla
őstag

Nem mind, de általánosságban a körömben (iskolai-egyetemi méretben, mármint munkahelyileg) a greenek akár óramű pontossággal is képesek voltak 2-3 év után beadni az unalmast (ki az a barom, aki szerverbe azt vesz, raid tömbben egy-két nap különbséggel lehelték ki a lelküket, na AZ szívás), a "következő induláskor már meg se szólalt"-at is csak green szériással láttam. Ez a minta 10+ év alatti tapasztalat, szóval nem csak egy széria esett bele.
Bezzeg a "nagyöreg" laptop blue vinyók vígan mennek, 300 gigás pendrivenak + vész Linux rendszernek teljesen jó.

Bélabá

(#70) ktamask válasza Lev2467 (#27) üzenetére


ktamask
tag

legalább 2-3 éves Green vinyóim vannak:
2db WD10EARS
1db WD20EARS

Az "árvíz" előtt vettem őket, eléggé nyomott áron, pl. a 2TB-os akkor 17000 volt.

Még "1 naposan", tehát szinte kezdettől fogva átállítottam a fejparkolást 300 secre.

Sokan a Samsungokat is fikázták, abból is van egy "halom", jól elvagyok mind a 2-vel (WD Green, Samsung).

[ Szerkesztve ]

(#71) ALBY


ALBY
senior tag

Egyszer volt értelmes jelölés rendszer, amit még az egyszeri usernek is el lehetett magyarázni mikor gépet kellett összeállítani. Fel lehetett tenni értelmes kérdést, és lehetett a válaszra egyszeren reagálni, pl vegyél ződet a filmes winyónak.
Most felrúgják ezt is, hát gratulálok!

Jöhetnek megint az XSTHH2TProHátraLeElőreKisütésSpecialEdísön típusnevek :Y

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#72) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Amúgy Seagate ennyire sz*r és népszerűtlen itt a fórumon, hogy szóba se jön mint alternatíva? WD greenek szerintem többször rosszabbak mint egy átlag Seagate.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#73) DBob válasza GeryFlash (#72) üzenetére


DBob
őstag

Többnyire WD HDD-t vásárlok 2003 óta. Talán már a 15-ik példányon is túl vagyok már. Eddig sose volt velük gondom, pedig volt amelyikben már 5 év üzemidő volt a S.M.A.R.T. szerint.

Két Seagate HDD-m volt mindeközben, ebből egyik kapásból kattogott egy szektor felett és leszakadt a tápcsatlakozója. :D
A másik mondjuk egész jól bírta emlékeim szerint.

(#74) edward2 válasza GeryFlash (#72) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem ez téves következtetés amit itt sokan művelnek, hogy saját tapasztalatból vonnak le következtetéseket.

Én régen csak maxtort vettem szidta mindenki nekem 1 se halt meg sőt van egy 40es ami mai napig megy csak már nem használom.

Utána váltottam WD-re azzal sem volt soha gondom. Green is van haszontalan adat tárolásra mint pl filmek azok se haltak meg soha. Sőt van NAS amiben greenek mennek azokkal sincs gond. Stbstb

(#75) Puma K válasza freeapro (#18) üzenetére


Puma K
veterán

Nem visít az ha nem nyúzod.

Hajnali 3 órakor full csendben (gépen olvasok-fórumozok), a kutya horkolását jobban hallom 2 helységgel arrébb mint amikor az 1TB-os 7200-as WD Blue dolgozik vagy mert feladat hiányában automatikusan leállt majd egy feladat felébreszti-bekapcsolja és "bepörög" végül kisimul.

Az viszont tény, hogy ha a géptől 5cm-re rakom a fejem-fülem akkor halkan hallani a hangját a vinyónak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76) Jim Tonic válasza GeryFlash (#72) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Seagate messze a legrosszabb merevlemezeket készíti.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#77) Puma K válasza Jim Tonic (#76) üzenetére


Puma K
veterán

A Lenovo Y570 laptopomban egy Seagate 500GB-os 7200RPM-es HDD van amit 2011 óta használok.
Tudom nem mindegyik rossz, de nekem nem volt bajom vele eddig (mondjuk egy SSD-t szívesebben látnék helyette)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78) Smktrooper válasza Puma K (#75) üzenetére


Smktrooper
senior tag

+1....

Nálam is ez a helyzet, ugyanez...

Reboot

(#79) savoo válasza Graphics (#55) üzenetére


savoo
addikt

"Ez most olyan, hogy a TDI-vel bebukott a VW, akkor mostmár minden TDI szar? " Igen. ;]
"1.9TDI-m van 93"-ból..." Abból milyen csuda dolgok jöhetnek ki...

(#80) micimacko


micimacko
aktív tag

Csatlakozom azokhoz, akiknek semmilyen problémája nem volt a green lemezekkel. 2010 tavasza óta (több mint 5 éve) majdnem 7/24-ben megy 2db ilyen vinyóm 1 db NAS-ban, s még mindig tökéletesek. kopp, kopp, kopp :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#81) bounty123 válasza Béééla (#44) üzenetére


bounty123
őstag

Ez az 1 év gari nemtom honnan van, ugyanannyi garit adnak a zöldekre az üzletekben, mint a kékre, 2 évet.

(#82) TeeJay válasza HaZse (#51) üzenetére


TeeJay
félisten

használj 1000/200-as DIGI netet és nézd meg a 7200-as HDD mit tud ha rátolsz pár letöltést miközben seedelsz vagy 400giga cuccot is torrenten...
megsúgom letérdel 30-40megabájtnál mert olyankor nem a lineáris írási sebessége lesz mérvadó hanem hogy a fejet rángatva mennyit tud nyújtani össze vissza írás és olvasáskor...
10K vinyó is szerintem megérzi bár az jobb lehet
SSD-t egyelőre drága torrentezésre használni, 7200-as HDD-ből meg csak 1TB-os tányérosat vennék
szóval hidd el 5400-as kevéske lesz oda ha túrni akarsz lefelé nagysebességgel

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83) dabadab válasza HaZse (#51) üzenetére


dabadab
titán

"míg a HDD-nél a bad sectoros vinyó még bőven működni fog, addig ha egy SSD egyik chipje tönkremegy, akkor pápá adatoknak."

Ezt nem tudom, hogy miből gondolod, de nem így van. Ha egy memóriachip megy tönkre az SSD-ben, akkor a többi részét még ugyanúgy lehet használni. Ha a controller döglik meg, az instant halál HDD meg SSD esetén is.
(Mondjuk az alapból vicces állítás volt, hogy azért választana bárki is HDD-t, mert azt bad sectorral is lehet használni.)

DRM is theft

(#84) Béééla válasza bounty123 (#81) üzenetére


Béééla
őstag

Igaz, boltban láttam csak 1 megadott év garit, jogos.

Bélabá

(#85) Loha válasza Jim Tonic (#59) üzenetére


Loha
veterán

Francia statisztika a visszavitt HDDkről:

- Seagate 0,68%
- Western 1,09%
- HGST 1,16%
- Toshiba 1,34%

(#86) HaZse válasza TeeJay (#82) üzenetére


HaZse
őstag

Lehet, hogy így van, de nálunk nincs ilyen DID net.

Még szerencse, hogy ilyen torrent szerverre nekem nincs szükségem. :D

Nem beszélve, hogy a seed-elés már büncselekmény. Vagy rosszul tudom?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#87) F e Z o


F e Z o
veterán

Szerencsére a Black szériához nem nyúltak. feláras, de legalább gyors, no meg az 5 év gari is csak azokhoz van.

H2O über alles!

(#88) edward2 válasza TeeJay (#82) üzenetére


edward2
addikt

Ja és 400 giga seed az átlagos felhasználó. ;]

(#89) Jim Tonic válasza Loha (#85) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ők meg csak ezzel foglalkoznak évek óta: [link], [link], korábbi: [link]
Itt írnak arról, hogy a WD Green képes első indításra kifeküdni (ők is a backblaze weboldalra hivatkoznak): [link]
És a WD RED sem szerepel jó, ami meglepő. Igen jók viszont a HGST merevlemezek, ezt itt is írták többen a fórumban.
Amúgy azért sem szerencsés, amit linkeltél, mert azok, amik a garancia lejárta után romlanak el, nincsenek benne, mert nem viszik vissza őket.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#90) HaZse válasza Jim Tonic (#89) üzenetére


HaZse
őstag

Ha az első indításra becarik egy WD GREEN, akkor még adat sincs rajta, tehát no para. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#91) Jim Tonic válasza HaZse (#90) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D Tied a pont.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#92) Loha válasza Jim Tonic (#89) üzenetére


Loha
veterán

Itt írnak arról, hogy a WD Green képes első indításra kifeküdni

Erre gondolsz?
Backblaze also notes that some drives (the Western Digital Green 3TB and Seagate Barracuda LP 2TB) start producing errors as soon as they’re slotted into a storage pod.

Ez nem azt jelenti, hogy első indításra kifeküdtek, hanem a kezdetektől SMART hibákat produkáltak, mert nem érezték magukat jól egy adatközpontban, 45-ösével bezsúfolva egy rackbe.

Szerintem semmi meglepő nincs abban, hogy az otthoni tárolós vinyónak szánt greenek, nem ideálisak adatközpontok számára. Azért látom még fut náluk pár 1TB-os green vinyó még ~2007-ből (WD10EACS), meg ~2008 -ból (WD10EADS). ;]

The Western Digital 1TB drives in use are nearly 6 years old on average. There are several drives with nearly 7 years of service. It wasn’t until 2015 that the failure rate rose above the annual average for all drives.

[ Szerkesztve ]

(#93) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Eddig se lehetett követni mitől blue a blue, vagy black a black, nem lesz kevébé érthetetlen a rendszer.

(#94) Dr. Akula válasza Zotya84 (#64) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mivel is? Ha eddig greent vettél, most is azt kapsz, csak más néven (béue). Emiatt a régi bluet is úgy fogjuk kezelni mintha green lenne (már ha egyáltalán tudnánk mi a különbség a sok szinezés közt).

(#10) Iscariah:
Az SSD korban igazából a méreten kívül már mindegy is a többi paramétere a vinyónak, úgyis csak tárolásra lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#95) Jim Tonic válasza Loha (#92) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ettől még jól mutatja, hogy a WD Green a leggyengébb. És ez volt az eredeti kérdés. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#96) fokukac


fokukac
nagyúr

Végigolvasva a hozzászólásokat, szeretném megjegyezni, hogy az elmúlt ~5-6 évben kb. 7 db WD green vinyóm volt, és egyikkel sem volt semmi baj, pedig még a parkoltatást sem állítottam át, a mai napig működnek mind.

Ja nem, egy elromlott, mert levertem a dohányzóasztalról működés közben, ami nem tett jót neki. De ez nem a WD hibája.

És lehet szidni őket, hogy "lassúak" - az első 2010-2011 körüli példányok valóban azok voltak, olyan 60-70 MB/sec-cel tudtak másolni, de az újabbak már lazán tolják 130 MB/sec-cel.
Amúgy vettem egy Red-et is a gépembe, egyelőre nem nyújtott semmi plusz-t, sőt, mintha még lassabban is pörögne fel, mint a Green-ek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#97) dabadab válasza Dr. Akula (#93) üzenetére


dabadab
titán

Eddig egyedül azt lehetett tudni, hogy mitől green a green, erre pont azt a jelölést szüntetik meg.
Marketingzsenik :)

DRM is theft

(#98) djculture válasza fokukac (#96) üzenetére


djculture
félisten

Az a nem mindegy hogy az alatt az 5-6 év alatt mennyit üzemelt, nekem rálátásom van a 24/7 üzemelésre is régen csak wd-t ajánlottam most meg hanyagolom. Az árvíz után volt egy ár drágulás utána kijött egy sokkal gyengébb széria és ez folytatódik manapság is.

(#99) Loha válasza djculture (#98) üzenetére


Loha
veterán

nekem rálátásom van a 24/7 üzemelésre is

Ti is 24/7-ben toljátok WD Greenekkel? :U

Jim Tonic:
WD Greenek esetében ez a felhasználás nem rendeltetésszerű használatnak minősül, ebből én nem vonnék le semmilyen következtetést...

(#100) fokukac válasza djculture (#98) üzenetére


fokukac
nagyúr

Valóben nem mentek nálam 24/7-ben, csak ha itthon voltam, de akkor mindig. És azért a torrentezési szokásaimat is bírták sok-sok éven át.

Annyi, hogy a gépemben mindig 2-3 vinyó van, és mindig nagyobbakra cserélek; a fiókban van pár tartalék, néhányat pedig rokonaim gépeibe szereltem be - nyilván azok sem 24/7-ben mennek - viszont jól bírják mind.

Mondom, én az árvíz után annyit vettem észre, hogy ahogy nagyobb lett az adatsűrűség, nagyobb lett a vinyók sebessége is, a korábbi 60-70 MB/sec helyett stabilan 100-120 fölött, és ez nekem jó.
Nem rezonálnak, nem melegednek, ha nincs rájuk szükség, elmennek aludni. Ez bennük a jó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101) Dɨngodilɇ válasza HaZse (#86) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Igen, rosszul tudod. Legális, szabadon terjeszthető anyagot annyit seedelsz amennyit kedved tartja, nem törvénytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.