Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Mivel az Asus, az MSI és a Gigybyte beadta a derekát, valószínűsíthető, hogy minden teljesen legális.:)

(#2) Abu85 válasza FLATRONW (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Így van. Ezért fél tőle a Dell és a HP. :D
Komolyra fordítva a szót. Valószínűleg vannak azért olyan pontjai ennek, ami értelmezés kérdése. A keleti vállalatoknál ez a fajta felfogás normálisnak számít, míg a nyugati vállalatok azért teljesen más jogi közegben mozognak, és főleg tudják az Intel miatt, hogy mi az amiért ezek a versenyhatóságok nagyot harapnak. A Dell és a HP főleg, elvégre átélték már ezt egyszer, tehát ők tapasztalatból is dönthetnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) rodrigez válasza FLATRONW (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Erre nem innám meg a vitriolt. Anandék cikkében és sok más helyen is boncolgatták a témát. Majd a perben kiderül, mert szerintem tuti lesz. :)

(#4) Gerr'y válasza FLATRONW (#1) üzenetére


Gerr'y
senior tag

A ket legnagyobb OEM, a Dell es a HP + Lenovo kozben beintett nekik, ok adjak ~40%-at Nvidia megrendeleseinek. Hatosagok mar vizsgalatot inditottak amugy.

[ Szerkesztve ]

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Vihar a biliben, sok user szerintem észre se vette volna a matrica megváltozását.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) TTomax válasza Abu85 (#2) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jaja,ugy mint ahogy G-sync monitort se akartak csináltak aztán mégis....vihar ez a biliben nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7) Milka 78 válasza Csapoati (#5) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont ez jutott eszembe :K

(#8) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem tudom, hogy mi a helyzet.
Csak arra akartam kilyukadni, hogy elég erős feltételezés, az hogy illegális dologról van szó.
Figyelmen kívül van az is hagyva, hogy a Dell, HP, Lenovo hármas nem teljesen ugyanazt a piacot képviseli, mint a másik hármas.

[ Szerkesztve ]

(#9) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ebből még biztosan balhé lesz.

(#10) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Persze hogy ha pusztán formalitás és nem befolyásolja a piacot lehetne az nvidiáé az arez és maradhatna az AMD-nek a rog. Elvégre nincs a dologban semmi sumákság :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#11) Abu85 válasza TTomax (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a G-Sync is milyen tömegtechnológia lett már. Végre idén 2400 eurós monitorok is jöttek, és még hol van a BFGD. Megfizethető szintre nem szabad lehozni, mert sokan félreértenék. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) AAAgold


AAAgold
senior tag

ez nem túl szép dolog

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#13) Tyrel válasza Abu85 (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

trololol :C

Turenkarn

(#14) pengwin válasza FLATRONW (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem meg teljesen egyértelmű a piaci előnnyel visszaélés.
Az Nvidia kisajátította a legjobb "brand recognition-nel" rendelkező márkaneveket, és határozottan versenyhátrányba hozta volna azokat a cégeket, amelyek nem hajlandóak ezeket NV exkluzívvá tenni.
A jelenlegi piaci környezetben én sem aggódnék a helyükben a versenyhivatalok miatt, max. az EU-ban kapnának kb.10 éves vizsgálódás után egy pénzbirságot, amit mellényzsebből kifizetnek.

Egyébként én az AIB-k helyében fityiszt mutattam volna az NV-nek és az ő kártyáiknak csináltam volna egy új sorozatot.

(#5) Csapoati
Szerintem meg erősen túlbecsülitek a vásárlók tudatosságát.
Rengetegen néznek be úgy egy-egy videókártyás topikba, hogy MSI Gaming X-et vagy ROG Strixet akarnak venni, mert ezekben még nem csalódtak, vagy azt hallották akár évekkel ezelőtt, hogy ezek milyen jók.
Ezzel szemben ott lesznek az ismeretlen AMD-s márkanevek, amiket a többség nem tud majd elhelyezni és lusta lesz utána nézni. Így a többség végül meg fog maradni az ismert, biztos, bejáratott cimkénél, hiába mondják majd nekik, hogy de az AREZ az ugyanaz, mint a Strix...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) Pcbuild


Pcbuild
csendes tag

Kíváncsi leszek a végeredményre.

Mindenre van megoldás.

(#16) Anaren91 válasza pengwin (#14) üzenetére


Anaren91
senior tag

Csak a RoG ot cserélték Arezra. Attól még ugyan úgy lesz RoG strix meg arez strix

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#17) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az Asus legalább megtartotta a Radeonok számára is ugyanazokat a minőségű kártyákat, mint amik eddig voltak.
Pár napja amikor az MSI oldalát néztem, az lekukázta az összes Gaming jelzésű AMD kártyát. Azokból csak az Armor széria maradt meg, de az meg az ellenségemnek se ajánlanám legalja minőségű.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) Pcbuild válasza pengwin (#14) üzenetére


Pcbuild
csendes tag

Az utolsó sorral nem értek egyet. A Stirx és társai maradnak. Csupán a ROG helyett lesz AREZ.

Mindenre van megoldás.

(#19) b.


b.
félisten

"Mint ismeretes az említett weboldal vezető szerkesztője leírta, hogy az NVIDIA zsarolással próbál piaci előnyt szerezni. Az így kialakult GPP, azaz GeForce Partner Program célja, hogy a játékosoknak szóló márkaneveket a GeForce-ok kisajátítsák, és az aktuális adatok szerint az ASUS, a Gigabyte és az MSI már része ennek a kezdeményezésnek. A HardOCP friss információi szerint azonban a HP és a Dell ellenáll, illetve a Lenovo sem adta még be a derekát, aminek köze lehet ahhoz, hogy a GPP valószínűleg illegális. "

Ez az utóbbi idők legelfogultabb és legnevetségesebb megfogalmazása tőled Abu. ezek után már kár is lenne hangoztatnod a pártatlanságodat.

"zsarolással " =pénzt kínál egy saját gamer márkanévért.
"HP és a Dell ellenáll"= nvidia nem tud nekik eleget fizeti , ők többet akarnak, Amúgy is tele a padlás HP és DELL és lenovo által gyártott AMD-s gamer laptopokkal. vagy még sem?

"aminek köze lehet ahhoz, hogy a GPP valószínűleg illegális"=Igen a világ legnagyobb VGA kártya és laptop gyártói elfogadták,( 3) a pusztán laptop gyártók nem,( 3) tehát Abu szerint valószínűleg illegális. ha AMD lenne akkor valószínűleg körbe lenne írva 25 mondattal miért kell ezt , az afrikai éhezők megsegítésére.

pengwin : AREZ = ROG
Igen valószínűleg majd ezért mindenki ROG Nvidia laptoppal tér haza, aki AMD ROG laptopot akar venni, mert Asus AREZ lesz a neve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) FLATRONW válasza b. (#19) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, pont ez a lényeg. A HP, Lenovo, Dell nincs jelen a játékos grafikus kártyák piacán.
Tehát nekik nem feltétlen éri meg belépni a partnerprogramba.

(#21) b. válasza FLATRONW (#20) üzenetére


b.
félisten

Ráadásul eddig is volt Ares sorozat AMD től : [link]
messze gyönyörűbb , mint a sima ROG sorozat...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Abu85 válasza b. (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HardOCP-nél verd az asztalt, be is vannak linkelve, én csak azt írtam le, amit ők. :)

Azért a Dellt és a HP-t már meghágták egyszer az Inteles balhéért. Kb. a hátuk közepére hiányzik még egy ilyen ügy. :))

A HardOCP fogalmazott úgy, hogy valószínűleg illegális, méghozzá az egyik gyártó mondandóját idézték, aki látta a szerződést, én csak rájuk hivatkozok. Náluk verd az asztalt. :D

(#20) FLATRONW: Amit én hallottam erről a programról - és az messze kevesebb, mint amit a HardOCP összegyűjtött - az alapján nem igazán a grafikus kártyákra mennek. Inkább az előre összeszerelt gépeken akarják elérni azt, hogy a gaming brand legyen a GeForce-hoz kötve, mert nem igazán tudnak majd azzal mit kezdeni, amikor az AMD és az Intel a CPU tokozásán adja el a gyártóknak a pGPU-t. Ezt ugyanis a gyártóknak akkor is ki kell fizetni, ha inaktiválják. Ezért sem különösebben rajonghat az ötletért a HP és a Dell, mert orbitális versenyhátrány lesz számukra, ha úgy fognak majd a játékosoknak notebookokat eladni, hogy a CPU melletti letiltott pGPU-t is kifizetik, és felszámítják az árba, és még vesznek hozzá egy ugyanolyan gyors GeForce-ot, ami megint költség. A nyugati cégek rutinos öreg rókák, így pár hónapnál nagyobb időtávban is tudnak gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) füles_ válasza b. (#19) üzenetére


füles_
őstag

Nem érzem, hogy ez elfogultan lenne megfogalmazva. A külföldi újságírók így nyilatkoznak a témáról:

"zsarolással " =pénzt kínál egy saját gamer márkanévért.
Inkább pénzt, mindenféle promóciókat, támogatásokat, marketinget kínál egy közös márkanévért, amit magának tudhat az Nvidia, ha exkluzívvá teszik termékeikre. Ha azt mondja az NV az Asus-nak, hogy "hé csináljatok már nekünk egy saját brandet például Arez néven", akkor minden rendben van, nincs semmi probléma.
Kijavítlak:
zsarolás ebben az esetben = ha nem lépsz be a GPP-be, akkor nem kapod meg ugyanazt a marketinget, promóciókat (...), mint a konkurenseid, így jelentős hátrányba kerülsz

"HP és a Dell ellenáll"= nvidia nem tud nekik eleget fizeti
Inkább csak ki szeretnének maradni egy újabb versenyjogi persorozatból.

"aminek köze lehet ahhoz, hogy a GPP valószínűleg illegális"=Igen a világ legnagyobb kártya gyártói elfogadták,( 3) a laptop gyártók nem,( 3) tehát Abu szerint valószínűleg illegális. ha AMD lenne akkor valószínűleg körbe lenne írva 25 mondattal miért kell ezt .
Nem biztos, hogy minden kontinensen, minden országban ugyanazok a törvények vannak érvényben. :))

[ Szerkesztve ]

(#24) b. válasza Abu85 (#22) üzenetére


b.
félisten

Az , hogy ők hogy fogalmaznak és te hogy fogalmazol illetve fogalmazhatnál,két különböző dolog. Ez elfogult fogalmazás, maximum akkor állná meg a helyét ha ismernéd a szerződéseket, tudnád konkrétan miről és mire szól. ( mint látod még itt is sokan a strix vonalat hozzák ide,) és bírósági ítélet születne arról, hogy ez nem állja meg a helyét. Az Ares név ezer éve az AMD -é Asusnál. Majd lehet megbüntetik őket, hogy Nvidia kártyát nem gyártanak Ares néven nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Plasticbomb válasza b. (#19) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ahha. Szal a gyártók építették eddig a saját gaming brandjaiket, majd jön az nVidia, és azt mondja, mostantól a gaming brandekben csak nVidia kártya lehet.... És a gyártók meg szépen átadják mindazt, amibe annyi pénzt öltek, mindet az nVidiának, mert ők szépen kérik...

És nem azt mondta az nVidia, hogy mostantól az nVidia kártáykat adják külön gaming brandben, neeem, hanem a meglévő gaming brandekben csak nVidia lehet. Azt mondta volna, hogy az nVidia kártyáknak adjanak külön brandet, akkor nem hőbörögne senki...

Jut eszembe:
Alaplapokkal mi a helyzet, vagy PSUkkal?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#26) Abu85 válasza b. (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha rájuk hivatkozok, akkor úgy kell fogalmaznom, ahogy ők, mivel nekik van ez az információjuk.

A versenyhatóságok a szerződést vizsgálják nem a nevet. Ezt egyébként írtam a korábbi hírben, hogy az NV-nek is van egy álláspontja. Nyilván ha az AMD és az Intel nem külön komponensként rakja a procijai mellé a GPU-t, akkor az marhára szar az NV-nek, de még szarabb lesz az ASUS-nak, az MSI-nek és a Gigabyte-nak, ugyanis amíg a Dell és a HP x teljesítményt kihoz x áron, addig a tajvani trió ugyanerre az x teljesítményre x+70% áron lesznek képesek. A Dell és a HP ott fog röhögni rajtuk a kasszák mellett.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) b. válasza füles_ (#23) üzenetére


b.
félisten

továbbra sem értem mi a zsarolás abban, ha egy partnercégnek PÉNZT kínálok valamiért, ergo megvásárolom tőle a márkanevet.
Ráadásul ez egy nyílt partnerprogram. AKi belép pénzt kap. Lehet reklamálni Asusnak, mert 5 kártyából 4 Nv ,meg 10 gamerlaposból 9 Nvidia amit eladnak és még erre plusz pénzt is kapnak tőlük.
Erre majd szolgáltass bizonyítékot, Nvidia mit von meg a partnereitől ha nem lépnek bele a programba, de azért majd nézzünk rá arra is, hogy Asus és Giga hogy árulja Nvidia GTX kártyákkal a szervereit az NV tiltása ellenére elvonva tőle sok sok zöldhasút.

Brand és Márkanév? Tudsz mutatni gamer laptopgyártó céget ahol nem Nvidia laptopok vannak döntő többségben? az az "évek óta felépített közös brand "az Nvida munkája, mert kb nem volt 1 évvel ezelőttig se értelmes CPU se értelmes GPU laposokba gamer vonalra a vörös oldalról.

Az igazság az, hogy Nvidia áll továbbra is ott a játékgyártók mellett, szponzorál, fizet, pénzt áldoz
az övék VGA szegmns döntő része. És kb ennyi.
AMD -é a konzolok,a licenszek, az IGP-k az Intellel puszi pajtások és kb most együtt ügyeskednek, hogy Nvdiát kigolyózzák, ahonnan lehet.Nvidia hír alig jelenik meg már az oldalakon a driverek megjelenése mellett ,míg AMD-Radeon-Intel folyamatosan napi szinten.
Lassan majd rájöttök, hogy itt félnivalója Nvidiának van és miért próbál teret nyerni. Nem látok ebben semmi kivetnivalót, hogy Asus ROG Mars Asus ROG Ares néven, vagy pedig Asus ROG és Asus Ares néven jelenjen meg egy egy gyártó terméke különböző partnereknél..

Amúgy még ennyit :

" HardOCP saját bevallása szerint retorziókra számít az NVIDIA részéről, hiszen igen súlyos váddal álltak elő, amit nem igazán tudnak semmivel sem alátámasztani. "
szóval HardOCP fog majd remélem a bíróságon magyarázkodni. meg Abu :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Abu85 válasza b. (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A zsarolás a HardOCP adatai szerint annyi, hogy ha odaadod az NV-nek a márkanevet, akkor az NV továbbra is ellát téged a megfelelő mennyiségű GPU-val, illetve megkapod a szokásos visszatérítéseket, marketingtámogatást, stb. Ha nem fogadod el, akkor az NV nem fog semmi biztosítani számodra, és még másodlagos ügyféllé is válsz, vagyis csak akkor kapod meg a megrendelt GPU-t, ha a GPP ügyfeleknek azokra már nincs igénye. Leginkább ez az, ami jogi szempontból billeg.

Hát nem állnak annyira jól a játékok szempontjából. Már a Unity és az Epic is lecserélte Radeonra a teljes fejlesztési gépparkot. Általában egy VGA-piacot vezető cég nem csinál ilyen partnerprogramokat, amelyekről még csak nem is hajlandók nyilatkozni a HardOCP kérdéseire. Mert, ha olyan nagy lenne itt a transzparencia, akkor nem a háttérből irányított médiákon keresztül oltanák a tüzet, hanem direkten a HardOCP-nek adnának egy interjút. Szóval ők is látnak egy háttérfolyamatot, ami nagyon nem nekik kedvez, és ez ellen küzdenek, akár kérdéses eszközökkel is.

Az, hogy NV-s hír alig jelenik meg az oldalakon az ő hibájuk is. Annyira leszorították a szivárogtatást, hogy gyakorlatilag senki sem mer információkat kiadni, mert 95% fölötti a lebukás esélye. Sok Intel és AMD hír abból származik, hogy ezeknek a cégeknek azért jóval gyengébb a "szivárgásdetektoruk".

Én már bepereltem volna a HardOCP-t, ha ezek hazugságok lennének az érintett cikkekben. Persze ez a HardOCP részéről egy stratégia is, mivel ha az NV beperli őket, akkor kiderül az is, hogy igazat írtak-e, mivel a bíróság megnézi az érintett szerződéseket. De ha ezekben valami sunyiság van, akkor inkább nem perelnék. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) b. válasza Abu85 (#28) üzenetére


b.
félisten

"zsarolás a HardOCP adatai szerint "( Abu)

vs

" HardOCP saját bevallása szerint retorziókra számít az NVIDIA részéről, hiszen igen súlyos váddal álltak elő, amit nem igazán tudnak semmivel sem alátámasztani. " ( Abu)

"Annyira leszorították a szivárogtatást, hogy gyakorlatilag senki sem mer információkat kiadni, mert 95% fölötti a lebukás esélye."
Értem de ezt azért meritek, mint ez a cikk.

Az hogy lecserélték a gépparkot és , az hogy támogat játékokat, szponzorálnak, két különböző dolog.
Konzolok miatt kénytelenek voltak amúgy is. remélem nagyon nagyon remélem , hogy lesz Nvidiával szerelt asztali konzol még a piacon valaha.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Samott


Samott
addikt

Ugy vitaztok ezen, mintha lenne barmi ertelme ATI vga-t venni mostanaban. Teljesen elmeleti a kerdes. Attol nem lesz rosszabb mar az a kartya, hogy nem ROG hanem AREZ van a dobozan. Ahogy lattam az Asus szerepel mindket verzion.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31) Abu85 válasza b. (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értem, hogy ezek miben mondanak ellent. A HardOCP adatai. Ha nem igazak, akkor természetesen a HardOCP-nek ez kellemetlen. De ezzel nekünk nem kell foglalkoznunk, hiszen nem mi állítjuk, csak hivatkozunk valamire.

Nézd meg nyugodtan, hogy eléggé keveset foglalkoztunk a GPP témával. Összesen két hír. Egy nagyobb híroldal 5-7-nél jár. Szóval igazán minimumra van tekerve ez nálunk.

Ezzel le is írtad, hogy miért cseréltek hardvert. A szponzorálás nem találja meg a bugokat.
Van NV-vel szerelt konzol: Nintendo Switch.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) cl.aci válasza b. (#27) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Már megbocsás de az AreS és az AreZ között elég nagy a külömbség (vagy neked mindegy hogy idd ki, vagy vidd ki a bi...t mert ezek között is csak egy betü a külömbség )

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#33) TTomax válasza Abu85 (#11) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Dell monitora nem ennyibe kerül,ezt most úgy fogalmaztad meg mintha a gsyncet csak és kizárólag a 2400euros monitorokkal lehet elérni. Amúgy meg tökmindegy mit írnak a dobozra,kapni úgy se lehet majd még egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34) füles_ válasza b. (#27) üzenetére


füles_
őstag

Leírtam, hogy mi a zsarolás, olvasd el mégegyszer.
Kézzelfogható bizonyítékot nem tudok mutatni, de mivel Kyle Benett információi a témával kapcsolatban eddig teljes mértékben igaznak bizonyultak, ezért biztos vagyok benne, hogy nem csak az égből kapta elő azt sem, hogy a nem GPP tagok kimaradnak a jóból, amit az Nvidia szolgáltat.

A brandeket nem az Nvidia építette fel, hanem a brandek tulajdonosai. Egyébként teljesen érthető, hogy Nvidia GPU-k vanna túlnyomó részben a gamer notikban, mivel maga az architektúra mobil fókuszú, meg hát ugye az Nvidia uralja a GPU piacot.

Igen, sok mindent hozott az NV az iparágba, de abban már nem vagyok olyan biztos, hogy mindnek pozitív hatásai lettek volna. Még pár éve eléggé innovatívak voltak, és olyan dolgokkal álltak elő, amelyek tényleg előretolták az ipart, ilyen például a Unified Shader. De az utóbbi években mit láttunk tőlük? Az iparági problémák megoldása nem igazán érdekli őket, inkább brute force mennek előre a hardvereikkel, amíg el nem érik a fizika határait, miközben éldegélnek a saját, ha fogalmazhatok így, valamilyen mértékben az iparágra káros zárt rendszerükben, amibe példaképpen beletartozik a GameWorks és a G-Sync is.
Nem hinném, hogy jelen esetben még az Nvidiát kellene sajnálnom.

(#35) Abu85 válasza TTomax (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nem érted mit akartam ezzel írni, akkor végképp reménytelen, hogy a G-Sync valaha is megfizethető árszintre kerüljön.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) b. válasza cl.aci (#32) üzenetére


b.
félisten

Mert ez változtat valamit a kérdés szemszögéből? Az általad felhozott példa kicsit más, mint egy tulajdonnév.
Az Ares név is a radeonoké volt eddig és az Arez is az övék.

külömbség= különbség? 1 betű a különbség :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) TTomax válasza Abu85 (#35) üzenetére


TTomax
nagyúr

Te meg azt értsd már meg,hogy nem igazán van más alternatíva. Ajánlj nekem egy 1080Ti+1440p 144Hz kombót az amdtöl ami olcsóbb de ugyanezt tudja... 2éve se volt a 980Ti ellen,most sincs...asztalt verni azt lehet,hogy drága csak nem azt kellene hanem konkurenciát állítani olcsóbban,és akkor nincs miről beszélni.Senki sem a saját pénze ellensége.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#38) Televan74 válasza Plasticbomb (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

MSI Gaming X el is tűnt AMD oldalon, helyette behozták az Armor MK2 ami azért nem ugyanaz.Ez lesz lassan az Asus -nál és a Gigabyte -nál is.Én úgy gondolom a három gyártónál romlani fognak az AMD kártyák hűtési megoldásai a következő generációknál.
Marad számomra a Sapphire és a Asrock. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#39) Abu85 válasza TTomax (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem az ajánlatokról szól. Te se tudsz ajánlani a játékosoknak 199 dolláros G-Sync monitort, míg FreeSync-ből van.
Az igazi kérdés az, hogy miért lenne rossz neked, ha mondjuk az NVIDIA a G-Sync mellett még támogatná az Adaptive-Sync és a HDMI VRR technológiát is? És akkor akinek csak arra a 199 dolláros monitorra van pénze, megvehetné, és használhatná GeForce mellett is. Mert kb. a userek többségének csak erre van pénze.

(#40) Loha: Úgy 30-40 körül. De lehet, hogy több. A legtöbb gyártó nem beszélt arról, hogy csak a firmware-t frissítették. Az AMD kotyogta el anno, hogy a monitorok többségében csak ennyi volt a módosítás. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Loha válasza Abu85 (#11) üzenetére


Loha
veterán

Hány monitor is lett utólagosan, 10-20 soros firmware frissítés által FreeSync képes? ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) janeszgol válasza b. (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor áruld el, mi szükség van erre? Ez a CPP nem a jelennek szól, hanem a jövőnek.

(#42) #96302336


#96302336
törölt tag

W-AREZ ;]

(#43) TTomax válasza Abu85 (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahhoz hogy ezt megvalósuljon csak egy dologra van szükség,konkurenciára.Ha nincs minek?Így is elég vgat ad el .Ha nem adna,ne félj támogatná.Ezeket a cégeket csak egy dolog érdekli,a pénzed...Nem kellene az amdnek botladoznia,hanem konkurálnia kellene.De nem tud,mi meg vesszük amire pénzünk van.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44) b. válasza füles_ (#34) üzenetére


b.
félisten

"és olyan dolgokkal álltak elő, amelyek tényleg előretolták az ipart, ilyen például a Unified Shader. De az utóbbi években mit láttunk tőlük?"

Most ezt komolyan írtad? mert kb leestem székről. Nvida évek óta olyan hardvereket rak le az asztalra ,ami után csak kapaszkodni lehet. AMD közelébe sincs .Brute force? és kit igazolt be a piac? Azt gondolod a Dx 12 áttörés Nvidia miatt esett csődbe vagy az miatt mert Nvidia látta, hogy nincsen grafikus motorokra, szakemberekre pénz évek óta,se szakértelem, se idő, se pénz. Még most is keresem az az állam, komolyan mondom.,
AZ egész DX 12 és low level api csődbe futott még konzolokon is, Vulkan az egyetlen értelmes alternatíva, Dx 12 senki más érdekeit nem szolgálta csak a stúdiókét,kiadókét és legfőképpen Microsoftét. Még a mai legmodernebb dx 12 grafikai motor alatt is NV adja a leggyorsabb megoldásokat. Kit igazol be az élet? Nvidiát vagy Radeont?
radeonok tele vannak felesleges tranyókkal, plusz fogyasztást produkálva, kiszolgálva nem létező igényeket, mert fejlesztők, grafikus motorok nincsenek ám erre, csak nagyon kevés. Hiába konzol, ahol millió szám mennek el a GCN re megálmodott játékok, így is bughalmaz fele, lassú, akad, 30 fps FHD. Jött Ps4 pro meg Xbox one x, " bruteforce" megoldja, a kamu 4K dolgot vagy a FHD 60 FPS-t. Kit igazolt akkor megint az élet?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) KAMI911 válasza Carlos Padre (#10) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Radeon of Gamers rövidítés nyomán...

(#46) TTomax válasza b. (#44) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,ez a probléma gyökere.Sajnos erre épül minden.Az AMD is kialakította a piacot,csak éppen kiszolgálni nem tudja vgaval.A DX12böl meg csak az valósult meg eddig ami a portolást segíti,nem csodálkoznék ha a DX10 sorsára jutna.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#47) Tidus válasza b. (#21) üzenetére


Tidus
addikt

Na ezt figyi, meg a dátumot.
Fém koffer, limitált sorszámozott.
Nagyon komoly VGA volt, és igényes.

[ Szerkesztve ]

(#48) b. válasza Tidus (#47) üzenetére


b.
félisten

gyönyörű :) :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Loha válasza füles_ (#23) üzenetére


Loha
veterán

Arra lennék kíváncsi, hogy te pl. hogyan oldanád meg az NV helyében bizonyos gaming márkák szekerének megtolását marketinggel, úgy hogy azokon a gaming márkákon az NV osztozik az AMD-vel.

(#50) b. válasza janeszgol (#41) üzenetére


b.
félisten

GPP re azért van szükség amit leírtam abban a kommentben. Nvidia egyre kiszolgáltatottabb.Tudom erre most sok AMD fan legyint, hogy majd mindjárt megsajnálom, pedig ez nagyon így van.
Nem rendelkezik semmiféle Licenszel, se X86 se 64 , nincs jelen konzolokban,nincs IGP ben, csipegeti Intel és AMD piacát a laptopokban és megjelent az egybetokozott Kaby, ami egy 1050 szintű megoldás már. ez NV ellen irányul jelenleg.
Erős konkurencia harcot vív a Deep learning terén, Szerver piacon a partnerek átcseszik, merrt GTX kártyákkal árulják a HPC szervereket, satöbbi satöbbi. INtelnek nem tetszik, hogy Volta esetleg eléri az X86 CPU-k laptábláit,nem is engedi meg nekik... satöbbi satöbbi,Erős cég, de eljött az az idő, amikor mindenkinek útban van, mert minden piacon támadható.
Legfőbb bevételi forrása a zsugorodó gamer szegmens még mindig, próbálnak harcolni érte.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.