Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Várom miket fog majd hozni mint újítás. Mióta a One UI-t használja a Samsung azóta végre van egy korrekt arculata a felületüknek és még ráadásul gyors is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Jo is a OneUI, csak vannak aprobb hibak benne: [link]

(#3) Haugland


Haugland
aktív tag

...csakhogy mi ebből itthon ugye nem kapunk semmit... :)

(#4) jacis válasza janeszgol (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

És mire megíródott a cikk már fent is volt a javítás a telómon. Ezt is írjuk le mert így korrekt....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) Huntszy válasza jacis (#1) üzenetére


Huntszy
tag

Hát nem tudom. Asszonykának S8 van és akárhányszor használom (jár a kezemben a telefonja napi szinten) mindig sokkal-sokkal lassabbnak érződik mint a 1+6om. Persze van a két telefon között 1 évnyi különbség. Nem tudom mennyivel érezném másnak az S9-et a 1+6hoz képest, sőt már arra sem emlékszem mennyire volt gyors az One UI előtt. De az tuti, hogy akárhányszor a kezembe veszem mindig egy kicsit bosszant, hogy "gyerünk már, mi lesz már". Pedig nem tököl vagy lassú, egyszerűen a 1+6 csak érezthetően smoothabb, fürgébb.

[ Szerkesztve ]

(#6) jacis válasza Huntszy (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

Az Oxygen OS köztudottan a leggyorsabb felület. Ahhoz képest minden lassabb.
Egyébként a OneUI-ban lehet állítani az áttűnések sebességén és úgy jóval gyorsabb lesz a felület. Nézzétek meg és lehet tudsz ezzel egy kis örömet okozni az asszonykának. ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#7) Juhaszatti válasza janeszgol (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Voltak. Már a cikk előtt két nappal kint volt a javítás. Legalábbis az S10 szériára, de úgy sejtem a korábbiaknál sem késlekednek/késlekedtek nagyon.

(#8) <Lacy85> válasza jacis (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na igen. "Animáció csökkentése" bekapcsolva, és minden kb. azonnal történik Note 9-en is. :K

(#9) vlevi válasza jacis (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

"OneUI-ban lehet állítani az áttűnések sebességén "
Bármelyik droid verzióra igaz, hogy a fejlesztői beállításokat be kell kapcsolni, és ott az animációkat 1-ről 0.5-re állítva jelentős látványbeli gyorsulás érhető el. Az animáció teljes kikapcsolásával pedig még pattogósabb lesz :)
Persze, semmivel sem lesz gyorsabb, csak látszólag.
Nekem a 0.5-s beállítás eddig minden telómon, tableten, ... be volt állítva.

(#10) jacis válasza vlevi (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

Ugyanazt írtad le mint én csak hosszabban.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11) vlevi válasza jacis (#10) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elképzelhető.
One UI-ban is lehet csökkenteni az animációk mértékét, de a fejlesztői beállításokban is van egy ugyanilyne beállítás. Ráadásul ott 3 féle. Alkalmazás animáció, átmenet animáció, meg még egy harmadikféle is.
Azt nem tudom, hogy a One UI ezt a fejlesztői beállítást állítja-e, vagy a saját extra animációit, és a fejlesztői beállítások az alap droid animációkat szabályozzák?
Én lejjebb vettem mindként helyen.

[ Szerkesztve ]

(#12) <Lacy85> válasza vlevi (#11) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A samu féle opció szerintem teljesen máshogy viselkedik, mint a fejlesztői beállításokban.
Utóbbinál hiába gyorsítom az animációkat, attól még néha ugyanúgy dadog a rendszer.
Viszont ha a samu animáció csökkentését bekapcsolom, akkor egy kicsi akadás sincs sehol.

(#13) vlevi válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazad van, most hazaértem, és tuti, hogy másfajta animációra van hatással ,mert a samsung animációit lejebb vettem, de, amikor a fejlesztői beállításokban lévő animációkat 10x-re állítottam, akkor látszik, hogy valóban, 2-3mp-ig tart 1-1 átmenet.
De aki akarja, teljesen kikapcsolhatja az összes animációt. Szerintem viszont valami minimális animációs ablakváltás jót tesz a megjelenítésnek.
De nem mindenütt, mert pl. az asztali gépemen az összes böngészőben majdnem az első dolgom a smooth scroll opciók kikapcsolása, mert ott zavar. Oda nem való az, hogy 1-1 sor scrollozása lassan indul-felgyorsul-10pixel múlva megint lassul-leááll, következő sorban lassan indul-gyorsul-leáll, és így tovább. Ott engem ez kimondottam idegesít.

(#14) jacis


jacis
nagyúr

[link]
OneUI 2.0

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) szenesember válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


szenesember
aktív tag

Én azt vettem észre, hogy a fejlesztői kehetőségekben lévő opció rossz hatással van az animációkra. Egyszerűen akadósabb lesz utána minden. (Talán csak nálam, nem tudom...)

(#16) <Lacy85> válasza vlevi (#13) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én a samu féle animáció csökkentést bekapcsoltam, mellé pedig fejlesztőiben 1,5x-esre lassítottam. Így pörög a rendszer, mintha az élete múlna rajta, és egyáltalán nem akadozik.

(#15) szenesember:

Régebben fejlesztőiben én csak lassítottam, nem gyorsítottam. Akkoriban nagyon bejött, ha kicsit nyugisabban működött a rendszer. :D
De amúgy igen, ha gyorsítod, akkor sokszor nagyon szaggat.

(#17) apaszka válasza <Lacy85> (#8) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem rendszer belakáskor ez az első beállítás!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18) Zozo0525 válasza jacis (#6) üzenetére


Zozo0525
őstag

bocsi de mitől a leggyorsabb? mitől gyorsabb mint a stock android ami a pixelen fut?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.