Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

Tehát tulajdonképpen akkor ez kinek lesz jó? Aki WMP-t használ? Mert a 3rd party lejátszók eddig is tudták...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez szep es jo, es arrol valami hogy Xbox Series X-en lesz?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Komplikato válasza GeryFlash (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

2020-ban nem a h265-el versenyképes kódék kellene? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) #72042496 válasza Komplikato (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az AV1 a H.265-tel versenyképes codec.

(#5) Komplikato válasza #72042496 (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

A cikkben írt tömörítési arányokból nekem nem jött át.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#6) #72042496 válasza Komplikato (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azért vagyok valamennyire képben, mert pár hónapja rákerestem ezekre, amikor az egyik oldalon a H.266/VCC-ről írtak.

(#7) Pioneer válasza Komplikato (#5) üzenetére


Pioneer
senior tag

Bővebb infó az AV1-ről.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amilyen uj hardver kell hozza, jopar evig csak opcionalisan lesz hasznalhato. Gondolom Arm GPU-k eseten is hasonlo a helyzet. Ha meg megint lesznek cegek, akik nem allnak be moge, megjobban elhuzodhat a dolog. A VP9 is hasonloan ingyenes, jopar eve letezik, megis csak limitaltan hasznalt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) genlog válasza #72042496 (#4) üzenetére


genlog
junior tag

Kár, hogy a cikk a h.264-hez viszonyítja.

(#10) GodGamer5 válasza Pioneer (#7) üzenetére


GodGamer5
addikt

Jó lesz ez. Remélem elterjed.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) #72042496 válasza genlog (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, érdekesebb lenne a H.265-tel összevetni.

(#12) PuMbA válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


PuMbA
titán

YouTube-on már a VP9 helyett AV1 kodek van a legtöbb videónál nekem Chrome böngészővel úgy, hogy nem piszkáltam a böngésző beállításokat :) Úgy látszik, hogy a VP9-nek nem lesz ideje tovább terjedni, mert az AV1 már itt van és leváltotta.

[ Szerkesztve ]

(#13) aprokaroka87 válasza PuMbA (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg YouTube beállitásain belül van rá mód ezt átváltani.

(#14) PuMbA válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, olvastam, de mivel sokan használnak Chrome-ot, ezért tudatlanul már sok embernél pörög az AV1, hiszen a YT-nál alapértelmezett lett Chrome alatt. Nekem nincs bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#15) aprokaroka87 válasza PuMbA (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ahol ki tudja hajtani a cpu, ott nincs gond.
Persze ahol akad, ott érdemes ránézni.

Szerintem a VP9-et azért is dobják, mert ha jól sejtem 4K felbontás felett már kevésbé hatékony.

Másfelől streaming esetén is jól tud jönni.

A h264 meg szerintem szépen lassan ki kopik majd, mára már elavult lett.

[ Szerkesztve ]

(#16) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól tudom jelenleg egyedül a Mediatek Dimensity 1000 SOC tudja hardveresen lejátszani az AV1 kódeket.

Natív támogatás meg Android 10 óta van, ami kb annyit tesz hogy akár a gyári lejátszó is le tud játszani AV1-es formátumot, de itt is csak SW decoding van, amit HW gyorsitásnak lát :)

Az én Redmi Note7-em Snapi 660-al egy FHD felbontású AV1 videóval még egész jól elboldogul, viszont az felett már elkezdödnek a gondok.

Nyilván azért mert nem is támogatott normálisan hardver szinten sem.

(#17) paperboy


paperboy
senior tag

Átnyomtam Firefoxban állandó AV1 kódolás használatra, tényleg szép az eredmény, 4K-t szépen viszi egy 2400G

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18) solfilo válasza paperboy (#17) üzenetére


solfilo
veterán

Szépen viszi nálam is a 2400G (Chrome), de az IGP nem csinál semmit, prociból tolja. Órajelek mindkét esetben ugrálnak, VP9-nél kisebbek (~1,5GHz-et is láttam pl), mert az IGP melózik főleg. Visszatettem defaultra, hogy váltson formátumot amikor jónak látja. :)

Örülnék, ha a következő Zen3 + Vega APU tudná már gyorsítani, a Renoir Vega IGP multimédiás blokkja már az RDNA1-től van, érdemes volna a következő szériát is frissíteni az RDNA2 képességeire ilyen szempontból.

Linkedről az első videó:

AV1

VP9

(#2) GeryFlash: ez engem is érdekelne, most jön az új gen, illene gyorsítani az új formátumot.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#19) Tigerclaw válasza PuMbA (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt valahogy csak detektalja az app vagy a bongeszo, hogy a hardver mit tud gyorsitani...bar ezt elso kezbol tudom, hogy nem csinalja, mert az N4000-s celeron eseten is bovitmeny kell a chrome ala is, hogy H264-re alljon vissza, az alapertelmezett helyett, amit csak szoftverbol tud dekodolni magas CPU hasznalattal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) PuMbA válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


PuMbA
titán

A YouTube soha nem detektálta, hiába áll rendelkezésre az információ.... az "about:gpu" ablakban látszik a Chrome alatt. AV1-et rak be olyan gépen is, ahol a VP9 hardveresen gyorsított :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Tigerclaw válasza paperboy (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En most egy par eves gamer notit kinoztam meg youtube 8k-val.( i7 7700 - NV1060-as GPU-val) Hat annak nem igazan jott be a dolog. Kicsit olyan volt mintha puffer gondja lenne, de kozben vezetekrol kapja a 4-500Gbps netet. Azt nem tudom, hogy VP9 vagy AV1 volt a stream.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) solfilo válasza PuMbA (#20) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt pont nézegettem a fenti videón, AV1 beállításnál az "automatikus (ajánlott)" esetében felbontásfüggő, h mivel adja (Chrome itt is).
1080p - AV1
1440p - VP9
2160p - VP9
4320p - AV1
Ez miért lehet vajon? :F

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23) aprokaroka87 válasza solfilo (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem egyenlőre még inkább " kisérleti fázis" ez az AV1.

a vp9 szerintem még sokáig támogatott lesz, Az átállás fokozatos lesz.

Arra viszont kiváncsi lennék hogy ezzel az AV1-el mennyit lehet nyerni adatforgalom szempontjából.
Úgy sacc per kábé.

Persze azonos felbontás mellett.

(#24) PuMbA válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, kísérleti fázis, de szinte minden videónál 1080p-ben AV1-et kapsz, szóval igencsak belecsaptak a lecsóba. VP9 csak bizonyos felbontásokon maradt már.

Adatforgalomban semmit, mert youtube-dl-lel, ha megnézed (vagy letöltöd) a formátum listában, akkor az AV1 sáv vagy ugyanolyan vagy egy kicsit nagyobb méretű, mint a VP9 sáv. Amit nyersz, az a képminőség. VP9-cel több esetben rosszabb minőséget kaptál, mint H264-gyel, mert túl szűkre húzták a VP9 bitrátát. AV1-gyel ezt megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#25) aprokaroka87 válasza PuMbA (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ez fura, mert általában azért csinál a Youtube kódek váltást, hogy javuljon az " ár / érték " arány.

Mondjuk sokszor elég fura dolgok jönnek ki
h264 és vp9 esetén is :)

Mobilnet esetén nem mindegy hogy mennyi is az annyi :)

(#26) Kansas válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Az ár/érték arány javítása nem csak az ár csökkentésével, hanem az érték növelésével is megvalósul.
Gondolom, többen panaszkodtak nekik a minőség, mint az adatkeret-fogyás miatt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Tigerclaw válasza PuMbA (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A H.265 - HEVC -et szandekosan ugrotta at a Google? Az talan a legmodernebb es legjobban tamogatott kodek a H.264 utan. A VP9 es az AV1 is csak limitaltan hasznalt, gyakran hianyzo hardveres tamogatassal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) PuMbA válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Szándekosan, ugyanis az fizetős, míg a VP9 és az AV1 ingyenes és nyílt :)

[ Szerkesztve ]

(#29) aprokaroka87 válasza Kansas (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk én jórészt egy FHD+ és HD felbontású telefonon nézek YouTube-ot, nekem pl nem igazán tűnik fel a különbség azonos felbontású h264 ( mp4 ) és vp9 ( webm ) közt, szóval nekem kb 8 :)

Nyilván nagyobb képernyőn már más a helyzet.

(#30) Kansas válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


Kansas
addikt

OK, egy 5"-6"-os FHD telefonon(mint az én Samu A40-em is) őszintén nekem még a 480p is kielégítő minőség, a 720p pedig kifejezetten jó... és az vastagon spórolja az adatcsomagot

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.